gittiğim üç falcı :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

acemitelepat

Kayıtlı Üye
İyi aksamlar arkadaşlar.
Bundan 1 buçuk ay kadar önce kız arkadaşımdan ayrıldım.ve bu süre içinde üç kez fal baktırdım.
İlk falcıyı anlatayim.daha fincanı açmadan kız arkadaşımı saç rengine kadar bildi kendinden emin bi şekilde. Karakterini saydı doktu,gerçekten tamamiyle onu tarif etti.sonra fincanı kaldırdı. Ve ilişkimizde yaşandığımız,kaç kez ayrilip baristimiza kadar doğru bildi. Ve barışma görüyorum,tekrar yüz yüze geleceksiniz dedi.
İkinci falcı bizzat kime yoğunlaşayım diye sordu.malum cevap belli.o da karakterini analiz etti önce ve analizleri gayet yerindeydi. O da barışma var dedi,hatta bu iş ileriye dönük dedi.tarih verdi, ama verdiği tarihte bişey olmadı.
Üçüncüsü de önce hayatım hakkında,hatta en yakın arkadaşımla aramda geçenlere kadar bildi. Sonra sormak istediğin bişey var mi deyince kız arkadaşımla durumumu söyledim.tarot cektirdi.barışacaksınız dedi ve çektiğim kartı gösterdi.barış kartıydı.o da tarih verdi ama olmadı.
Üçüde mükemmel analiz ettiler,hayatımda ki üç dört kilit noktayı bildiler.
Ama barışma konusunda hala tık yok :)
Böyle bi fal ve falcı süreci geçirdim.sormak istediğim
1.sizce nasıl bildiler?
2.ikinci gittiğim sürekli elinde kalem anlatırken karalıyordu kağıdı.el daveti falan olabilir mi o sırada?
3.onca şeyi bildiler,ki bazıları gelecekle ilgiliydi.ama barışma konusunda söyledikleri hala çıkmadı, onca şeyi bilen bu falcılar acaba bu konuda neden yanildilar?

Teşekkür ederim :)

obsession

Kayıtlı Üye
Kardeş, ben şahsen şunu bilmeni isterim (eğer müslümansan) falcıya giden kişinin 40 gün yaptığı ibadetler kabul olmaz.Bununla beraber
falcının söylediklerinden medet umanlar da dinden çıkarlar.Gaybı ancak Allah bilir.Nasıl bildiklerine gelince Saffat suresinin ilk ayetlerine Tefsirleriyle
beraber bakmanı öneririm.Semadan bilgi çalarken cinni varlıkların başına gelenler anlatılıyor.Bu tabi olarak islam akaidi olarak geçerli hususlardır.
Ama başka bir dine mensupsan ve yahut hiç bir inanca mensup değilsen zaten yukarıda sarfedilen cümlelerin tamamı seni kapsamıyor
kusura bakma der geçerim..Selametle

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Şu 40 gün ibadetler kabul olmaz konusunda kaynak belirtirmisiniz

umraojaan

Kayıtlı Üye
Bende de tarih kısmında problem oluyordu.Sanırım tarih kısmı biraz da sizin elinzde olduğundan tam tutmuyor.Çünkü kader herşeyin önceden yazılı olması değildir bazı durumlarda bizler de yolumuzu çizebiliyoruz.Benimkisi tam dedikleri gibi çıkmıştı.Barıştık ama yine ayrıldık ve bitti bu kez.Bana kısmet olmadı inşallah siz mutlu olursunuz:)sizin için hayırlısını diliyorum..

obsession

Kayıtlı Üye
Taberani hadisinde geçen şu : falcının söylediklerine inanan Kuranın indirdiklerine inanmamış demektir.
Müslim hadisinde geçen şu: Falcıya giden falcının söylediklerine inanmasa bile 40 gün duası ibadeti kabul olmaz.
Edit: Buhari ve Müslim Kuranı Kerimden sonra ki en sağlam kaynaklardır.Hatta Cumhurgörüşe göre Buhari ve Müslim hadislerini inkar edenler dinden
çıkmaları muhtemeldir.Eğer hadis no istersen güzel kardeşim onlarıda sana verebilirim.Ama kopyala yapıstır yapmadığım için yeniden
göz atmam icab eder.Ayet istersen Maide suresi 90. ayete Tefsiriyle beraber göz atabilirsin.Selametle..

Sasdad

Kayıtlı Üye
Arkadaş Falcıya gittiyse zaten müslüman değildir eğer öyleysede bunu eminim farkında olarak yapmıştırki orası bizi ilgilendirmez.

