vampirler

My_soul

Banlı Kullanıcı
keşke bende vampir olsam :biggrinjester:

Ajan 47

Kayıtlı Üye
benim mesajımdan alıntıyla cevap veriyorsan muhakkak benimde anlamam gereken birşey vardır,ve direk sana sorduğuma göre de bunu söylemek yerine sorumu cevaplasan daha bir insancıl olurdu.Ama boşver sen böyle kal alim halinle mutluysan.

Tavrınızı , hal ve hareketlerinizi değiştirip saygı çerçevesi içerisinde mesaj yazmanız gerekirdi . Ayrıca alim olduğumu söylediğimi hatırlamıyorum . Bu konuda beni yargılamanız gereksiz . At gözlüklerini atan kişiler bu gerçeğin er yada geç farkına varacaklardır .

İgnas

Kayıtlı Üye
Herkes herşeyi anlayabilseydi herkes alim olurdu değil mi ?

Bu cevap oldukça alaycı geldi,sorumu basitçe sormuştum.Hoş olmayan tavrımın sebebi budur.Neyse sonuç olarak gerginlik yaratıcı bir mesaj attım.Bunun için forumdan özür diliyorum.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Tartışmalarınız uzarsa tarafımdan ceza alacaksınız. Lütfen herkes üslubunu saygı çerçevesinde korusun. Kimse bir diğerinin inandığına inanmak zorunda olmadığı gibi, inandığı için inananı eleştiremezsiniz.

ryder

Kayıtlı Üye
Bu konu hakkında tartışmak gerçekten anlamsızca,tabi birisi benim vampir bir arkadaşım var veyahut bir vampir gördüm demediği taktirde.yazılan herşey gerçektir demek değildir.kurgusu güzeldir inandırıcı gelir inanmak istersin.eğer vampirizm gerçekten varsa bence bu kabil ile başlamıştır ki kurgusu çok hoşuma gittiğinden bende inanmak istiyorum ama inandığım anlamına gelmiyor bu.Çünkü bir vampir e dair kanıt göremedim.Görenide görmedim duymadım.

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Bu konu hakkında tartışmak gerçekten anlamsızca,tabi birisi benim vampir bir arkadaşım var veyahut bir vampir gördüm demediği taktirde.yazılan herşey gerçektir demek değildir.kurgusu güzeldir inandırıcı gelir inanmak istersin.eğer vampirizm gerçekten varsa bence bu kabil ile başlamıştır ki kurgusu çok hoşuma gittiğinden bende inanmak istiyorum ama inandığım anlamına gelmiyor bu.Çünkü bir vampir e dair kanıt göremedim.Görenide görmedim duymadım.
Vampirler kendilerini saklamayı bilirler . Karşına çıkıpta ben vampirim demezler . Onlar kanıtsız olmak zorundadırlar . Bazı şeyler kanıtları olmadığı halde gerçektirler . Tabi buna herkesin inanması beklenmez . Çünkü herşey mantıklı olmak zorunda değildir . Ama çoğu insan bigilerde mantık arar .

delotte

Kayıtlı Üye
"Kanıtın Yokluğu,Yokluğun Kanıtı Değildir."

Bir kaç kişi kesin bir şekilde yok diyor, neye dayanarak yok diyor anlamadım ?

var diyenler neye dayanarak var diyor onuda anlıyamadım ?

yok diyen kişiler

görmediğinden ve altarnatif fikirlere açık olmadıklarını düşünüyorum..

var diyenler ise ;

"Ateş Olmıyan Yerden Duman Çıkmaz"

"Efsaneler Gerçeklerle Beslenir"

Diyor.

Not Olarak Dünyada Vamnpir Araştırmacıları Mevcuttur. Bunlardan Biri Rosemary Ellen Guiley'dir.İnternetden bir bakın resmi internet sitesi mevcut.

