3 Aylık Arınma Dönemi.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sevgili arkadaşlar, 21/10/2013 tarihinde her sene yaptığım 3 aylık arınma sürecime yine başlıyorum. Eskiden siteden veya başka kanallardan arınma dönemlerimi bildirmiyordum. Bu sene bu bildirimi yapma ihtiyacı duyuyorum çünkü daha sonra yanlış anlaşılma veya taleplerinizi yerine getirememe sorunları ile karşılaşıyorum. Bunlara ek olarak yaptığım çalışmalar hakkında bazı soru soran arkadaşlara da bir cevap niteliği olur ve bizim gibi insanların yapması gereken arasında nelerin olduğun uda bu sayede öğrenmiş olursunuz.

Bizim gibi insanlar tanımlamasını, ayrı bir insan grubu olarak nitelememin sebebi, evrenin sadece madde varlık temelinde olmadığının farkında olan, yaşam süreci içinde süptil enerjileri öğrenmeye veya bunları kullanmaya çalışan ve kullan, içsel farkındalık süreci artırarak evrenin planı içinde hareket aruzu taşıyan ve aydınlanmayı hayatının tek amaç haline getirmiş kişileri anlamanızı istiyorum. Pratik anlamda yaptığımız çalışmalar ve doğal olarak verilmiş yetilerimizi de geliştirmek için bu çalışmalara ihtiyaç duyuyoruz.

Bizim gibi insanların tam bir adı var mı bilemiyorum, kadim kültürlerde ve günümüzde hep başka isimler ve tanımlar var fakat tam olarak bunlar olanı tanımlamadığı için bir isim belirtmeyeceğim. Sizler buradan takip ederek, zaten hem kendinizi hemde bizleri bir tanımla ya da anlama içerisinde zaten bulunuyorsunuz o yüzden uzun uzadıya açıklama yapmaya gerek yok. Arınma nedir ve bize neden gerekiyor, neden yapmamız gerekiyor ile ilgili açıklamalar daha sağlıklı olarak algılamamamıza neden olacaktır.

Arınma nedir?

Kadim toplumlarda inisiyeler (farkındalık öğrencileri) ve rahipler (farkındalık öğretmenleri) mabetlerde yaşarlardı. Gizli olan bu mabetler, kadim sırları saklıyordu. Arınmış olan bu yerde arınmaya ve öğrenmeye devam ediyorlar, bireyleri, toplumları ve dünyayı değiştirmek için çalışmalar yürütüyorlardı. Bazı dönemlerde inzivaya çekilerek, herkesten uzaklaşıyor, su ve ekmek ile besleniyor, ışık görmüyor ve giyinmiyorlardı. Yatakları bile yoktu. Yani ölmeden önce ölüm deneyimi yaşıyorlardı. Kendilerini ve evreni anlamak için yapıyorlardı bunu.

Bu mabetler iki taraflı idi. Bir taraf negatif bir taraf pozitifti. Agarta ve Şambala olarak bilenen kavramlardan bahsediyorum. Bilmeyenler araştırabilirler.
Havas geleneğinde yetiştiğim için ben biz bu kavrama derviş ekolü ve savaşçı ekolü ismini veriyoruz. Ben derviş ekolündenim. Yani pozitif ekol. Bu yüzden bu yazımda bir dervişcinin ne yapabileceğini anlatacağım.

Günümüzde artık gizli mabetler yok. Var olan pek çok ezoterik örgüt asıl amaçlarını unutarak çalışma yapıyor. Pek çok merkez kapatıldı ve mistik gelenek sadece Tibet, taylan gibi kendi inançları uygun mabetlerde devam ettirmeye çalışıyor ki oda yine değişmiş durumda. Bu yüzden artık içsel yolculuğunuza yalnız devam etmek zorundayız.

Kapanma için herkes Tibet'e gidemez, gitmek zorunda değil, ya da onun içsel yolculuğuna uygun değil. Bir mağaraya gidip de yaşasak bile anlamı yok.
Teknoloji her yeri kirletmiş durumda. Telefon, internet ve uydu yayınları düşük ve negatif frekanslar içerdiği için dünyayı enerjisel olarak kirletiyor. O yüzden artık inziva diye birşey kalmadı.

Eskiden rahiplerin ve öğrencilerin ihtiyaçları, halkın desteği ve kendi üretikleri ile finanse ediliyordu. Bu yüzden maddi kaygıları yoktu ve çalışmalarını rahat yapabiliyorlardı. Günümüzde maalesef herkes çalışmak zorunda. Bu yüzden yine inzivaya tam olarak çekilme olmuyor.

