Kişisel Gelişim Kitapları Tanıtılacak!

Elfangel

Kayıtlı Üye
Sevgili Arkadaşlar,

“Kişisel Gelişim Kitapları” bölümümüzü aktifleştiriyoruz. Artık her hafta bu bölümde bir kişisel gelişim kitabının tanıtımı yapılacak.

Kitabın konusu ve ana fikri konusunda genel bilgiler verilecek, böylelikle aklınızda kitapla ilgili bir fikir oluşturup, belki de okumaya karar vereceksiniz. Ya da rafta gördüğünüzde içeriği hakkında bilginiz olacak.

Eğer tanıtılan kitabı okuduysanız siz de kitap ile ilgili düşüncelerinizi yazabilirsiniz, eklenecek noktaları ekleyebilirsiniz. Böylelikle daha doyurucu ve eksiksiz bir paylaşım olur.

Umarım bu aktivite hepimize yararlı olur, gelişimimize ve okuma alışkanlığımıza destek olur.

Not: Tanıtılan kitap reklam amacıyla tanıtılmamaktadır. Yapılan sadece tarafsız bir bilgilendirmedir. Mümkün olduğunca çeşitli yazarlar ve kitaplar tanıtmaya çalışacağız.

Sevgiyle…

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Güzel bir fikir. Bende kişisel gelişim kitaplarını çok okuyan biriyim, yorumlarımı seve seve belirtirim.

Elfangel

Kayıtlı Üye
Güzel bir fikir. Bende kişisel gelişim kitaplarını çok okuyan biriyim, yorumlarımı seve seve belirtirim.

Çok güzel olur, hatta ileriki dönemlerde üyelerimiz de yapabilir beğendikleri kitapların tanıtımını. Öncelikle bir başlayalım da :)

augury

Kayıtlı Üye
Harika olur Sevgili Iviv. Sanırım buna ihtiyacım var. Daha dün gidip kişisel gelişim kitapları almıştım. Neyi alacağıma karar veremedim. Belki sizin tanıtımlarınız beni aydınlatır.

freakfelon

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Hadi bakalım arkadaşlar paylaşımlarınızı bekliyorum bende okuduğum ve yararlı bulduğum kitapları paylaşacağım hepinize iyi forumlar,iyi niyet sizinle olsun.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
RUHSAL BÜYÜME/SANAYA ROMAN/AKAŞA
Bilge bir ruhsal rehber olan Orin'in sunduğu bu öğreti, binlerce insanın ruhsal gelişimini dev bir sıçrayışla hızlandırmasına, hayatını daha büyük sevinç, uyum, huzur ve sevgiyle yaşamasına yardımcı olmuştur.Ruhsal Büyüme, günlük hayatınızda nasıl Yüksek Benliğiniz haline geleceğinizi, daha yüksek amacınızla ilgili bir vizyonu nasıl yaratacağınızı ve istediğiniz şeyi süratle ve kolaylıkla nasıl tezahür ettirebileceğinizi açıklıyor. Yine bu kitapta, şifa ve gelişim için ışıkla çalışmayı, güçlü bir yaratıcılık yeteneği için Evrensel Zihin'le birleşmeyi ve daha yüce amacınızı gerçekleştirmek için Yüksek İrade ile bağlantı kurmayı da öğreneceksiniz. Ruhsal Büyüme size illüzyon perdelerini kaldırmaz, gerçeği görmeniz, zamanı genişletip daraltmanız, titreşiminizi yükseltmeniz, daha yüksek bilinç düzeylerine ulaşmanız, gönlünüzü açmanız ve kendinizi yeni, daha sevecen bir gözle görmeniz için de gereçler veriyor.Ruhsal Büyüme size, bağsızlık, iradenin doğru kullanımı, başkalarının enerjileri karşısında geçirgen olma, Yüksek Benliğiniz olarak iletişimde bulunma becerilerini kullanmak suretiyle başkaları ile daha doyum verici ilişkiler kurmayı ve bir ışık kaynağı olarak, dünya hizmeti yoluyla gelişmeyi öğretiyor.Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır.Dünya katına gelmekte olan daha yüksek enerjilerle uyum içine girebilir ve kendiniz için düşlediğiniz en iyi hayatı yaratmak üzere onları kullanabilirsiniz.

