Solomon Demon (kral süleymanın cinleri) agares

wblackw

Kayıtlı Üye
İnancınız nedir bilmiyorum ama doğru ve yanlış olan bölümler var. Dediğiniz gibi cinler de ölümlüdür. Hatta insanlara da bazı enstrümanlar ile onların hayatına son verebilme gücü ve yetkisi de verilmiştir. (Nadir ve karmaşık bir konu)
Meleklerin ölümsüz oldukları gibi bir bilgi yoktur. İstendiğinde (biz istediğimizde değil) onların da canı yada bilinen formları yok olur. Ölümsüz veya sonsuz hiç bir varlık yoktur. Sonsuz olan şey varlık değildir zaten.
Cinlerin başı olduğu söylenen İblis demişsiniz buradaki kastınız Şeytan mı? Eğer o ise evet dediğim gibi o da ölümlüdür. Ama bazı varlıkların ölümü ya da yok oluşu senelere değil belli bir zamana kadar durdurulmuştur. Bazıları bizim sonsuza yakın diyebileceğimiz bir zamana kadar var olur. Hatta o sonsuza yakın zaman sonra ve şimdi varoluşları aynı andadır. :) Yani aslında sonsuzluk ve zaman kavramı görecelidir. Bize göre sonsuz başkasına göre kısa bir an olabilir. Tamamen boyutsal farklılıklardan ileri gelen bir durumdur. Zaman kendi uzayımızda bile değişkendir. Hatta ve hatta yer yüzü ile, yörüngedeki zaman bile değişkendir. O sebeple kafanızı zaman olayına çok takmayın derim. En bilinmez şeylerden biridir ve sanırım çok uzun zaman da öyle kalacak. Gerçekten zaman konusunu anlayacağımız bir an olacak mı ondan da şüpheliyim o ayrı konu.

Peki Süleyman Peygamber dönemden kalan varlık var mıdır? Evet vardır. O dönemde Süleyman Peygamber'in yanında sadece cin denen varlıklar yoktu. Hem Süleyman Peygamber'in gerçekten hangi tarihte var olduğunu tam bilmiyoruz ama Eski Mısır döneminden kalan, Eski Mısırlı cinler hala var bu bir kıstas olabilir belki. :) Hem belirttiğim gibi bazı varlıkların zaman kavramı da olmaz bizdeki gibi. Şu salise siz bile insan olarak bir an için de olsa Süleyman Peygamber'in zamanında var olabilirsiniz. :) Bunu insan yapabiliyor evet, farklı yetkilerdeki farklı varlıkları siz düşünün.

Gelelim cinlerin de insan gibi ruh taşıması durumuna. Hayır onlar ruh taşımıyor onlar var oluş ham maddeleri (maddeye indirgersek) farklıdır. Ruh dediğimiz farklı bir maddedir (maddeye indirgersek). Derseniz ki var olma bilinci taşıyorlar, doğru her bilinçli varlık var olma bilinci taşır ama bu ruh demek değildir.

Güzel sorular için teşekkürler, herkes için farklı maddeleri aydınlatmış olduk. Kaliteli ve iyi forumlar.

O halde size bu konuyu daha da açayım. Öldürülebilirler ve intikamları gerçekten akıllara durgunluk verecek türden olabilir. Kuşaklarca sürecek olan lanetler veya barış anlaşmaları yapılabilir. Üstüne üstlük insan türü ile akrabalık durumları bile vardır. Evet bu çok uçuk ve nadir olsa da vardır.:D Onlarda da aile ve hatta aşiret sistemi, krallık sistemi gibi sistemler mevcuttur. Yani basit bir şey değil bu.
Hem evrensel yasalara göre suç unsuru oluşabilir hem de onlardan ciddi bir kan davası durumu oluşabilir. İnsanlara yardımcı olan başka varlıklar da kullanılarak bu saldırılar olabilir. Bu sefer türler arası ciddi bir hesap kitap meselesi de çıkar. Bunun gibi sebeplerle çok karmaşık bir durumdur,
Bu akrabalık, kuşaklara aktarılan lanet ve barış anlaşmalarını ben sadece duymadım bizzat tanıdığım insanlarda da gördüm. Bu konuda çok detaylı bilgi vermem yasak ama özetle anlattım, bilin ki bunlar ve daha fazlası vardır.

