vampirler

seiza

Kayıtlı Üye
İlk anlatılan Book Of Nod'tan(vampirlerin kutsal kitabı gibi birşey) alıntı.Beckett adında bir vampirin kapadokyadaki mağralardan çıkarıldığı sanılmaktadır.ŞAhsen vampirlerle ilgili en doğru yaklaşımda budur...

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Vampirlerin tarihçesini bilmiyordum;o yüzden benim için aydınlatıcı bir paylaşım oldu.
Zaten vampirlerle gerçekten görüşmüş birileri varsa;
Ya ölmüşlerdir; ya da ölmemek için bu sırrı saklamışlardır.
Bana göre evrende herşey olası; o yüzden vampirler de var olmuş olabilirler.

dozert

Kayıtlı Üye
Paylaşım için sağolun.Fakat ben şunu merak etmişimdir vampirlerde kan grubu sorunu yokmu yoksa her kan kafi mi:)

ahmet255

Kayıtlı Üye
Kazıgı koydum mu kafasının ortasına vampir filan kalmıyor yüksek ihtimalle xD.

Voy

Kayıtlı Üye
Lütfen konuyu keyifhane konusuna çevirmeyelim.Konuyla ilgili bir yorum ya da soru varsa düzgün bir dille yazınız.Saygılar.

Monarcas

Kayıtlı Üye
Hoollywood tarzı süper yaratık uçan,kaçan ölümsüz tarzda bir vampir tanımı bence saçmalık ve asla inanmıyorum.Ama kan içen psikopat ruhlu gizemli örgütlere mensup insanların olduğuna inanıyorum..

heiliqe

Kayıtlı Üye
birşey sormak istiyorum şimdi yukarıda geçen adem ve havvanın çocukları olan Caine bizim bildiğimiz kayin mi oluyor peki o konuşmları kattınız ya bu konuşmalar hangi kutsal olarak bilinen kitapta geçer ?

origanum

Yönetici
birşey sormak istiyorum şimdi yukarıda geçen adem ve havvanın çocukları olan Caine bizim bildiğimiz kayin mi oluyor peki o konuşmları kattınız ya bu konuşmalar hangi kutsal olarak bilinen kitapta geçer ?

Caine (Kayin), Kabil olarak biliniyor islamiyette. O konuşmaları Tevrattan uyarlamak suretiyle yazmışlar. Tekvin Bap/4. Kabil, Aden bahçesinin doğusunda bulunan Nod topraklarına yerleşmiştir. Nod kitabı ise vampirlerin kutsal kitabı olarak yazılmıştır.

vitae

Kayıtlı Üye
Vampirler... Gerçekten varlar küçükken vampirlere çok inanırdım ve vampir olmak isterdim..Bir kere bir hastaneye gittik. Doktor '' Kanın çok düşük '' dedi.Ve kan testi istedi.. Orada kadın benden 5 tüp kan aldı.Kadın ve babam dışarı konuşmaya çıktıklarında ordaki herhangi bir tüpü aldım içi kanla doluydu kimin olduğunu bilmiyordum ve kanı yanıma aldım.. Eve gittim annemler amcamlara oturmaya gittiler ben evde kaldım onlar gider gitmez, kanı aldığım gibi ağzıma diktim yani içtim :D:D Tadı iğrençti ve hiçbirşey olmadı. Sanırım vampirler tarafından ısırılmamız gerek :D:D

Whısper

Kayıtlı Üye
şöyle bir düşüncemi de paylaşmak istiyorum. Vampirler Neden Eski cağlarda yaygın bir şekilde kendilerinden bahsettiriyorlardı ?? Cünki Ozaman İnsan oğlu zayıftı. Belliki bir vampiri kılıçla kolayca öldüremediği için.Peki bu gün ? Hiç birşey yapamasa bir insan Yaşadığı semtte silah dükkan'ından bir silah alip beynine indire bilir ve ondan kurtula bilir üstelik kücücük bir parmak hareketiyle. Hiç zorlanmadan.Eskiden bunlar varmıydı yoktu. ve vampirler kol geziyormuydu? Belki evet belki hayır. Peki bu gün ? bi saldırı? bi görgü şahidi? (ki görenin son gördüğü şey gördüğü vampir olur) başka birşey ? Bilim kurgu ve fantastik katagorisindeki filmler dısında vampirlerin adını duyan varmı ? dediğim gibi Hiç bir bilgi Ben geldim al beni kafana demez. Hic bir olay da farket beni diye gözüne pat die carpmaz .Bazen detaylı izlemek gerekir. Bazen cok okumak gerekir. Birşeyi merak ediyorsan Araştırırsın. Kakıp gidip 60 yasındaki dedene sorarsan haliyle git başımdan der. Paylaştıgım diğer bilgilerde oldugu gibi kısıtlı kaynaklarla araştırmalar yapmanız gerekiyor.Mantıklı düşünenlere sesleniyorum Hiç bir şekilde var olmadıklarına inananlara sesleniyorum .. Bu şekilde düşüne bilirsiniz..Elbettki sizi ruhsal anlamda rahatsız etmek istemem fakat bunları göz önünde bulundurun lütfen. Dünya kadar virüs cıkardılar .hastalık cıkardılar. İnsanımız ne dedi? Abi yeme o tavugu ----Neden birader??? Kuş gribi vardır onda..!!---- Amaan bıraksana uyduruyolar yok öle bi hastalık :p ---- Neden cünki buraya gelmediyse (buraya derken bana hic böle bisi olmadıysa yada herhangi yakınıma) yok
diye kabul etmek kolay gelir insana.. Kimse Faşist değildir arkadaslar En faşist olanımız bile Okadar değildir .. Acı çekmeyi gerçekten seven insan yoktur.Kendini rahatsız hissetmeyi seven insan. İnsan nasıl huzurluysa O an'a ve O şey'e inanır.. Huzurunu kaybetmemek icin.. Unutmayın Gercek bir arastırma yapmadan Kullaktan dolma bilgilerle gezinmeyin.. İnşallah Arastırmamı tamamladığımda İyi bilgiler edinip sizlerlede paylaşacağım .. Teşekkürler.

