çok arada kaldım ....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

essence

Kayıtlı Üye
merhaba herkese...

2.5 yıllık evliyim ben ...beni çok seven bir eşim olduğun sanıyorum aslında hala...

ama bir sorun var...son 8 aydır sanki yolda,televiziyonda,pc de hep kadınlara bakıp duruyor gibime geliyor...

bu konu yüzünden artık her hafta tartışır olduk...kurana el basıp yemin de etti ama ben yine ikna olamadım ...

sürekli bir vesvese içindeyim ...kabus gibi...

belki diyorum bakan kördür olur ya hani bakarız ama görmeyiz ...

lakin diğer taraftan içimden güçlü bir ses hayır gördüklerin ve hissetiklerin doğru diyor...

ki benim hisslerim hiç yanılmaz çoğu zaman ...

ona zerre güvenim kalmadı ve fena kırıldım ...

mesela bir ara cafedeydik rahat 5 dakkika kadar karşı masaya baktı

o masada da hoşça bir hatun nargile içiyordu ..tabi ben dellendim ....kıza değil nargileye baktım diyo adam ya hemde kurana el bastı

5 dakka mı bakılır nargileye offfffff:boat:

bunun gibi onlarca şey işte ...:banghead:

anlamıyorum sorun bende mi ...yoksa salak yerine mi konuluyorum....

Gwendoline

Kayıtlı Üye
o yüzden derim hep evlenip napıcaksın diye herkese bi bayan olarak.. :) buyrun burdan yakın.. o öyle birşey yok diyosa öyledir bence. takmayın yani.. evetse evet hayırsa hayır. erkekler düzdür. bakıyosa da bakar normal yani. bu kadar düz ve basit aslında.. sizin ki biraz herşey yolunda iken bulup içini karıştırmak ve sorun yaratmak gibi geldi bana :) dünyada tanınacak milyon tane insan, milyon tane farklı karakter varken neden insanlar tek bir kişiye bağlı kalır hep bunu düşünüp dururum. bir de seni sinirlendiren olayı anladım ben nargile meselesi.. erkekler çoğu zaman saçmalıyorlar cidden. yalan söyleyemedikleri için pek boş ve mantıksız cevaplar verirler. açık açık söylese belki bu kadar sinir olmazsın :) benimde başıma gelmişti çünkü.. ama bunlar özel konular bence yakın bir arkadaşınız yok mu? onunla paylaşın derim buraya yazmak yerine..
ama kadınlar herşeyi hisseder ;) bu lafımı da unutma.

kimseyi yargılamak istemem ama tecrübesiz evlenince böyle oluyor işte. :) biz lisede bu tarz şeyleri sorun ederdik.. sonra yerini daha önemli meseleler aldı. yani bir bakıma tecrübe edinip olgunlaşınca dert yada sorun ettiğin meselelerin konusuda değişiveriyor. zaman değişiyor, çağ değişiyor, insanlar zaten çok farklı ve çirkin bir boyuta geçtiler.. böylelikle en süper diyebileceğin insan bile yarın çok farklı birisi olup seni şaşırtabiliyor.. buna engel olamıyoruz hiçbirimiz. o yüzden olduğu gibi kabullenmemiz gerekir bazen.

essence

Kayıtlı Üye
yaa çok sinir bozucu bir durum ....

kalbim resmen ağzımda atıyor ..ya niye böyle oldum ben hiç anlamıyorum

sorun birine değilki her önüne gelene arkadaş...

birde en kötüsü ummadığın taşın baş yarması...bunu yapacak biri değildi o...nolduysa artık...

niye burda paylaştım ..bilmiyorum....bunları konuşmam ben kimseyle...çekinirim ...

ya bazen düşünuyor niye ya niye böyle oluyor...

ben takmazdım ki öyle konuları...

boşansak umrumda olmaz ...oturup erkeğin arkasında yas tutan biri değilim

ama benleyken bunu yapması ...

