Kısır döngü içindeyim....Yardım edin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gomiyeon

Kayıtlı Üye
Öncelikle forumda bu mesajımı okuyan herkese teşekkür ediyorum. Uzun zamandır foruma üyeyim ve buradan ilk kez desteğe ihtiyacım olduğunu hissediyorum. Bir yıldır çok güzel devam eden bir ilişkim vardı. ancak başından beri benim için sıkıntılı olan bir durum var. O da sevgilimin işi. Benim kendime göre güzel ve zamanı bol olan bir işim var. Ancak erkek arkadaşımın başından beri düzeleceğini düşündüğüm, görmezden geldiğim ve hiç istemediğim bir işi var. Kıyaslamak istemiyorum ancak mesleklerin evlilikte önemli olduğunu düşünüyorum. İşinden dolayı ne bana zaman ayırabilir ne de hak ettiği konumda. Birkaç gündür benimle konuşmuyor..Bu durumdan sıkıldı. O da elinden geleni yaptı ancak istediği gibi bir iş bulamadı. Bu arada bizi babası tanıştırmıştı. Babasıyla aynı meslekteniz. Eminim ki işimden dolayı tanışma oldu. Ama sonuçta birbirimizi sevdik. Şu anda ne yapmalıyım bilmiyorum onu arasam ne diyeceğim ki...Evlensek sürekli onu işinden dolayı ezeceğimi düşünüyorum. Bundan korkuyorum. Aramasam da kendimi yiyip bitiriyorum. Bu evliliğin benim için hayırlı olacağını bilsem düşünmeyeceğim. Ama emin olamıyorum. Ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun... Teşekkür ederim.

Ori

Kayıtlı Üye
Seviyorsanız o yola girilir. Sonuçta insanlar yalnız kaldığında kendisini sevenler yerine kendisini tercih edenlere gitmek zorunda kalıyorlar. Ben bunu yanlış buluyorum ama yinede etrafımda çok oluyor. Bence sevginiz içtense işi bahane etmeyi bırakmalı planlarınızda evlilik gibi bir olgu varsa bunu gerçekleştirmelisiniz. İnsan seveni her zaman bulamıyor. Eğer onunda sizi sevdiğinize inanıyorsanız yaşınızda belirli bir olgunluğa kavuşmuşsa evlenmenizi tavsiye ederim. Ama benim gibi hayaller aleminden gidecekseniz evlilik yerine işinizi ve paranızı genişletmeyi seçecekseniz evlenmeyin.

Elfangel

Kayıtlı Üye
Bir çok insan birbirine benzer şartlarda işlerde çalışmamalarına rağmen evliliklerini yürütebiliyorlar. Eğer yorgun bir günün akşamında keyifle birer kahve içebileceğiniz insanın O olduğuna inanıyorsanız ilişkinize sahip çıkın. Bunu içinizdeki ses size söylüyordur zaten.

vivalavida

Kayıtlı Üye
Kız üniversite mezunu, erkek ise ilkokul mezunu. Kızın mükemmel bir işi ve yüksek bir maaşı var, erkek ise düşük maaş ve vasat bir iş. Fakat öyle güzel dengelenmiş ya da daha uygun tabirle, tencere öyle güzel yuvarlanıp kapağını bulmuş ki; kızdaki tüm çekingenliğin, pasifliğin, güvensizliğin,vs... tersi erkekte girişimci, hareketli, yüksek özgüvenli, hırslı, azimli bir şekilde vuku bulmuş. Kız asla işi dolayısıyla ezmiyor, erkek de asla ezilmiyor ya da tam tersi de olmuyor. Mükemmel bir denge içindeler. Bu çift çok yakın arkadaşlarım. Tahsilleri yüzünden aileleri çok karşı çıktı ama çok mutlular. Kıza sorduğumda nasıl anlaşıyorsunuz diye, ilk gördüğümde ona güvenebileceğimi hissettim diyor, sebepsizce ama tamamen hissine göre hareket etmiş ve iyi de etmiş...

Bence siz de hislerinizi dinleyin, bırakın mantığı. Ne mutlu ediyorsa, en derinlerinizde kimle huzurluysanız onunla olun.

