Kararlıyım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

King-Of-Stellar

Kayıtlı Üye
Hayatımdaki zorluklardan dolayı bir karar vermek zorundaydım ve kararımı verdim. Azerbaycanda bu ilmi bana öğretecek insanlar yok ya da varlarsada bilinmezler. Eskiden benim büyük babam böyle işlerle uğraşıyordu (Allah ramet eylesin). O yüzden adminlerin onayı olursa dinden çıkmadan ve günaha girmeden hüddam ilmiyle ilgileniyorum. Bunun için kimse sorumluluk taşımaz. Kendi kararlarımı kendim verecek yaşı çoktan geçtim. Neden hüddam ilmi diye sorarsanız demonlarla iş yaparsam ahiretimi kaybederim. İsteklerim büyük olduğu için cinlerlede anlaşma yapamam, bana istediğimi veremezler. Ben müslümanım ve mümin olmasam bile ibadetlerimi yaparım. Bu yolda her şeyi göze aldım. Söylenene göre bu işlerde Ehli Beytden olmakta önemlidir ve ben seyidim. Adminlerin izni ile bu siteden birisinin bana yardım etmesini istiyorum. Söylediklerini elimden geldiği kadar harfiyen yapacağıma yemin bile ederim. Onu da söylüyeyimki hiç korkum yok. Çünkü her şeyi göze aldım. Kendim 6 yaşımdan namaz kıldığım için ve dinle ilgilendiğim için etefurullah kendimi övmek gibi olmasın ama bir çok şeyden haberim var. Bana yardım eden kişiye ise başarıya ulaşırsam hüddama ona da yardım etmesini söyleyeceğim. Hüddam diyorum ama başka varlık önerisi olan varsa yazabilir (dinden çıkmamak ve günaha girmemek şartıyla). Bana yardım edecek olan kişiye ilk önce hayatımı danışmak isterim. Belki bana başka bir şey önerir. Bana yardım edecek kişi ilimli kişi olmalı. Zaten internetden bulduklarımı isteseydim kendim denerdim :D Ama dediğim gibi kimse sorumluluk taşımaz. Bu benim kararım. Gelipte buraya senin yüzünden oldu demeyeceğim. Zaten böyle birisi değilim. Aranızda bana yardım edecek olan varsa adminlerden izin alıp bana yardım etsin inşaAllah.

codzombi

Kayıtlı Üye
Alaaddinin cini falan mı sandınız hüddamı falan ne anlamadım :(
:(

:hang:

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Oncelikle huddam elde etme olayı zaten günah onu görevinden alıkoymuş oluyosun

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Kuran için uğraşan bir varlığı size yardım etmesi için onu görevinden alıkoymaya davet etmek sizce günah değil mi

King-Of-Stellar

Kayıtlı Üye
Kuran için uğraşan bir varlığı size yardım etmesi için onu görevinden alıkoymaya davet etmek sizce günah değil mi

Emrime alırsam o zaman günah olur. Ben sadece yardım etmesini istiyorum. Gerekirse anlaşma yapacağım. Eğer dediğin gibi günahsa bu işten vazgeçmem lazım. Başka bir şeyler düşünmem lazım. Günah olup olmadığını bu işlerle uğraşanlar yazarlarsa sevinirim. İnşaAllah günahsız bir yolu vardır :)

Sasdad

Kayıtlı Üye
Bu İlimle Neden Uğraşıyosunuz ? Heyecanlı olduğu içinmi ? Yeni Birşeyler Keşfetme İsteği ?

King-Of-Stellar

Kayıtlı Üye
Bu İlimle Neden Uğraşıyosunuz ? Heyecanlı olduğu içinmi ? Yeni Birşeyler Keşfetme İsteği ?

