Bir Yöntem Arıyorum

• Konbuyu başlatan Üye silindi 38107
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ü

Üye silindi 38107

Merhaba arkadaşlar;
Benim size danışacağım bir konu olacaktı.Konu ise şu : şimdi acil bir durum oldu diyelim (hırsızlık ,kapkaç,saldırı girişimi) gibi herhangi bir durum oldu.Bunu önlemek için hızlı ve korunabileceğim bir yöntem varmıdır?Atıyorum bir eşkıya bana dadandığında bana saldırması yerine dönüp gitmesini sağlamak,birkaç saniyeliğine sersemlemesi veya onu alt edip kendimi koruyabileceğim bir yöntem arıyorum.Herşey olur büyü havas kinezi farketmez yeterki savunmasız kalmayım.Amacım diğerlerini yenip kendimi kahraman göstermek değil sadece kendimi korumak.Açıkcası birazda korkuyorum.Bu yüzden utanıyorumda ama malesef evet korkuyorum.Yani bir yöntem bilen varsa paylaşabilirmisiniz veya bu konuyla ilgili bir şey biliyorsanız söylermisiniz?

Sevgi ve ışıkla

Keira

Moderator
Kendinizi her an güvende hissetmek için, nazar boncuğu mavisi bir güç kalkanı içerisinde korunduğunuzu imajine edebilirsiniz.

aşk1

Banlı Kullanıcı
empati, telepati, ruhsalgörü (duru görü) vs aklıma şuan bunlar geldi bu konularla ilgilenebilirsin.
ama kendinize güvenmez ve tek başına kendinize yeter hissetmezseniz napsanız bence boş.
dikkat ederseniz hayatta ''kendine güvenmeyen sürekli her şeyden korkan hep birilerinden destek alarak yaşayan insanlar'' ve ''kendine başının çaresine bakabilen insanlar'' görürsünüz böyle olmak ya da olmamak sizin elinizde sizin seçiminiz.
eğer kendinize yeterseniz bu bahsettiğiniz sorunları yaşasanız bile sonrasında yapılması ne gerekiyorsa kendiniz zaten yapıcaksınızdır. hayat bu bunları yaşıyacak olmanız gayet normal önemli bunların karşısında kendinize güvenmeniz.
emin olun korkmayanlardan bir farkınız yok isterseniz.
ayrıca birçok şey hakkında bilgi edindikçe kendinize güveniniz artar ve edindiklerinizde sizin daha az zarar görmenizi sağlar.

Foras

Kayıtlı Üye
Kendinizi her an güvende hissetmek için, nazar boncuğu mavisi bir güç kalkanı içerisinde korunduğunuzu imajine edebilirsiniz.

Güvende hissetmek değil, güvende olmak için bir öneri istenmiş. Yanlış anlamışsınız sanırım :)

Bozkurt61

Kayıtlı Üye
evine hırsız girmemesini istiyosan evinin camına korkuluk taktır kapıyı sağlam yaptır dışarı çıkarken biber gazı kullan ne gerek var durugörü falan .

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Birkaç defa gece geç saatte yalnız başıma yolda yürümek zorunda kalınca (biraz tenha bir yerdi)denediğim birşeyi paylaşabilirim.Sarkıntılık etmeye meyilli insanları uzaktan algıladığımda bir yerde okumuştum;kendimi büyük bir yılan olarak düşünüm,tamamen ama belki bir dakika içerisinde vücudumun soğuk olduğunu,pullarımı,zehirli dişlerimi ve en önemlisi her canlının korktuğu(gerçekten doğada her canlı kaçışır yılan sesine,onla beslenenler hariç)tıslama sesimi,herkes gibi yılandan korktuklarını bu nedenle yanaşmadan yol değiştirip benden ürkeceklerini ki işe yaradı daha göz teması bile kuramadan transit geçtiler biraz ürkek garip bir hal içinde.Kuvvetli bir hayalgücünüz ve yaratıcı imgelemeniz varsa hayvanı iyi biliyorsanız titreşim olarak onun özelliklerini yansıtabilirsiniz,bir çeşit bürünme gibi.

Ü

Üye silindi 38107

Hepinize çok teşekkür ediyorum aslında korkmak değilde nasıl diyim direk söyleyeyim önüne kocaman ring kaçkını hayvan gibi besili öküzün eş anlamlısı gibi bir maganda( yada manda farketmez sonuçta hayvan gibi) çıkınca tırsıyor insan. Yani öyle tenha yolda saldıracaklar falan değil anladınız neyden korktuğumu.Eğer başka yöntemleri bilen birileri varsa paylaşsalar sevinirim hem belki birçok kişi kullanır bu yöntemleri.Yepinize ayrı ayrı teşekkür edip yöntemleeri kullanacağımı bildirmek isterim hepinize ayrı ayrı mesajla teşekküre edeceğime flood yapmamak için böyle teşekkür edeyim dedim.

Jackson

Kayıtlı Üye
Telepati olabilir diye düşünüyorum ama bu sandığımız kadar kolay birşey değil bundan dolayı en iyi yöntem kapıları pencereleri kontrol edip öyle uyumak :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...