Falcılar cinleri kullanır geçmişi çok iyi bilirler ancak gelecek tahmin üzere bilinir.

satelcom

Banlı Kullanıcı
Fldan ve falcıdan uzak durunuz.İnsan hiç yaşantısını falcılara ve müneccimlere göre düzenlermi?Falcıların çoğu cinlerle çalışır ve cinler sizin geçmişinizi falcıya fısıldar.Falcılar ve benzerleri geleceğinizi bilemezler ve göremezler.

acemitelepat

Kayıtlı Üye
Cevaplar için teşekkür ederim ama müslüman değilim. her inanca saygım var, anlamlandıramadıgım doğaüstü seylerde var,çok uçuk şeyler (tabirim umarım yanlış değildir) görmesemde buna inanıyorum.ama hiç bir diyo yakın hissetmiyorum kendimi.sadece evren ve onun doğa üstü sırlarına inanıyorum.bu konu da sizin de saygınıza teker teker teşekkür ederim.

Galiba dediğiniz gibi geleceğe tahmini bakiyorlar, hani yakın gelecek ongörülebiliyor ama uzak gelecek imkansız.sanırım geleceğimiz hakkında bazı bilgileride alinca ister istemez farklı sonuçlar doğurabiliyoruz.her an değişiyor gelecek.

Artık varlık mi yoksa telepati mi yoksa durugörü mu bilmiyorum ama şu kalemle yazan falcı sanki herhangi bi varlıkla iletişim halindeydi gibi geldı.
Tarih tutmadı ama umarım sonuç dedikleri gibi olur.herkese teşekkür ederim zaman ayirip yorum yaptığı için :)

GodIsDead

Kayıtlı Üye
Falcılar gecmısı bılebılırler kardesım ama gelecek konusunda soylenenlerın hıcbırıne ınanma

hippolyte

Kayıtlı Üye
Bazen gelecekle ilgilide bilebiliyorl ama sanirim dogruya birde yalan katiyorlar..bazen iki falcida ayni gelecegi soyluyor net olaylari hemde bu gesaduf olamaz herhalde o halde cinlerin isi...cinler gecmisi bildigi icin gelecegimizi ona gore yorumluyor olabilirler mi acaba ?

GogoL

Kayıtlı Üye
iyisine denk gelmişsin benim gittiklerim genelde şarlatandı :)

acemitelepat

Kayıtlı Üye
iyisine denk gelmişsin benim gittiklerim genelde şarlatandı :)

Son iki baktırdığım aynı kafede.ve izmirde bilinen bi yer,tavsiye almıştım.

İlk gittiğimde bilinen bi yermiş,tabi sonradan öğrendim.
Güzel analizler yaptılar.

Mesela bizim taşınma işi vardı. İlk baktırdıgm falcı siz taşınıyorsunuz dedi.ev tutacaksınız dedi.aynı günün akşamı annem ev tuttuk bugün dedi.
İkincisi annenin eklem ağrıları var dedi,içimden salladı bunu dedim.anneme sordum öylesine,iki ay önce eklem ağrıları başlamış.
İş konusunda biri bana yardım ediyordu,onun ismine kadar bildiler. Şaşkınlıkla izledim.
İlkkez baktırdığım için de, alışmış kudurmustan beterdir hesabı üç kez baktı rdım.
Üçüde iyiydi. iki hafta sonra tekrar izmire gidicem,gitmişken bi baktırayım diyorum ama istedigim aslında su yada bakla falı.
:)

Keira

Moderator
Falcılar size fal açarken mutlak geleceğinizi söyleyemezler, size olabilecek olasılıklardan bahsederler. Buna içlerinde gelecekle ilgili en doğru olasılıkları sunan tarotta dahildir. Onların gördükleri sadece mümkün olması en muhtemel olasılıklardır. Ancak şunu unutmamanız gerekir ki, sizin verdiğiniz kararlar geleceğinizin şekillenmesine yol açar. Bu da olması muhtemel olasılıkların gerçekleşmesini engelleyebilir.