Marrok

Kayıtlı Üye
Onlari bulabilecegimden emin olsam,onlara katilmak icin giderdim ben olsaydim :driving:(cunku onlara inaniyorum gercekten)

inanman güzelde o laneti kaldırmak gerçekten zordur böyle bi durumu uzun süre düşünmen gerek pop kültür sayesinde vampirler ve vampirzm iyi bişey gibi gösteriliyo bu yüzden böyle düşnmenizde normal aslında..

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
inanman güzelde o laneti kaldırmak gerçekten zordur böyle bi durumu uzun süre düşünmen gerek pop kültür sayesinde vampirler ve vampirzm iyi bişey gibi gösteriliyo bu yüzden böyle düşnmenizde normal aslında..

Iyiligini de , kotulugunu de goze alip yine katilirdim...

Whısper

Kayıtlı Üye
seni aralarına alıcakları ne malum ? hiç bu yönünü düşünüon mu ...

Whısper

Kayıtlı Üye
Cevabinizin amacini anlayamadim.

Ikincisi Turkce kurallarina uyalim. "Dusunuon mu...? diye bir kelime olabilecegini zannetmiyorum. :hang:
Iyi forumlar...

Uyardığınız için çok teşekkürler Cevabımın amacı şu; arkadaşımız iyi veya kötü gözetmeden karar vermeye kalkıyor amacım silkelenip kendisi için en doğru olan şey'e karar vermesini sağlamak. burada bu konu için bu sekilde düşünmesi belki onun için şu an sorun değil ama hayatının başka bir dalında bu şekilde düşünceleri olursa hayatı kötü anlamda etkilenir diye düşünüyorum umarım böyle birşey olmaz ... Türkçe kurallarına elimden geldiğince uymaya çalışıyorum. Sigorta Müşaviri olduğum için genelde türkçe karakter kullanmam ve kalıp kelimeler dışında tam yazmama gibi bir huy edindim ama elimden geldiğince düzeltmeye çalışıyorum teşekkürler...
Saygılarımla.
@n@£L.

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Uyardığınız için çok teşekkürler Cevabımın amacı şu; arkadaşımız iyi veya kötü gözetmeden karar vermeye kalkıyor amacım silkelenip kendisi için en doğru olan şey'e karar vermesini sağlamak. burada bu konu için bu sekilde düşünmesi belki onun için şu an sorun değil ama hayatının başka bir dalında bu şekilde düşünceleri olursa hayatı kötü anlamda etkilenir diye düşünüyorum umarım böyle birşey olmaz ... Türkçe kurallarına elimden geldiğince uymaya çalışıyorum. Sigorta Müşaviri olduğum için genelde türkçe karakter kullanmam ve kalıp kelimeler dışında tam yazmama gibi bir huy edindim ama elimden geldiğince düzeltmeye çalışıyorum teşekkürler...
Saygılarımla.
@n@£L.

Bende anlayis ile karsilayip,seviyeli bir sekilde cevap verdiginiz icin tesekkurlerimi sunarim.Iyi forumlar dilerim...

VenusDavis

Kayıtlı Üye
Saygısızlık etmek istemem ama bana kalırsa sadece efsane.
Ama eğer gerçekten var olduklarına inansaydım bu kadar rahat yaşayamazdım sanırım.

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Saygısızlık etmek istemem ama bana kalırsa sadece efsane.
Ama eğer gerçekten var olduklarına inansaydım bu kadar rahat yaşayamazdım sanırım.

Yakinda ortaya cikacaklarina inaniyorum.
Ve daha oncede dedigim gibi ; zaten su anda aramizdalar.Buna inaniyorum.
Sadece bir seye fazla olanak tanimiyorum : filmlerdeki gibi ucan,kacan birsey degiller...