internetten bakılan tarot falı gerçekmidir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

clanturkish2

Kayıtlı Üye
öncelikle yanlıs yeremı dogru yeremı açtım bılmıyorum forumun yenısıyım yanlıs yere açtıysam ozur dılerım
benım sole bır sorunum var ben 24 yasındayım ve 1 sene once cok buyuk maceralar yasadım asık olmak baglanmak gıbı
ve cogu zaman buyulendım hıssıne kapıldım cok baglıydım cunkı etrafımda gorenler şaşırıyordu resmen herkez bana bır falcıya veya hocaya gıtmemı soluyordu bu tarot fallarına nedense hep ınanmısımdır dıger fallara ınancım yoktu ama baktırmak ıstemıyordum cunkı cok gunah dıyorlardı araştırdım tovbe kapısı bıle yok felan dıyorlardı bende zor bı durumdaydım acıkca gelecegımden suphe edıordum neyse dedım ınternetten tarot baktırayım barı cunkı sonucta ınternette ne bır falcı ne bırısı yonlendıryor bızı kafamıza gore secıyoruz cıkma ıhtımalı yoktur gunahda sayılmaz herhalde dedım cunkı sacma gelıyordu ınternetten fal bakıcanda cıkcak senı hıc gormeyen hıc tanımadın rastgele bır sıtede saçma gelıyordu neyse tarot açarkende zaten gene gunaha gıdıyordu aklım sonra ıcımden bunun gerçek olmucanı ve burda ne cıkarsa hıc bırıne uymucamı gelecegımı etkılemıcemı şart koştum kendı kendıme gunah olmaz belkı dıye cunkı ne cıkarsa paramı zengınlıkmı ona gore yasamıcaktım kaderımle oynamıcaktım akısına bırakcaktım kendımı gene ve ıcımden dılek tutarak tarotu actım eglenme amaclı veya zevk ıcın deıl sadece bu kotu durumumdan buyuf elan varsa cıksın umıdıyle ılk 5 kart ınanılmıcak sekılde cıktı gerçektende cıktı hemde benle alakası olmucak seyler deısmler yasadım sımdı 2 sorum olcak bırıncısı 6.kartımda hapıs gozukuyor 11 ayında mahkemem var asık oldum ınsanın cocuklarıyla ama ben magdur olarak gozukuyorum sanık onlar yatmam ımkansız gıbı gelıyor haklı benım ama hapıs cıktı kartımda ve ısın en entresan ve korkutucu kısmına gelırsek 7.kartımda ölüm cıktı bunların gerçeklık payı nedır acaba tutarmı cıkarmı 2.sorum ben gunaha gırmıs oluyormuyum ınternetten bakarak sonuc olarak ben falcılara buyuculere gıtmedım cunkı onlar 3 harflılerı kullanıyor felan gunah dedım ınternett nasılsa yalan cıkcak nerden bılcekler benı nerden tanıcaklar uye bıle deılım felan dedım ama bılmıyorum gunahmıdır acaba ınternetten baktırmam tarotu kafam cok karısık yardıma ıhtıyacım var gerçekten

