İlle bir şeyler görmek,duymak isteyenler bunu uygulasın

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Arkadaşlar sizlere önemli bir tavsiyede bulunacağım.Elbette gerekçelerini de yazacağım.
Çoğunluk olarak insanlar doğaüstü bir şeyler görmek ve/veya duymak isterler ve bunun için türlü araştırmalara girer,bazı riyazetleri uygulamaya koyulurlar.Bu anlatacağım yol riyazet değil ama riyazet ile azda olsa yakınlığı vardır.Hem örnekleri hem gerekçeleri vardır.
Sitede her ne kadar her dinden ve inançtan yada inançsızlıktan kardeşlerimiz varsada,Konu gereği müslümanları kastederek anlatacağım.
Gece yani teheccüd namazı. Teheccüd, gecenin üçte ikisi geçtikten sonra,imsak vakti girinceye kadar kılınan nafile bir namazdır.Teheccüd,uykuyu terk etmek demektir.Bu yüzden çok çok değerlidir.Çünkü gecenin bir yarısı sıcacık yatağını bırakıp abdest alıp namaza durmak her yiğidin harcı değil.Sabah namazı için bile; "Kendini çokmu kuvvetli sanıyorsun,o halde sabah ezanı okununca yorganını kaldırmayı dene" sözü meşhurken,gece kalkmayı varın siz hesap edin.Seher vakti tüm insanların manevi feyzinin,nispetinin dağıtıldığı saattir.O saatlerde uyanık olanlar,uyuyanlarınkinide kapmış olurlar.Bu yüzden manevi alanda kısa sürede çok gelişmek söz konusu.O saat öyle bir saatki; insanın o saatte ne bir dünya işi olur,ne kendini alıkoyacak birileri,nede kibir yapabilir çünkü kimse görmüyor,sadece kendi ve ALLAH arasında.Bizim komşu kadın kılıyordu mesela,kendi namaz kılarken odada nerden geldiğini bilmediği beyaz güvercinler gelip omzuna konuyormuş,e kadın ürküp bırakmış.Keşke devam edeydi.Çoğu kılan kişi,o esnada beyaz giyili kişilerin kendisiyle cemaat olduğuna şahit olmuştur.v.b. yaşanılan olaylar çoktur.Neden? Çünkü bereketi çok fazladır.Bunu şu örnekle az daha açığa kavuşturabiliriz: Köpekler çok uyuduğu için her doğurmaya en az 7-8 tane doğurdukları ve etlerini yemek haram olduğu halde sokaklarda tek tük rastlarız.çünkü bereket yoktur onlarda.Koyunlar ise pek uyumadıkları için,her seferinde 1 tane doğurdukları ve hem kurban zamanları,hem kasaplarca sürekli kesildikleri halde sürü ile koyun var her tarafta.Çünkü bereketliler..
Ne güzel değilmi? Hem ibadet hem manevi yönden gelişmek,talep edilen duru görüler,duru duyular v.s. v.s. İnanmayan denesin.

King-Of-Stellar

Kayıtlı Üye
Ben 12-13 yıldır namaz kılıyorum. Ama çok istememe rağmen davet hariç böyle şeylerle karşılaşmadım. Şimdi kurandan bir ayeyi her gün okuyup görevlilerden elde etmek istiyorum. Sizce başara bilirmiyim?

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Ben 12-13 yıldır namaz kılıyorum. Ama çok istememe rağmen davet hariç böyle şeylerle karşılaşmadım. Şimdi kurandan bir ayeyi her gün okuyup görevlilerden elde etmek istiyorum. Sizce başara bilirmiyim?
ALLAH kabul etsin.Elbette öncelikle yerine getirmemiz gerekenler farzlardır.Yalnız ben gece namazını kast ettim.Farzdan önemli değil ama manevi kapıların aralanması konusunda hızlandırıcı ve etkili bir ibadet.Kuran`dan her gün bir ayeti okumakla görevlileri celbetmek çokça zaman alabilir veya hiç sonuç vermeyebilir.Çünkü görevlileri etkilemek-harekete geçirebilmek için okunan dualar,ayetler,kendi özel sayıları adedince ve kurallarına uyularak okunmalıdır.

biard

Kayıtlı Üye
Bu detay ama koyunun bereketliliği ve köpeğin bereketsizliği konusuna hiç katılmıyorum. Paylaşımınız için teşekkürler.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Metalica kardeşim inan yardım edebilecek bir mertebede olsam bunu yapardım.Nitekim kesin olarak sonuç vereceğini bildiğim bir yöntemi paylaşmak istedim.Bildiğim konularda önerilerde bulunabilirim en fazla.

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Günde 5 vakit namazını kılmadan böyle işlere bulaşmak boşa çabadır.Sadece sabah namazıyla olmaz bu işler.Her namazın ayrı bir güzelliği vardır.Belirli çalışmalar,karanlık oda halvetleri,seyri süluk zamanları gerektirir.