teşekkür ediyorum =) çok garip ve bi o kadar komik görünen bir durum olsada ciddiyetin farkına vardım düşünsenize birini öldürüyorum aşiret tepeme çöküyo töbe töbe =) neyse bilgiler için tekrar tsklr =)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
teşekkür ediyorum =) çok garip ve bi o kadar komik görünen bir durum olsada ciddiyetin farkına vardım düşünsenize birini öldürüyorum aşiret tepeme çöküyo töbe töbe =) neyse bilgiler için tekrar tsklr =)
Komik değil, hele torunlarınız torunlarına yansıyacak bir lanet hiç değil.
Ama size komik bir lanet anlatabilirim. :)
Bunu ben gördüm bizzat yani bu lanet komik, anlamsız belki ama gerçek.
Detayları geçerek (anlatamam) özetlersem, şahısın ailesi uzun süre önce evlerinde (lanetin geçme sırası var) kaşık olmaması, bulunmaması gibi bir lanetle mühürlenmiş. Evet o ailede sıra verilmiş kişinin evinde kaşık olmaz. Kendileri satın almazlar bu sebeple bilenler o eve kaşık hediye ederler. Ünlü markalarla uğraşılmaz çünkü onların da yok olacağı bilinir. :D
Evet alın size masum, basit ama kuşaklarca süren bir lanet. Bunun bir de çocuklarınızın ilk doğanı ölsün gibi acımasız olanları da vardır. Yani hepsi böyle olmayabilir.

wblackw

Kayıtlı Üye
acı verici olabilr gerçktn ama bir insan bir cini neden öldürmek istesin ki =) buda birşey yani. Öldürdüğü zaman bir lanetle karşılaşıcağını bile bile neden öldürsün.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
acı verici olabilr gerçktn ama bir insan bir cini neden öldürmek istesin ki =) buda birşey yani. Öldürdüğü zaman bir lanetle karşılaşıcağını bile bile neden öldürsün.
Bazen de onlar sebepsiz saldırır ve kural ihlal ederse, yetki ve kuvvet bakımından yeterli kişiler de onların peşine düşer. Meşru hareketlere lanet de işlemez başka şey de işlemez. Burada örnekler çoğalır. Mesela define cinleri vardır. En ciddi ve acımasız saldıranlar onlar olabiliyor. Biri onları yetkilendirmese de kendileri vazife çıkarıp gömülü şeylerin koruyuculuğunu üstlenebilirler. Bu durumda siz gidip o şeyi çıkarmak istediğinizde orantısız güç kullanmak gibi bir adetleri vardır, bazen de sadece yer altındaki şeyi dönüştürüp elinizi boş gönderirler. Diyelim ki orantısız güç kullananına denk gelindi. Bu durumda diyelim ki güç ve yetki bakımından yeterli biri de orada. Ne yapacak? Elbette karşılık verecek. İşte bu gibi durumlarda çarpışmalar ve ciddi sonuçlar kaçınılmazdır.
Güç ve yetki olarak genelde insanlar ve varlıklar ikiye ayrılır. Derviş yolu ve Savaşçı yolu dediğimiz iki grup. Derviş yolu diplomat, Savaşçı yolu askerdir diyebiliriz. İşte bu türdeki define varlıklarına diplomasi işlemez mesela. Bunlar küçük özet bilgiler elbette, çok daha derinleştirilebilir.

Monarcas

Kayıtlı Üye
İnancınız nedir bilmiyorum ama doğru ve yanlış olan bölümler var. Dediğiniz gibi cinler de ölümlüdür. Hatta insanlara da bazı enstrümanlar ile onların hayatına son verebilme gücü ve yetkisi de verilmiştir. (Nadir ve karmaşık bir konu)
Meleklerin ölümsüz oldukları gibi bir bilgi yoktur. İstendiğinde (biz istediğimizde değil) onların da canı yada bilinen formları yok olur. Ölümsüz veya sonsuz hiç bir varlık yoktur. Sonsuz olan şey varlık değildir zaten.
Cinlerin başı olduğu söylenen İblis demişsiniz buradaki kastınız Şeytan mı? Eğer o ise evet dediğim gibi o da ölümlüdür. Ama bazı varlıkların ölümü ya da yok oluşu senelere değil belli bir zamana kadar durdurulmuştur. Bazıları bizim sonsuza yakın diyebileceğimiz bir zamana kadar var olur. Hatta o sonsuza yakın zaman sonra ve şimdi varoluşları aynı andadır. :) Yani aslında sonsuzluk ve zaman kavramı görecelidir. Bize göre sonsuz başkasına göre kısa bir an olabilir. Tamamen boyutsal farklılıklardan ileri gelen bir durumdur. Zaman kendi uzayımızda bile değişkendir. Hatta ve hatta yer yüzü ile, yörüngedeki zaman bile değişkendir. O sebeple kafanızı zaman olayına çok takmayın derim. En bilinmez şeylerden biridir ve sanırım çok uzun zaman da öyle kalacak. Gerçekten zaman konusunu anlayacağımız bir an olacak mı ondan da şüpheliyim o ayrı konu.