Bu ilmi öğrenmek isteyenler merak, heyecan ve s. için yapmazlar. İlk zamanlar bu siteye üye olduğumda böyle şeyleri okuyunca bana bir garip gelirdi. İnsanlar neden böyle şeyler yapıyorlar diye kendime sorardım. O zamanlarda işlerim iyi gitmiyordu. Ama biraz çekinirdim böyle şeylerden. Sonra tüm davetleri, yapanların paylaştığı sonuçları, varlıklar hakkında her şeyi okudum. İşlerimin günden güne daha kötüye gitmesi beni bu işlere girmeye zorluyor. Bir tane bile olsun arkadaşım yok. Akrabalarım desem hepsinden uzaklaştım. Ev desem her kes bir biriyle küs. Hangi işe giriyorsam kısa zamanda ayrılıyorum. Artık kendimden utanır hale geldim. Tüm günü odamdan dışarı çıkmıyorum. Yani hep terslikler var. 4-5 yıl önce böyle değildi. Her şey çok güzeldi. Sonra birden her şey kötüye doğru gitti. Maddi durum sıkıntısıda var. Düzelir derken daha da kötüye gidiyoruz. Ben hep yükseklikleri, yüceliği, zenginliği arzularken son 6-7 ayda her kesin gözünden düştüm. Artık her müsafir geldiğinde ve ya gittiğimde beni utandıracak bir şeyler söylüyorlar ve ya hakaretler ediyorlar. Daha hiç bir yere müsafir gitmiyorum. Kendime güvenimi yitirdim. Kendimden utanıyorum. Bir gün bu hale geleceğimi hiç düşünmezdim. Bu durumdan çıkmalıyım. Bu duruma düştüğüm için bir çok insanların gerçek yüzlerini gördüm. Şimdi onlardan daha üstün olmak için yapamayacağım hiç bir şey yok. Yalnış anlamayın intikam almak için değil. Sadece ezilmekten, utanmaktan kurtulmak istiyorum.

Lapis Niger

Kayıtlı Üye
İş
Ãœniversite
Sana istediklerini verecek olan zaten hüddam olamaz senin inancına göre Allah'ın sana böyle bir yaşam hak görmüş,kaderini böyle yazmış.Bunu değiştirmek için Allah'ının emrinde olan bir varlıktan yardım istemek ne kadar mantıklı?
Sana tek tavsiyem demon davetleriyle başlayıp daha sonra işi ilerletmen 1 sene önce bende kötü bir durumdaydım ama yaptığım rituellerden beridir hayatım git gide iyiye gidiyor.
Seni mutsuz eden inandığının yazdığı kader.İsyan etmediğin sürece hiçbir şey değişmez.
Sana tavsiyem demon davetleri ile başla.
Ancak hedeflerin çok yüksekteyse istediğini ancak Satandan alabilirsin...

codzombi

Kayıtlı Üye
Ayetel kursi hüddamını bi denesene , burdan tarif arayacağına nette yazıyor. bir dene sen olmazsa tekrar yazarsın buraya. ilk önce icraat sonra çözüm.

King-Of-Stellar

Kayıtlı Üye
Sayın Lapis Niger, belki 60-70 yıl ömrüm var. Ya 60-70 yıl cehennemi yaşayıp ebedi cenneti kazanacağım ya da dayanamayıp 60-70 yıl cenneti yaşayıp sonra ebedi cehenneme düşeceğim. Böylede yaşamak istemiyorum. İnsanların gözünde eriyip solmak ağırıma gidiyor. Tüm hürmetimi, gücümü yitirdim. Bunu geri kazanmalıyım. Demon en son düşüneceğim davet olmalı.

Sayın Codzombi, bu işler böyle olmaz :) Bırak kendimi sevdikleriminde başını yakarım. Kendimi sonra asla affetmem. O yüzden bu konuyu açtım. Ben yalnız ve yalnız başarı elde etmek istiyorum. Eğer bir tek ben zarara uğrayacaksam düşünmeden yaparım. Ama aileme bir şey olmasından korkuyorum. Bu günlerimi görmektense ölseydim daha iyiydi. Son zamanlarda intihar edecek duruma geldim. Ben hayatı çok seven birisiydim. Sanki her şeyimi yitirmiş gibi hissindeyim. Hayata sevgim kalmadı. Odama tıkanıp ölmemi bekler gibi oldum. Birisinin el uzatıp beni bu durumdan çıkaracağını umut ediyorum. 4-5 yıldır bu durumdan kurtulmak için dua ediyorum. Aksine her şey daha da kötüleşiyor.

Sasdad

Kayıtlı Üye
Sayın Lapis Niger, belki 60-70 yıl ömrüm var. Ya 60-70 yıl cehennemi yaşayıp ebedi cenneti kazanacağım ya da dayanamayıp 60-70 yıl cenneti yaşayıp sonra ebedi cehenneme düşeceğim. Böylede yaşamak istemiyorum. İnsanların gözünde eriyip solmak ağırıma gidiyor. Tüm hürmetimi, gücümü yitirdim. Bunu geri kazanmalıyım. Demon en son düşüneceğim davet olmalı.