Gwendoline

Kayıtlı Üye
kıyamam uyumamışsın bu saatte cevap verdiğine göre :) dert etme.. üzüldüm bak şimdi. özel konuları anlatma diyorum ama bazen hiç tanımadıgın insanlarla konuşmakta rahatlatır.. burayı ilişki mecrasına döndürmeyelim. fakat bunun dışında evliliğinizi çok etkileyecek problemler yoksa aranı düzeltmeye çalış ilgilen onunla derim. ama gerçekten soğuyor senden diye hissediyorsan majikal bir olay var mı diye bilen birilerine danışmanı tercih ederim.

essence

Kayıtlı Üye
yok ya benim bütün hevesimi kaçırdı zaten :smash:

kendi uğraşsın :)

ilgilendiğiniz için tşk ederim :)

Gwendoline

Kayıtlı Üye
şu an böyle düşünmen normal. ona karşı sinirlenme belki kendi de farkında değildir ne yaptığının.yani seni üzdüğünü göremiyordur,anlayamıyordur belki. son demek istediğimi anladın mı bilmiyorum..
rica ederim :)

essence

Kayıtlı Üye
anladım ..onun zaten öyle sorunları vardı...

ünivdeyken sözde büyü yapmışlar ...evlilik hariç her yolunu kapatmışlar

annesini babasını sevmesin ,iş hayatına başarılı olmasın tarzında şeyler...

ailesiyle bi ara hocaya gitmiştik o dedi

tabi ne kadar doğru bilemem....

ama oturup bakınca şu an gerçekten de ailesine çok soğuk ....

iş hayatında sürünuyor ....hak ettiği mesleği yapmıyor...

eğerki bizim evliliğimizle uğraşılıyorsa başarıyolar....bilemem Allaha havale ettim..

metehan9090

Kayıtlı Üye
benimde senin gibi bir kız arkadaşım wardı bakmadığım halde ama yemin ederim bakmadığım halde baktın derdi 3 yıl boyuncaa çook çektim şimdi ewlenmeyi düşünmüyorum kimseyle. Sinirlerim bozuldu artık kimsenin tribini kaldıramam bundan sonra :D

alin

Kayıtlı Üye
Siz ya bir etken olduğunu düşünüyorsunuz sanırım. Bunu anlamanın en net yolu bakımdır elbette. Bakım yaptırdığınızda var denildiyse bu temizlendi mi peki? Hayatı da dilediği gibi gitmediğinden dalgın ve sıkıntılı bir dönemden geçiyor olması da muhtemel. Yalnız bunun dışında sizin yapabileceğiniz 8 aydan evvelini kendinize dürüst olarak irtiraf edebilmek. O zamanları tamamen hatırlayıp, evlilik ya da öncesinde böyle işaretler hiç veriyor muydu? O dönemler belki sevginizden fark etmeseniz de şimdilerde tarafsız gözle yeniden hatırladığınızda, 8 ay evveli tamamen farklı birisi, şimdi bıçak gibi kesilmiş bir dönemle yepyeni birisi mi eşiniz?

Bunun ayrımını yaptıktan sonra da şayet eskiden bu yana vardıysa, bunun kararını siz vereceksiniz. Yok bir anda değişim yaşandıysa sebebi ne olabilir? Özel yaşamınızdan konuştuğumuzdan maalesef yardımımız sınırlı kelimelerle olabiliyor, tamamen sizin özeliniz çünkü. Bu durumda da bir karara varmalısınız. Bu kişiyle mi yoksa değil mi? Arada kalmanız size acı vermekle kalmaz, evlilik hayatınızın büyük bir kısmı, tüm hayatınızı etkileyecektir. Bu geçici bir süreçse eş olarak belki de gerçekten farkında değil, belki de sizin algılarınız değişti aynı zamanda. Ya bir şans tanıyın ki bu şansı tanırken daha dolu dolu, daha sevgi dolu bir ilişkiye dönüştürdüğünüzde hala aynı şeyler yaşanıyor mu? Bu gibi durumlarda ne yaparsa yapsın mantığı güdüp, bir yandan da ilişkiye devam etmek, seni önemsemiyorum savaşı vermek, size de karşınıza da zarardan başka bir şey değildir. Önemsemiyorsanız hayatınızda olmamalıdır, şayet değeri varsa da el ele aşılmaya çalışılmalıdır. Ki bazen de karşıdan ilgi görülmediğinde böyle yöntemlere baş vurulabilir çünkü eşi yokken başkalarına bakmak neyse, bu belki sizin düşündüğünüz gibi gözü dışarda olmadır, ancak siz varken 5 dakika kadar birisine yönelmesi, belki de ilgi bekliyorumun size yansıtılmaya çalışılmasıdır çünkü siz oradasınız ve sizin göreceğinizi bile bile yapılmış gibi.

Tarafsız ve sadece karşı tarafa yönelik suçlama olmadan, daha fark ederek bakmanızı öneririm. Belki de ilgi isteğine dair bir çığlıktır yaşadıklarınız. Belki de bilinçli bile değildir, buhransal bir dönemden geçiyordur. Siz ayrımını yapın ama en önemlisi arada kalmamanız.

