Anlamı Nedir ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HrrYpTTr

Kayıtlı Üye
İş
Ohuyom Ben Yaa !
Arkadaşlar geçen gece rüyamda gördüğüm bir işaretimi diyeyim simgemi deniyo her neyse onu paintte çizmeye çalıştım ve sizlere göstermek istedim acaba bi anlamı varmıdır diye, bu ara biraz fazla super natural izliyorum onuda göz önünde bulundurursak neredeyse her sahnede bi pentagram görüyorum bilinçaltıma yerleşmiş olabilir, önüme gelen heryere pentagram çizmeye başladım çok hoşuma gidiyo nedense masamın heryeri pentagram diyebilrim :D

Ekli dosyayı görüntüle 5166

aşk1

Banlı Kullanıcı
çizdiğinizin anlamını bilmiyorum ama bu konu hakkında düşünmez ya da görmez iseniz rüyanızda da görme durumunuz bitmeye gelir. bu olaya yoğunlaştığınız için rüyanızda görüyorsunuz diye yorumlanabilir.
anlaşılan dizi sizi baya etkilemiş bu konuda.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sembolün en sütüne yer alan Asur'un kozmik diskine benziyor. Mükemmel düzeni anlatır.

Daire içinde beşgen ve beşgenin içinde pentegram var. Bu sembolde altın oranı anlatır.

Ayrı ayrı değerlendirir isek, beşgen bir çok anlama gelirken, temelde unutulmuş İshtar sembolüdür. Doğurganlık ve yaratıcılıktır, Anadolu hali sembolüzyonunda farklı onlarca sembolü daha vardır. Tabiki onlarda artık unutulmuş ve sadece motif olarak kalmıştır.

Pentegramında birden fazla anlamı olmasıyla birlikte, 5 elementi anlatması en önemli kısımdır. eğer hepsini bir araya getirsek.

evrenin mükemmel sistemini bir arada tutan altın oran ve maddi alemin kendisi olarak yorumlayabiliriz.

factorx

Kayıtlı Üye
Üstteki yıldızdan bahsedilmemiş, o da venüsü simgeler. Gerçi üstteki arkadaş Isthardan bahsetmiş, zaten Isthar da venüsün kişiselleştirilmiş halidir. Bir zırha benzemiş sembol tam olarak böyle ise. Gerçekten de pentagramın koruyucu özelliği vardır sembolik olarak. Venüs benim daha çok dikkatimi çekti diğer taraflara göre, bu sizin dişil yanınızı ya da başka bir kadını sembolize ediyor olabilir. Eğer dişil karakteriniz baskın gelmeye çalışıyor ya da içinizde bir dengeleme sürecindeyseniz bunu açıklar. Ama rüyalarda görünen semboller kadar bu sembollerin nerede göründüğü de çok önemlidir. Atıyorum bir pentagram sembolünün bir insanın elinde görünmesi ayrı, gökte görülmesi apayrı bir şeydir...

HrrYpTTr

Kayıtlı Üye
İş
Ohuyom Ben Yaa !
Yorumlar için teşekkürler, rüyada görmemin ne anlamı var o şeyleri bilemiyorum hani bi etkisi falan varmı acaba ama bence etkisinde kaldığım şeylerden olabilir, zaten rüyamdada masanın üzerinde gördüm o işareti. Kafayı biraz fazla taktım galiba koluma bile pentagram çizdim bugün :D tepedeki göz olayınada bişe diyemicem normaldede gözümü her kapadığımda genelde hep göz canlanır gözümün önünde. Hayırlısı diyelim :D

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Ek olarak; beşgenin 4 köşesinden çıkan ve yine içteki pentegramın 4 köşesine uyan çizgiler temel elementleri simgelerken hepsini harmanlarsak birkaç kültürde daha benzer özelliklerle beraber önümüze çıkan Urum'un da dediği gibi Ishtar'ın yaratıcı ve iyileştirici gücünün heryere ulaşabildiğini ve evren veya doğa ana olarak bilinen olgunun evrensel ağaçta yer aldığı yorumunu yapabiliriz.

Bu sembolü rüyanızda görmeniz bilinçaltı sebepli olduğu gibi sizi bu konulara düşünmeye ve çalışmaya sevketmek olabilir. Bunu zamanla anlayacağınız duruma gelmeniz veya bilinçaltınıza kazınmış bir imgeyse sonuç elde edememenizde mümkündür. Temeldeki sebebi ancak siz bulabilirsiniz.

Konuya yeterli cevap verildiği için kilitlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...