Resimde verilmek istenilen mesaj nedir? [Beyin Fırtınası]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

byrosa

Kayıtlı Üye
Evet, arkadaşlar başlıkta belirtildiği gibi biraz beyin fırtınası yapalım. Sizce resimde verilmek istenilen mesaj nedir? Yani neyi vurguluyor veya neyi anlatmak istiyor.

282837_601938726522585_588620946_n.jpg

factorx

Kayıtlı Üye
En direkt yorumlamayla biri gitmiş ve giden kişinin ayak izlerini saklamaya çalışıyor halen kadın yağmurda yok olmasınlar diye. Daha derin bir ifadeyle üzerimizde etki bırakmış insanların etkilerinin yok olmasını, izlerinin yok olmasını istemeyiz. Gitseler de içimizde o bizde bıraktıkları duygusal izleri saklamak isteriz. Bazen çok acıtsa da... Silinip gitmemeleri için fedakarlık yaparız, kendimizden ödün veririz. Eğer onları da kaybedersek, benliğimizin bir kısmını kaybedecekmiş gibi oluruz çünkü, o nedenle onları saklamak isteriz, yağmurda yok olup gitmesin diye kendimiz ıslanır ama onları korumaya devam ederiz. Adam artık gitmiştir, ayakkabısı bile yoktur ama izi vardır ve o iz bile her şeye değerdir...

Volar

Kayıtlı Üye
Eğer anlamak istiyorsak ilk önce neler verilmiş onlara bakmalıyız.İlk olarak kadının ayaklarının olmadığını görüyoruz.İkinci olarak yerde bir ayak izi görüyoruz.Ve son olarakta o ayak izini yağmurdan koruduğunu görüyoruz.Şimdi verileri birleştirerek daha kolay bir analiz yapabiliriz.Burdan ortak noktaları birleştirip yorumlarsak belki de on tane sonuca varabiliriz.Bir insanın geçmişini unutmaması ve onu korumasını çıkarabiliriz.Kaybettiğimiz şeylerin değerini sonradan anladığımızı çıkarabiliriz.Bazen fedakarlıklar gösterip kaybettiklerimizden kalanlara sahip çıkmamız gerektiğini düşünebilir.Bunun gibi kimbilir kç tane daha sonuca varırız.Bana göre burdan varılacak en büyük sonuç bir zamanlar bizim için önem arz etmeyin şeylerin kıymetini kaybetikten sonra anlayabiliriz.İyi forumlar.

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Bende resme bakarak hissettiklerimi ifade etmek istiyorum. Muhtemelen hayatı boyunca fedakar olmuş ve kendini onemseye fırsat bulamamış Bi kadın çok sevdiği birisi tarafından terk edilmiş ve ondan geriye kalan en son şeyi yani ayak izini, hayallerini yaşatırcasına korumaya çalışıyo

aklıselim1

Banlı Kullanıcı
kadının niye ayakları yok.

bilmediği birşey görüyor ve merak ediyor. yağmur dolayısıyla yok olmasını önlemek kendi dunyasına ait olmayan farklı birşey bulduğunu diğerlerine
kanıtlamak isityor.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Kadının ayakları yok ve bir ayak izini görünce kaybolmasın diye onu koruyor yani ne kadar şikayet etsek de hayattan sağlığımızın kıymetini bilmeliyiz mesaj bu bence.

byrosa

Kayıtlı Üye
Mabet üyelerinde ne mücevherler varmışta haberimiz yokmuş. :) Gerçekten, güzel anlamlar çıkartıyorsunuz arkadaşlar tebrik ediyorum sizleri.

dewil17

Kayıtlı Üye
Ayak izine bakılarak kadından daha ileride ve ileriye dönük olduğunu görüyoruz bana göre bu geleceği ifade ediyor. Yani kadın geleceğine bakıyor ve geleceğini korumaya çalışıyor gibi

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
ölen kocası olabilir ve ondan kalan son şeyi saklıyor olabilir ...

La-edri

Kayıtlı Üye
Kadinin ayaklarinin olmadigina neden bu kadar eminsiniz ki ? Elbisesi cok uzun bir kere.
Uzun elbise bana iffet duygusunu hatirlatti.

Resimden anladigim tek sey sadakat ve teslimiyet, anadolu kadininda vardir bu, anadolu diyorum bana göre basinin örtüsü anadoluyu sembolize etmis.
Yani anadolu kadini esinin vefatindan sonra bile onun yuvasinin cocuklainin koruyucusu olabilecek kapasitede bir kadindir.

akin02

Kayıtlı Üye
Ayak izine bakılarak kadından daha ileride ve ileriye dönük olduğunu görüyoruz bana göre bu geleceği ifade ediyor. Yani kadın geleceğine bakıyor ve geleceğini korumaya çalışıyor gibi
aynen bende katılıyorum sunuda eklemek istiyorum sanki giden kişiden kalan son bir ayak izi onuda korumak istiyor

AkuJuk

Banlı Kullanıcı
Sevdiği, sevgilisi veya kocası, kardeşi. Gitmiş ve geri dönmemiş onun özlemi.Onu unutamamak.Gelişini beklemek. vs

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Ben kimse ölsün yada gitsin istemediğim için kadını hayata tutunmaya çalışan ayakları olmayan biri ama hala yaşayan biri olarak düşünmüştüm :( zaten yeterince ayrılık var dünyada

mutekomen

Kayıtlı Üye
Anlaşılan bakış açısıyla ilgili bi durum. Herkeste farkli bi mesaj uyandırıyor..

factorx

Kayıtlı Üye
Bu resmin çizeri İranlı biraz protest bir ressam olduğu için irana özgü kıyafetler içinde çizmiş resmi, o nedenle kapalı kadın. Diğer resimlerinde de benzer çizgiler taşıyor. Ayakları görünmemesi sadece sanatsal bir ifade, ekstra bir anlam taşıdığını sanmıyorum. Önemli olan oradaki erkek ayakkabısının izi ve şemsiye.

elayn

Kayıtlı Üye
yağan yağmur hayatta yaşadığımız herşey..............günahlarımız,acılarımız.yanlışlarımız,yaşadığımız herşey ve tüm duygularımız.şemşiyenin altında kalan kısımsa (gitmeye hazırlanan)korumaya çalıştığımız ise saf ve temiz kalmış yanımız.......

TheDarkLord

Banlı Kullanıcı
İş
Dark Magician
Yere basan varlık şemsiyeyi tutan için gerçekten değerliymiş.
Şemsiyeyi tutan için, yağmurun değer verdiği varlığın ayak izini yok ediceğini bildiği için şemsiyeyi tutmuş, basan kişi şemsiyeyi tutanında yüreğine basmış sevgisini.

benmuneccim

Kayıtlı Üye
gidenlerin anılarını bütün zor şartlara rağmen korumaya çalışmak, fedakarlık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...