King-Of-Stellar

Kayıtlı Üye
Musallat olurlarsa ne yapacağımı biliyorum. İşe yaramazsa sitede bir çok formül var ve bilgili kişiler. Bu işlerden ya galip ayrılacağım ya da mağlup. Galip olmak için aylardır araştırıyorum :)

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Günde 5 vakit namazını kılmadan böyle işlere bulaşmak boşa çabadır.Sadece sabah namazıyla olmaz bu işler.Her namazın ayrı bir güzelliği vardır.Belirli çalışmalar,karanlık oda halvetleri,seyri süluk zamanları gerektirir.

Sabah namazını kılanın,kalan 4 vakit namazlarınıda kılabiliceği söylenir.E teheccüdü kılanın hayli hayli kılabileceğini düşünerek yazdım.Nafileyi kıl farzı bırak yada önemseme demedim zaten.Herşeyin bir anahtarı vardır.Ben teheccüdün açabileceği bazı kapıları anlattım.Karanlık oda,seyri sülük v.b. yöntemlerinde ayrı önemi ve yeri vardır.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Bu konuda bana yardım edermisiniz? Bir aydır cin suresini okuyorum.

Sayın Metallica;

Bir aydır cin suresini okuyorum demişsiniz bu konuda size birkaç bişey ifade etmek isterim.

Öncelikle Cin suresini baştan sona kadar okuyup cinlerin gelmesini bekliyorsanız sanırım bu kısımda hata yapıyorsunuz. Sadece Cin suresini değil Kuran-ı Kerim' deki hiç bir sure direkt olarak bu konuda yardımcı olamaz. Üstelik de Cin suresi Cinleri uzaklaştırmak için kullanılır. Yani yanı başınızda bir cin olsa dahi siz bu sureyi okuyarak onu uzaklaştırmış oluyorsunuz ki daveti bir yana bırakıyorum.

Öncelikle belirtmek isterim ki bu konu apayrı bir uzmanlık gerektirir. (şimdi diyeceksiniz ki bunu söylemek için mi bunları yazdın.) Bu şekilde genel bir tabirin tabiki sizin için tatmin edici olmayacağının farkındayım. Tabi direk olarak size yardımcı olmam da mümkün değil. Uzun zamandır bu konular üzerine araştırıyorum demiştiniz belki gözünüzden kaçmıştır diye sadece şunları söylemek isterim;

İnancının İslamiyet olduğu için;

Bakara Suresi
Saffat Suresi
Cin Suresi

araştırmalarınızı bu sureler üzerine yoğunlaştırırsanız belirli şifreler ve sayılarla karşılaşacağınıza eminim. Ve sanıyorum aradığınız cevapda burda gizli.

İyi forumlar dilerim.

ruhname

Kayıtlı Üye
Bu konuda bana yardım edermisiniz? Bir aydır cin suresini okuyorum.
neden 1 haftadır cin suresi okuyorsunuz ? manevi sırlara erişmek için mi ?

çok güzel bir konu teheccüd namazı bambaşkadır gerçektende.
Nitekim peygamber efendimiz s.a.v bu mezuda şöyle bi hadisi vardır : teheccüd namazının ümmetime ağır gelmeyeceğinden korkmasaydım onu ümmetime farz kılardım
öyleyse teheccüd namazını elimizden geldiğince kılalaım.

codzombi

Kayıtlı Üye
Ne tür uygulamlar yaptığınızı niye ulu orta söylüyorsunuz ki ? Yapacağınız uygulamanın sonuçların verimini şimdiden düşürüyorsunuz.

King-Of-Stellar

Kayıtlı Üye
Günde bir kere cin suresini okuyanın başına kötü iş gelmez. Kısaca büyü, nazar dokunmaz. Bir kaç gün ara verdim başıma gelmeyen kalmadı. O zamandan beri cin suresini hep okurum. 17 kere okunduğunuzda bir cin yanınıza gelir. Ben bunu denedim. Cin daveti için yapmamıştım ama gelen cin iyi niyetliydi diye düşünüyorum. Cin suresini okursanız kafir cin gelmez. Hem bir defadan cevap aldığım için çok sevinmiştim. Şimdi diyeceksiniz ki, sen yolunu zaten bulmuşsun :) Ben müslüman cinlerle arkadaşlık kurmak istiyorum. Bu da kolay bir şey değil. Mesela bir davet görüyorum. İlk yorumlar da iyi sonuç aldık diyorlar. Biraz araştırıyorum davet tehlikeliymiş ve ya eksikmiş. O yüzden yapmaktan vazgeçiyorum. Bu zamana kadar okuduğum davetleri yapsaydım kim bilir ne kadar hadimim olurdu ve ya musallatlar olurdu :D Bence en tehlikesizi cin suresi, çünkü kafiri gelmez. Araştırdıkça yeni bir şeyler buluyorum. Korkusuzum ama yinede bilmeden kendimi ateşe atmak istemiyorum. İyice araştırıp bilgili olana kadar bekleyeceğim. Ben bu işten yalnız galip ayrılmak istiyorum.