Kişilik bozukluğu yaşadığını düşündüğüm bir hocamız

AkuJuk

Banlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar.Lise öğrencisiyim.Bir hocamızın farklı ve abes sayılan davranışları var.Çok yakından psikoloji ile ilgileniyorum.Alanım olmasa bile.Sizinle paylaşmak istedim.

3 senedir bu şekilde bariz tuhaf davranışlar vardı zaten. Belki sorunları vardır düşüncesindeydim.Sürekli okul dışında ve içinde.Doğrudan gözümün içine bana odaklı bakıyor.Her yaptığımı izliyordu.Son günlerde ise oturduğu masaya geçmiş karşımda bana sırıtarak doğrudan gözümün içine bakarak.Bacaklarını ayırmış.Önünü gösteriyordu gözleriyle.Tüm sınıf buna şahit.Maalesef kimse hocayı şikayete gelmek istemiyor. Zaten donup kaldım bunu görünce. Her zaman ailesinden mutluluğundan bahseder.
Bir başka şey ise. Her gün okula yürüyerek Gittiğim yoldan, normalde hocamızın geliş yolu tamamen farklı,evi uzak ve ters tarafta kalıyor. Ve her sabah benim gittiğim yolda karşılaşıyoruz.Üstelik geçerken normal ve bana bakarken görüyorum göz göze geliyorum açıkça.Sürekli bu şekilde.Bu olaylar zinciri hafta sonu da tekrarlanıyor. Ben selam vereyim derken.Aniden başını çevirip gaza basıyor.Hızlıca uzaklaşıyor.Anlamıyorum. Okulda da bu şekilde yapıyor birkaç kez. insan düşünmeden edemiyor acaba hocaya yanlış bir şey mi yaptık?

Gelip başımda duruyor.Ders dışında.Sürekli kafasında bir şeyler kurduğunu düşünüyorum.Bir hayal aleminde bir şeyler üretiyor sanki.Ve kötü olan onun aleminde bende varım.Tek arkadaşım var ve başka bir sınıftan.Onun üzerine doğru gidip sen kimi bekliyorsun? kimin arkadaşısın. .. Sen onun mu arkadaşısın? diye. Arkadaşta şaşırmış. Bu durum artık beni etkiliyor. Ve sinirlerimi bozmaya başladı. Çünkü bir çift gözün arkamı her dönüşümde bana bakıyor olmasından usandım. Hocayla bir şey konuşmak çok zor onu söyleyeyim.
Size soracağım sizce nedir bu? Ve bu adam ne yapmaya çalışıyor.

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
3 sene demişsiniz sanırım artık son seneniz ve umarım bir daha karşınıza çıkmaz
bu tur insanların sizin ruhunuza zarar vermesine izin vermeyin yani ciddi bir durum olmadığı surece takmamaya ve duşunmemeye çalışın, ne olursa olsun kendi kişiliğinizden taviz vermeyin ve dininiz doğrultusunda şerden, kotu niyetten vs korunma yöntemleri uygulayın

AkuJuk

Banlı Kullanıcı
evet.elimden geleni yapıyorum.sınıf arkadaşlarım arasında laf olduğu için artık.iğrenmeye başladım. maalsef

