yardım lütfen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

serinsu

Kayıtlı Üye
farklı bir enerjim olduğunu hissediyorum istediğim bazı küçük şeyleri yapabiliyorum mesala park yeri bulmak ,hiç gitmediğim bir yeri tarif etmek, istediğim bir kişinin gelmesi, v.b bir şey olsun dediğimde yanımdakiler negatif bir şey söylerlerse yarım kalıyor. anlatabildimmi bilmiyorum sizlere sorum bu enerjimi nasıl artırabilirim ve güçlendiririm bilenlerden yardım lütfen

Jackson

Kayıtlı Üye
Enerjin var mı yok mu orasını bilmem ama eğer varsa ve arttırmak istiyorsan öncelikle şunları bilmelisin;
1.Elinde olan yetenegi doğru kullanmalısın
2.Nefsine,öfkene ve duygularına sahip çıkmalısın
3.Meditasyon,yoga,nefes ve egzersizlerle sakinleşebilir zihnini yönlendirebilirsin herşey kafanın içinde bitiyor :)

bendekiben

Elit Üye
farklı bir enerjim olduğunu hissediyorum istediğim bazı küçük şeyleri yapabiliyorum mesala park yeri bulmak ,hiç gitmediğim bir yeri tarif etmek, istediğim bir kişinin gelmesi, v.b bir şey olsun dediğimde yanımdakiler negatif bir şey söylerlerse yarım kalıyor. anlatabildimmi bilmiyorum sizlere sorum bu enerjimi nasıl artırabilirim ve güçlendiririm bilenlerden yardım lütfen

Sağlam bir temeli olmayan herşey yıkılmaya mahkumdur.İlk olarak farkındalıkla başlamalısınız.Şöyle bir laf vardır "üzümünü ye, bağını sorma" geçici çözümler için ideal bir söz ama siz geçici değil sorununzun kaynağını soruyorsanız; o zaman bağı soracaksınız.İşte size o bağı anlatacak, o bağı gösterecek tek şey farkındalıktır.Sevgiyle...

serinsu

Kayıtlı Üye
cevaplarınız için teşekkür ederim farkındalıktan anladığım algılarımı açmak herhalde, peki bunu yapabilmenin kolay bir yöntemi varmı?

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Farkındalık;
Yargısız bir şekilde şimdiki ana odaklanabilmek amacıyla, dikkatinizi toplayabilmektir (John Kabat-Zinn)
En temel haliyle, farkındalık şimdiki deneyimlerimizle onları kabul ederek ve yargılamadan direkt temas kurma ile ilgilidir. Farkındalık “Şu anda ne yaşıyorum” sorusunu yanıtlamak için, kendi düşüncelerini, duygularını ve bedenini gözlemlenmesi yoluyla elde edilen zihinsel bir durum olarak tarif edilebilir.
Farkındalıkta dikkat, yargısız bir şekilde kendine odaklanmaktadır. Düşünce, duygu ve bedensel duyumlar yargılanmadan ve anlık yaşantının olağan ve geçici parçaları olarak izlenmektedir.

Uyanık olduğumuzu sandığımız zamanlarda bile derin uykudayızdır, farkındalığımızı geliştirmeye başladığımız zaman yavaş yavaş uyanmaya ve öncelikle kendimizi tanımaya ve izlemeye başlarız. Herkeste tüm yetenekler mevcuttur ancak perdelenmiş durumdadır, farkındalık yolunda ilerledikçe tekamül-ruhsal gelişim sağlanır ve perdeler de açılmaya başlar. Kendinizi tanıdıkça, yeteneklerinizi nasıl ve ne şekilde kullanmanız gerektiğini de bileceksiniz. Ancak geliştikçe egonun tuzaklarına düşmemeniz gerektiğinin de bilincinde ve farkında olmalısınız, yeteneklerinizi insanlara şov yapmak, büyüklük taslamak, kötüye kullanmak gibi şekillerde ortaya koyarsanız bir anda çıktığınız basamaklardan düşüverirsiniz.

Farkındalık bölümünün linkini veriyorum, öncelikle bol bol araştırma yapınız. Sitede size faydası olacak çok fazla konu var.

http://www.gizlimabet.com/forums/476-Farkındalık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...