Duyguları hissetmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Byznr

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Arkadaslar sizce insanların duygularını hissedebilmek mümkün müdür?Yani demek istediğim telepati gibi yoğunlaşırsak insanların duygularını hissedebilir miyiz?

polat43

Kayıtlı Üye
Şu alemde imkansız diye bişey yok bununda bi formülü vardır muhakkak ben bi kitaplarıma bakayım gördüm diye hatırlıyorum yardımcı olmaya çalışayım.

polat43

Kayıtlı Üye
Hatırladığım kadarını yazıyorum,gerçekten gevşemeyi biliyorsan,yani uyku ile uyanık arasındaki hal gibi o haldeyken imgelemeye başlıyoruz hedefimizdeki kişinin içine girdiğimizi karşınızdada kendinizin olduğunu düşünüyorsun böylece hem düşünce hemde size karşı olan duyguları hissedebilirsiniz.

Elfangel

Kayıtlı Üye
Bunu yapabilmek için özel güçlere gerek yok bana göre. Biraz emek, sabır, duyarlılık, bolca gözlemle insanların duygularını hisseder ve anlar hale gelebilirsiniz. Psikoloji bilimi hakkında okuyup araştırabilirsiniz. Bilginiz ve gözlemleriniz derinleştikçe insan duygu ve davranışlarını daha iyi anlar hale gelirsiniz. Bunları yaptıkça farkındalığınız da artar. Bilinç düzeyiniz değişir. İnsan davranışları daha anlaşılabilir ve tahmin edilebilir hale gelir.

bendekiben

Elit Üye
Sevgili Elfangel'in söylediklerine ek olarak " Empati " ile ilgili araştırma öneririm :)

asterix

Kayıtlı Üye
Kendi duygularını tam olarak hissettinmi ? İlk önce bunla başlamak daha doğru bence.Çoğu kişinin içinde kızgınlık öfke suçluluk korku gibi duygularla geziyor bastırmış ve kendinden haberi yok,sağlık merkezleri neden dolu ? Kendi duygusal doğamızı tam oalrak keşfedip hakim olmazsak karşımızdaki kişide keşfettiğimiz duygular için bir akıl karışıklığı yaşarız,kontrolden çıkabiliriz Mesela ben sakin görünüyorum ama hemen aşağıda bastırılmış bir öfke duygum var olsun benzer bir kişi ile karşılaşırsak bir kavga çıkabiir,ama bu duygumun bilincinde ve kontrolünde olursam sürece hakim olabilirim ve o kişinin içindeki duyguyu kendiminkinden ayırıp farkedebilirim yoksa hissettiğim duygu kendi öfkem olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...