Peki Süleyman Peygamber dönemden kalan varlık var mıdır? Evet vardır. O dönemde Süleyman Peygamber'in yanında sadece cin denen varlıklar yoktu. Hem Süleyman Peygamber'in gerçekten hangi tarihte var olduğunu tam bilmiyoruz ama Eski Mısır döneminden kalan, Eski Mısırlı cinler hala var bu bir kıstas olabilir belki. :) Hem belirttiğim gibi bazı varlıkların zaman kavramı da olmaz bizdeki gibi. Şu salise siz bile insan olarak bir an için de olsa Süleyman Peygamber'in zamanında var olabilirsiniz. :) Bunu insan yapabiliyor evet, farklı yetkilerdeki farklı varlıkları siz düşünün.

Gelelim cinlerin de insan gibi ruh taşıması durumuna. Hayır onlar ruh taşımıyor onlar var oluş ham maddeleri (maddeye indirgersek) farklıdır. Ruh dediğimiz farklı bir maddedir (maddeye indirgersek). Derseniz ki var olma bilinci taşıyorlar, doğru her bilinçli varlık var olma bilinci taşır ama bu ruh demek değildir.

Güzel sorular için teşekkürler, herkes için farklı maddeleri aydınlatmış olduk. Kaliteli ve iyi forumlar.

Öncelikle vermiş olduğunuz aydınlatıcı bilgilere teşekkür ederim.Konunun ehli olduğunuz belli.Soruları sorma amacımda buydu zaten.Ehil birinin tatmin edici cevaplarını duyabilmek.Süleyman peygamberden ve eski Mısır döneminden günümüze hala varlığını sürdürebilen varlıklar olduğunu öğrenebilmek güzel benim gibi meraklı biri adına:)

''bazı varlıkların ölümü ya da yok oluşu senelere değil belli bir zamana kadar durdurulmuştur'' demişsiniz evet İblis örneği buna çok uygun sanırım.Sormuşsunuz evet İblis'ten kastım şeytan.Kuran'da cinlerden olduğu söylenir.Ona kıyamete kadar verilen süre de bu yaşam olayını açıklıyor.Yine onun gibi başka varlıklarında bu durumda olması gerçekten olası görünüyor.

Cem

Kayıtlı Üye
Ortada sorumlu tutacağımız kimse kalmaz ki :))

ENDORA

Kayıtlı Üye
Kuranı Kerim’de Süleyman’ın emrine bir cin taifesi verildi der ve evet bu kavim hala mevcutiyetini koruyor, hala Hz. Süleyman’a bağlılar yaradan emri ile ona biat ettikleri için hazreti Muhammet’e inandıkları ve Kuran’dan rahatsız olmadıkları halde Muhammedi olamıyorlar. Çünkü onlar hazreti Süleyman’ın kavmi hala ona bağlılar ve emanetlerine sahip çıkıyorlar. Eğer bağlantı kurduğunuz cinlerden yanlarında Kuran okunmasından rahatsız olmayan, tam tersine bundan hoşnut olan ancak kendisi Müslüman olmayan varsa, bu kavimden olma ihtimali çok yüksektir. Ben burada bulunan pek çok arkadaş kadar bilgili değilim, hele teknik konuları ve terimleri çok az bilirim. Ama bu yazdığım doğru, çünkü bu kavimden olan biri ile tanıştım. Tanıdığım bir bayana refakat ediyordu ve yaklaşık 4 yaşından beri bu bayanla birlikteydi ( 4 yaş olarak bayandan bahsediyorum) ancak bu bayan onun kim olduğunu anlamamış. Ben sorular sormaya başladım, bazılarına cevaplar verdi, bazılarında sustu. Aldığım cevaplar neticesinde bir sonuca ulaştım, aynı anda bayan ağzımı kapattı her ne anladıysan susmanı istiyor, söyleme bana dedi. Çok detaylara giremeyeceğim ama, evet bu kavim hala var.