Sevgiyle...

aklıselim1

Banlı Kullanıcı
merhaba herkese...

2.5 yıllık evliyim ben ...beni çok seven bir eşim olduğun sanıyorum aslında hala...

ama bir sorun var...son 8 aydır sanki yolda,televiziyonda,pc de hep kadınlara bakıp duruyor gibime geliyor...

bu konu yüzünden artık her hafta tartışır olduk...kurana el basıp yemin de etti ama ben yine ikna olamadım ...

sürekli bir vesvese içindeyim ...kabus gibi...

belki diyorum bakan kördür olur ya hani bakarız ama görmeyiz ...

lakin diğer taraftan içimden güçlü bir ses hayır gördüklerin ve hissetiklerin doğru diyor...

ki benim hisslerim hiç yanılmaz çoğu zaman ...

ona zerre güvenim kalmadı ve fena kırıldım ...

mesela bir ara cafedeydik rahat 5 dakkika kadar karşı masaya baktı

o masada da hoşça bir hatun nargile içiyordu ..tabi ben dellendim ....kıza değil nargileye baktım diyo adam ya hemde kurana el bastı

5 dakka mı bakılır nargileye offfffff:boat:

bunun gibi onlarca şey işte ...:banghead:

anlamıyorum sorun bende mi ...yoksa salak yerine mi konuluyorum....

Hata sende. yanlış seçim yaptın. tatlı sözlere, iltifatlara kandın. Evlenecek erkek vardır eğlenecek erkek vardır. İş yerinde birini tanıdım. İstanbullu. çok tatlı, çok sempatik, müthiş eğlenceli birisi. kız tavlama konusunda bu meziyetlerini aşırı geliştirmiş. Bilgisayar mezunu ama bilgisayardan pek anlamaz çünkü uzmanlık alanı değil.

Telefonu hiç susmaz. Sürekli birileriyle mesajlaşır. Kötü birisi değil. Paraya değer vermez. Ama gözü de dışarıdadır. Mezhebin genişse bu kişiyle evlenebilirsin. Sadık olmasını bekleme. Zaten olamaz. Uzmanlığından dolayı Nişanlıyken bile kendisinden 15 yaş büyük 42 yaşındaki birisiyle ilişkisi oldu.

İnsanlığın çoğunu duyguları ve alışkanlıkları yönetir. Pek azı da aklıyla hareket eder. Eşin bu örnekteki gibiyse bir kere alışmış. Artık ne yapsan boş…

essence

Kayıtlı Üye
Hata sende. yanlış seçim yaptın. tatlı sözlere, iltifatlara kandın. Evlenecek erkek vardır eğlenecek erkek vardır. İş yerinde birini tanıdım. İstanbullu. çok tatlı, çok sempatik, müthiş eğlenceli birisi. kız tavlama konusunda bu meziyetlerini aşırı geliştirmiş. Bilgisayar mezunu ama bilgisayardan pek anlamaz çünkü uzmanlık alanı değil.

Telefonu hiç susmaz. Sürekli birileriyle mesajlaşır. Kötü birisi değil. Paraya değer vermez. Ama gözü de dışarıdadır. Mezhebin genişse bu kişiyle evlenebilirsin. Sadık olmasını bekleme. Zaten olamaz. Uzmanlığından dolayı Nişanlıyken bile kendisinden 15 yaş büyük 42 yaşındaki birisiyle ilişkisi oldu.

İnsanlığın çoğunu duyguları ve alışkanlıkları yönetir. Pek azı da aklıyla hareket eder. Eşin bu örnekteki gibiyse bir kere alışmış. Artık ne yapsan boş…
biz evlenmeden 2 yıl flört ettik yani toplamda 4.5 yıldır beraberiz...

