Lütfen bilirkişi cevaplasın çok acil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

purpleplanet

Banlı Kullanıcı
Öncelikle merhaba,

Çok yakın bir arkadaşım yıllardır annesi ile yaşıyor ve son 6-7 yıldır inanılmaz kavgalar ediyorlar.
Kız bizimle olduğu zaman gayet neşeli, enerjik fakat evlerine gittiği zaman beni sinir içinde ağlarken arıyor; annemle yine kavga ettik,nefret ediyorum ondan şeklinde.

Neden,ne oldu diye sordugumda ise inanın kendi de farkında, çok minik şeyler. Ama tek dediği şey var; nefret ediyorum,yüzünü görmeye tahammulum yok,yüzü sanki o değil.

Ve hep gece yarısı kavga etmeye başlıyorlar; gündüz normal, saat geceye geldiğinde ise kavgalar başlıyor. Annesi evden kaçıyor. Hatta bazen nedensiz yere kavga ettiklerini biliyorum. Ama en çok evlerine girdikleri zaman kavga ediyorlar. Geçen gece yine kavga ettiler ve anneannesi telefonda demiş ki ''sabah annene de anlatmıştım, rüyamda seni ve anneni gördüm toplu iğneler,muskalar karmakarışıktı, allah hayır etsin'' diye. Bunun üzerine akşamına kavgaya tutuştular yine, kadıncağıza malum olmuş herhalde. Ama bu büyü yapan kişinin arkadaşımn kendi annesi olduğunu ben de düşünüyorum, çünkü eskiden arkadaşım ergenlik çağındayken bazen ağlıyor,agresifleşiyor diye annesi onu bir hocaya götürmüştü ve muska vermişti; yanında sürekli taşıması için. (Bir çocuk ağlıyor diye,agresif diye (ve üstlelik ergenlik çağında) nasıl hoca çözüm olabilir? Çocukla ılımlı iletişim kurmaya çalışmak varken, onun ruhuna dokunmak varken. Anneannesi de zamanında kendi oğlunu bir hocaya götürüp '' bu çocuk çok ağlıyor , bize karşı geliyor , gelmesin '' diye hocaya götürmüş. Nasıl bir zihniyet diyeceğim ama hadi o zamanlr eski zamanalrdı peki ya şimdi? Herneyse;

Annesi mistik şeylerle de çok ilgili alakalı bir kişi zaten, bunların üzerine arkadaşımın aklına 2 yıl önce evde bir şey ararken kıyıda köşede üzerinde '' Kızım ben ne dersem onu yapıyor, bana karışmıyor , ona ben hakimim '' diye yazılar yazan küçük kağıtlar bulduğu aklına geldi. Yanlarında da dua yazıyormuş.

Anne,kızını sürekli suçluyor; sen bunu yapmadın ben bunu yaptım, herşeyin sorumlusu sensin şeklinde. Ama inanın kızcağızın yaptığı tek şey senelerdir annelik göremediği için (manevi anlamda) gidip annesi ile bir sıkıntısını paylaşmak; ve yanına gittiği zaman annesi umursamıyor, ben şahit olmasam bunlara tamam ama ben kendi gözlerimle gördüm. Bir anne çocuğunu neden bu kadar suçlar neden bu kadar egosuna yenik düşer. Annesi yanlış yaptığı zaman asla kabul etmiyor, özür dilerim kelimesini asla söylemez. Çünkü haklı olan hep kendisi. Ne zaman kız bir şey söylemeye kalksa SEN SUÇLUSUN, SEN YAPTIN, YO BEN BİR ŞEY YAPMADIM Kİ , BEN HAKSIZ DEĞİLİM şeklinde cevaplar alıyor üstüne kavga ettiklerinde kızından korkup kaçan da kendisi.. Çok komik değil mi? Kızından korkup kaçıyor.. Lafları ediyor, egosunu tatmin ediyor sonra kadın kendini apt mna atıyor ; imdaaat diye. Apt sakinleri kadının bunu bilerek yaptığını artık anlamışlar. Kız öylece duruyor, annesi sen benim üzerime yürüdün diye suçlamaya başlıyor kızı. Ve kızın annesi ve anneannesi sürekli ona; sen sinirlisin , sen doktora git şeklinde etkilemeye çalışıyorlar ve kız haliyle bu kelimeyi duyunca hipnoz gibi, sinirlenmeye başlıyor. Üstelik gerçekten dünya tatlısı birisi, sadece evi dışında... Arkadaşım bize geldiği zaman inanın annem ile çok samimi olmuyorum çünkü onun bakışlarındaki anne özlemi o kadar çok etkiliyor beni. Arkadaşım öyle bir çıkmazda ki, ben bu siteye üye olduğum ve değerli bilgiler verildiği için, buraya danışmak istedim. Üzerinde annesinden büyü olduğunu düşünmekteyiz, ''annemin suratını domuz gibi görüyorum, nefret ediyorum'' diyor. Annesinin yaptığı büyü ters tepmiş olup,bu yüzden annesini öyle görüyor ve nefret ediyor olabilir mi?