origanum

Yönetici
Sapık kişiler her meslekten çıkıyor, ne yazık ki eğitimcilerin arasından da. Toplu halde durun, yalnız görmesin sizi. Bu süreyi böylece daha rahat atlatabilirsiniz. Elinizde yeterli ve somut kanıt olmadığı için de şikayet etseniz bile siz yıpranırsınız bu süreçte. Liseyi bitirene kadar idare edeceksiniz, sizin için zor olsa da. Sayılı gün çabuk geçer hesabı. Kafanızı takmayıp enerjinizi ders çalışmaya ve mutlu olacağınız uğraşlara verin. Genelde ilgi çekmek isteyen çocuklar ve ergen delikanlılar saçma sapan davranışlarda bulunurlar ve ters teptiği için negatif ilgi çekerler. Akılları başlarına gelene kadar ellerinde patlar gider böylece. Ama koskoca adamın yaptığı bu ilgi çekme davranışı sadece hastalık. Daha büyük ve dişli bir kurbana çattığında rehabilite edilecek.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Sizin durumunuza çok üzüldüm, ancak sizi çok iyi anlıyorum. Biz ortaokuldayken bu tarz bir idareci vardı.
Öğrenciler nöbetçi olduğu zaman odasına çağırırdı, sıkıştırmaya çalışırdı. Aklımız da ermezdi şikayet etmeye de.
Sonra lisedeyken bu tarz birşey başıma geldi. Sonra dershanede Ve üniversitede bile denk geldim.
Hele şu dershane hocaları yok mu. Bana arkadaşıma ve çoğu kızı sözlü şöyle böyle taciz ederlerdi.
Size birşey anlatayım. Belki size teselli olur. En yakın arkadaşım bile bilmez bunu, sadece annem biliyor.
17 yaşımdayken öss ye hazırlık için gittiğim dershanede bir hocam vardı. Çok karizmatik bir adamdı.
Beni ayartana kadar sizin gibi peşimde çok dolandı iltifatlar etti. Sonra biraz flört eder gibi olduk.
Sonra ben üniversiteyi kazandım gittim. Onu da aramadım sormadım. Ben onu terkettim diye hırs yaptı.
Ben de üniversiteyi bitirdim geldim. O da evlenmiş. Geldi benim oturduğum apartmana taşındı. Bir de çocuğu oldu.
Adam da beni her görüşünde selam vercek konuşcak bir çabalara girer her seferde. Çoğu zaman selam vermemeye çalıştım.
Başka şehre gittim yine eğitim için. Adam da krediyle ev almaya girmiş. Sonra o da bitti geri geldim.
Bu sefer adam borçlarımız var diye parayı mı geri çekmiş, ya da araba mı almışlar. Sonuç gene başımdalar.
Birde ikinci çocuğu yaptılar. Daha güzel evlere geçebilir doğalgazlı vs.. yok geçmiyor. Ve halen benle konuşmaya çalışıyor.
Gözlerimin içine aşkla bakıyor. Aslında ben de onun beni bu kadar sevdiğini bilseydim gitmezdim.
Ancak ne olursa olsun beni cezalandırıyor gibi işte. Ancak o yaşta düşünemezdim. Orada birsürü yaşıtım varken dönüp onu sevmeyi.
Ne zamana kadar gidecek böyle bilmiyorum. Başlarına gelmeyen de kalmadı. Çocuğu neredeyse ölüyordu balkondan düştü.
Karısı da hastalandı, içten zehirlenmiş.Birgün geç farketseler ölüyordu. Sonra diğer bebek de hastalandı geçti falan.
Maddi durumları da kötü. Hani ders alıp ben ne yaptım dese anlayacak ama anlamıyor. Sadece yoluna gitsin isterim.
Ancak ben bekar kaldıkça başımı bekleyecek sanırım. Beterin beteri de varmış de diye yazdım.
Sana gelince yapacağın en iyi şey anlamazlıktan gel. Biraz saf gibi davran. Görmezden gel. Eğer sana not verme durumu varsa
tepkisini alacağın sert bişey yapma. Sohbet ederken de birkaç kişi hocayla konuşun. Ama bu tarz insanlar hayatta hep olacak.
İş yerinde iş arkadaşı, patron sıfatında da olacak. En güzeli anlamazdan gelmek her türlü. Saf biri gibi davran.

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Bence tepkinizi gösterip hareketlerini kanıtlayacak derecede degisik yollara gitmenizi temenni ederim, çünkü buğün size yarın başkasına bu tür rahatsızlık seviyesinde olanları sert bi sekilde hareketlerine karşılık vermek en mantıklısı sessiz kalmak o insanın size veya sizden daha başkalarına cesaretlenir ve tutumunu degistirmez en tehlikeli olan kısmı eğitimci olması

dexter

Elit Üye
Kesinlikle görmezden gelmen gerektiğini vurguluyorum, görmezden gelirken tabi bir yandan da arkanı kollamalısın. Çünkü sabahları gittiğin yoldan geçtiğine göre, evini de biliyor, saatlerini öğrenmek istiyor olabilir. Olabildiğince yalnız kalmamaya gayret et ve yanında kendini savunabileceğin küçük bir şeyler taşımanı öneriyorum, biber gazı vs.
Göz teması kurmamaya gayret et, doğal davran. Her bayanın hayatında bu tarz olaylar olur, umursamazsan eğer görmemeye başlarsın.