öyle biri ki değil küfür hakaret dahi etmez ...s..git kelimesi dahi çıkmaz ağzından o kadar yani...

gerektiğinde evin temizliğini yemeğini dahi yapar herşeyi de ayağıma getirir...

aramızda hiç bir zaman birbirimizi ihmal etme gibi şeyler olmadı şu ana kadar

hani bunu yapması için sebep yok...

tek birşey ben onun hayatında ilkim...umarım anlamışsındır...ona da dedim ...

eğer gözün açıldıysa gitmekte özgürsün ....hayır diyor ...yeminler ediyor...ama peki ya benim gördüğüm hissetiğim?

bir arkadaş demin dedi trip diye...emin olun trip değil...hiç bir kadın bunun tribini yapmaz

o kadar can acıtıcı ki...

moderatör arkadaşımız da baım yapabilirsin dedi ama benim çevremde öyle güvenilir kimse yok ...

anlamak istediğim şey şu aslında sorun bende mi?benmi öyle görüyorum ...yani üç harfli olayları

yoksa gerçekten salak yerine mi konuluyorum

evlenmeden önce bir rüya görmüştüm ...biz o zaman onla ayrıydık

rüyamda hastanede yatıyordum ve işaret parmağı kadar kapkara bir yılan komidinde dolanıyordu sonra o geldi

yakaladı ve ben şaşırmış bir şekilde ya sana zara verseydi dedim...öldürdün mu onu dedim ?

o da birşey olmaz demişti rüyam öyle bitti....

bir kaç ay sonra de evlendik....

bi ara 3 ay adar ailesinin yanındaydık...

ailesi 5 vakit namaz kılan insanlar...dinine düşkündürler...

bir gece rüyamda aynı yılan ...k.pederim ve diğer insanlar onu zaptetmeye çalışıyolar ve ben camdayım

annem deiçerden gel bak diye sesleniyordu bende cama çıktım

sonra eşimi ismiyle hitap ettim ordan annem dedi ki sus eşinin ismini duymasın dedi

bende niye ki dedim ....o ara o küçük yılan bana bakarak düşüncelerle sanırım, ağzı oynamıyordu çünkü....

sen bu evden çıkınca seni bitiricem tarzında bişey demişti rüyam bitmişti....

ve önemli bir noktayı eklemeyi unutmuşum ....

rüyamda en azından 2 haftada bir hep tanımadığım insanlarla evli olduğumu görüyorum ....

hiç onunla evli olduğumu görmedim ....bir ara o kadar sıktı ki bu rüylar her 3 günd e1 rüyamda başkasıyla evlydim...

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Açıkçası evli bir adamın eşi yanındayken gözüne soka soka göz çapkımlığı yapacağını sanmam.Yani yapacaksa sizin ruhunuz duymadan yapar.Evli hiçbir erkek rahat düzenini bozmak istemez,o düzen kolay mı kuruluyor?

Ama bana bu davranış tipi kendimden tanıdık geldi.Acaba sizin algınız değişmiş olabilir mi?Kilo almış,göz altınız kırışmaya başlamış,eski fotoğraflara bakıp yaşlanıyorum düşüncesi falan?Veya kocanızdan yaşça büyük müsünüz?Kadınlarda yaşlanma düşüncesi ve kilo,kaştı gözdü derken ayna karşısında bir beğenmeme durumu oluşursa farkında olmadan özgüvenimiz yerlere iniyor.Gene farketmiyoruz çünkü kabul etmek istemiyoruz.Bu kez sevgilimiz/kocamız yetersiziz ya devamlı birilerine bakıyor,televizyonda kadın gördü ona bakıyor,otobüste bayanın yanına oturuyor.....takmaya başlıyoruz.Aslında bunlar gündelik anlamsız kocanızın bile farketmeden yaptığı bir şey,anlamı yok,çapkınlık veya başkasını arzulamak değil.Hakikaten adamın gözü denk geliyorda biz aslında kendi özgüven eksikliğimizden kıskançlığın bu boyutunu bazen yaşıyoruz.

Sizde de bu durum olabilir mi?

essence

Kayıtlı Üye
Açıkçası evli bir adamın eşi yanındayken gözüne soka soka göz çapkımlığı yapacağını sanmam.Yani yapacaksa sizin ruhunuz duymadan yapar.Evli hiçbir erkek rahat düzenini bozmak istemez,o düzen kolay mı kuruluyor?

Ama bana bu davranış tipi kendimden tanıdık geldi.Acaba sizin algınız değişmiş olabilir mi?Kilo almış,göz altınız kırışmaya başlamış,eski fotoğraflara bakıp yaşlanıyorum düşüncesi falan?Veya kocanızdan yaşça büyük müsünüz?Kadınlarda yaşlanma düşüncesi ve kilo,kaştı gözdü derken ayna karşısında bir beğenmeme durumu oluşursa farkında olmadan özgüvenimiz yerlere iniyor.Gene farketmiyoruz çünkü kabul etmek istemiyoruz.Bu kez sevgilimiz/kocamız yetersiziz ya devamlı birilerine bakıyor,televizyonda kadın gördü ona bakıyor,otobüste bayanın yanına oturuyor.....takmaya başlıyoruz.Aslında bunlar gündelik anlamsız kocanızın bile farketmeden yaptığı bir şey,anlamı yok,çapkınlık veya başkasını arzulamak değil.Hakikaten adamın gözü denk geliyorda biz aslında kendi özgüven eksikliğimizden kıskançlığın bu boyutunu bazen yaşıyoruz.