Biz gerçekten şaşırıyoruz, kız eve girmeden sadece 5 dakika önce o kadar neşeli ve pozitif ki ama eve girip annesi ile karşılaştığı an ağlamaya başlıyor hep. Ama gece oluyor bunlar. Ve gece evde yalnız kaldığı zamanlar huzursuz oluyor,bütün dua kitaplarının olduğu odada yatıyor genellikle ve özellikle nedense orada huzursuz, sanki birileri var gibi hissettiğini söylüyor. Sanki ona biri dokunuyor gibi uyurken.

Ve belirtmek isteriyorum; bazı kişiler içinden '' Annedir yapmaz'' diyecek ama bu öyle bir durum değil. Ben size tüm hayatlarını anlatmadım sadece bu kısmını anlatıyorum, onun için duygusal yorumlarla cevap vermemenizi, sadece konu ile alakalı cevap vermenizi rica ediyorum. Kaldı ki annedir yapmaz diye de bir şey yok. Anne kendi çocuğuna ego yapmaz, ama bu kadın yapıyor hemde nasıl.. Kendini kızından üstün göstermek için kuruduğu cümleler kendini hep ele veriyor.. neyse, birde ''ben büyüye inanmıyorum,sen de inanma hurafe'' şeklinde yorumlar yapmanız benim için bilgi olmaz şayet ben büyüye inanmayan değil; bilgi birikimi olan, bilen, hatta uygulayan kişilerden yardım talep ediyorum. Daha önce büyü konusu altında ''inanmayın böyle şeylere yaa'' şeklinde yorumlarla karşılaştığım için önceden söylemek istedim.

Benim sorum: Benim için çok değerli bir arkadaş, ben onun ruhunu biliyorum ve elimden gelen yardımı yapmak, sıkıntısı geçirmek için elimden geleni yapmak istiyorum; bunun içersinden nasıl çıkabilir yani bir hocaya mı yoksa medyuma mı gitmeli ne yapmalı? nasıl halledebiliriz bu durumu? Nasıl ortaya çıkarılabilir? Bilen kişi aydınlatırsa nasıl bir yol izlememiz ile ilgili çok sevinirim.

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.

Phoneix21

Kayıtlı Üye
Güvendiğiniz bbirmedyum yada hoca varsa bakim yaptırın büyü varmı çıkar. Adminlerimizede başvurabilirsiniz. Büyü ters tepebilir. Kendini kötü hisedince dua okusun. Forumda çokça mevcut .ters tepen uygulamalar ve çözümleri.

İnsan psikolojisi degisikenlik gösterir. Ortamdan ortama bile değişime ugrayabilir. Aile icinde birbirini çekemiyor dayanamıyor olabilirler ama bu 1 hafta sonrada aynı kalacak değil. Psikiyatri yada psikolog bence ilk denenmesi gereken şey çünkü birbirlerine zarar verebilirler. Ayrıca anneyle kiz arasına karismayin iyi olurlarsa siz kötü olmayin.

purpleplanet

Banlı Kullanıcı
Durum ne yazık ki psikologluk değil.. Çok teşekkürler yorumunuz için, adminler umarım cevap verirler.