Lviv angeles kitap yorumu:2009 yılında okuduğum,uygulamalarının olağanüstü derecede etkili olduğu kitaptır.
Yüksek benliğime giden yolda farkındalığımın artmasıyla ,bu duruma hazırlıklı olmadığımdan dayanamayıp uygulamaları yarım bıraktım.Zamanım gelmemişti bunun için.Ancak hazırlıklı olanlar için muhteşem uygulamalar,her sayfası ayrı değerli bilgiye sahip.Türleri içinde alelâde olmayan bir Sanaya Roman mucizesi.Tavsiyemdir.Yüksek Benliğiniz Olmanız Dileğiyle..Düşünenlere keyifli okumalar:)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bilge bir ruhsal rehber olan Orin'in sunduğu bu öğreti,binlerce insanın ruhsal gelişimini dev bir sıçrayışla hızlandırmasına,hayatını daha büyük sevinç,neşe,huzur,uyum ve sevgiyle yaşamasına yardımcı olmuştur.Ruhsal büyüme günlük hayatınızda nasıl yüksek nasıl yüksek benliğiniz haline geleceğinizi,daha yüksek amacınızla ilgili vizyonu nasıl yaratacağınızı,ve istediğiniz şeyi kolaylıkla nasıl tezahür ettireceğinizi anlatıyor.Yine bu kitapta,şifa ve gelişim için ışıkla saçılmayı,güçlü bir yaratıcılık için Evrensel Zihinle birleşmeyi ve daha yüce amacınızla birleşmek için Yüksek İrade ile bağlantı kurmayı öğreniceksiniz.Ruhsal büyüme size illüzyon perdelerini kaldırmaz,gerçeği görmeniz,zamanı genişletip daraltmanız,titreşiminizi yükseltmeniz,daha yüksek bilinç düzeylerine ulaşmanız,gönlünüzü açmanız ve kendinizi daha yeni daha sevecen bir gözle görmeniz içinde gereçler veriyor.Ruhsal Büyüme size bağsızlık,iradenin doğru kullanımı,başkalarının enerjileri karşısında geçirgen olma,Yüksek benliğiniz olarak iletişimde bulunma becerilerini kullanmak suretiyle başkaları ile daha doyum verici ilişkiler kurmayı ve bir ışık kaynağı olarak,dünya hizmeti yoluyla gelişmeyi öğretiyor.
Bu kitap kim olduğunuz,neden burada olduğunuz,buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme adına bir sonraki adımı sunmaktadır.
Dünya katında gelmekte olan daha yüksek enerjilere uyum içine girilebilir ve kendiniz için düşlediğiniz en iyi hayatı yaratmak üzere onları kullanabilirsiniz.
Lviv angeles yorumu:2009 yılında okuduğum uygulamaların olağanüstü etkili olduğu kitaptır.

Ayrıca teknik bir hata oldu yukarıdaki yazımda orta blog kitap açıklamasıydı.O kısım görünmediği için yinelemek durumunda kaldım.Bu yüzden flood dan dolayı özür dilerim.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Böyle bir başlığın tekrar canlandırılması çok güzel olmuş bence
eminim siteye ayrı bir renk katıcaktır :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Kişisel gelişim kitap paylaşım- Nonstop :)
TANRILAR OKULU/STEFANO E. D'ANNA/GOA
Gerçekleştirecek düşü olanlar için bir varoluş okulu kuracaksın..
Bu Okulda 'düş'ün var olan en gerçek şey olduğu,insanın gerçek diye nitelediği şeyin,kendi düşünün yansımasından başka bir şey olmadığı öğretilecek.
Bir sorumluluk okulu kuracaksın
Pragmatik düşünürler icin mutluluğun ekonomi anlamına geldiğini ve zenginliğin ,refahın,güzelliğin her insanın doğuştan hakkı olduğunu öğreten bir Okul.
Sonsuzluğa uzanan bir okul kuracaksın,nefesim nefesi olacak,adımlarımdan yol bulacak bir Tanrılar Okulu....
Lviv angeles yorumu:Hikâye yoluyla anlatılan kişisel gelişim,parapsikoloji kitaplarından hep uzak durdum.Tanrılar Okulu hariç.Bence bir başyapıt.Dreamer'i herkes tanımalı..

BEYNİN GİZLİ GÜÇLERİ/AMARGI HILLIER/AFİR
Benim işim zihin gücüyle ilgili tüm bilgileri toplayıp bir filtreden geçirmek ve sizin saklanmış büyülü potansiyelinizi açığa çıkaracak bilgileri etkili,anlaşılır bir kitap haline getirmekti.
Kendi kategorisinde kült olan kitap dünyada yankı uyandırmıştır.
Lviv angeles yorumu:Kitap beynin alfa seviyesinde iken imajinesine dayalı bambaşka bilgiler içeriyor,2005 yılının.Beş yıl önce çok zorlandım bulmakta.Şu an piyasada olmama ihtimali var.

