gordum ruyalarin gerceklesmesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

escobar666

Kayıtlı Üye
Foruma yeni uye oldun selamlar olsun herkese.. benim sorum su olacak ben henelde gordum ruyalarin cikmasjndan muzdaripim mesele en yakin zmanda olan olay kiz arkadasimi gorum agliyordu iki gozu iki cesme sabah aradim hemrn ben dun cok agladim dedi bunun gibi bir cok ornek varmi aciklamasi sizce

nemesiis

Kayıtlı Üye
Niye muzdaripsin onu anlayamadım eğer gerçekten rüyalarınız çıkıyor ise bunu bir hediye olarak kabul etseniz daha hoş olmaz mıydı? Arkadaşınızın ağladığını görmüşsünüz mesela ona sürpriz yapıp mutlu ederseniz iyi yönde kullanmış olursunuz.

escobar666

Kayıtlı Üye
ama bunu bazen istemıyorum geleceği görmek gibi bişi bu bir seyi cok istedigim zaman oluoyor genelde..

Sondua

Banlı Kullanıcı
Bu dürüst insanlarda olan bişey söyledikleri doğru olanların rüyalrı genelde çıkar

Birde devamlı okudugunuz ayet sure yada esma var ise onun tesiride olabiliyor
ama %90 dürüstlükle alakalıdır.

insanlara söylemeseniz daha iyi olur diye düşünüyorum
endişe edilecek bir durum yok yani

escobar666

Kayıtlı Üye
bir seyi yada bir kişiyi cok düşündüm zaman daha cok oluyor herce yatmada 3 ihlas 1 fatiha okurum ama sanmıom alakalı oldugunu :)

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Sizde olan bir yetenek isim aramanıza gerek yok varsa gerçekten böyle bir durum sizin açısınızdan güzel bisey
Ve böyle durumları herkesle paylasma taraftarı değilim size özel bu
Bu durumdan rahatsız oluyorsanız ne gördüm diye düşünmeyin

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Rüyalar, insanlara manevî alemlere pencereler açan birer realitedir. Sürekli maddî hayatla meşgul olmaktan yorulan insanlar, rüya ile manevî alemlere seyahat etmekle istirahat etmiş olur.

- Hadis-i şerifte -mealen-: “Salih rüya, vahyin kırk altı parçasından bir parçadır.” (Buharî, Tabir, 5) denilmek suretiyle, rüyanın Allah ile kulları arasında işleyen bir manevî telefon hattı mahiyetinde olduğunu gösterilmektedir.

- Alem-i Misal’de seyahat etmekle meşhur olmuş Muhyiddin ibn Arabî, alem-i misale çıkmanın ilk basamağı rüyalardan geçer, demektedir. Demek ki, doğru rüyalar görecek kadar hayatını istikametle geçirenler, rüya yoluyla misal aleminden haber alabilirler. Nitekim buna Peygamber Efendimiz (asv) şöyle işaret buyurmuştur:

“Rüyası en doğru olarak çıkanlarınız, en doğru sözlü olanınızdır.” (Müslim, Rüya, 6)

- Bir hadiste Hz. Peygamber (asv) şöyle buyurdu: “Nübüvetten yalnız müjdeciler kalmıştır.” Oradakiler “Ya Resulellah! Müjdeciler nelerdir?” diye sorduklarında “Salih rüyalardır.” buyurdu. (Buhari, Tabir, 5; Muvatta, Rüya 3)

Bu hadis-i şerifler de gösteriyor ki, Allah ile kulları arasında iletişimi gerçekleştiren vahiy yolu kapandıktan sonra, vahyin kırk altı parçasından bir parçası olan rüyalarla bu iletişim hattı devam edecektir.

escobar666

Kayıtlı Üye
walla kendimi bi an sütten cıkmıs akkasık hissettim ama öle deilim de herkes gibi biriyim :) ancak bu durum geliştirilebilirmi ?

