Solomon Demon (kral süleymanın cinleri) agares

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Agares

Görkemli cehennemin doğu bölgelerinin Dükü. Agarlar dişilerdir ve düz sarı saçlı, beyaz kanatlıdır .bazı kayıtlarda şeytanın diğer adı bazı kayıtlarda şeytanın yardımcıları bazı kayıtlarda cehennemi yöneten tanrılardan birinin adı olarak gecer

solomon kayıtlarında ise yine güçlü bir ifrit olarak karşımıza çıkar ama batı kaynaklı cevrileri yapıldığı için farklılık gösterir yaptığım bir ceviriyi aktarıyorum

ilk güçün altında ki birinci doğu yönünün birinci düküdür.(ilk güçten kasıt şeytan )o kendisini yukarıda gösterir(burda cinsiyeti erkek ve cehennemin doğu kaynaklarından farklı olarak altta değil üstte oldu anlaşılmaktadır)bir timsah üzerinde yaşlı bir adam olarak oturur.onun bütün hüneri duruşundandır timsah üzerinde kıpırdamadan durur.kalabalık insanların olduğu yerde depremler meydana getirir.

bu cevirin dışında bir kaynakta ise ki yukarda yazılandan 300 yıl sonra yazılmıştır.ikinci bir ruhtur .agreas isimli bir düktür veya agarestir. ilk doğu gücünün altındadır.(erkek olarak tasvir edilir yine.yukarıda kuruklu yıldız formunda dolaşır ve yaşlı bir adam şeklindedir.bir timsah üzerine bin yumruk gücüyle ilerler ama hala hafif gibi süzülür.timsahına emirler verir dur koş kıpırdaman dur.o tüm dilleri ve lisanları bilir ve öğretir. o gücüyle her iki yöndede dünya ve ruhani dünya üzerine depremler yaratabilir.o 31 ruhların meziyetleri belirler ve söyler.o denizde istediği bir karakterde haraket edebilir ister fok ister küçük ister büyük balık gibi.

temsili resmi

solomon kayıtlarında ise sembolu budur

kartal

Kayıtlı Üye
nasıl çağırmayı düşünüyosun :)

ufulij

Kayıtlı Üye
Evet bencede nasıl çagıracaksın.:)

darkm@ster

Banlı Kullanıcı
İş
asker.
tılsımı var bende de nasıl çağıracılağı var denerim bi enazından.

Oddie

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar çocuk oyunu değil bu lütfen denemeyin.Bilmeden başınıza iş almayın.Olur da başınıza kötü birşey gelirse (ki Allah korusun) o zaman sorumluluk kabul etmemizi beklemeyin.Burada deneyimleyin diye değil,öğrenin diye bildiklerimizi paylaşıyoruz.İyi forumlar dilerim...

mecra

Kayıtlı Üye
İsteyen istediğini yapabilir.Biz sadece uyarıyoruz.Kararı veren sizsiniz.Kendinize veya çevrenize zarar verirseniz mesuliyet kabul etmiyoruz ona göre karar verin. Sırf merak için yapılacak işler değil bunlar.O yüzden iki kere düşünün.

auk__12

Kayıtlı Üye
Bu tarz işlerle uğraşanların sonu pek hayırlı olmuyor.Annem anlatmıştı.Dedemin dedesiydi sanırım ya da akrabalarından biri.İnsanlara musallat olan c.nleri Uzaklaştırıyormuş Duayla.Bir gece kaldırıp bir suyun kenarına götürüp boğmuşlar.İyi niyetle de olsa siz siz olun bu işlere bulaşmayın.Dinimizce onlarla bağlantı kurmak yasaklanmıştır Biliyorsunuz..

logii

Kayıtlı Üye
Herkes, islamiyet inancına sahip değil, o yüzden; '' sakın denemeyin yada yaparsanız işte şöyle olursunuz.. '' demek insanların önlerini kısıtlamaktan başka birşey olmaz. Bu sözler diğer arkadaşlarında yapmamaları anlamına gelir. Yani, bir nevi korkutmak gibi.. Günümüzde; bedensiz varlıklarla iletişime geçen insanlar çoktur. Ve kendini bildiği sürece ve dikkatli olduğu sürece hiçbir zararını görmemişlerdir. Sadece sabırlı ve düzenli bir çalışma planını izlemeniz yeterlidir. Tabii bu işlemleri herkes yapabilirmi diye sorarsanız, hayır ! Bu gibi olaylardan korkanlar veya dalga geçme amacıyla yapmak isteyenlere tek sözüm; '' Daha başlamadan bu işi aklınızdan atmaktır. ''