Sayın Codzombi, bu işler böyle olmaz :) Bırak kendimi sevdikleriminde başını yakarım. Kendimi sonra asla affetmem. O yüzden bu konuyu açtım. Ben yalnız ve yalnız başarı elde etmek istiyorum. Eğer bir tek ben zarara uğrayacaksam düşünmeden yaparım. Ama aileme bir şey olmasından korkuyorum. Bu günlerimi görmektense ölseydim daha iyiydi. Son zamanlarda intihar edecek duruma geldim. Ben hayatı çok seven birisiydim. Sanki her şeyimi yitirmiş gibi hissindeyim. Hayata sevgim kalmadı. Odama tıkanıp ölmemi bekler gibi oldum. Birisinin el uzatıp beni bu durumdan çıkaracağını umut ediyorum. 4-5 yıldır bu durumdan kurtulmak için dua ediyorum. Aksine her şey daha da kötüleşiyor.

Pardon Flood Olcak ama ayet no yanlış olmuş Bakara-153

King-Of-Stellar

Kayıtlı Üye
Pardon Flood Olcak ama ayet no yanlış olmuş Bakara-153

Dualarım kabul olmadıkça dinden nasıl uzaklaşmayayım? Birisi bir davet yapıp tüm dertlerinden kurtuluyor. Ama ben yalnızca dua ediyorum ve elimden başka bir şey gelmiyor. Her seferinde umut ediyorum ve dualarımın kabul olmadığını görünce üzülüyorum. Bende çareyi başka yerlerde arıyorum. Daha fazla zaman yitirmek istemiyorum.

Bakara - 153
Siz (dağa çıkarak) uzaklaşıyor ve dönüp hiç kimseye bakmıyordunuz, (Allah'ın) Resûl'ü ise sizi arkanızdan çağırıyordu. Bundan sonra size gam üstüne gam isabet etti, elinizden çıkan şeyler (zafer, ganimet) ve size isabet eden şeyler (musîbetler) için mahzun olmayın (üzülmeyin) diye. Ve Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.

darksword

Kayıtlı Üye
arkadaşım bende müslümanım belki senden az belki senden çok ama şu kesin ki allah herkese çekebileceği kadar dert verir ayrıca allah her duayı kabul etmez günahsız ağızlardan çıkan duayı kabul eder ayrıca şükür ve umut her kapıyı açar eğer şuanda bulunduğun hale şükredersen kazanacaksın bu senin sınavın varlık çağırmak kopya çekme ama allah sınavda senin kitap açıp bakmana izin verirken niye bunu yapasın ki sana en iyi tavsiye bence yine kurandandır bol bol kuran oku ıkra' bismi rabbikelleziy halak yaratan rabbinin adı ile oku :)

ying yang

Kayıtlı Üye
dinden imandan çıkmadan gerekirse anlaşma yaparım diyorsunuz ama bildiğim kadarıyla yapılan anlaşmalar hep bunun aksi yönde oluyor.yani davette gelen varlıklar genelde dinden çıkmanızı onlara itaat etmeniz üzerine anlaşma sağlarlar.

kayıpsembol

Kayıtlı Üye
Bu ilmi öğrenmek isteyenler merak, heyecan ve s. için yapmazlar. İlk zamanlar bu siteye üye olduğumda böyle şeyleri okuyunca bana bir garip gelirdi. İnsanlar neden böyle şeyler yapıyorlar diye kendime sorardım. O zamanlarda işlerim iyi gitmiyordu. Ama biraz çekinirdim böyle şeylerden. Sonra tüm davetleri, yapanların paylaştığı sonuçları, varlıklar hakkında her şeyi okudum. İşlerimin günden güne daha kötüye gitmesi beni bu işlere girmeye zorluyor. Bir tane bile olsun arkadaşım yok. Akrabalarım desem hepsinden uzaklaştım. Ev desem her kes bir biriyle küs. Hangi işe giriyorsam kısa zamanda ayrılıyorum. Artık kendimden utanır hale geldim. Tüm günü odamdan dışarı çıkmıyorum. Yani hep terslikler var. 4-5 yıl önce böyle değildi. Her şey çok güzeldi. Sonra birden her şey kötüye doğru gitti. Maddi durum sıkıntısıda var. Düzelir derken daha da kötüye gidiyoruz. Ben hep yükseklikleri, yüceliği, zenginliği arzularken son 6-7 ayda her kesin gözünden düştüm. Artık her müsafir geldiğinde ve ya gittiğimde beni utandıracak bir şeyler söylüyorlar ve ya hakaretler ediyorlar. Daha hiç bir yere müsafir gitmiyorum. Kendime güvenimi yitirdim. Kendimden utanıyorum. Bir gün bu hale geleceğimi hiç düşünmezdim. Bu durumdan çıkmalıyım. Bu duruma düştüğüm için bir çok insanların gerçek yüzlerini gördüm. Şimdi onlardan daha üstün olmak için yapamayacağım hiç bir şey yok. Yalnış anlamayın intikam almak için değil. Sadece ezilmekten, utanmaktan kurtulmak istiyorum.

