Yoğun hayatla başım dertte yardımcı olabilecek varsa yardım etsin lütfen.Teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Redbird

Kayıtlı Üye
Merhaba.Biliyorum herkesin çok yoğun fakat ben kendimi cidden dirençsiz hissediyorum. Hiç bir şeye yetişemiyorum. Kendimizi mutlu etmek için illa ki bir şeylerden fedakarlık mı etmemiz lazım? Mesela ben bir gün içinde derslerime,aileme,arkadaşlarıma,ev işlerine,yemek yapmaya,ödev yapmaya,film izlemeye,kitap okumaya vakit zar zor buluyorum ve ancak gece 2-3 gibi uyuyabiliyorum. Bunun üstüne erken kalkmak,okul,aile ve duygusal streslerde eklenince cidden çok zorlanıyorum. Stres olunca insan cidden kaçmak kurtulmak istiyor ilk başlarda bunu içki ve sigarayla denedim ama yanlış yol olduğunu anladığım için bıraktım. Meditasyon yapmak istiyorum spor yapmak istiyorum ama bir türlü vakit bulamıyorum hayatın karmaşasında. Hepsini nasıl ayarlayabilirim. Ben Müslümanım ve farzlarımı da yerine getirmek istiyorum ama yetişemiyorum öyle olunca da kendimi suçlu hissediyorum. Her şey karmaşık ve zor gidiyor. Hiç enerjim kalmadı.Özellikle son zamanlarda bir şey umuyorum ve bu olmayınca hayal kırıklığı yaşıyorum. Uykusuzluktan gözlerimin altı şişiyor ve çok kötü oluyor. Ben böyle olamam. Yay burcuyum enerji dolu neşeli güçlü olmam lazım ki öyleydim de... Sizce enerjimi geri getirmek için ne yapmalıyım? Bu yorgun bitkin kızdan bıktım artık. Ama ne vücudum ne ruhum söz dinliyor. Sürekli üzülüp yoruluyorum... Ve yapmak isteyip yapamadığım şeyler beni çıldırtıyor cidden. Lütfen yardımcı olun. Teşekkürler...

aşk1

Banlı Kullanıcı
Her şeyi karmaşık olarak görmemeye yorucu görmemeye çalışın öncelikle pozitif ve iyimser olmalısınız.
hepimiz bir şeyler yapmak zorundayız kimse bir şey yapmadan ne kendini geliştirebilir ne de iyi bir durumda olabilir.
yaptıklarınızdan zevk almaya çalışın onları benimseyin. şikayet etmemeye özen gösterin.
yaptıklarınızı değerli önemli yapılması zor şeyler olarak görün onları değersiz zamanınızı çalan şeyler olarak görmeyin. bunları yapabildiğiniz için kendinizi önemli güçlü görün.
kendinizi ödüllendirmeye çalışın yaptıklarınız için böylece daha iyi hissedeceksinizdir.
yaşam koçu, psikolog, terapiler size daha iyi gelebilir eğer isterseniz.
ilaç yok bunlarda sizinle konuşurlar sizi dinlerler. daha iyi gelicektir. konuşmak iyi gelir.

Keira

Moderator
Her şeyi aynı gün içinde yapmamayı denemeye ne dersiniz? Her gün film izlemek yerine haftanın bir gününü film günü yapın mesela, bir gününüzü arkadaşlarınıza ayırın, günlerden biri hobi gününüz olsun. Aynı gün içinde de yapacaklarına saat verin. Örneğin ailenizle sohbet etmek için 2 saat ayırın gün içerisinde, kitap okumak için 1 saat mesela. Günlerinizi planlayarak en azından her şeyi aynı güne sığdırmayı bırakır, yoğunluğunuz hafifler. Hayatınızın yoğunluğunu planlayarak siz azaltacağınız ve size sadece bu şekilde tavsiye verebildiğimiz için konu kilit.

Ayrıca bir doktor kontrolünde enerjinize takviye için vitamin alabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...