Sevgi Yıpratılmıştır

mally

Kayıtlı Üye
Sevgi, sizin dünyanızda çok kötüye kullanılmış, yıpratılmış bir kelimedir. Bazen işitirim, şiddetle nefret ettikleri bir kimse için, "Filancaya sevgilerimi bildir." derler. Diğer bazıları da cinsiyetle veya daha açık yürekle konuşayım, fizik bir ihtirasla sürüklenirler ve bu cazibeyi sevgi zannederler.

Önce açık olalım: Gerçek sevgi verici bir sevgidir; kendisi için bir şey arayıp gözetmeyen bir sevgidir ve o, en yüksek şeklinde bütün insanlığı kucaklayan bir sevgidir. "Ben bütün insanları seviyorum." sözünü içten inanarak söylemedikçe siz gelişmiş bir ruh sayılmazsınız.

Bu, ideal bir durumdur ve dünyanız bu durumda olmaktan henüz çok uzaktadır. Fakat sevgi vardır. Kadınla erkek arasında, iki bedende bir ruh denilebilecek kadar birbirinin tamamlayıcısı olmuş, şekilde iki olduğu halde amaçta bir olmuş insanların inkar edilmez sevgisi. Onlar öylesine uyum göstermişlerdir ki, şairinizin dediği gibi, "iki kalp, tek bir kalp gibi çarpar" onlarda. İşte böyle bir sevginin bulunduğu yerde asla ayrılık yoktur. Tabiat kanununun sevgi bağı ile bağladığı kimseleri ne sizin, ne de benim dünyamda ayıracak bir kuvvet yoktur.

Silver Birch