Varmıdır ? Yokmudur ? Tartışılır

Ama en iyisini O Bilir.

ryder

Kayıtlı Üye
Vampirler kendilerini saklamayı bilirler . Karşına çıkıpta ben vampirim demezler . Onlar kanıtsız olmak zorundadırlar . Bazı şeyler kanıtları olmadığı halde gerçektirler . Tabi buna herkesin inanması beklenmez . Çünkü herşey mantıklı olmak zorunda değildir . Ama çoğu insan bigilerde mantık arar .

peki sana bir sorum olucak.bazı şeyler vardır kendi içinde hissetmen gerekir yoksa çevredeki insanların hakkındaki düşüncelerine açık olman gerekir.Bir vampir gördün mü ?göreni gördün mü? o kadar emin konuşuyorsun ki ya ben vampirim demen lazım yada yakınından birini vampir kaçırdı :) yanlış anlama ama ispatlanamıyacak hiç bir şey hakkında derin bir yoruma girilmemeli.teoriden başka birşey değildir bu.aksi iddaalar sadece varsayımdır ki eyvallah varsayımın için

auk__12

Kayıtlı Üye
Dinimizde insan kanı emmek yasaklanmıştır.Sanırım bu durup dururken olmamıştır..??

Madonna

Kayıtlı Üye
İş
Celebrity
acaba hala yasayan gizli vampilr varmidir,ayrica draculanin satosu kac yildir satilik ama kimse almiyo hala:biggrinjester:

Whısper

Kayıtlı Üye
Vampirleri eskiden gerçek sanırdım. Ta ki, Tarih öğretmenim benimle bu konuda dalga geçene kadar :))))

Tarih öğretmenin nakadardır dünya üzerinde yaşıyor bilmem ... Ama tarihte pekçok bilgi saptırılmış,yakılmış,yeni nesillere ulaşmaması için bir çok engeller konmuş..Gerçek değil diyip geçmek kolay.. Ama ya gerçekse? hiç bi tarafından baktınızmı? yada bakmışmı öğretmenin bu açıdan .. Birde şunu söyleyeyim.. İzlediğiniz filmler, araştırılan bazı bilgilere dayalı işin içine biraz kurgu ve atmasyon senaryolarla çekilmiş..Evet kan içen insanlar vardı,Evet vampir die adlandırdıkları topluluklar vardı fakat filmlerdeki kadar varmıydı yokmuydu bunlar tartışılır.. Dediğim üzere pek çok kütüphane yerin metrelerce altına gömüldü yakıldı yıkıldı..Pekçok bilgi yok edildi...Ve var olan pek çok şey yok dendi bizim kuşağımıza... birşeyin var olmadığına inanmak çok kolay olduğundan pek çok insanda yok gözüyle baktı ve o şekilde inandı... Kimse vampirlerin gerçek olduğuna inanıp karanlıkta yürürken en ufak ses'e kedi gibi pısırmayı ürkmeyi istemez..bu yüzden yok diye kabullenildi..Bu ve benzeri pek çok şey...

oxser

Kayıtlı Üye
Bu dünyada hiç birşey imakansız degil herşey her gün degişiyor her güün bir şeyler daha ögreniyoruz belki şimdiye kadar sakladılar belki bazıları bunlarla gerçekten tanıştı belki bu sitede armızda bile var ama açıklammaması gerekiyodur Zamanı geldiginde belki onlarlada tanışçaz Hep kötü bahsediliyor ama belkide sadece ihtiyaçlarından dolayı o kanla yaşıyolar onlar için sadece gıda belki iyi ve köçtüler aynı bizim gibiler bazıları insan kanı bazıları hayvan kanı içiyolardır Bunları varlarsa sadece kendileri ve kendilerini tanınttıkları kişiler bilebilir Başkada kimsenin yorumlarla duyduklarıyla veya okuduklarıyla bilmesi mümkün degildir kardeşlerim

Saygılarımla...

auk__12

Kayıtlı Üye
Peki bu bilgi Kuran-ı Kerim'den midir? Hadis kaynaklı mıdır?
Merak ettim de, cehaletimi bağışlayın
Estağfirullah efendim.

(Leş, akıcı kan, pis hınzır ve Allah’tan başkasının adı ile kesilmiş olan hayvanları yemek haramdır.) [Enam 145]

Umarım yeterli olmuştur.

İgnas

Kayıtlı Üye
Hala kafama takılan bir kaç soru var vampirler konusunda.Vampirlerin varlığına inanan arkadaşların vampirden kastı ne?drakula yada lestat tarzı üstün güçlere sahip insandışı varlıklar mı,yoksa bir hastalık veya dini ritüeller sebebiyle kan içen bizim gibi insanlar mı?

Varlıklarını kesin bir dille söyleyen arkadaşlar buldukları kanıtları veya deneyimleri bizimle paylaşırlarsa sevinirim.(bunların paylaşılmaması gizli kalması gerekiyor diyen olabilir,"o halde niye buraya evet kesin varlar diye yazıyorlar" diye ekstra bir soru eklemiş olayım)