Evliya Olabilme Potansiyeli Var Dedi !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Shera_x

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar.. 3-4 ay önce dini bilgilere sahip Allah yolunda ilerleyen insanlarla özel sebepler için oturdum kalktım sohbet muhabbet ettim. Muhabbet sırasında bi abi bana şunu dedi; sende çok güzel çekim potansiyeli var. İstersen perdelerini kaldırabilirsin.. Diğer varlıkları görebilirsin. İlerleyebilirsin vs.

Merak etmişimdir.. Yorumlarınızı, tavsiyelerinizi alabilirmiyim.. Ben nasıl tam olarak emin olabilirim bu konudan vs.

ermanakca

Banlı Kullanıcı
Sende iyice bir araştır sende evliya olabilme potasiyeli vardırda, buna karar verebilme potansiyeli o abinde varmı?

Shera_x

Banlı Kullanıcı
Vardır büyük ihtimal. Mezarlıkta görevli. Evliya tanıdıkları var. Kapmıştır bi kaç tüyo :D
Demişti istersen derneğe yollayım. Yetiş orada. Tanıdıklar çok var eğitirler seni ama istemen gerekli vs.

ermanakca

Banlı Kullanıcı
Umarım kandırılıp hayatınızı harcamazsınız olur olmaz adamların peşinden giderek, hakkınızda hayırlısını dilerim.

Shera_x

Banlı Kullanıcı
Yanlış adamla değil ya. Cin vakası vardı.. Kız arkadaşla benim aramdayı vs.. Konusunu açarım bi ara.. o abi evliyayı aradı. Evliya kızın ana adı vs. sordu biz de cevapladık abi de evliyaya söyledi. Evliya direk kızın evinde sıkıntı var dedi. Konuyu halledicem ben dedi. 2-3 güne haloldu. Evliya hiç yanımıza bile gelmedi :D Korkuyorum biraz da.. Yoksa isterim tabi ki.. ben zararsız cinlerle bile arkadaşlık kurmak dahi istemişimdir. Çoğu zaman aklıma geliyor böyle fikirler ama ya sonu kötü olursa? Hep böyle olumsuzluklar başımın etini yiyor. Elde kalan 0 oluo :)

Elfangel

Kayıtlı Üye
Eğer böyle bir potansiyeliniz varsa bunun farkında olmanız ve bu potansiyeli eyleme çevirmeniz gerekir. Adı üstünde potansiyel, harekete geçmemiş, durgun anlamındadır. Öncelikle bunu istiyor musunuz, buna karar vermeniz lazım, getiri ve götürülerini düşünerek ve araştırarak. Daha sonra eğer ki istediğinize karar verirseniz, kendi kendinize çalışarak yolunuzda ilerleyebilirsiniz ya da potansiyelinizi farkedecek ilim sahibi biri tarafından yetiştirilebilirsiniz.
Ancak evliya böyle sınırlandırılabilecek bir kavram değildir. Evliyalık hakkında zaten bu yolu araştırmaya karar verirseniz daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
Yolunuz açık olsun.

Shera_x

Banlı Kullanıcı
Sağolun.. ama deiğim gibi korku endişe var. Abi şunu da demişti; Sen ister iste ister isteme. Sende ki o perde günün birinde kalkacak! :(:(

GodIsDead

Kayıtlı Üye
Sanırım bı cemaatte ıcınde gectı bu muhabbette yanılıyorsamda ozur dılerım. Bu konuda bılgılıyım bıraz cunku babamda bunun ıcın ugrasıyor. Ona evliya demek yanlıs olur bence ama allaha daha yakın oldugun onu daha cok hıssettıgın bı gercek bunu kolay bırsey olarak gorme cok calısman gerek normal namazlar ardından kılınan istiare namazları var bunlar senı farklı boyutlara tasıyabılır ama guclu olman lazım cunku gorduklerı karsısında ben peygamber oldum dıyenler bıle var sakın bu durumlara dusme saygılar

Shera_x

Banlı Kullanıcı
Benliğimi yitiririm, kendimi insanlardan üstün görmeye başlarım, var olan tüm aleme rezil olurum.. İşte tam da bu yüzden korkuyorum.

Saprohil

Kayıtlı Üye
Evliya,Allah dostu demektir.Tüm iyi insanlar,Allah'ın dostudur.
İslamda bir kast sistemi oluşturdular.Evliya,Kutup falan filan.Peygamberleri bile birbirinden üstün görenler var.4 büyük peygamber varmış o varmış bu varmış.
Cemaatçilerin zaten el öptürme ve pek çok adeti var.Tevbe istemeye falan gidiyorsun.Çoğu cemaati yakından takip ettim,istikamet ettikleri yerlere bile gittim.

Keramet inancı falan filan.Allah dostu olmak için,bir karış sakal bırakıp,cübbe takman,cemaate girmen şart değil.
İstediğin görünüşte ol.Akıl bulandırıcı eğitimleri var.
İlle evliya görmek istiyorsan,elinde avucundakilerin çoğunu fakirlere,ihtiyaç sahiplerine dağıt,dualarını al.

Ve içten dua et.Eğer duanı samimiyetle edersen,her dakika Allah'a şükredersen,dağlar bile yerinden oynar.

Hiç bir din 1400 yılda içine hurafeler dolmadan duramaz.Budizm'i araştır,Hristiyanlığı araştır.Sonra şuan ki İslamla karşılaştır.Sana önerebileceğim tek şey bu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...