auk__12

Kayıtlı Üye
Herkesin İslamiyet inancına sahip olmadığı doğru ve bu inanca sahip olmadıkları için yapmak istiyorlarsa yapabilirler.Ben sadece nacizane bildiğim bir olayı anlattım.Olayın tehlikeli olduğunu anlatmak istedim.Herkesin keyfine kalmış bir durum.Zaten benim yazdıklarımı okuyan kişi müslüman değilse Dinimize göre cümlesinden Kendine bir pay çıkarmayacaktır..Kimseyi korkutmak ya da kısıtlamak gibi bir niyetim yok(herkesin özgür iradesi var) Dediğim gibi nacizane bir uyarıydı benimkisi.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Biz gerektiği yerde uyarılarımızı yapıyoruz Sayın auk__12. Sizler paylaşımlarınıza devam edebilirsiniz.

logii

Kayıtlı Üye
Ben mesajı size demedim zaten, genel olarak yazdım..

ADHA

Banlı Kullanıcı
Demonların hepsi kötü müdür?Kişiye zarar vermeyenleride varmı acaba?
Birde bu Agaras'ın sigilinin etrafındaki yazı Latin harfleriyle.İbrani harfleri olması gerekmez mi?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
ibranice olanları da var . tüm demoonlar kötü olarak tasvir edilir. iyi olanlar yani karşıtlarına melek ismini vermişlerdir.

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Solomon kayıtlarındaki sembolu güzelmiş .

kıvep

Banlı Kullanıcı
Demonlar kendi tarafında olanlara zarar vermezler ve şeytanın yandaşlarıdırlar. Bence hem iyi olup hem de demon çağırmak çok gereksiz.

Monarcas

Kayıtlı Üye
İnancım gereği cinlerde ölümlüdür.Pekçok kaynakta insanoğlundan yıl olarak daha fazla bir süre yaşadıkları ancak iki alem arsındaki göreceli zaman idrakı nedeniyle aslında bu varlıklarında hemen hemen ortalama bir insan ömrü kadar yaşadıklarını da okudum.

Merak ediyorum Peygamber Süleyman döneminin bu varlıklaır hala günümüzde de yaşamlarını sürdürmekte midir? Bu varlıklar melek değildir dolayısıyla ölümsüzde olamazlar.Gerek cinlerin başı olduğu söylenen İblis,gerekse binlerce yıl önce var olduğu söylenen bunun gibi varlıkların hala yaşamlarını sürdürmesi mümkün müdür emin değilim ?

İnacım gereği cinlerinde insanlar gibi bir ruha sahip olduklarına inanmaktayım.Belki de şu anda bile davetlere icabet edenler,bu kadim zamanların varlıklarının ruhlarıdır.Gerçi insanoğlu için farketmez:) ister cin,ister ruh bizim gibi etten kemikten bedenli varlıklar için algılama olarak pek bir fark olmasa da bu konu bana göre insanın kafasını çok ciddi kurcalayan bir mevzu,çoktan ölmüş olmalılar düşüncem bu :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
İnancım gereği cinlerde ölümlüdür.Pekçok kaynakta insanoğlundan yıl olarak daha fazla bir süre yaşadıkları ancak iki alem arsındaki göreceli zaman idrakı nedeniyle aslında bu varlıklarında hemen hemen ortalama bir insan ömrü kadar yaşadıklarını da okudum.

Merak ediyorum Peygamber Süleyman döneminin bu varlıklaır hala günümüzde de yaşamlarını sürdürmekte midir? Bu varlıklar melek değildir dolayısıyla ölümsüzde olamazlar.Gerek cinlerin başı olduğu söylenen İblis,gerekse binlerce yıl önce var olduğu söylenen bunun gibi varlıkların hala yaşamlarını sürdürmesi mümkün müdür emin değilim ?

