telepati ve telekinezi hakkında farkındalık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sarahkerrigan

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar biliyorum konu floodu gibi bişey oluyor ancak aklıma şimdi geldi
psişik yetenekleri geliştirmenin en iyi yolu farkındalıkmış, farkındalık başlığına baktığım anda nerdeyse onlarca tür farkındalık var...benim bunlardan ilk hangisine başlamam gerek

Heian

Banlı Kullanıcı
Telekinezi Nedir ?
Telekineziyi düşünce gücünün cisimlere, bilindik maddeler kullanılmadan etki etmesi şeklinde tanımlayabiliriz. Hayallerin gerçeğe dönüşmesidir bir nevi. Düşünce ile etkide bilindik fizik kullanılmaz. Fakat burada fizik yoktur diyemeyiz.

Telekinezi Bilimselmidir ?
Bilim şuanda telekineziyi kabul etmemiştir. Yani telekinezi için bilimsel değildir denebilir. Fakat bu bilimin kabul etmeyeceği anlamına gelmez. Bilim gerçek olan herşeyi önceden kabullenemez. Bir niteliğidir ki araştırı şarttır. Bilim telekineziyi yeterince araştırır ve anlamaya çalışırsa şüphesiz bu gerçeği kabul edecektir. Bilime bu konuda hak verilmelidir. Araştırması tasvip edilmelidir.

Telekinezi İslam ile çakışırmı ?
Telekinezi yaratıcı inancına ters düşmemektedir. Nitekim Kuran-ı Kerim'in bilimselliğinden şüphe edilemez. Güneşin bir noktaya doğru yüzüyor olduğunu müjdeleyen Allah'ın kelamı Kuran'ı henüz anlayan bilim çevresi, Kutsal kitapta geçen diğer mucizelerede yakında tam bir açıklama ve ispatlar getirecektir. Pek tabi bazı mucizeler Allah'ın Peygamberlere telekineziyi çok güçlü olarak vermesiyle (her insanda olan bu gücü, devasa boyutlarda, bizim asla ulaşamayacağımız niteliklerde vermesiyle) vû»kû» bulur demek büyük oranda aydınlatıcı bir cevap olabilir. Fakat Din ve telekinezi ilişkisi kanıtlanmadığı gibi önceden iddia etmekte tam doğru olmaz. Telekinezi ve mucizeler ilişkisi bir görüş olarak bekletilmelidir.

Herkes uygulayabilirmi ?
Evet beşer isterse telekineziden sonuç alabilir. Pes etmemelidir. Sonuç çabuk alınır. İnsanoğlunun bir sıfatıdırki her biri çabuk sıkılır. Aslında UYGULAYIN bölümde okuyacağınız kadar kolaydır telekinezi. Herkesin beyin gücü vardır. Onu açığa çıkarmak insana kalmıştır.

Telepati nedir ?
Farklı yerlerde (kısa yada uzun uzaklık) bulunan birden fazla kimsenin birbirleri ile konuşma ve diğer yöntemler olmaksızın, sadece beyin güçlerini kullanarak iletişim kurmaları tekniğidir.

Farkındalık Nedir?
Geçmişte veya gelecekte yaşamak, yaşadığımız anı ıskalamak, birçoğumuzun yaptığı bir hatadır. Güzel bir manzara karşısında otururken mutlu oluruz. Ama bu manzaraya bakarken, ertesi gün olacakları veya geçen hafta olanları düşünürsek mutluluk kaybolur.

Bazen düşüncelerimiz ve duygularımızın esiri oluruz. Düşünceler biz istemesek bile zihnimizde dolanır. Artık biz düşüncelerimiz olmuşuzdur. Onlar bizi yönetmeye başlar.

Bazen çevremizde ve içimizde olup biteni değil, kafamızda yarattığımız yargılarımızla hareket ederiz. Her şeyi analiz ederiz, yorumlamaya çalışırız. Gözümüzle değil, beynimizle bakarız. Bu yoğun anlamlandırma çabası, aslında olan biteni hissetmememize yol açar.

sarahkerrigan

Kayıtlı Üye
Anlattiklarinin hepsini zaten biliyorum ben sadece farkindalik yontemi sordum (onlarca farkli farkindalik var)
Yinede emek saolasin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...