Sizde de bu durum olabilir mi?

anladım demek istediğinizi....özgüvenimde sorun yok ...kilomda yok hatta az kilo alsam iyi olur ...

eşim bende 8 yaş büyük hatta...

sorun şu eşim birine baktığı zaman gözündeki ışık beni rahatsız ediyor anlatabildim mi...?

ışıl ışıl bakıyor sankii..yada bana öyle geliyor ....kafayı yiycem ...ve biliyorum ki eskiden böyle değildi

gözünde o ışık yoktu ....

Rubani

Kayıtlı Üye
Sonsuza kadar tek, size bakacak değil, elbetteki sizde sonsuza dek ona bakacak değilsiniz. Yani arada göz kayması vs. şeyler olur her insanda, bu konuyu önemsemezseniz siz kazanırsınız. Küçük meseleler

essence

Kayıtlı Üye
olur tabi sonuçta göz bu herkesin kayar ...

ama önüne gelene kaymaz sanırım ...

ChiReiki

Kayıtlı Üye
kocanızın ilgisini çekmeye çalışın yanındayken biraz açık giyinin tatlı konuşun başkalarına bakmayacaktır emin olun :D

Mahad

Banlı Kullanıcı
Erkeklerin büyük bir çoğunluğu etraftaki kızlara bakar. Evli olanlarda bakıyor bu bir gerçek. Sizinle beraberken daha önceden bakmıyorsa bir şeyler değişmiş olabilir. Ya da değişmiş olmayabilir. Şu cümleniz dikkatimi çekti. "Sorun şu eşim birine baktığı zaman gözündeki ışık beni rahatsız ediyor anlatabildim mi...?
ışıl ışıl bakıyor sankii..yada bana öyle geliyor" Eşiniz size eskisi gibi bakmıyor mu? İlişkinizin gidişatını kontrol ettiniz mi? Sizinle konuşamadığı ya da konuşmak istedikleri var mı? İlişkinizde bir monotonluk, eskisi gibi heyecan yok mu? Hiçbir şey durduk yere değişmez emin olun. Evinde mutlu olan erkek dışarıya bakmaz. :) En doğrusunu siz bilirsiniz. Gözlem yapan sizsiniz. Bir kadın gibi düşüneceğinize, bir erkek gibi düşünmeyi deneyin. Onu anlamaya çalışın. Acaba neden bakıyor olabilir? Bir erkek eşi varken neden başkasına bakar? Bir problem mi var? Başka şeyler peşinde mi? Neden bana eskisi gibi bakmıyor da başkalarına öyle bakıyor? Eşinizi veya kendinizi suçlamayı bırakın. Suçlayıcı olmak problemleri çözmez aksine arttırır. Daha çok sorununuzun kaynağını bulup, sorunu çözmeyi deneyin. :) Birbirinize daha çok vakit ayırın. İlişkinizi canlandırmayı, daha farklı aktiviteler deneyin. En küçük kıvılcım mükemmel değişimleri tetikleyecektir. İlişkiler zorlu sınavlardan geçebilir. Bir sorun varsa çözülmeli. Bu da sizin ilişkinizin sınavı olmalı. Bunlar atlatılacak sorunlar. Emin olun atlattıktan sonra daha güzel olacaktır her şey. Unutmayın anahtar oralarda bir yerlerde bulup mutluluğun kapısını açmak sizin elinizde. Eşinizle mutlu ve sevgi dolu günler dilerim.

MyıldırımM

Kayıtlı Üye
Bakmıyodur felan diyip ona karşı olan güvenini kazandırmaya çalışacaktım ama 5 dk nargileye baktım denir mi :(

essence

Kayıtlı Üye
şeytan diyor ki kısasa kısas yap da görsün gününü:smash:

ama çabalamiycam ....gerek yok

çünkü bir kere başka yerlere gitti mi düşünce bende bitmiştir....

kendime yapılan saygısızlığı hayatta kabul etmem...edersem ben ,ben olamam bir daha

ama itiraf ettireydim iyidi :) ....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...