Zihin Gücüyle Yumurtayı Dik Tutma Yöntemi!

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bende bir türlü yapamamıştım bunu sonradan sinir olup bıraktım.

Knock Out

Kayıtlı Üye
Her cismin ağırlık merkezi vardır biliyorsunuz. Çiğ yumurtanın içi akışkan sıvı olduğundan ağırlık merkezi sürekli değişir, bir süre dik konumda tutarsanız sıvı durgunlaşır ve bir noktada ağırlık merkezi oluşur. Elinizi çektiğinizde de ta daa :)

EastBlood

Kayıtlı Üye
İş
Şu anda pizza dükkanı işletiyoruz :D
Yumurtayı dik tutmanın zihnimizle bi alakası olduğunu düşünmüştüm fakat sayın Knock Out unda dediği gibi yumurta akışkandır ve sarısı beyazına göre daha ağırdır. Sarısı alt taraflara akınca haliyle dik duruyor :)

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Sadece yumurta değil başka objelerle de deneyebilirsiniz.Zihninizi küçümsemeyin.

EastBlood

Kayıtlı Üye
İş
Arkadaşlar psişik olaylara inanırım ama size çok mantıklı bişey diyim her ne kadar zihin gücüyle yaptığınızı düşünsenizde belki konuyu açan arkadaşta öyle düşündü belki yazan herkes, ama gel gelelim ki yumurtayı dik tutan zihnimiz değil yumurta çiğ olduğu için yumurtanın sarısı dik tutmaya çalışırken bi süre sonra dibe çöker ve beyazından ağır olduğu için dik durmasını sağlar. Ayrıca zihin gücüyle yapılsaydı pişmemiş olsun denmezdi demekki o arkadaşta kendimizi kandırdığımızı biliyor. Sadece gerçek psişiklere yönelin diye yazdım art niyetim yok. Kendinizi kandırmayın diye

Sevgiler saygılar....

EastBlood

Kayıtlı Üye
İş
Ayrıca evet nesneleri dik tutabiliriz. Zihnimizle fakat yumurtada büyük bi oranda kendinizi kandırmış olursunuz. Zihin gücünü asla küçümsemem ben telekineziyle arabayı hareket ettirebileceğimizi düşünen bir insanım..

AJA

Elit Üye
Zihninizle odaklandığınız için yumurtayı dik konumda tutabiliyorsunuz zaten..Yoksa bırakın yumurtayı hiç bir şeyi dik yada yatay tutamazsınız ;)

Cthulhu001

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 9212Buyrun bu da benden. Ona güzel şeyler söyledim ve dik durmasının benim için önemli olduğunu hissettirdim, o da sevgimi karşılıksız bırakmadı sağ olsun :) Teşekkürlerimi sunuyorum sana yumurtacık :)

Cthulhu001

Kayıtlı Üye
Yalnız, benim kanaatimce yumurta cıvık olduğu için ağırlığı dibe çöktüğünden dik duruyor. Aynı anda diğer tarafı denediğinizde yumurta dik durmayacak. Şayet her yanı aynı ağırlıkta olsaydı dik durmazdı diye düşünüyorum.