Bozkurt61

Kayıtlı Üye
Arkadaşınız (yanlış anlamayın) şizofren olabilir hani şu suratı domuz görme olayı falan annesine takmış olabilir çünkü aynı durum yakınımdada var.

sakoya1992

Kayıtlı Üye
--------------------------------------

Moderatör Notu: Özel mesaj yoluyla yardım istemek, yardım etmek site kuralları gereğince yasaktır.

purpleplanet

Banlı Kullanıcı
Sevgili Bozkurt61 ben ne diyorum siz ne diyorsunuz... Büyü 'nün ters etkilerini araştırmanızı tavsiye ederim. Domuz yağını vs..

Benim sorum ne, sizin söylediğinize bakar mısınız :)

İyi akşamlar

Bu arada arkadaşıma daha önce baktırdığı kahve falında; '' giysilerinin ceplerini ara,evde muska olabilir'' demişlerdi,umursamamıştı,inanmamıştı. Bu olayların üzerine bugün evin hiç bakmadığı yerlerine baktı kimse yokken eşyaların yığıldığı yeri açtı ve dolabın o gözü inanın o kadar pis kokuyordu ki anlatamam, dolaptabir poşetin içersinde 3 tane bitki ve yazı çıktı. Kağıt kırıştırılmış içine yazı yazılıp koyulmuş yazı anlaşılmıyor,karanlanmış. Bir de siyah çirkin kırmızı gözlü biblo tarzı bir şey çıktı.

ve kadın diğer kağıtların üzerine; Ben kraliçeyim, Ben kraliçeyim, Ben yönetirim yazmış. İnanabiliyor musunuz egoya geliniz....

aşk1

Banlı Kullanıcı
büyü olup olmadığına baktırmanız lazım bakım isteyebilirsin urum ve yule yardımcı olabilir size.
her hocaya her medyuma inanmayın para için büyü var diyebilirler.

bu kız ve annesi bir psikologa gitmeliler. durum bu kadar anlattığınız kadar ciddiyseniz.
psikolojik destek almalılar.

varsayalım ki büyü var ve bozdurdunuz bundan sonra herhangibir psikolojik destek almadan hop diye büyü bozuldu diye iyi olucak değildir.
yaşadıkları için psikolojik destek almalı.

ben arkadaşınıza deli ya da şizofreni gibi şeyler söylemiyorum yanlış anlamayın onun gerçekten iyi olmasını istiyorsanız
hem büyü olup olmadığını bulmalısınız hemde varsa büyü bunu bozdurmalısınız hemde psikolojik desteğide bunlarla beraber götürmelisiniz.
psikolog arkadaşınızı annesini ilaçla tedavi etmeyecek edemez. onunla konuşcak onu dinleyecek onu konuşaraka ve dinleyerek iyi etmeye çalışcak.

purpleplanet

Banlı Kullanıcı
Hayır siz kızı neden suçluyorsunuz psikolojik rahatsızlıkla onu anlayamadım? annesi ile yıllardır neler yaşadığını neler yaşatıldığını biliyor msunuz bu kıza? kızın psikologluk bir durumu yok , annesinin var.

Durum psikolojik değildir, eğer bu tarz şeylere psikolojik diyorsanız; bu sitede olmamalısınız zira buradaki herşey, her yapılan ritüel psikolojik,hurafe vb şeklinde gelecektir. Burası bir psikolojik danışmanlık sitesi değil, öyle bir durum olsa o tarafa yazar yardım isterdim. Lütfen bu ayrıntıya dikkat edin.

Ve yine de cevap veren herkese teşekkürler fakat durum psikolojiktir şeklinde indirgendiği için artık burdan konunun uzamasını istemiyorum,yardımcı olmak isteyen mesaj yollayabilir.

Teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...