Gizli mabet projesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Zazayew2312

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Gizli mabedin gelecekte Parapsikoloji metafizik alanlarında bir örgüt olmasını istermisiniz istemezmisiniz neden ?

Not: her dine uyumlu insanların yararına ve resmi olarak doktorlarla milletle basınla çalışan büyük bir örgüt olarak düşünüp cevap veriniz...

Bence: bence olabilir eğer sağlam bir temel oturtabilirse insanlarımız şarlatan ve soyguncu sahte hocalardan sıyrılabilir bu konu hakkında, resmi ve sağlam yerlere başvurabilirler . Biliyorsunuz şuan parapsikoloji konusunda çok şarlatan var .

Isla

Kayıtlı Üye
Bence de boyle birşey mumkun olsaydı harika olabilirdi..

Ori

Kayıtlı Üye
Malesef insanlar örgüt kuracak kadar heyecan aramıyor. Herkes biliyor ki örgüt kurunca normal hayatının dışında bir hayatı olacak ve zamanının büyük bir kısmını buna ayıracak. Olması mümkün ama istek yok. Kısacası olmaz.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Arkadaşlar Gizli mabedin gelecekte Parapsikoloji metafizik alanlarında bir örgüt olmasını istermisiniz istemezmisiniz neden ?

Not: her dine uyumlu insanların yararına ve resmi olarak doktorlarla milletle basınla çalışan büyük bir örgüt olarak düşünüp cevap veriniz...

Bence: bence olabilir eğer sağlam bir temel oturtabilirse insanlarımız şarlatan ve soyguncu sahte hocalardan sıyrılabilir bu konu hakkında, resmi ve sağlam yerlere başvurabilirler . Biliyorsunuz şuan parapsikoloji konusunda çok şarlatan var .

Buna benzer bir konu açılmıştı.

Ve orada Mabet Sahiplerimizden Urum ya da Yule çok güzel bir cevap vermişti.

Cevabı tam olarak hatırlamıyor ama konuda en net cevap oydu. Eski konulara bakarsanız görebilirsiniz.

İstenilse bu platform dernek olabilir,sonra daha ilerleyip bir kuruluş olabilir ama öyle olması çok kötü olur. Çünkü Gizlimabet tamamen özgür bir platformdur. Devlet ile, basın ile çalışan bir platform özgür değildir,sınırlıdır. Gizlimabet ise her şeyiyle özgür bir platformdur.Her şeyiyle kendisi sorumludur.Ve böyle kalması da en iyisi olacaktır. :)

O şarlatan hocalar hakkında bilgilendirme konusuyla ilgili bir çok islami siteler var.Daha da yardım isteyen buraya uğruyor zaten. Körü körüne araştırmadan direk bir hocaya gitmek ise cahilliktir. İnternetin olduğu bir çağda araştırmadan,öğrenmeden hocaya gidilmez.Sırf o konuda bilgilendirme olsun diye de bir örgüt kurulmaz.

Gizlimabet bir Parapsikoloji sitesidir,Büyü,Maji,Kadim Öğretiler sitesidir. Ve Türkiyede de genellikle Müslümanlar çoktur.Onlar böyle bir örgütün kurulmasını istemezler,tartışmalar,iç karışıklıklar olur.

Şarlatan hoca konusunda dediğim gibi internetde yeteri kadar o konuda bilgilendirme yapan site var ve daha çok yardım isteyen bu siteye geliyor zaten.Sırf o tür konularda bilgilendirme olsun diye örgüt kurulmaz. :)

Ve örgüt kurmak öyle sanıldığı kadar da kolay değildir.Hele hele Maji,Kadim Öğretiler,Büyü içeren bir örgüt kurmak hiç kolay değildir.

Gizlimabet internet üzerinden çok iyi bir şekilde yardım ediyor.Böyle kalması en iyisi bence. :)

sakoya1992

Kayıtlı Üye
Yule yle Uruma katılıyorum özgür bir platform daha iyi

treworax

Kayıtlı Üye
Bence "Gizli Mabet Projesi" !GİZLİ! kaldığı sürece mükemmeldir.Fakat kalkıp da bu işi aleni bir şekilde yaparsak boş yere vakit kaybetmiş oluruz ve başımıza "resmiyet" gibi bir belayı kendi ellerimizle getirmiş oluruz.Maji ile uğraştığımız yetmiyormuş gibi bir de resmi/bürokratik işlerle uğraşırız.Böyle bir şeye gerek olduğunu sanmıyorum.Zaten İslam-o-faşizm dünyamızda ve ülkemizde yeterince fazladır,kimliğimizi açığa çıkararak düşman kazanmayı gereksiz buluyorum.

