Ateist Arkadaşın Ağzından

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cagsi

Kayıtlı Üye
[video=youtube;THielc-IkWc]http://www.youtube.com/watch?v=THielc-IkWc[/video]

Arkadaşlar ben inançlı birisiyim elimden geldiğince namazımı kılırım,abdestlerimi alırım.Fakat günümüzde ne yazıkki dinimize gereken zamanı ayırmak pek uygun değil çünkü buna günlük yaşantımızdaki zaman kısıtlamamız izin vermiyor.Fakat ben bu arkadaşı dinleyince aklımda sorular oluştu.

sizce arkadaşın dedikleri doğrumudur veya sizin bilgilerinize göre lütfen beni aydınlatınız.

saygılar..

RoyalArch

Kayıtlı Üye
İlk 3 sayfa okudum bıraktım bu yanlış olmalı diyor. Kuranda 1400 sene öncesinden bir çok bilimsel ayetler var ve daha yeni yeni anlaşılıyor çünkü yeni keşfediliyor.Sorgulamak yanlış değil.Kuran düşünmeden inananı ayıplamıştır.Sadece Kuran a bakıp ateist olması ve bunları söylemesi de oldukça saçma :) Bu arkadaşın derdi ateizm değil derdi sadece islamla :) Madem çok sorgulayan ve okuyan bir arkadaş o halde aşağıda ki yazıyı okuyup,videoları izledikten sonra burada anlatılanlarla ilgili mantıklı bir cevap bekliyorum :)

Yazı : http://www.gizlimabet.com/threads/30179-Kuran-dan-Apaçık-Kanıtlar

Videolar:

1)

[video=youtube;qQLwmGYGKPw]http://www.youtube.com/watch?v=qQLwmGYGKPw[/video]

2)

[video=youtube;xjLbxmSJTVI]http://www.youtube.com/watch?v=xjLbxmSJTVI[/video]

King-Of-Stellar

Kayıtlı Üye
Bunu bu site haricinde birisi söylese normal karşılardım. Ama bu site de bu kadar cin daveti, melek daveti, hüddam daveti, demon daveti yapan insanlar var. Bir çoğu sonuç almış. Kuranda bazı şeyleri anlamaya bilirsin ve herkes farklı yorumluyor. Bazıları hemen ateist oluyor. Mesela bir esmayı 50 defa zikr edersen başka sonuç 55 defa zikr edersen başka sonuç, 100 defa zikr edersen başka sonuç 150 defa zikr edersen başka sonuç alırsın. Bu çok derin bir ilimdir. Bu siteyle karşılaşmadan önce imanımda ciddi sorunlar vardı. Kendi kendimden korkmaya başlamıştım. Site de gerçeklerin farkına vardım. Kuranı herkes başka yorumladığında hele de kendimiz okuyup başka yorumladığımızda ateist ve ya dinsiz ola biliriz. Kuranda yalnış arama, eğer bir yalnış bulursan o yalnış kuranda değil senin yorumundadır.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Sitede din tartışması yapmak yasak.

codzombi

Kayıtlı Üye
Ateist olan da kendi düşüncelerini savunuyor , deist olan da kendi düşüncelerini savunuyor. Bugüne kadar yapılan en mantıksız tartışma "tanrı var mı yok mudur" tartışmasıdır. Herkesin kendine göre hissettikleri şeyler ,deneyimler var. Onun sınavı bu şekildedir , başkasının sınavı başka şekildedir. Ama genel olarak ateist arkadaşların dinlere hakaret etmeleri ve radikal deistlerinde tanrının varlığına insanları zorla inandırmak istemesi gibi nedenler cidden artık baydı . Sitede demir arkadaşımızın dediği gibi bu konuların tartışılması yasak. Dinleri tartışmayı bir kenara bırakalım , kendimize bir şeyler katmaya çalışalım bence. Tanrı yöntem vermiş , özünü bil diye. Ama bunu maneviyat olarak özünü bilebilirsin . Tanrının varlığını bilimsel olarak ispatlayamazsın , aksini de ispatlayamazsın. Ama maneviyat ile var olup olmadığını anlayabilirsin. Ateistlerin sürekli kafalarına taktığı şey pozitif bilimlerle ispatlanması. Şuan aklımız bunu kavrayabilecek kapasite de değil . Ölünce bazı şeyleri anlayacağız

ptaah

Kayıtlı Üye
Gerçek müslüman Allah'tan çekinen ,çok utanan biridir.Allah ve kitabıyla ilgili kuşkularını toplum ortasında değil kendi içinde yada bilir kişiyle tartışmak uygun olanıdır.Kuran değiştirilmişmidir ve buna benzer konu açanların takvası zayıf müslümanlardır.(Ayrıca dil ile olunan ve kalb ile olunan 2 tür müslümanlık vardır.)

Amerika kıtasını yeniden keşfetmeye gerek yok.Müslümanın görevi başta Kuranı Kerim olmak üzere dini bilgiler adına ne kadar kitap, dergi varsa okumalıdır.Ayrıca nefs boyutundan kurtulup evliya olanların eserleri incelenmelidir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...