Uyanıkken anlık bir rüya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hannasaran

Kayıtlı Üye
Bu yıllardır bazen ara sıra, bazen de günde birkaç defa yaşadığım bir durum. Olayı anlatayım, günlük hayattaki işleri yaparken (yolda yürümek, ders dinlerken, çalışırken, iş yerinde yada ne bileyim şu andaki gibi burada sizin de yazdıklarınızı okurken vs.) durup dururken, çarpıntı, bunaltı gibi hiçbir garip bir etken olmadan anlık şekilde gözüm kararıyor ve sanki kendimi bir uçurumun kenarında, düşmek üzereyken; yada çok yüksek bir binanın asansörünün içinde, fakat asansör serbest düşme ile asansör boşluğunda aşağı ilerlerken ve buna benzeyebilecek 1-2 farklı risk ve tehlike oluşturabilecek durumu gözlerimle net bir şekilde duyuyorum, o ortamın sıcaklığını hissedebiliyorum. Süresi belki 1 saniye, belki de daha az. Küçükken (6-7 yaşları) de olduğunu hatırlıyorum, lisede, ilkokulda, üniversitede, tüm o çağlarımda yaşadım. hala da oluyor. dün gece 3 defa oldu hem de. Bu defa yüksek bir merdivenin üstünden düşme senaryosu vardı. Bu anlık geçişler sizce nedir ve sebepleri nelerdir?

bendekiben

Elit Üye
Gördüğünüz anlık şeyler hep aynı seneryo üzerine kuruluysa ve bu hayatınızda size bazı şeyleri işaret eder şekilde karşınıza çıkmıyorsa mesela o gün bu anlık görüntüden sonra yaşadığınız bir tatsız durum olmadıysa bu sizin bilinç altınızdaki korkularınızla alakalı olabilir.Çünkü anlık görüntü yada rüyetler (rüya değil) bazen bize evrenden gelen mesajları içerebiliyor ve bunlar görsel yoldan olursa durugörü, işitsel yoldan duruişiti, biliş yönündende durubiliş yada sezgi olarak adlandırıyoruz.Ama anladığım kadarıyla sizin durumunuz bunlardan farklı.Bununla ilgili sorunun kökenine inmeniz gerekiceğini düşünüyorum çünkü bu hissiyatınız 6-7 yaşınızdan beri olduğundan pekişmiş. Bilinçaltınında katmanları var nedenini bilmediğiniz bazı davranışlarınız bilinçaltının yüzeyinde olurken bazıları derinlerde kalmakta.Bunun için konu uzmanlarından yardım talep etmeniz kesin çözüme ulaşmanızı sağlayacaktır. Olumlama veya başka bir uygulama nedenini bilmediğiniz sorunun çözümü için yeterli gelmeyecektir.Sevgiler..

hannasaran

Kayıtlı Üye
cevabınız için teşekkürler. Ben şahsi olarak Reenkarnasyon'a inanmıyorum fakat benim inanmamam, gerçek olmayacağı anlamına da gelmez. Eğer böyle bir şey varsa, bu gördüklerim ruh göçünde, daha önceki durak, başka bir deyişle bedenlerde yaşanan bazı şeylerin izleri olabilir mi? Yada başka aklıma gelen de daha önceleri M-Kuramında, 10. boyutta, paralel evrenler arası geçişin ve bazı izlerin aktarılmasının mümkün olmasıydı. Yani bu kuramın doğru olduğu varsayılırsa gördüğüm şeyler, başka bir paralel evrende yaşananların bir sıçraması olabilir mi diye de düşünmedim değil. ancak fiziksel olarak düşündüklerim kuramsal, parapsikolojik olarak düşündüklerim soyut, zihni tamamen boşaltıp, öyle odaklanmak gerekiyor belki de.

bendekiben

Elit Üye
cevabınız için teşekkürler. Ben şahsi olarak Reenkarnasyon'a inanmıyorum fakat benim inanmamam, gerçek olmayacağı anlamına da gelmez. Eğer böyle bir şey varsa, bu gördüklerim ruh göçünde, daha önceki durak, başka bir deyişle bedenlerde yaşanan bazı şeylerin izleri olabilir mi? Yada başka aklıma gelen de daha önceleri M-Kuramında, 10. boyutta, paralel evrenler arası geçişin ve bazı izlerin aktarılmasının mümkün olmasıydı. Yani bu kuramın doğru olduğu varsayılırsa gördüğüm şeyler, başka bir paralel evrende yaşananların bir sıçraması olabilir mi diye de düşünmedim değil. ancak fiziksel olarak düşündüklerim kuramsal, parapsikolojik olarak düşündüklerim soyut, zihni tamamen boşaltıp, öyle odaklanmak gerekiyor belki de.

Evet sizinde söylediğiniz gibi soruna zihninizi susturarak ulaşabilirsiniz.Zaten bu konuda uzmanlarda bu şekilde çalışıyorlar ve uzmanın gerekliliği burda ortaya çıkıyor. Yani zihin sustuğunda sizi yönlendirecek bir unsur olmadığından bir destek ve yönlendirici olması lazım onun için uzman gerekli. Tabi reenkarnasyona inanmadığınız için bu konuda size yorum yapmıyacağım ama aileden gelen gen miraslarında kişiliklerinde baskın olup saklı kalan bazı korkuların veya alışkanlıkların gözlemlendiği bilimsel olarak araştırılmış bir konu.Bu sebeple sorunun derinlerine inmeden ne olduğunu ve çözümünü bilemeyiz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...