undead

Kayıtlı Üye
öncelikle yanlıs yeremı dogru yeremı açtım bılmıyorum forumun yenısıyım yanlıs yere açtıysam ozur dılerım
benım sole bır sorunum var ben 24 yasındayım ve 1 sene once cok buyuk maceralar yasadım asık olmak baglanmak gıbı
ve cogu zaman buyulendım hıssıne kapıldım cok baglıydım cunkı etrafımda gorenler şaşırıyordu resmen herkez bana bır falcıya veya hocaya gıtmemı soluyordu bu tarot fallarına nedense hep ınanmısımdır dıger fallara ınancım yoktu ama baktırmak ıstemıyordum cunkı cok gunah dıyorlardı araştırdım tovbe kapısı bıle yok felan dıyorlardı bende zor bı durumdaydım acıkca gelecegımden suphe edıordum neyse dedım ınternetten tarot baktırayım barı cunkı sonucta ınternette ne bır falcı ne bırısı yonlendıryor bızı kafamıza gore secıyoruz cıkma ıhtımalı yoktur gunahda sayılmaz herhalde dedım cunkı sacma gelıyordu ınternetten fal bakıcanda cıkcak senı hıc gormeyen hıc tanımadın rastgele bır sıtede saçma gelıyordu neyse tarot açarkende zaten gene gunaha gıdıyordu aklım sonra ıcımden bunun gerçek olmucanı ve burda ne cıkarsa hıc bırıne uymucamı gelecegımı etkılemıcemı şart koştum kendı kendıme gunah olmaz belkı dıye cunkı ne cıkarsa paramı zengınlıkmı ona gore yasamıcaktım kaderımle oynamıcaktım akısına bırakcaktım kendımı gene ve ıcımden dılek tutarak tarotu actım eglenme amaclı veya zevk ıcın deıl sadece bu kotu durumumdan buyuf elan varsa cıksın umıdıyle ılk 5 kart ınanılmıcak sekılde cıktı gerçektende cıktı hemde benle alakası olmucak seyler deısmler yasadım sımdı 2 sorum olcak bırıncısı 6.kartımda hapıs gozukuyor 11 ayında mahkemem var asık oldum ınsanın cocuklarıyla ama ben magdur olarak gozukuyorum sanık onlar yatmam ımkansız gıbı gelıyor haklı benım ama hapıs cıktı kartımda ve ısın en entresan ve korkutucu kısmına gelırsek 7.kartımda ölüm cıktı bunların gerçeklık payı nedır acaba tutarmı cıkarmı 2.sorum ben gunaha gırmıs oluyormuyum ınternetten bakarak sonuc olarak ben falcılara buyuculere gıtmedım cunkı onlar 3 harflılerı kullanıyor felan gunah dedım ınternett nasılsa yalan cıkcak nerden bılcekler benı nerden tanıcaklar uye bıle deılım felan dedım ama bılmıyorum gunahmıdır acaba ınternetten baktırmam tarotu kafam cok karısık yardıma ıhtıyacım var gerçekten
SELAMUN ALEYKÜM ...şu an içinde olan tedirginliği anlıyorum...şöyle düşün nefsin bir şeyler duymak istiyor..merak ettiğin şeylerin cevabını arıyor...bi tarafta ise günah olduğunu biliyorsun ama merakını gidermek için bi alternatif sunuyorsun kendine...elinin altında olan internete bakıyorsun...bu küçük bir imtihan gibi gözükebilir ama hepsi bu şekil küçük bir şekişde başlar..fal boyutu çok farklı bir olaydır...gittikçe şirke batarsın..çünkü geleceği görme içgüdün başlar..ve burada üç harfliler devreye girer..ve bilakis yalan söyler..hatta direkt olarak yalan söyler...yani benim sana gelecekte şu olacaksın dememin braz daha geniş olanı değilde dar kapsamlı işlevi büyük olarak sunar...olaya aynı çerçeveden bakmazlar..biraz daha yüksekten bakarak söyler..ve buda sana doğruymuş gibi gelir..oysaki gaybı bir tek ALLAH bilir...sen internetten baktığını söylüyorsun...internettekiler proğramlanmış...belli bir isim karakterizesi tutturulmuş...sistemin ona göre sürdürüyor..tabi profesyonel bir site ise...basit sitedekilerin yapmacı olduğunu anlıyorsun zaten...bildiğim bir site var..geçmişi söylüyor...ama şu şekil..site söylemiyor..içinde bazı sıfatta kademe atlayan medyumlar var...çırak vasfında ve bu işlere hemen atlayan tiplerden...onlar yardımcı oldular bana bir kaça kere ...ama ilahi boyutta onlara direkt aldanmak günah ve tehlikelidir...içindeki şüpheyi at...geleceği direkt görüp napacaksın..bekledğin bir şey varsa istihareye yat..ALLAH sana bir şekilde niyetini gösterir..yok geçmişi öğrenicem diyorsan.....YA ALLAH esmasını karınca, kararınca okursan salih bir niyetle temiz bir şekildede yatarsan ALLAH onuda gösterir...bu arada gerçeklik payı dediğim gibi site otomation proğramlıysa gerçeklik payı yoktur..ama bizzat canlı olarak bir şeyler söylemişsen ÖRNEĞİN :anne adı...doğum tarihi veya bir takım şeyler...işte bu doğrudur...sağlıcakla kalın (ALLAHA EMANET OLUN)

üstelik tövbe kapisi kapali diye bir şey ancak tam öleceğin zaman olur!...allah şirk dişinda dilediği kişinin günahlarini affeder..şirki ise sadece tövbe edersen affeder...