Sevgiyle...

gomiyeon

Kayıtlı Üye
Yorumlar için teşekkürler...Evet çok haklısınız gerçekten yorumları okuyunca kendimi daha iyi ve cesaret dolu hissettim. Hayırlısıyla istiareye de yatıp içim rahat olunca kararımı kesin vereceğim. daha önce istiareye yattım ancak bir şey göremedim. Farklı tavsiyeleri olan varsa da açığım. Sevgiyle...

aşk1

Banlı Kullanıcı
Öncelikle forumda bu mesajımı okuyan herkese teşekkür ediyorum. Uzun zamandır foruma üyeyim ve buradan ilk kez desteğe ihtiyacım olduğunu hissediyorum. Bir yıldır çok güzel devam eden bir ilişkim vardı. ancak başından beri benim için sıkıntılı olan bir durum var. O da sevgilimin işi. Benim kendime göre güzel ve zamanı bol olan bir işim var. Ancak erkek arkadaşımın başından beri düzeleceğini düşündüğüm, görmezden geldiğim ve hiç istemediğim bir işi var. Kıyaslamak istemiyorum ancak mesleklerin evlilikte önemli olduğunu düşünüyorum. İşinden dolayı ne bana zaman ayırabilir ne de hak ettiği konumda. Birkaç gündür benimle konuşmuyor..Bu durumdan sıkıldı. O da elinden geleni yaptı ancak istediği gibi bir iş bulamadı. Bu arada bizi babası tanıştırmıştı. Babasıyla aynı meslekteniz. Eminim ki işimden dolayı tanışma oldu. Ama sonuçta birbirimizi sevdik. Şu anda ne yapmalıyım bilmiyorum onu arasam ne diyeceğim ki...Evlensek sürekli onu işinden dolayı ezeceğimi düşünüyorum. Bundan korkuyorum. Aramasam da kendimi yiyip bitiriyorum. Bu evliliğin benim için hayırlı olacağını bilsem düşünmeyeceğim. Ama emin olamıyorum. Ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun... Teşekkür ederim.

ilgisiz anladığım kadarıyla karşı taraf size. ve sizin tam olarak sevilmediğinizi, bu ilişkinin evlilikle sonuçlanmayacağını yakında bitceğini düşünüyorsunuz gibi bundan dolayıda bu sevilmeme düşüncesi ve biticek bununla düşüncesinden kaynaklı psikolojik bir savunmaya geçmişsiniz karşı tarafın olumsuzluklarını ortaya koyarak ve kendi olumluklarınızla bitişin daha iyi olcağına inandırmaya çalışıyorsunuz kendinizi daha az üzülebilmek için çünkü onu seviyorsunuz. belki sizi anladım belki sizi hiç anlamadım ama bilemiyorum.

ne mi yapmalısınız? zamana bırakmalısınız. zaten sevginiz bitene kadar istesenizde istemesenizde zamana bırakacaksınız.
ve şunu size söyleyebilirim ki her şeyiyle kabulum o yeterki benimle olsun diyorsanız zamana bırakıp devam edip hatta evlenceksiniz.

ayrıca empatide kurmalısınız önemli olan kazancını doğru yolla yapması doğru bir insan olması.
çok zengin ve zamanı çok olan doğru yolla kazanmayan biriyle olmanız daha kötü olurdu
şuan bir şeyler yapıyorsa bir işe gidip düzenlice çalışıyorsan daha ne istiyorsunuz ki insanlardan çok şey beklememelisiniz.
diyeceksiniz bana çok şey beklemek mi bu evet beklemek olur.
çünkü önemli olan bir işi var mı? var devamlı çalışıyor mu? çalışıyor. sizin paranızı yemektense bir işi gücü var mı? var.
bunları yaptıktan sonra ne önemi var fazlasını istemenin? siz sadece onun insanlığına bakın gerisini boşverin.

