cinlerle evlilik ( müslümansa nasıl olur değilse nasıl olur ?)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tozasor

Banlı Kullanıcı
cinlerle evlenme konusunda din alimleri görüş birliğine varamamışlar kimi olur dediği gibi kimi olmaz demiş halk arasında çok duyulur bu sizin ekkstra bilginiz var mı yada evli olanlarınız ? tşkler şimdiden

müslümansa zarar vermez die biliyorum

inanmıyorsa ise tehlikeli sizce?

Tude

Kayıtlı Üye
Cinler ve insanlar evlenebilirler, ama evlenmemeleri İslam'a göre vacip olanıdır.

Ajan

Banlı Kullanıcı
Cinlerle evliliğin doğru olmadığını bir yerde okumuştum...

elifackles

Kayıtlı Üye
Bildigim kadarıyla söyleyeyim.Müslüman cinler genellikle insanlara asık olup evlenmiyorlar çünkü riskli.digerleri bunu genellikle yapıyor.insan acısından zor bir durum çünkü diğer insanlarla iletişimi sınırlı oluyor bir yerde.

Bozkurt61

Kayıtlı Üye
cinle evlendin (erkeksin) sonra başka bir kadına aşık oluyosun insan olan :D hapı yuttun çarpar valla adamı :D

shadows

Kayıtlı Üye
Ben de doğru olduğunu düşünmüyorum. Ne kadar sağlıklı bir evlilik olabilir ki zaten? Mutlaka çıkar ilişkisine dayalıdır ve eninde sonunda fiziksel ve psikolojiksel olarak zarar görülür.

çilekeş

Kayıtlı Üye
tamam doğru ........ ama ben hiç yuva tutturamıyorum insanlardan uzak durmayı tercih ediyorum yıllardırda bu durumdan kurtulamıyorum.ne zaman kurtulmak istesem büyük engeller başlıyor aslında ben çok zor durumdayım.......................................

çilekeş

Kayıtlı Üye
merhaba ben sizlerin yeni dostuyum benide aranıza alırmısınız

Requiem For A Dream

Kayıtlı Üye
Cinlerle evlilik vardır evet ilişkiye girme felanda, Neden böyle birşey gereksinimi duyasınız ki bence mantık hatası yani ve. Syn çilekeş buraya üye olduğunuzdan itibaren zaten bu forumun bi parçası oluyorsunuz yani. Sevgi ve ışıkla kalın iyi forumlar.

La-edri

Kayıtlı Üye
Cinler ile evlilik yani cinsel bir münasebet ve cocuk mümkün degildir, hizmetcin olur vs ama es olmaz.
Ve cinler kisiye rüya vizyon ve vesvese yolu ile böyle bir sey varmis gibi insani sarsabilir inandirabilir, ama hakikatte ne cinsellik vardir nede tecavüz bu mümkün degildir.

Mademki islami acidan solurmus bu soru, Allah Kur'an da evlilikten bahsediyor kimlerle evlenebilirsin akraba yada ehlikitap, yada cinsellikten dahi bahseder nerde haramdir vs.

Egerki cinlerle böyle bir durum olsa idi Allah neden bundan bahsetmesin ? Yani Kur'an acizmi?Bu konuda ayet yok fakat imam söyle diyor demek ne kadar dogru ?
Hic bir gercek hadiste böyle bir seye raslayamazsiniz.

Insan topraktan maddesel bir varligi varken cin dumansiz atesden yaratilmis maddi bir varligi yok, nasil olacak o is :)
Akilda rüya ve vesvesede olacak ama hakikatte yok.Simdi imam efendi durma vacib degil caiz degil desin dursuun.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Ben bu konuya çok ters bakamıyorum. Sevgi her zaman sevgidir. Aşk her zaman aşktır. Sevmek aşık olmak için de mantık, madde gerekmez.
Mutluysan mutlusundur. Kendini yalnız hissettiğin biranda bir dokunma hissi korkutsa da içten içe iyi hissettirir.
Hele de dokunabiliyorsan, görebiliyorsan, konuşabiliyorsan reddetmesi zordur yaşayana. Yaşamak da zordur.
Banyodayken karşıma çıktı vakaları, eşi, sevgilisi kılığında o eve gelen varlık vakaları bunlara örnek verebiliriz.
Hele de yalnızsa o insan, sevgilisi yoksa onu kovabilmek çok az kişinin harcı.

İnsan varken o şekilde ne olacak, ne anlar diyenlere; bu tarz deneyimleri yaşayanların neredeyse hepsi normal bir birliktelikten
bedenen ve ruhen daha çok zevk aldıklarını bilirler. Bilemeyen de kendine itiraf edip yüzleşemediğindendir gibime geliyor.
Varlık sevgilisi olana 10 tane dünya güzeli insan sevgilisi olmak istese omuz silkecek hale gelir.

Bakın zevk konusunu yanlış anlamayın. Erkekler için daha önemli olabilir bedensel kısımlar.
Ancak işin güzeli maneviyatı. Tüm hücrelerine kadar sevildiğin duygusunu hissetmek. Başına gelen ve senin halledemiceğin bir olayın
anında düzelmesi konu mutluluksa mutluluk var bu işin içinde.

