Uyurken konuşmak..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bayan

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar selam..

Artık fazlasıyla rahatsız olduğum bir sorunum var.. Uyurken küfür ediyor, çok şiddetli bir şekilde bağırıyor, biriyle konuşuyor ve gülüyorum.. Daha doğrusu bana söylenenler bunlar.. Aslında şiddetli şekilde bağırdığımda bunu hissediyorum fakat biriyle konuşmak, küfür etmek ya da diğer aksiyonları hatırlamıyorum.

Aklıma takılan yer ise tam olarak şudur ki: iç huzurum ve dinginliğim yerinde.. hayattan keyif alan, olumlu bir tipim..

Fakat geceleri küfürler etmem, brileriyle konuşur gibi muhabbet etmem, çok iğrenç ve korkutucu sesler çıkarmam, bağırmalar, gülmeler... (son zamanlarda neredeyse her gece oluyor..) Bu arada rüyalar görüyorsam bile neredeyse hiçbirini hatırlamıyorum.

Sizce ruhen ve bedenen herhangi elle tutulur bir sorunum olmamasına rağmen, geceleri yaşadığım bu durumlar nedir, bir fikriniz var mı?

Teşekkürler şimdiden..

Lymon

Kayıtlı Üye
İş
Yazmak
Ben majikal bir açıklama yapacak düzeyde bir alt yapım olduğunu düşünmüyorum, bu yüzden tıbbi sebeplerini sizlere sunayım. Unutmayın, her şeyin sebebi büyü değildir.

Uyku düzensizlikleri
Sağlık problemleri
İlaçlar
Stres
Yüksek ateş
Uyuşturucu kullanımı
Duygusal durumlar

Doğayla kalın.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Arkadaşlar selam..

Artık fazlasıyla rahatsız olduğum bir sorunum var.. Uyurken küfür ediyor, çok şiddetli bir şekilde bağırıyor, biriyle konuşuyor ve gülüyorum.. Daha doğrusu bana söylenenler bunlar.. Aslında şiddetli şekilde bağırdığımda bunu hissediyorum fakat biriyle konuşmak, küfür etmek ya da diğer aksiyonları hatırlamıyorum.

Aklıma takılan yer ise tam olarak şudur ki: iç huzurum ve dinginliğim yerinde.. hayattan keyif alan, olumlu bir tipim..

Fakat geceleri küfürler etmem, brileriyle konuşur gibi muhabbet etmem, çok iğrenç ve korkutucu sesler çıkarmam, bağırmalar, gülmeler... (son zamanlarda neredeyse her gece oluyor..) Bu arada rüyalar görüyorsam bile neredeyse hiçbirini hatırlamıyorum.

Sizce ruhen ve bedenen herhangi elle tutulur bir sorunum olmamasına rağmen, geceleri yaşadığım bu durumlar nedir, bir fikriniz var mı?

Teşekkürler şimdiden..

İlk önce şunu söyleyeyim herhangi bir paranormal durum yoktur.
Uyurken rüya görmeye başladığınız bilinç altınız serbest kalır.Bilinçaltınızda ki korkular,üzüntüler,sizi sinir eden her şey serbest kalır. O yüzden rüyanızda bağırabilir,küfür edebilir,gülebilirsiniz.

Rüyalarınızı hatırlamamanızın da birden fazla sebebi vardır. Yorgunluk,Derin uyku,hastalık gibi sebeplerdir. :) Hatırlamak istiyorsanız onunla ilgili teknikler vardır. Forumda da bulunuyor bildiğim kadarıyla. Araştırmalısınız. :)

bayan

Kayıtlı Üye
Selam Lymon, cevabın için teşekkürler.. Aslında birkaç ayda bir gittiğim psikoloğumla bu konuda geçenlerde konuştum, senin yukarıda belirttiğin birkaç bilimsel olasılığı sundu ve bir psikiyatr'a yönlendirdi.. Fakat dediğim gibi ruhen ve bedenen bir sorunum yok. Daha doğrusu bu durumu açıklayabilecek bir sorunum yok, varsa da şimdilik bulamadık. Rahat uyuyabilmem için bir ilaç önerildi, ki uyku düzenimde herhangi bir sorunum olmadı öncesi ve sonrasında da fakat küfürleşmelerim ve gece muhabbetlerim devam ediyor.

Büyü konusuna gelirsek de gerçekten 'büyü yapılmış mıdır bana' diye hiç düşünmemiştim, zira inanan bir tip değilim, daha doğrusu 'çekim yasası'nın varlığına inanan biri olduğum için büyü ihtimallerim arasında değil..

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Bu sinir edici bir sorun biliyorum ve sizi çok iyi anlıyorum. Yalnız diş gıcırdatmak varsa mutlaka diş doktorundan koruyucu ağızlık isteyin, dişler çok zarar görüyor. Uykuda konuşmayı da rahatsızlık değil, huy olarak değerlendirin.

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Küçükken bende annemin öğrenmesini istemediğim şeyleri hep geceleri rüyamda öğrenirdi ve gerçekten ne kadar sinir bozucu bir durum olduğunu biliyorum bir de uyurgezerlik vardı kaç defa ev kapısını açmaya çalışıp gitmeye uğraşırken annem yetişirdi
gece konuşma durumu ailemde baya var
belkide huy olarak kabul edebileceğimiz şey aileden kalmadır.
bu arada yaşım ilerledikçe geçti yani artık ne birinden gece sayıkladığımı duyuyorum ne de uyandığımda farklı yerlere oluyorum belki sizin için de geçici bir durumdur
bir de bu durum hipnoz ile değiştirilebiliyor diye duymuştum

Keira

Moderator
Paranormal bir durum söz konusu değil, endişelenmeyin. Bazen kendinizi ne kadar huzurlu ve sakin hissetseniz de bilinçaltınızda fırtınalar kopar, farkında olmazsınız. Belki de bilinçaltınızda kopan fırtınalar tetikliyordur uykunuzda durumunuzu. Psikoloğunuzun önerdiği psikiyatr yardımcı olacaktır size.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...