% 100 DÜŞÜNCE GÜCÜ/JACK ENSIGN ADDINGTON/AKAŞA
Evrenin en büyük gücüne sahip olduğunuzu biliyormusunuz?Bu güç düşüncedir.Yaşaminızı yöneten şey aslında düşünme biçiminizdir.
Jack Ensign sozettiği prensiplerin geçerliliğini kanıtlamış bir uzman olarak,yanılmaz bir otoriteyle insanın mucizevi gerçeğini gözler önüne seriyor.Evet hayatınızı geleceğinizi düsüncelerinizle yaratıyorsunuz!
Lviv angeles yorumu:1999 yilının kitabı.Kişisel gelişim fırtınasının yaşanmadığı yılların gerçek düşüncenin gücünü anlatıyor.Şu anki kitapları on kere katlayacak türden.
NOT:Konu sahibi her hafta bir kitap diyor.Kitapların tartışılıp irdeleneceğini düşünerek sanırım bu süreyi tanımış.Böyle birşey sanırım olmayacağı için bir hafta beklemek istemedim:)
İlgilenenler rehber olmasını dilerim..

hasan06

Kayıtlı Üye
kitap tanıtımını üyelerde yapabilicek mi ? iyi ce bir öğrenelim hiç yoktan ban yemeyelim

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ben öyle algıladığım için bende ki en işe yarar kitapları samimiyetimle paylaşmak istedim.1,5 yıl boyunca zaten konu pasif kalmış.Bir yerden başlamış olalım:)

Bu konu hep pasif kalacak belli ki..:(Nisan'dan beri kimse yazmamış,yazılmayacak..Mecburen flood:(

*Secret Günlük Öğretiler/Rhonda Byrne*
Bu kitap bir yıllık öğretilerle yolculuğa çıkarıyor.Çekim yasası bilgilerinin gelişmesi amaçlanmış.
Üzerinde çok fazla düşünmeyi gerektiren çok derin aforizmaların olduğu bir kitap.Secret artık çok vasat geliyor bana,sanki bu onun tetikleyicisi gibi.

Seçtiğim birkaç örnek öğreti:
*Israr edin,ısrar edin,ısrar edin.Sır ilkelerinin,benliğinizde yer ettiğini göreceğiniz bir noktaya geleceksiniz.

*Her birimiz hayatlarımızın her anını kendimize çekiyoruz.Bu nedenle yasanın sizde işe yaramadığını(burda Rhonda benden bahsediyor :)),çünkü istediklerinizi elde edemediğinizi düşünüyorsanız yasanın aslında size cevap verdiğini anlamalısınız.Ya istediğiniz şeyi ya da onun yokluğunu çekiyorsunuz demektir.
Yasa yine de çalışıyor.
*The Secret kitabı ve filmi her izleyip ,okuduğunuzda o sırada sizinle aynı frekansta olan bilgileri alabilirsiniz.Her okuma ve izlemenizde daha fazlasını alırsınız.Bu süreç hiç durmaz.Her okuma ve izlemede yeni birşey keşfedeceksiniz ve ilkeler gittikçe size daha açık,daha açık,daha açık gelecek.Çünkü bilinciniz her bir kez daha da gelişecek.
Günlük öğretileri ara ara hep okurum.İçimi ısıtan,"tekrar dene" diyen, bir kitap benim için. İyi olduğunu düşündüğüm farklı teknik ve ipuçları var.Çok uzayacağından konu olarak aktarırım .

sabetay

Kayıtlı Üye
Yolcu - Beyhude Geçmesin Bu Ömür \ Osman Pamukoğlu

Bu kitapta yer alan söz, söylence, konu ve temalar 1982 yılından itibaren yazarın 5 cilt el yazması notlarından özetlenmiştir. Kitapta yıllardır okunan, incelenen, araştırılan kitap, dergi ve dokümanlardan elde edilen bilgiler ve yazarın kültürel birikimi yer almaktadır.