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Kalbini omo deterjanla yıkarsan dahada temizlenebilir bu durum artabilir :) Şaka bir yana,eminim ki salih ameller işleyerek arttırılabilir.

iremzeynep

Kayıtlı Üye
benimde rüyalarım çıkıyor bazen korkuyorum bu yüzden

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
benimde rüyalarım çıkıyor bazen korkuyorum bu yüzden
İyi,güzel bir rüya ise korkmanıza gerek yok.Şeytani,moral bozan,endişeye sevkeden bir rüya ise uyanınca sol tarafınıza 3 kez hafifçe tükürün ve şeytanın hem vesvese hemde şerrinden ALLAH`a sığının.O zaman kolay kolay gerçekleşmez.Çünkü bela,dillendirildiği müddetçe gerçekleşme ihtimali yüksektir.

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Korkulu bir rüya gören kimse, rüyanın çıkmaması için "Hüvellâhüllezî..." âyetinden başlayıp Haşir sûresi'nin sonuna kadar okur ve bir Fâtiha, onbir ihlâs-ı şerîf okuyup Peygamberimizin ruhuna hediye ederek,

"Ya Rabbi, eğer gördüğüm şu rüya hayır ise hayrında dâim, şerse hayra tebdil eyle. Hayır ise bize, şerse düşmanlarımıza olsun" diye duâ eder.

Hayırlı bir rüyanın da çabuk çıkması için, yine 1 Fâtiha, 11 İhlâs-ı şerîf okunup, Resûlüllah Efendimize hediye edilmelidir

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
"Bir insan, başkasının ilmi ile alim olsa bile ancak kendi aklı ile akıllı olabilir."

Stronger

Kayıtlı Üye
Çok doğru...
Çünkü benimde neredeyse bire bir çıkıyor. ..

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Rüyalarınız sizi rahatsız ediyorsa içten gelen bir istekle görmek istemediğinizi belirtin, belki bir süre daha devam edecekler ama sonunda haberci nitelikleri kaybolacaktır. Fakat bundan önce iyi düşünmeli ona göre yönlenmelisiniz; bu durum eğer olumlu karşılayabileceğiniz şekildeyse size verilenlere bir süreliğine alışmanız gerekiyordur. Size verilen deneme sürecini düzenli meditasyon yaparak değerlendirebilir, bu bilgilerin neden verildiğini iç sesinize (genel anlamıyla) sorarak cevap almayı deneyebilirsiniz.

Öte yandan devam etmeye karar verir ve alışma evresini atlatırsanız size tavsiyem küçük bir defteri ''Rüya güncesi'' olarak kullanmanız olacaktır; genel bilgiye göre uyandıktan ilk 5 dakika sonra gördüğümüz rüyaları neredeyse tümünü hatırlayabiliyoruz. Bu şekilde tutacağınız günlüğü bir süre sonra okuduğunuzda sizi yönlendirmeleri ve verdikleri haber netleşecek.

Zoë Kapoor

Kayıtlı Üye
Bende senin gibiyim. 2,3 hafta önce rüyamda mezarlıktaydım ve o an birinin öleceğini biliyordum sanki. Sonra bugün akrabamızlardan biri vefat etti. Ondan önce de muhasebe sınav kağıdını görmüştüm rüyamda. Aynısını hoca sormuştu :D Daha bir sürü var.

duhanözlem

Kayıtlı Üye
Bazı insanların rüyaları çıkıyor benimde genelde çıkıyor geçen en son gördüğüm rüya 10 48 rakamını görüyorum ve bana bir ses bu senin hayatını değiştirecek diyordu.nedir bilemiyorum

horrorist

Kayıtlı Üye
Bence çok güzel bir şey.Mesela ben rüyamda görmüyorum ama diyelim aklımdan istemsizce bir düşünce geçince gerçekleşiyor. Mesela bir sınav olurken ''eve gidince anneme 60 aldığımı söyleyeceğim'' diye istemsizce bir düşünce geçmişti aklımdan gerçekten de 60 almıştım.Ya da bugün şu kişi bana şunu diyecek diye istemsizce bir düşünce geçiyor aklımdan gerçekleşiyor.Ama çoğu kişide var herhalde bu durum. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...