Bunların yanı sıra,örgüt için belirli bir "kemik kadro" oluşturulmalı ve bu kadro,site içerisinden(veya başka platformlardan) göze batan üyeleri tek tek ayıklamalıdırlar.Yani önce örgüt için yeterli seviyeye gelmiş üyeleri seçmesi için belirli bir kadro oluşturulması gerekir ve sırf bunun organizasyonu bile çok uzun emekler ve zaman sonucu olabilir.Yani düşünsene ; bütün metafizik alanlarından,kendi alanında "eğitmen" olabilecek seviyeye gelmiş insanları aynı örgüt çatısı altında buluşturmak ve o eğitmenlerin tamamen gizlilik içerisinde öğrenci seçmesini ve bunu yaparken örgütün hedeflerini/çıkarlarını ön planda tutması gerekmektedir.

Her ekolden eğitmen ve eğitilen bulmalıyız ve bütün ekollerin kendi iç dinamizmi içerisinde gelişmesini sağlamalıyız.Yani yönetim şeklini olabildiğince küçültmeli tabiri caizse konfederalleştirmeliyiz,,,Bunlara ek olarak örgütün,kongre ve konferanslar yapabileceği,temsilci zirveleri yapabileceği bir alan olması gerekmekte ve bu alan gizlilikten ödün vermemelidir.Ve yine bunlara ek olarak ekollerin,çalışmalar yapabileceği,üyeleri seçimlerini yapabileceği ve diğer ekollerle olan iletişimini sağlaması için kurulacak bir irtibat merkezine sahip olması gerekir.

Eğer ciddi bir örgüt kurmak istiyorsak bu örgütün giderleri için bir kaynak bulmak zorundayız.Ve hem gizlilik hemde dinamizm açısından bu örgütün geliri okült/majikal yollardan olmalıdır.Nasıl ki bir siyasi partinin geliri siyasetten veya spor kuruluşlarının geliri spordan geliyorsa,bu da aynen o şekildedir.

Gizlimabet bir Parapsikoloji sitesidir,Büyü,Maji,Kadim Öğretiler sitesidir. Ve Türkiyede de genellikle Müslümanlar çoktur.Onlar böyle bir örgütün kurulmasını istemezler,tartışmalar,iç karışıklıklar olur.

Türkiye'de Müslümanların çoğunlukta olduğu doğrudur fakat örgüt kurulmasını reddetmek gibi bir hakları bulunmamaktadır.Bunu engellemek için yeraltı yollara başvuracaklardır.Ve sorarım sana okült bilimden daha yeraltı bir şey var mıdır ? Yani çıkacak her hangi bir iç karışıklıkta bile bizim kazanma ihtimalimiz çok fazladır.Ayrıca bizleri düşman olarak görüp bize saldırmaları bile,bizi bir tehlike olarak gördükleri anlamına gelir,ister istemez bizim reklamımızı yaparlar.Yani majikal bir örgüt(order) kurulacaksa buna en müsait yerlerden biridir Türkiye.

bariss10

Kayıtlı Üye
Bence "Gizli Mabet Projesi" !GİZLİ! kaldığı sürece mükemmeldir.Fakat kalkıp da bu işi aleni bir şekilde yaparsak boş yere vakit kaybetmiş oluruz ve başımıza "resmiyet" gibi bir belayı kendi ellerimizle getirmiş oluruz.Maji ile uğraştığımız yetmiyormuş gibi bir de resmi/bürokratik işlerle uğraşırız.Böyle bir şeye gerek olduğunu sanmıyorum.Zaten İslam-o-faşizm dünyamızda ve ülkemizde yeterince fazladır,kimliğimizi açığa çıkararak düşman kazanmayı gereksiz buluyorum.

Bunların yanı sıra,örgüt için belirli bir "kemik kadro" oluşturulmalı ve bu kadro,site içerisinden(veya başka platformlardan) göze batan üyeleri tek tek ayıklamalıdırlar.Yani önce örgüt için yeterli seviyeye gelmiş üyeleri seçmesi için belirli bir kadro oluşturulması gerekir ve sırf bunun organizasyonu bile çok uzun emekler ve zaman sonucu olabilir.Yani düşünsene ; bütün metafizik alanlarından,kendi alanında "eğitmen" olabilecek seviyeye gelmiş insanları aynı örgüt çatısı altında buluşturmak ve o eğitmenlerin tamamen gizlilik içerisinde öğrenci seçmesini ve bunu yaparken örgütün hedeflerini/çıkarlarını ön planda tutması gerekmektedir.