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Görmezden gelmek karsıdaki insana cesaret verebilir çünkü normal olmayan bir insandan bahsediliyor bence görmezden gelmek tehlikeli olabilir..

dexter

Elit Üye
Görmezden gelmek karsıdaki insana cesaret verebilir çünkü normal olmayan bir insandan bahsediliyor bence görmezden gelmek tehlikeli olabilir..

Bende tam tersini düşünmüştüm; tepki vermesi kışkırtabilir karşı tarafı. Örneğin; sokakta laf atan erkeklere, ters bir cevap verirseniz iş daha kötü oluyor, hoşlarına gidiyor bu durum. Aksine duymamış gibi uzaklaşınca, umursanmadıklarını görüyorlar. Karşı tarafın özgüvenini sarsıcı bir etki yaratır umursamamak.

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Dediğiniz evet doğru fakat karsı taraf eğitimci, ve böyle bisey yapması cesaret etmesi bence anormal bi davranış anormal bir insandanda sizin dediginiz etkiler pek olmaz sanırsam çünkü gerçekten kişilik bozukluğu birinin hareketleri ve bu tarz insanların ne yapabileceğine fikir yürütmek bi hayli zor

Boogayman

Kayıtlı Üye
Üç sene iyi sabır etmişsiniz.Genel de bu tip insanlar sessiz kaldığınızda daha çok üzerinize gelir.Aslında bu sitede dile getirdiğiniz için merakımı celbetti, majik uygulamalarla pratikte aranız nasıl sitede olduğunuza göre mutlaka aşinalığınız vardır ama yaptınız yapmadınız bilemem.Ama eğer uygulama yapıyorsanız gerçekten yerinde bir sebep.Bu arada bu mesajım size ters veya saçma gelebbileceği gibi modların veya başka üyelerinde tepkisine yol açabilir.Çünki majiyle ilgili bazı sitelerde rastladım, benzeri sorulara değişik tavsiyeler veriliyor.Sitenin ruhuna ters gelmeyeceğini sandığım için söylüyorum oysa maji bir yaşam biçimidir normal çözümlerin tıkandığı yerde ya da sorunun herhangi bir sebeple sessizce hallolması istendiğinde başvurulacak yöntemdir.

berula

Kayıtlı Üye
bence ailenden birini ve arkadaşlarını mutlaka bilgilendir.. daha bi kaç ay evvel bulunduğum şehirde 4 ay boyu öğretmen öğrencisini alıkoydu.. mutlaka aileni bilgilendir ve okulunuzdaki rehber öğretmenle aranızda kalması şartıyla konuş.. bir öğretmeninde bilgisi olsun

Ori

Kayıtlı Üye
Bence görmezden gel fakat ipleri elinde tut. Bu durumu ıspatlamalı ve o adamın meslek hayatını bitirmelisin. Tabi bu benim şahsi görüşüm.

Eliçya

Kayıtlı Üye
Bence susma sen 3 senedir çekmişsin yakında gidip kurtulacaksın. Sonra o senin gibi başkasına sataşmaya başlayacak bunun sonu hiç gelmeyecek. Bekara koca boşamak kolaydır ama böyle bir durumda değil susmak ortalığı ayağa kaldırırım herhalde. Rehberlik öğrtemeninle konuş okul idarecilerinden biriyle konuş. Ama böyle bir sapığın yaptığıyla kalmasına izin verme. Fiziksel olarak sana zarar vermesinden korkuyorsun ama susarak kendini koruyamazsın zaten zarar görüyorsun. Her gün sürekli içinde bulunduğun bir ortamda tacize maruz kalıp susmak ne demek. Farkında değilsin ama yaşadıkların sende psikolojik travmalar yaratıyor ve şimdi değilse ileride psikolojik yada fiziksel sağlığında ciddi sorunlar şeklinde kendini gösterebilir.

AkuJuk

Banlı Kullanıcı
Evet inanın ki.rahatsızlığım bu konuda fazla.Okul yeride bilirsinz laf kaynar.Her yaptığımı kendi üzerine alınıyor dediğimi kendisine çekiyor.Anlayamıyorum. Hatta bir parti durumu olmuştu.Ve sende mi gidiyorsun? diye özellikle sordu. Allahım.Herkes sırıtıyor tabiki. Nedir bu yani? niye der bi insan bunu

[XTR] Similar Threads