Günümüz Arınması nası oluyor.

Cep telefonu kullanmak, internet kullanmak, televizyon izlemek gibi direk olarak zararlı olan teknolojiden uzak durmak bir başlangıç. Çalıştığımız için, iş dışında sosyal ilişki kurmamak mümkünse zorunlu değilse hiç konuşmamak. Hayvan eti ve hayvandan çıkan hiç bir gıda maddesini yememek. (kırmızı, beyaz ve balık eti, peynir, süt, yoğurt, yumurta, bal) işlenmiş ürün yememek (her türlü hazır gıda, rafine edilmiş ürün) kısaca ölü enerjiye sahip (pranaya sahip olmayan) her türlü gıda maddesi tüketmek yasak. Umutsuzluk, kızgınlık, saldırganlık, hüzün, acıma, nefret etme gibi negatif duygu üretmemek, üretilmeye başlandığı anda bundan vaz geçmek. Her türlü olumsuz düşünce eylemden uzak durmak. Kendine ve bir başkasına zarar vermemek. Kendi kendine ya da partnerle cinsel doyuma ulaşmamak. Günümüzde ancak bu kadarını yapabiliyoruz.

Arınmanın faydası nedir.

Maddesel veya enerjisel olarak (her ikiside enerji aslında, madde kaba enerji, enerji deye hep söylediğimizde süptil enerji ) toksinlerden arınmamızı sağlar. Bedenimize biriken fazla maddeler ve yağlardan kurtuluruz. Hem bedenen, hem ruhen hafifleriz. Geleceğimizi inşa ederken doğru kararlar veririz. Kanımız temizlenir. Düşüncelerimiz ve duygularımız temizlenir. Konsantrasyon seviyemiz artar. Psişik seviyemiz artar. Astral yolculuk yapabiliriz. Dünya dışı yaşamlarla iletişim kurabiliriz. Kendimizi ve evreni anlama yolunda ilerleriz.

Arınma süresince yapılması gereken çalışmalar.

Nefes egzersizleri
Oto trans
Meditasyon
Yoga, namaz gibi hem zihnen hemde bedenen yapılan çalışmalar.
Dini inancınıza göre ibadet (olmak zorunda değil)
Bağlı olduğunuz ekolün çalışma pratikleri
Geliştirmek istediğiniz yetenekler için pratik çalışmalar.
Zikir veya mantra çalışmaları
kendini dinleme
evreni dinleme v.b.

Arınmayı kimler yapmalı.

Psişikler, medyumlar, majisyenler, şifacılar, kişisel gelişimciler, hipnotistler, kahinler, hasta olanlar, sorunları olanlar ve daha fazlasına merak duyanlar.

3 ay boyunca çok az aranızda olacağım. Eğitimlerim ve danışmanlık hizmetlerim devam edecek. Zorunlu olmayan hiç bir sosyal bağ kurmayacağım. kendime ve sadece işime bu dönem hizmet edeceğim. Özel mesajlarınıza cevap veremeyeceğim. Facebook üzerinden sizinle konuşamayacağım. Zaten cep telefonu kullanmıyordum. acil Durumlar, eğitimler ve danışmanlıklar için akademiden Önder Ergişi'ye veya buradan Yule'ye ya da Buradan Urmiaa'ya Akademi Larimardan Aslı Yıldırım'a ulaşabilirsiniz.

Diğer mod arkadaşlarımız ve adminlerimiz size yardım etmeye devam edecek

Sevgi ve ışıkla....... Urum

MoNa

Kayıtlı Üye
Çalışma ve istirahatınız hayrınıza olsun.

"Halk içinde Hakk ile olmak" prensibine inanan biri olduğum için, çekilme düşüncesini anlayamadım.

İhtiyacınız ne ise en iyisini siz bilirsiniz.

Kolaylıklar ve selametler dilerim.

Aybars

Kayıtlı Üye
Hissettikleriniz ve yaptıklarınız hayrınıza olsun.. Amaca ulaşmak ümidiyle..

Kabardey

Kayıtlı Üye
Hayırlısı olsun, Allah kolaylık versin.

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Güncellemek istedim. Sevgili Urum arınma döneminde mi değil mi bilmiyorum, kendisiyle ilgili değil ama çok güzel ve hatırlatıcı yazı olduğunu düşünüyorum.