Yeni tarot kartlarım..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aytanrı

Kayıtlı Üye
Merhaba. Ben daha yeni yeni tarota başlıyorum. Rider waite la başladım zorlamayacağımı tahmin ederek. Ama pek de öyle olmadı kelt haçı yöntemini kullanıyorum fakat zorlanmakta üstüme yok. Bildiğiniz yeni bakımcılara önerebileceğiniz bişey varmı? Ayrıca tarotta ters düz olayınıda pek anlayamadım. Burda biraz aradım ama yanıt bulamadım soruma. Teşekkürler şimdiden.. :) Birde tarot kartlarımı başkalarınında alıp bakmasına izin vermemede sakınca varmı bağ kurmakta zorlanıyorum zaten.

Tarotu kardeşiminde kullanmasına izin verdim 3-4 kez. Lanetleniyormuyum. Başıma kötü birşey gelecek mi? Bilir kişilerden cevap bekliyorum lütfennnn!

aşk1

Banlı Kullanıcı
ters düzü aslında konumuna göre diğer kartlarla kombinasyon ederek yorumlamak daha doğru gibi geliyor bana.
sonra lanet olayına inanmıyorum insanın başına gelen kötü şeyleri kendince kartlara bağladığını düşünmekteyim. Ama kartlarınızı siz kullanmalısınız. sonuçta başka kişilerin enerjisi kartları etkileyecektir. kartlarınızı arındırabilirsiniz ki arındırın arkasından sadece kendiniz kullanmaya çalışın. bunlar benim kendi düşüncelerim.

dexter

Elit Üye
Tarot kartlarınızı sizden başkası kullanamaz. Bu kartları kardeşinize hediye edip, kendinize yenisini almalısınız.Ve kartlarınızı sadece fal bakacağınız kişinin kartını seçmesi için dokundurtabilirsiniz, onun dışında sizden başka kimse kartlarınıza dokunmamalıdır.

İyi Forumlar.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Tarot çok uzun bir yoldur. 16 senedir tarot bakıyorum ve hala öğrenmeye devam ediyorum. O yüzden acele etmeyin. sizden başka hiç kimse asa ve asla bakım dışında kartlarınıza dokunmamalı hele ki bakım yapmamalıdır. Bu olduysa kartları ona verin ve yeni kart alın.

Her kartın iki alamı vardır hem ters anamı hem düz anlamı sizin bakış açınıza öre kart ter ise yan sayısı alta ismi yukarı geliyorsa ters demektir. ve ters anlam yapmanız gerekir. Ben ters kart yorumlamıyorum. illaki ters kart yorumlamak zorunda değilsiniz. Tarot gelişimi için bol bol bakım yapın kitapları okuyun başka yorumcularla sohbet edin, eğitimlerine gidin.

aytanrı

Kayıtlı Üye
Tarot çok uzun bir yoldur. 16 senedir tarot bakıyorum ve hala öğrenmeye devam ediyorum. O yüzden acele etmeyin. sizden başka hiç kimse asa ve asla bakım dışında kartlarınıza dokunmamalı hele ki bakım yapmamalıdır. Bu olduysa kartları ona verin ve yeni kart alın.

Her kartın iki alamı vardır hem ters anamı hem düz anlamı sizin bakış açınıza öre kart ter ise yan sayısı alta ismi yukarı geliyorsa ters demektir. ve ters anlam yapmanız gerekir. Ben ters kart yorumlamıyorum. illaki ters kart yorumlamak zorunda değilsiniz. Tarot gelişimi için bol bol bakım yapın kitapları okuyun başka yorumcularla sohbet edin, eğitimlerine gidin.
Sayın urum çok teşekkür ederim fakat kartlarımı iyice arındırsam onlar bende kalsa yeniden almalımıyım başka bir yolu yok mudur :)

Keira

Moderator
Sevgili Urum açıkca belirtmiş başkası bakım yaptıysa veya incelemek için dokunduysa destenizi o kişiye verin, siz yeni bir tane edinin.

bluecat

Kayıtlı Üye
Sorunuz kartların muhafaza edilmesiyle ilgili olmasa da enerji konusunda nasıl hassas olunduğuna dair hatırlatma amaçlı bir alıntı yazıyorum;

...manyetik bağın kurulabilmesi için bakıcının sık sık kartlarıyla oynaması, başkasının bu kartlara dokunmaması, kartların aşağı yukarı 60 cm ebadında kare şeklinde, siyah veya mor renkli bir ipeğe sarılması ve tahta bir kutu içinde muhafaza edilmesi gerektiği belirtilmektedir. İpek ve ahşabın, bu tür bir enerjiyi korumak için ideal malzeme oluşturduğu esasından hareket edilir. Deste sahibinin kartları sevmesi, onlarla sık sık ilgilenmesi, bu enerjinin güçlendirilmesi ve muhafazası için gereklidir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...