Zaman sonsuzlukta akarken, devirlerin ihtişamı sayılan her şeyi yok eder, geriye sadece akıl ve bilgi abideleri kalır. Yani dünyanın tüm eserleri binlerce yıldır yeryüzünün değişik coğrafi bölgelerinde yaşayan insanlar, topoğrafik ve İklimsel etkilerle farklı kültürler geliştirmişlerdir. Yargı ve yorumlar farklılıklar göstermesine rağmen özü değişmediğinden kendisine ait hiçbir şey de değişikliğe uğramadan devam etmekte. İçsel güçleri çok farklı bilgeler, düşünürler, yaşamla ilgili her şeyi açık ve berrak bir şekilde kavrayıp etraflarına tükenmez ışık kaynağı olmuşlardır

damned

Kayıtlı Üye
David Burns / İyi Hissetmek.

Kişisel gelişim kitabında çok kendi kendini tedavi etmenin yöntemlerini anlatan bir eser. Türünün en iyisi ve en ünlüsü.

Ekli dosyayı görüntüle 7490

lviv angeles

Kayıtlı Üye

damned

Kayıtlı Üye
Var bu kitap bende.:)Bende zaten kafa bozukluğuna iyi gelen her kitap var.:)Kitap tanıtım konusunun birazcık canlanmasınada ayrıca seviniyorum.

Senin için canlandırdım zaten:) Oldukça faydalı bir kitap, diğer arkadaşlarımızda faydalanırlar umarım

LETEREFURU

Banlı Kullanıcı
aslında güzel fikir işlh herkese faydalı olur....

hashikio

Kayıtlı Üye
Öfke Dansı / Dr.Harriet Lerner

Ekli dosyayı görüntüle 7504

Arka kapaktan

Öfkenin nedenleri ve modelleri üzerinde duran bu kitap, önemli ilişkilerde anlamlı ve uzun vadeli değişimler gerçekleştirmeyi sağlayacak özel stratejiler sunuyor. Yazar, vardığı sonuçları on yıllık klinik araştırmalara, psikanalitik sistemler ve aile sistemleriyle ilgili en son bulgulara dayandırarak, kavga ve suçlamayla ya da sessizlik ve duygusal uzaklaşmayla dışarı vurulan öfkenin, mevcut ilişki dinamiklerini neden ve nasıl koruduğunu gösteriyor. Ayrıca, öfkeyi daha güçlü ve bağımsız bir benlik duygusu kazanmak için kullanma konusunda kadınların yaşadığı zorlukları da dile getiriyor. Kadının öfkeli ve suçlayıcı bir konumdan, kendi karmaşasıyla yüzleşmeye doğru yaptığı yolculukları dile getiren 'ÖFKE DANSI', öfkenizi yapıcı bir güce dönüştürerek yaşamınızı yeniden şekillendirmek için size rehberlik edecektir.

Kadınlara yönelik bir kitap gibi durabilir ama herkes yararlanabilir diye düşünüyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Ekli dosyayı görüntüle 7505

-Ben neden hep başarısız oluyorum?
-Neden herkes sağlıklıyken ben sağlıksızım?
-Hayatımda neden hiçbir şey yolunda gitmiyor?
-Herkes mutluyken, ben neden mutsuzum?
-Benim evimin bereketi niçin yok?
-Neden bütün ilişkilerimde sorun yaşıyorum?

Eğer siz de bu soruların bir kısmını kendinize zaman zaman soruyorsanız hayatınızda bir problem var demektir. Bu sorunları halledebilirseniz yaşamınıza çekidüzen verebilir ve başarıya ulaşabilirsiniz. Bunun için melek yasalarını uygulamalısınız, koruyucu meleğinizle irtibata geçip şifalanabilirsiniz. Koruyucu meleğinize kulak vermelisiniz. Melekler sevgi varlıklarıdır. Onlara sorunlarınızın çözülmesi konusunda davette, yani çağrıda bulunmalısınız. Bir kez o bağlantıya erişebildiğinizde, yaşamınızın melek mucizeleriyle dolduğunu görürsünüz ve yaşamınız iyi yönde değişmeye başlar. Talihiniz açılır ve şans yıldızınız yükselir. Bu kitap size meleklerle aranızda bağlantı köprüsü olmayı ve onlarla bağlantı nasıl kuracağınızı öğretecek. Tek yapmanız gereken kitabın içindekileri uygulamak. Işıkla kalın!

-Meleklerden nasıl yardım alırsınız?
-Meleklerle nasıl bağlantıya geçebilirsiniz?
-Koruyucu meleğinizle bağlantıya geçmenin yolları nelerdir?
-Meleklerle bolluk ve bereket çalışmaları nasıl yapılır?
-Meleklere şifa çalışması nasıl yapılır?
-Farkındalığa yolculuk nasıl yapılır?
(Tanıtım Bülteninden)