Her ekolden eğitmen ve eğitilen bulmalıyız ve bütün ekollerin kendi iç dinamizmi içerisinde gelişmesini sağlamalıyız.Yani yönetim şeklini olabildiğince küçültmeli tabiri caizse konfederalleştirmeliyiz,,,Bunlara ek olarak örgütün,kongre ve konferanslar yapabileceği,temsilci zirveleri yapabileceği bir alan olması gerekmekte ve bu alan gizlilikten ödün vermemelidir.Ve yine bunlara ek olarak ekollerin,çalışmalar yapabileceği,üyeleri seçimlerini yapabileceği ve diğer ekollerle olan iletişimini sağlaması için kurulacak bir irtibat merkezine sahip olması gerekir.

Eğer ciddi bir örgüt kurmak istiyorsak bu örgütün giderleri için bir kaynak bulmak zorundayız.Ve hem gizlilik hemde dinamizm açısından bu örgütün geliri okült/majikal yollardan olmalıdır.Nasıl ki bir siyasi partinin geliri siyasetten veya spor kuruluşlarının geliri spordan geliyorsa,bu da aynen o şekildedir.

Türkiye'de Müslümanların çoğunlukta olduğu doğrudur fakat örgüt kurulmasını reddetmek gibi bir hakları bulunmamaktadır.Bunu engellemek için yeraltı yollara başvuracaklardır.Ve sorarım sana okült bilimden daha yeraltı bir şey var mıdır ? Yani çıkacak her hangi bir iç karışıklıkta bile bizim kazanma ihtimalimiz çok fazladır.Ayrıca bizleri düşman olarak görüp bize saldırmaları bile,bizi bir tehlike olarak gördükleri anlamına gelir,ister istemez bizim reklamımızı yaparlar.Yani majikal bir örgüt(order) kurulacaksa buna en müsait yerlerden biridir Türkiye.

Çok doğru çok yerinde açıklamalar olmuş..

yukon

Kayıtlı Üye
Bu örgütün olmadığını nerden biliyorsunuz? Herkese açıklanmak zorunda mı? Bu tür organizasyonların özelliği zaten gizli olmalarıdır. Katılacak liyakatte adayları belirleyıp, bazı ritüellerle aralarina alıyorlardır.

yukon

Kayıtlı Üye
Yok öyle birşey mabet sahiplerini ve modları zan altına bırakmayalım okuyan gerçek zannedebilir.

Zan altında bırakılacak bir durum yok. Bu bir suç değil ki, kadim öğretilerin kadim yöntemleri. Vardır, yoktur demiyorum. Olsa da davul-zurna ile tüm dünyaya ilan edilmesini beklemeyin diyorum. Gizlilik esastır.

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Yok öyle birşey mabet sahiplerini ve modları zan altına bırakmayalım okuyan gerçek zannedebilir.

Neye yok öyle bir şey dediniz? Örneğin bildiğimiz Gizli Mabet Cowen ve Çelik Ekip var örgüt denilen tanıma giriyorsa. Akademi Larimar da sayılabilir.

Wabi Sabi

Kayıtlı Üye
İş
üniversite öğrencisi
Bence de gizlimabet adı gibi kalmalı...ve yurt dışında olan kişiler de var dernek tarikat bu tarz şeyler zor ve mutlaka işin içinde kavgalar olacak...biz insanoğluyuz sonuna kadar uyum içinde gitmez mutlaka bir şeyler olur ....ben böyle bu haliyle kalması taraftarıyım...her ne kadar yeni katılmış olsam da bu mabet ailesine

AJA

Elit Üye
Biz geçen yaz 10 kişiyi toplayamadık tatil için de örgüt mü ? :D

İyi forumlar ;)

AJA

Elit Üye
Başla hadi örgüt işi tamamdır gördüm :D

yukon

Kayıtlı Üye
"çaylak" ifadesiyle benım forumda yeni olmamı ima ediyosanız, tanımadığınız insanlar için bu tür nitelendirmeler yapmamanızı (acizane) öneririm.
örgüt hususuna gelince özelikle seçilmiş bir kelime değil. Organizasyon, cemiyet, teşkilat vs. de diyebilirsiniz. Sonuçta farazi bir olgudan söz ediyoruz.

Admin Notu: Sizi ima etmediler, şahsınıza almayın.

horlack

Kayıtlı Üye
İş
Dryw
Her şeyi göz önünde yaparsak şayet, yapacak bir şeyimiz olmaz. ELimizdekini de kaybederiz. BAzen çalışmalar gizli yürütülmelidir ve bu araştırmaların sonuçları yine öznel gruplar halinde incelenmeli ardından kesin bulgular belki ışığa çıkarılmalıdır. Aksi takdirde demonoloji ile ilgili çalıştığımızı varsayalım yakarlar bizi satanist diye :D

origanum

Yönetici
Gizlimabet sadece bir internet sitesidir. Fazlasını beklemeyin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...