Hayat Amacı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Volar

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar.Benim bir sorunum var.Hayat amacı.Ben düşünüp algılamaya başladığımdan beri hep bir hayat amacım olduğunu düşünmüştüm.Fakat bunun ne olduğu konusunda hiçbir fikrim yoktu.Son 6 aydır ise hep bir amaç arayışı içindeyim.Kendi kendime soruyorum.Benim yaşama amacım ne ?Artık rüyalarıma girmeye başladı.Kafayı yemek üzereyim.Bu sorunun cevabını bu kadar büyütmemin nedeni ise hayatı boşa geçiriyor olmanın bana verdiği acı.Oku evlen iş sahibi ol ve öl.Bumudur hayat.Kendimizi kurtarıp(büyüklerimizin tabiriyle :) ) rahat bir hayat geçirmekten ibaret olamaz.Sadece kendimiz ve ailemiz için yaşamanın nasıl bir kutsallığı olabilir ki.Din açısından düşünürsek bir sınavdayız (Yani İslam'a göre) ama ölünce arkamızda ne bırakıyoruz.Biliyorum bu amacı kendim bulmalıyım ama bu belirleme yolunda tavsiyelerinize ihtiyacım var.Arkadaşlar size bir dost gibi soruyorum sizin hayat amacınız ne?İsterseniz tavsiye verin isterseniz olumlu yada olumsuz eleştirin.Şimdiden teşekkürler.

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Benim hayattaki amacım gerçek aşka sahip olup o kişiyle ruhen bütünleşip hayata bakış açımı olgunlaştırmak ve bu dünyada iken inancım gereği diğer dunyada huzuru kazanabilmek için o kişiyle birlikte çaba sarfetmek

GodIsDead

Kayıtlı Üye
İyi konuya degınmıssın kardesım ama o kadar uzun bir konu ki gunlerce oturup konussak yinede dogru konusmaları yapamayız sanırım. Bana kalırsa hayatı oldugu gıbı yasamak lazım dine gore allaha kullugumuzu yapıp gorevlerımızı yerıne getırmemız lazım inanıslarımıza göre. Normal yasamımızda hayatımızın askını bulup aılemıze ve cocuklarımıza rahat mutlu bı yasam surdurmemız gerekıyor. Bu dunyadan cok bırsey beklememek lazım bence cunku goz acıp kapayana kadar yaslanıyor ınsanlar gunlerın nasıl gectıgını anlayamıyoruz bıle.. Hayata amac yonunden degılde sınav gıbı bakabılırsek daha dogru işler yapabiliriz bana göre

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...