Yaşayın demiyorum. Ruh ikizinizi insanlardan bulursanız ne mutlu. Hele de hırslar, hayat kavgası, geçim parası varken bulamadınız.
Bunalımlar intiharlar eşiğindeyken böyle bir varlık karşınıza çıksa bu yanlış veya günah veya kötü değildir.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Sevgili DreamDuality arkadaşıma katılmamam mümkün değil..Cinlerle evlenilebiliyor.Her ne kadar insan psikolojisi için pek sağlıklı olmadığından Dini açıdan hoş karşılanmasada kesin olarak günah olduğu söylenemez Çünkü öyle bir yasaklama yoktur.Bu durumu bizzat yaşayan biri olarak çok tecrübe edindim.Karım olduğunu söyleyen varlık her fırsatta beni çok sevdiğini,benim için öldüğünü söyleyip türlü iltifatlar edip benimde sadece kendisini sevmemi ve evli bulunduğum insan olan eşimi boşamam gerektiğini aksi halde ona çeşitli rahatsızlıklar vererek, halsiz düşürerek sonunun ölümle sonuçlanacağını söyleyip, tehditler savurup duruyordu.Bazı uygulamalar yaparak kendisinden kurtulduğumu sanıyorum ama sanırım pekte kurtulduğum söylenemez çünkü yine yaşadığım bazı olağandışı olaylar onun hala yakınımda olduğunu ve benle uğraştığını gösteriyor.Eşimin düşük sonrası lohusalık döneminde aşikar şekillerde benle konuşan bu varlık,bi önceki eşime neden musallat olmuyordun,onu kıskanmıyormuydun? tarzı sorularıma -"Onu sevmiyordun ki.Ve o hiç lohusa olmadı bu yüzden pek aşikar olmadım.Hem yinede çoğu kavganızın sebebi bendim (yani sizi birbirinize ben düşürüyordum),Şimdiki eşini boşayacaksın ve ömür boyu evlenmene izin vermeyeceğim dedi." Doğrusunu isterseniz beni böyle çok seven bir varlık olması beni mutlu etmedi desem yalan olur.Çünkü ben duygusal bir insanım ve nerdeyse tüm yaşamım sevgi üzerine yoğrulmuştur.Duygusal olduğum kadar birde vicdan sahibiyimdir.Her ne kadar beni bunca sevmesi mutlu etsede eşime zarar vermesi,yıpratması beni öfkelendirdi bu yüzden ondan kurtulmanın yollarını aradım.Çünkü hiç bir şekilde anlaşmaya yanaşmadı.

Korunmuş_SIR

Banlı Kullanıcı
Cinler ile evlilik yani cinsel bir münasebet ve cocuk mümkün degildir, hizmetcin olur vs ama es olmaz.
Ve cinler kisiye rüya vizyon ve vesvese yolu ile böyle bir sey varmis gibi insani sarsabilir inandirabilir, ama hakikatte ne cinsellik vardir nede tecavüz bu mümkün degildir.

Mademki islami acidan solurmus bu soru, Allah Kur'an da evlilikten bahsediyor kimlerle evlenebilirsin akraba yada ehlikitap, yada cinsellikten dahi bahseder nerde haramdir vs.

Egerki cinlerle böyle bir durum olsa idi Allah neden bundan bahsetmesin ? Yani Kur'an acizmi?Bu konuda ayet yok fakat imam söyle diyor demek ne kadar dogru ?
Hic bir gercek hadiste böyle bir seye raslayamazsiniz.

Insan topraktan maddesel bir varligi varken cin dumansiz atesden yaratilmis maddi bir varligi yok, nasil olacak o is :)
Akilda rüya ve vesvesede olacak ama hakikatte yok.Simdi imam efendi durma vacib degil caiz degil desin dursuun.

Allah Kitap diyorsunda önce bi açıklama yapmadan önce Araştırda yap.İnsanlar ve cinlerden evlenenler var. Hatta çocukta olur.
Bazı fıkıh kitaplarında bunlarla ilgili açıklama ve yaşanmış hikayeler vardır.

ruban

Kayıtlı Üye
<strong>[video=youtube;WyQTLK9tJUM]http://www.youtube.com/watch?v=WyQTLK9tJUM[/video] tam cevap burda :)

erhanozbay

Banlı Kullanıcı
Evet cinlerle evlilik yapan birini taniyorum bana cocugunu göstermişti bi kez erkek insan dişi demon seytan normal insana benziyordu bu olay gerçekdir kimse şüpe duymasin

ruban

Kayıtlı Üye
süpe degilde binlerce alim bu konu hakında olmaz bebek diyor iplis karışımı bir bebek olsa dünya kaynar senin dedigin roma kültüründeki şeyley

erost

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Cinlerle evlilik sadece cinlerin kurduğu rüya yada astral alemde insanlığa çile yaşatan bir durumdur. Maddi dünyaya yansıması söz konusu değildir.
İyi forumlar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...