Merhaba..Senin utanman için hiçbir neden yok..sen işe girmek için çaba göstermişsin..girmişsinde..ama kısa süre sonra ciddi sorunlar çıkmış olmalıki ayrılmışsın ya da işten çıkarılmışsın..Ama bence burada önemli olan şey,senin çalışmak için çaba göstermiş olman..Sonuçta boş oturmayı seçmemişsin..birşeyler yapmak için çabalamışsın ama olmamış..Önemli olan bu bence..insanlar eğer seni utandıracak türde davranışlarda bulunuyorsa,seni utandıracak şeyler söylüyorlarsa bu onların görmemişliklerinden kaynaklanıyor..Onların o davranışlarını ve o tür sözlerini görmezden gel..Çünkü utanacağın hiçbirşey yok..
Şöyle demişsin "Ben hep yükseklikleri, yüceliği, zenginliği arzularken son 6-7 ayda her kesin gözünden düştüm."

Hep yükseklikleri,yüceliği,zenginliği arzuladığını söylemişsin..Paranın belki zenginlik ve huzur kaynağı olabileceğini düşünüyorsun..
Ama inan bana öyle değil..Maddi durumu pek iyi olmayan kişiler,genel olarak paranın onlara zenginlik ve huzur getireceğini düşünürler..
Çünkü çok paraya daha önce hiç sahip olmamışlardır..Birkez çok paraya sahip olsalar,asıl zenginliğin,asıl huzurun parada olmadığını anlarlardı..

Şimdi sana öyle bir öneride bulunacağımki,sana önerdiğim kitapları eğer okursan bundan sonraki hayatın bambaşka olacak..
Hayattaki en değerli şeyi keşfetmiş olacaksın sana önereceğim kitapları okursan..
Ve hayattaki en büyük zenginliğe kavuşmuş olacaksın..

Ve keşfettiğin her yeni şeyle birlikte,gerçek anlamda yükselmiş olacaksın..
Osho'nun kitaplarını oku..ilk olarak "Özgürlük" kitabı ile başla,sonra "Sevgi" yi oku..
Daha sonra "Yaşam,Sevgi,Kahkaha","Ben Kapıyım","Duygusal iyileşme","Farkındalık","Çocuk" isimli kitaplarını oku..
Bu kitapları okuduktan sonra bambaşka biri olacaksın ve şu an seni rahatsız eden şeyler,artık seni rahatsız etmez hale gelecek çünkü sen değişmiş olacaksın..
Sen birkez özüne kavuştuğunda,gerçek anlamda yaşamaya başlayacaksın ve şu an sorun olarak gördüğün şeyler,sorun olmaktan çıkacak..
Sen yepyeni biri olup çıktığında,hayatında yepyeni olacak..Ve o zaman gerçek anlamda yaşamaya başlayacaksın...

King-Of-Stellar

Kayıtlı Üye
Merhaba..Senin utanman için hiçbir neden yok..sen işe girmek için çaba göstermişsin..girmişsinde..ama kısa süre sonra ciddi sorunlar çıkmış olmalıki ayrılmışsın ya da işten çıkarılmışsın..Ama bence burada önemli olan şey,senin çalışmak için çaba göstermiş olman..Sonuçta boş oturmayı seçmemişsin..birşeyler yapmak için çabalamışsın ama olmamış..Önemli olan bu bence..insanlar eğer seni utandıracak türde davranışlarda bulunuyorsa,seni utandıracak şeyler söylüyorlarsa bu onların görmemişliklerinden kaynaklanıyor..Onların o davranışlarını ve o tür sözlerini görmezden gel..Çünkü utanacağın hiçbirşey yok..
Şöyle demişsin "Ben hep yükseklikleri, yüceliği, zenginliği arzularken son 6-7 ayda her kesin gözünden düştüm."