wblackw

Kayıtlı Üye
KURANI KERİMDE SÜLEYMANIN EMRİNE BİR CİN TAİFESİ VERİLDİ DER VE EVET BU KAVİM HALA MEVCUTİYETİNİ KORUYOR, HALA HZ. SÜLEYMANA BAĞLILAR YARADAN EMRİ İLE ONA BİAT ETTİKLERİ İÇİN HAZRETİ MUHAMMETE İNANDIKLARI VE KURANDAN RAHATSIZ OLMADIKLARI HALDE MUHAMMEDİ OLAMIYORLAR ÇÜNKÜ ONLAR HAZRETİ SÜLEYMANIN KAVMİ HALA ONA BAĞLILAR VE EMANETLERİNE SAHİP ÇIKIYORLAR. EĞER BAĞLANTI KURDUĞUNUZ CİNLERDEN YANLARINDA KURAN OKUNMASINRAN RAHATSIZ OLMAYAN, TAM TERSİNE BUNDAN HOŞNUT OLAN ANCAK KENDİSİ MÜSLÜMAN OLMAYAN VARSA BU KAVİMDEN OLMA İHTİMALİ ÇOK YÜKSEKTİR. BEN BURADA BULUNAN PEK ÇOK ARKADAŞ KADAR BİLGİLİ DEĞİLİM HELE TEKNİK KONULARI VE TERİMLERİ ÇOK AZ BİLİRİM AMA BU YAZDIĞIM DOĞRU ÇÜNKÜ BU KAVİMDEN OLAN BİRİ İLE TANIŞTIM. TANIDIĞIM BİR BAYANA REFAKAT EDİYORDU VE YAKLAŞIK 4 YAŞINDAN BERİ BU BAYANLA BİRLİKTEYDİ ( 4 yaş olarak bayandan bahsediyorum) ANCAK BU BAYAN ONUN KİM OLDUĞUNU ANLAMAMIŞ BEN SORULAR SORMAYA BAŞLADIM BAZILARINA CEVAPLAR VERDİ BAZILARINDA SUSTU ALDIĞIM CEVAPLAR NETİCESİNDE BİR SONUCA ULAŞTIM AYNI ANDA BAYAN AĞZIMI KAPATTI HER NE ANLADIYSAN SUSMANI İSTİYOR SÖYLEME BANA DEDİ. ÇOK DETAYLARA GİREMİYCEM AMA EVET BU KAVİM HALA VAR.

Her forumda olduğu gibi burada da cümlenizin tamamını büyük harfle yazmanız yasaktır ( bağırmak anlamı taşıdığından ) Bir daha ki sefere dikkat edin bence uyarı almamak adına

anton

Kayıtlı Üye
tılsımı var bende de nasıl çağıracılağı var denerim bi enazından.

Tılsım ile iş bitiyor mu sanıyorsun dostum? Bende bütün demonların siğilleri var. En azından çağıracaksan bir sebebi olmalı, keyif için, görmek için çağırma. Sonucuna katlanamayacağın cezalar alırsın.

Yönetici notu: Forumda standart beyaz rengi ve yazı şeklini kullanmalısınız. Kırmızı rengi moderatörler uyarı amaçlı kullanmaktadır. Ayrıca her kelimeyi büyük harfle yazmayınız.

focus

Kayıtlı Üye
ya halen bunların varlıgına inanıp yardım isteyenler varmı?
ya bunlar var olsaydı bana yardım etmeleri için günlerce denemediğim yol kalmadı gelirlerdi.

hadi varsa söyleyin de benim cuma gününe 12 bin TL ödemem var bi zahmet para kanallarını bana açsınlar, Vallahi de Billahide and olsun ki çıkıp burdan özür dileyip bu varlıkların varlıgını kabul ettiğimi deklare edeceğim bu konuda da bir daha yorum yazmayacagım.

Ama Cuma sabahına benim bu işim hal olmaz ise bunu da burdan aynen yazacağım.

hodri Meydan.

saglıcakla ve ışıkla kalın.

tamam velevki siz haklı olun gücü ve enerjisi yeten biri bana bunu ispat etsin yine sözüm de duracagım. ama bunu da yapabilecek biri olduguna inanmıyorum.

yarın cuma buyrun bakalım.

Amon007

Kayıtlı Üye
çağıran için değil dili öğrenenler içinde değil tek sıkıntı nasıl geri gönderebileceğimizdir.31 lejyonu kim yok edebillir?