winelilac

Kayıtlı Üye
Internetten bakılan tarot ne kadar ola bilir ki. Ha tabiki güvenilir kişiler var ama her denilen de doğru değil. Hem bir kez büyü yapan tarot bakanın tövbesi bile geçerli değil deniyor. Tabiki düşünceler farklılık gösterir. Tarot belli insanlarda bakılmalı bana kalırsa. Hem bide şöyle düşün kimisi duayla kimisi büyüyle kendine yardım ediyor. Hangisi yakında sana öyle devam et. Ona inandığin icin öyle de olur. :)

aşk1

Banlı Kullanıcı
bunun interneti ya da başka şeyi yok fal faldır her şartlarda her yerde bakılabilir.
ama tabi kendinize ait kartla içilmiş fincanı yorumlamak daha farklıdır daha iyi sonuçlar vericektir her zaman için nete göre.
nettende iyi sonuçlar çıkadabilir. bilemeyiz.
inandığınız dine göre fal günahsa nerden baktığınızın ne önemi var günah günahtır :) ister kendiniz bakın ister başkasına baktırın ister netten baktırın bakın ister kendinize ait kartlarla bakın ya da yüzyüze bir falcıya baktırın farketmez ömenli olan baktırıp baktırmamanız ya da bakmanız bakmamanızdır.
her fal çeşidi günahtır şu fal günah değildir diye bir şey yok.

(Falcının, büyücünün söylediklerine inanan, Kur'an-ı kerime inanmamış olur.) [Taberani]

(Fal baktıran, falcıya inanmasa bile, kırk gün namazı kabul olmaz.) [Müslim]

Hak teâlâ buyurdu ki: Ey Âdemoğlu, dua edip, benden af dilersen, günahların ne kadar çok, ne kadar büyük olursa olsun, hiç birine bakmadan seni affederim. Göklere ulaşacak kadar günah işlesen; ama rahmetimden ümidini kesmeyip, benden mağfiret dilersen, seni affederim.) [Tirmizi]

(De ki, ey çok günah işlemekle haddi aşan kullarım, Allah’ın rahmetinden [bizi affetmez diye] ümidinizi kesmeyin! Çünkü Allah, [iman ehlinin] bütün günahlarını hiç şüphesiz affeder. Elbette O, sonsuz mağfiret ve nihayetsiz merhamet sahibidir.) [Zümer 53]

Tevbenin kabul olması için, namaz borcu ve kul hakkı olmamak lazımdır. Bir namaz borcu olan, bunu kaza etmedikçe, tevbesi kabul olmaz.

winelilac

Kayıtlı Üye
bunun interneti ya da başka şeyi yok fal faldır her şartlarda her yerde bakılabilir.
ama tabi kendinize ait kartla içilmiş fincanı yorumlamak daha farklıdır daha iyi sonuçlar vericektir her zaman için nete göre.
nettende iyi sonuçlar çıkadabilir. bilemeyiz.
inandığınız dine göre fal günahsa nerden baktığınızın ne önemi var günah günahtır :) ister kendiniz bakın ister başkasına baktırın ister netten baktırın bakın ister kendinize ait kartlarla bakın ya da yüzyüze bir falcıya baktırın farketmez ömenli olan baktırıp baktırmamanız ya da bakmanız bakmamanızdır. Arkadaşım burda sevabı günahından çok yollar ve ayrımlardan bahsetmiş arkadaş senin günah
her fal çeşidi günahtır şu fal günah değildir diye bir şey yok.

(Falcının, büyücünün söylediklerine inanan, Kur'an-ı kerime inanmamış olur.) [Taberani]

(Fal baktıran, falcıya inanmasa bile, kırk gün namazı kabul olmaz.) [Müslim]

Hak teâlâ buyurdu ki: Ey Âdemoğlu, dua edip, benden af dilersen, günahların ne kadar çok, ne kadar büyük olursa olsun, hiç birine bakmadan seni affederim. Göklere ulaşacak kadar günah işlesen; ama rahmetimden ümidini kesmeyip, benden mağfiret dilersen, seni affederim.) [Tirmizi]

(De ki, ey çok günah işlemekle haddi aşan kullarım, Allah’ın rahmetinden [bizi affetmez diye] ümidinizi kesmeyin! Çünkü Allah, [iman ehlinin] bütün günahlarını hiç şüphesiz affeder. Elbette O, sonsuz mağfiret ve nihayetsiz merhamet sahibidir.) [Zümer 53]

Tevbenin kabul olması için, namaz borcu ve kul hakkı olmamak lazımdır. Bir namaz borcu olan, bunu kaza etmedikçe, tevbesi kabul olmaz.

biz burda müslümanlığı tartışmıyoruz. Ayrıca her fal bakan doğru değildir tabiki. Çok deneyimli iseniz günah olmaktan çıkardı zaten.