Hep yükseklikleri,yüceliği,zenginliği arzuladığını söylemişsin..Paranın belki zenginlik ve huzur kaynağı olabileceğini düşünüyorsun..
Ama inan bana öyle değil..Maddi durumu pek iyi olmayan kişiler,genel olarak paranın onlara zenginlik ve huzur getireceğini düşünürler..
Çünkü çok paraya daha önce hiç sahip olmamışlardır..Birkez çok paraya sahip olsalar,asıl zenginliğin,asıl huzurun parada olmadığını anlarlardı..

Şimdi sana öyle bir öneride bulunacağımki,sana önerdiğim kitapları eğer okursan bundan sonraki hayatın bambaşka olacak..
Hayattaki en değerli şeyi keşfetmiş olacaksın sana önereceğim kitapları okursan..
Ve hayattaki en büyük zenginliğe kavuşmuş olacaksın..

Ve keşfettiğin her yeni şeyle birlikte,gerçek anlamda yükselmiş olacaksın..
Osho'nun kitaplarını oku..ilk olarak "Özgürlük" kitabı ile başla,sonra "Sevgi" yi oku..
Daha sonra "Yaşam,Sevgi,Kahkaha","Ben Kapıyım","Duygusal iyileşme","Farkındalık","Çocuk" isimli kitaplarını oku..
Bu kitapları okuduktan sonra bambaşka biri olacaksın ve şu an seni rahatsız eden şeyler,artık seni rahatsız etmez hale gelecek çünkü sen değişmiş olacaksın..
Sen birkez özüne kavuştuğunda,gerçek anlamda yaşamaya başlayacaksın ve şu an sorun olarak gördüğün şeyler,sorun olmaktan çıkacak..
Sen yepyeni biri olup çıktığında,hayatında yepyeni olacak..Ve o zaman gerçek anlamda yaşamaya başlayacaksın...

Bu sözlere ihtiyacım vardı. Allah razı olsun kardeşim. Önerdiğin kitapları mutlaka okuyacağım. Hatta şimdi indireceğim.

kayıpsembol

Kayıtlı Üye
Bu günlerimi görmektense ölseydim daha iyiydi. Son zamanlarda intihar edecek duruma geldim. Ben hayatı çok seven birisiydim. Sanki her şeyimi yitirmiş gibi hissindeyim. Hayata sevgim kalmadı. Odama tıkanıp ölmemi bekler gibi oldum. Birisinin el uzatıp beni bu durumdan çıkaracağını umut ediyorum. 4-5 yıldır bu durumdan kurtulmak için dua ediyorum. Aksine her şey daha da kötüleşiyor.

Emin ol Osho'nun uzanan elini tuttuğunda,bu durumdan çıkacaksın...Osho'yu okudukça,seni bu duruma neyin/nelerin getirdiğini anlayacaksın...ve daha önce bazı nedenlerden dolayı farkedememiş olduğun şeyleri,Osho sayesinde farkedeceksin...

Tayleigh

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Hüddam günahtır.Müslümanlıkta hüddam müslüman cinleri emrin altına almaktır.Bu işlere kalkışıp da ahiretini tehlikeye atmamanı öneririm.Hem bu işler öyle basit değildir.Allah korusun allak bullak olur dünyan kayabilir.Yardım etmesini istemek veya anlaşma yapmak da günahtır çünkü sen Allah tan yardım isteyeceğine cinlerden istersen Allah korusun dinden çıkarsın.

Lapis Niger

Kayıtlı Üye
İş
Ãœniversite

Bu duruma katlandığın zaman sana öbür dünyada kimse cenneti garanti etmiyor bunu sakın unutma.60-70 sene yaşarım diyorsunda senin inancına göre kimin nereye gideceğini Allah'ın bilir.

Sana tavsiyem bir an önce dediğim ritueli uygula hayatına yeni bir sayfa aç,islamdan yarar göremiyorsun,çareyi yine islamda arıyorsun.Senin sorunun burda duanı kabul etmiyorsa Allah dediğin demekki başka bir şey yapman gerek.
İnsanların kötü gözle baktığı şeytanın tek suçu hayattan keyif almanızı mutlu olmanızı istemesidir.

Mutlumu olacaksın ? Yoksa inancına göre hem burda yanacaksın hemde ahirette yanma ihtimalinemi inanacaksın?
Seçim senin...
Benim dediğim yoldan gidersen tek olacak şey mutlu olmandır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...