acemitelepat

Kayıtlı Üye
Üçününde aynı öngörüde bulunmasından, eski kız arkadaşımla geleceğimizi kötü yönde etkileyecek bi tutumda bulunmadım.ama gelecek bana göre çok hassas bi denge bence.belkide bi tutumda bulunmamış olmam bile büyük niyetli yaratmış olabilir.bilemeyiz.
Ben dediklerinin çıkmasını bekliyorum artık bu konuda.
Elimden gelen tek şey bu. Teşekkür ederim

aytanrı

Kayıtlı Üye
Arkadaşın dinini konuşmuyoruz sanırım. Sorduğu soruya gelirsek bence eğer gerçekten bir kader varsa bu bizim davranışlarımızla en ufak bi kelimemiz ve haraketimizle şekil alır. Yani o tarihin tutmaması tamamen olmayacağı anlamana gelmez.Falcı aslında riske girmiş tarih belirterek bu daha bi gerçekçilik katıyor umarım kısa sürede barışırsınız. Sevgiler.

acemitelepat

Kayıtlı Üye
Arkadaşın dinini konuşmuyoruz sanırım. Sorduğu soruya gelirsek bence eğer gerçekten bir kader varsa bu bizim davranışlarımızla en ufak bi kelimemiz ve haraketimizle şekil alır. Yani o tarihin tutmaması tamamen olmayacağı anlamana gelmez.Falcı aslında riske girmiş tarih belirterek bu daha bi gerçekçilik katıyor umarım kısa sürede barışırsınız. Sevgiler.

Teşekkür ederim iyi niyetiniz için :)

Yalnız tarih vererek riske girmiş derken,biraz daha açabilmeniz mümkün müdür bunu ?

güzi88

Kayıtlı Üye
benim tanıdığım biride bugün bana fal baktı fincanı açmadan ve aynı senin anlattığın gibi kağıt kalemle çizip bana sayılar ve tarihler werdi umarım hepimiz barışır ve kavuşuruz sevdiğimize gaybı allah bilir allah hepimizin yardımcısı olsun

Keira

Moderator
Son iki baktırdığım aynı kafede.ve izmirde bilinen bi yer,tavsiye almıştım.

İlk gittiğimde bilinen bi yermiş,tabi sonradan öğrendim.
Güzel analizler yaptılar.

Mesela bizim taşınma işi vardı. İlk baktırdıgm falcı siz taşınıyorsunuz dedi.ev tutacaksınız dedi.aynı günün akşamı annem ev tuttuk bugün dedi.
İkincisi annenin eklem ağrıları var dedi,içimden salladı bunu dedim.anneme sordum öylesine,iki ay önce eklem ağrıları başlamış.
İş konusunda biri bana yardım ediyordu,onun ismine kadar bildiler. Şaşkınlıkla izledim.
İlkkez baktırdığım için de, alışmış kudurmustan beterdir hesabı üç kez baktı rdım.
Üçüde iyiydi. iki hafta sonra tekrar izmire gidicem,gitmişken bi baktırayım diyorum ama istedigim aslında su yada bakla falı.
:)

İzmir'de bahsettiğiniz o yeri çok iyi biliyorum. Onlar fal bakmıyorlar, sadece çok iyi kişi analizi yapıp siz farketmeden hayatınız hakkında bir kaç tiyo alıp, olması muhtemel şeyleri söylüyorlar.

acemitelepat

Kayıtlı Üye
İzmir'de bahsettiğiniz o yeri çok iyi biliyorum. Onlar fal bakmıyorlar, sadece çok iyi kişi analizi yapıp siz farketmeden hayatınız hakkında bir kaç tiyo alıp, olması muhtemel şeyleri söylüyorlar.

Yalnız şöyle bi durum var.ağzımı açıp hiç bir söz soylemedim, put gibi karşısında dinledim.ve öyle bildiler.
Hani çıktığımda salladı desem,yok en olmayacak şeyleri bildiler

benim tanıdığım biride bugün bana fal baktı fincanı açmadan ve aynı senin anlattığın gibi kağıt kalemle çizip bana sayılar ve tarihler werdi umarım hepimiz barışır ve kavuşuruz sevdiğimize gaybı allah bilir allah hepimizin yardımcısı olsun

Umarım sizinle istediğiniz gerçek olur.
Şuan izmir de değilim ama önümüzde ki ayın ortasi ordayım.bi çingeneye su falı baktırmayı istiyorum.bilirsiniz herkes bakamaz su falına.umarım işinin ehli birine denk gelirim

Keira

Moderator
Sizin kıyafetinizden içtiğiniz sigaraya kadar analizini yapıyorlar illa ki bir şey söylemenize gerek yok. Ayrıca bakım yapılırken verdiğiniz tepkiler, mimikleriniz de onlara yardımcı oluyor. Siz inanmak istemesenizde durum böyle. Uzun yıllar İzmir'de yaşamış biri olarak birebir şahit olduğum bir şeyi yazıyorum, fikir yürütmüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...