Keira

Moderator
Sayın üyeler, bu platform ne günahtır ne değildir tartışması yapan bir platform değildir, eğer inancınıza göre günahsa bakmazsınız baktırmazsınız. İnternetten kart seçerek bakım yapmak kolay değildir, kartları hissetmek, onlarla bütünleşmek zaten kolay bir şey değilken hele ki yeni bakan biri için hiç kolay değildir bir de üzerine netten seçilmesi durumu iyice zorlaştırır. Hapis kartından kastınız nedir? Belki de mecaz anlamda bir tutsaklıktan bahsediyordur. İlk kez bakan biri olarak direk gerçek anlamda bir tutsaklığı algılamış olabilirsiniz.

aşk1

Banlı Kullanıcı
İnsanların faldan uzak durması için sanırsam birçok şeyler yazılıp çiziliyor bunu ilk defa görmedim falla ilgili olduğum için biliyorum neler neler deniliyor faldan uzaklaştırmak için. bana neler dendiğine girmiycem bahsedilcek değerde görmüyorum denilenleri.

konu sahibininde bu durumu yaşadığını gördüm ama Allah tan benim çevremdekiler tövbesi yoktur diye korkutmadılar beni :biggrinjester:

herneyse tövbe etmenin mümkün olmadığının yanlış olduğunu bunun doğru olmadığını ona söylemek istedim.
ki bu yazıyı okuyup başkalarıda bu konuda yanlış düşüncelere kapılabilirdi. ayrıca insanlara her konuda bildiğimiz kadar bilgi vermeye çalışmak istiyorum.
sadece tarot falı olmaz ya da olur deyip kestirip atmam yanlış eksik olurdu bana göre. Zaten Keira konuyada açıklık getirmiş daha iyi bildiği için.
günaha bakış açısı hakkında da bir şeyler yazdım evet ama bu kesinlikle din şeysinden değil tamamen kişiye bu konuda da yardımcı olmaya çalışmaktı.
yanlış yönlendircek bir şeylerden bahsettiğimi düşünmüyorum. bir şeyleri bilerek kendi seçimleriyle hareket etmesini istedim öyle yazılıp çizilenle değil.
yani öyle işte :willy_nilly:

clanturkish2

Kayıtlı Üye
cevaplar ıcın teşekkür ediyorum gunah kısmına bende katılıyorum sayın ask 40 gün namaz kılmısımdır belkı toplasan oda gıttı desene ısledım gunaha
sayın moderator hapıs kartıydı o gunu hatırlayamıyorum fazla tek bıldm hapıs yazıyor olmasıydı gunah kısmına deyınmezsek vede cıkan 5 kartın durumunu goz onunde bulundurursak acaba 6. ve 7. kartlarımdakı anlamlar nedır en cok bunu merak edıyorum hapıs yatıcakmıyım veya oburunu solemek bıle ıstemıyorum tarot olum kartını youtubeda bır vıdeoda adam acıklamıs bu bedensel bır olum deıl belkı fıkırlerımızın eskı duygularımızın olucegınınde habercısı olabılırmıs yan eskı hayatımdan duygularımdan herseyım hıslerım olucekmıs ama kartım ters cıkmssa iş kotu gıbı duruyor velakın ben tersmı duzmu onuda hatırlamıyorum tek bıldım cogu kartımın ters oldu tovbe kapısı sadece şirk koşanlara kapalymıs bıraz araştırma yaptım ıcım rahat zaten allahın merhametı o kadar cokturkı o bagıslayıcıdır tovbe ettıkten sonra hersey affedılebılırmıs sadece şirk koşmak harıc durum bole ıste arkadaşlar aslında benım merak ettım sonucta burda cogu ınsan tarot falına meraklı veya fallara gordum kadarıyla 6.7.kartlarımda neler yasıcam acaba veya sadece bır sansmıydı o kartlarda cıkanlar veya psikolojikte olabilir o kartlara göre ıstemedende olsa hayatıma bır yon vermısımdır felan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...