onlyturk

Kayıtlı Üye
Siz istediğinizi yapın, meslektaşlarınız yanında yahut iyi bir işi olanların yanında senin yanında kendisini küçük ezik vs. hissedecek ve bir süre sonra katlanamayacak ve ayrılmak isteyecek yahut siz dayanamayacaksınız, karamsar olmak istemezdim, ancak bu böyle, şayet ben olsam onun yerinde şimdiden ayrılırdım.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Siz istediğinizi yapın, meslektaşlarınız yanında yahut iyi bir işi olanların yanında senin yanında kendisini küçük ezik vs. hissedecek ve bir süre sonra katlanamayacak ve ayrılmak isteyecek yahut siz dayanamayacaksınız, karamsar olmak istemezdim, ancak bu böyle, şayet ben olsam onun yerinde şimdiden ayrılırdım.

oldu ozaman fakir zengin evlenemesin imkansız kesip atalım :p kast sistemimiz hayırlı uğurlu olsun.
ah ah insanlar aşkın karşısındakini o olduğu için sevme olduğunu farkedecemeyecek galiba.
ama anlamakta lazım herkesin aşk görüşü aynı olamaz saygı duyulmalı :p ve kimisine göre aşk para ya da dış görünüş ya da başka bir şey olucak olsun bakalım sonuçta herkes kendi yaşamını yaşıyor.

saltanart

Banlı Kullanıcı
esas kısır döngü ne biliyor musun.gidenlerin sürekli geri dönüp kafa karıştırması

gomiyeon

Kayıtlı Üye
ilgisiz anladığım kadarıyla karşı taraf size. ve sizin tam olarak sevilmediğinizi, bu ilişkinin evlilikle sonuçlanmayacağını yakında bitceğini düşünüyorsunuz gibi bundan dolayıda bu sevilmeme düşüncesi ve biticek bununla düşüncesinden kaynaklı psikolojik bir savunmaya geçmişsiniz karşı tarafın olumsuzluklarını ortaya koyarak ve kendi olumluklarınızla bitişin daha iyi olcağına inandırmaya çalışıyorsunuz kendinizi daha az üzülebilmek için çünkü onu seviyorsunuz. belki sizi anladım belki sizi hiç anlamadım ama bilemiyorum.

ne mi yapmalısınız? zamana bırakmalısınız. zaten sevginiz bitene kadar istesenizde istemesenizde zamana bırakacaksınız.
ve şunu size söyleyebilirim ki her şeyiyle kabulum o yeterki benimle olsun diyorsanız zamana bırakıp devam edip hatta evlenceksiniz.

ayrıca empatide kurmalısınız önemli olan kazancını doğru yolla yapması doğru bir insan olması.
çok zengin ve zamanı çok olan doğru yolla kazanmayan biriyle olmanız daha kötü olurdu
şuan bir şeyler yapıyorsa bir işe gidip düzenlice çalışıyorsan daha ne istiyorsunuz ki insanlardan çok şey beklememelisiniz.
diyeceksiniz bana çok şey beklemek mi bu evet beklemek olur.
çünkü önemli olan bir işi var mı? var devamlı çalışıyor mu? çalışıyor. sizin paranızı yemektense bir işi gücü var mı? var.
bunları yaptıktan sonra ne önemi var fazlasını istemenin? siz sadece onun insanlığına bakın gerisini boşverin.

Aslında karşı tarafında beni sevdiğini düşünüyorum. Her ne kadar babası bizi tanıştırmış olsa da zamanla birbirimizi sevdik. Belki çok paranoyakça olacak ama babasının işim iyi olduğu için beni onunla tanıştırdığını düşünüyorum. Buna etrafımdakiler de katılıyor. Beni seviyor ama işim olmasaydı yine de beni sever miydi acaba diyorum.
Beraber kpss ye bile çalıştık, olmadı.Onun yerine iş aradım olmadı.
Kendime de çok kızıyorum. Sırf işi yüzünden onu bırakmak hem vicdanen hem de duygusal olarak beni çok yıpratacak. Ama bir de geleceğe bakıyorum. O hafta sonu yaz kış demeden aralıksız çalışacak ben de evde hep onu bekleyeceğim. Çalıştığı kadarının hakkını alamadan hem de her an işten çıkarılma tehlikesi olacak. Belki bunlar aşılabilecek şeyler ama benim için önemli. Hele ki koca bir ömrü geçireceğimi düşününce gözümde büyüyor. Belki de forum da bakım yapan kimseler varsa bana özelden mesaj atabilir. Ya da farklı bir dua vs. önerisi olan varsa açığım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...