İnacım gereği cinlerinde insanlar gibi bir ruha sahip olduklarına inanmaktayım.Belki de şu anda bile davetlere icabet edenler,bu kadim zamanların varlıklarının ruhlarıdır.Gerçi insanoğlu için farketmez:) ister cin,ister ruh bizim gibi etten kemikten bedenli varlıklar için algılama olarak pek bir fark olmasa da bu konu bana göre insanın kafasını çok ciddi kurcalayan bir mevzu,çoktan ölmüş olmalılar düşüncem bu :)
İnancınız nedir bilmiyorum ama doğru ve yanlış olan bölümler var. Dediğiniz gibi cinler de ölümlüdür. Hatta insanlara da bazı enstrümanlar ile onların hayatına son verebilme gücü ve yetkisi de verilmiştir. (Nadir ve karmaşık bir konu)
Meleklerin ölümsüz oldukları gibi bir bilgi yoktur. İstendiğinde (biz istediğimizde değil) onların da canı yada bilinen formları yok olur. Ölümsüz veya sonsuz hiç bir varlık yoktur. Sonsuz olan şey varlık değildir zaten.
Cinlerin başı olduğu söylenen İblis demişsiniz buradaki kastınız Şeytan mı? Eğer o ise evet dediğim gibi o da ölümlüdür. Ama bazı varlıkların ölümü ya da yok oluşu senelere değil belli bir zamana kadar durdurulmuştur. Bazıları bizim sonsuza yakın diyebileceğimiz bir zamana kadar var olur. Hatta o sonsuza yakın zaman sonra ve şimdi varoluşları aynı andadır. :) Yani aslında sonsuzluk ve zaman kavramı görecelidir. Bize göre sonsuz başkasına göre kısa bir an olabilir. Tamamen boyutsal farklılıklardan ileri gelen bir durumdur. Zaman kendi uzayımızda bile değişkendir. Hatta ve hatta yer yüzü ile, yörüngedeki zaman bile değişkendir. O sebeple kafanızı zaman olayına çok takmayın derim. En bilinmez şeylerden biridir ve sanırım çok uzun zaman da öyle kalacak. Gerçekten zaman konusunu anlayacağımız bir an olacak mı ondan da şüpheliyim o ayrı konu.

Peki Süleyman Peygamber dönemden kalan varlık var mıdır? Evet vardır. O dönemde Süleyman Peygamber'in yanında sadece cin denen varlıklar yoktu. Hem Süleyman Peygamber'in gerçekten hangi tarihte var olduğunu tam bilmiyoruz ama Eski Mısır döneminden kalan, Eski Mısırlı cinler hala var bu bir kıstas olabilir belki. :) Hem belirttiğim gibi bazı varlıkların zaman kavramı da olmaz bizdeki gibi. Şu salise siz bile insan olarak bir an için de olsa Süleyman Peygamber'in zamanında var olabilirsiniz. :) Bunu insan yapabiliyor evet, farklı yetkilerdeki farklı varlıkları siz düşünün.

Gelelim cinlerin de insan gibi ruh taşıması durumuna. Hayır onlar ruh taşımıyor onlar var oluş ham maddeleri (maddeye indirgersek) farklıdır. Ruh dediğimiz farklı bir maddedir (maddeye indirgersek). Derseniz ki var olma bilinci taşıyorlar, doğru her bilinçli varlık var olma bilinci taşır ama bu ruh demek değildir.

Güzel sorular için teşekkürler, herkes için farklı maddeleri aydınlatmış olduk. Kaliteli ve iyi forumlar.

wblackw

Kayıtlı Üye
nancınız nedir bilmiyorum ama doğru ve yanlış olan bölümler var. Dediğiniz gibi cinler de ölümlüdür. Hatta insanlara da bazı enstrümanlar ile onların hayatına son verebilme gücü ve yetkisi de verilmiştir. (Nadir ve karmaşık bir konu)

Kurcalamak istemem ama ilk defa duyduğum birşey oldu bu cinlerin bazı enstürmanlarla hayatla bağlantılarının kesilebilmesi gerçktn ilginç her geçen gün yeni birşeyler öğreniyorum burada..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Kurcalamak istemem ama ilk defa duyduğum birşey oldu bu cinlerin bazı enstürmanlarla hayatla bağlantılarının kesilebilmesi gerçktn ilginç her geçen gün yeni birşeyler öğreniyorum burada..
O halde size bu konuyu daha da açayım. Öldürülebilirler ve intikamları gerçekten akıllara durgunluk verecek türden olabilir. Kuşaklarca sürecek olan lanetler veya barış anlaşmaları yapılabilir. Üstüne üstlük insan türü ile akrabalık durumları bile vardır. Evet bu çok uçuk ve nadir olsa da vardır.:D Onlarda da aile ve hatta aşiret sistemi, krallık sistemi gibi sistemler mevcuttur. Yani basit bir şey değil bu.
Hem evrensel yasalara göre suç unsuru oluşabilir hem de onlardan ciddi bir kan davası durumu oluşabilir. İnsanlara yardımcı olan başka varlıklar da kullanılarak bu saldırılar olabilir. Bu sefer türler arası ciddi bir hesap kitap meselesi de çıkar. Bunun gibi sebeplerle çok karmaşık bir durumdur,
Bu akrabalık, kuşaklara aktarılan lanet ve barış anlaşmalarını ben sadece duymadım bizzat tanıdığım insanlarda da gördüm. Bu konuda çok detaylı bilgi vermem yasak ama özetle anlattım, bilin ki bunlar ve daha fazlası vardır.