Karabasan deneyimlerim ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dreamer.

Kayıtlı Üye
Merhabalar öncelikle, siteye yeni üye oldum fakat uzunca bir zaman geçirdim sitede,bende 3 yıl önceki deneyimimi sizinle paylaşmak istedim benzer şeyler yaşayan arkadaşlar vardır karabasan nedir tam olarak ne olmuş ne atlatmışım görüşlerinizi belirtirsenizde mutlu olurum.

lise 2 idim, arkadaşlarla böyle olaylara falan kafayı taktığımız zamanlardı.Nasıl olaylar diyeceksiniz şöyle ki, lucid rüyadır astral seyahattir faldır bir muhabbet gidiyordu aramızda yani.Neyse başladık lucid rüya araştırmalarına başlamaya, bir alıştırma vardı sürekli kendine soru soruyorsun bir de cimcik(kesin yanlış yazdım) atıyorsun rüyada mıyım değil miyim diye, beyin bunu otomatiğe bağlıyor(muş) sonra rüyada da kendine soruyorsun sonra farkediyorsun ki rüyadayım gibi..ama toplasanız bu alıştırmayı 2 3 defa yapmışımdır yani istikrarla ilerlemedim hiç.Bir de şunu ekliyeyim o sıralar 4 kez falan fal baktırmıştım.

şimdi gelelim neler olduğuna,

yattım yatağa tam uykuyla uyanıklık arasındayım, kafamda müzik çalmaya başladı.Komik geliyor kulağa farkındayım yazarken ben bile tebessüm ettim şuan ama ilginç bir müzik nası desem böyle iki demiri birbirine sürtersin irrite edici ses çıkar ama besteli gidiyordu böyle.Bedenim hareketsiz sanki beynim eziliyormuş gibi bir his vücudumdan ziyabe başımda ağır bir baskı inanır mısınız ben ölüyorum sandım bütün bunları yaşarken kendimle son konuşmamı yapıyordum cidden gidiciyim dedim yani sonra birden kendime geldim yataktan bir uçuşum var anlatamam aile bireylerine anlattım rüyadır bilmemnedir falan kimse pek iplemedi açıkçası.ertesi gün arkadaşlara anlatıldı olay konuştuk böyle başladı.

aklımda yer eden deneyimleri yazıyorum zira 1.5 yıl sürdü birinci deneyim ikinci deneyim falan diye gitmem mümkün değil üç buçuk attığım anları sıralıyorum size.bedenimin uyuşmasından ve beynimdekio eziciliği hissetmemden sonra duyduğum kalabalıktan sesler kadın çocuk sesleri sonra vücudumdan bir yeri oynatma çabasıyla zorla uyandım.

sabaha kadar oturduğum günleri hatırladım, yine oldu işte kaltım başka odaya geçtim dedim ki daha uyuyamam mümkün değil açtım kitabı defteri ders çalışacam güya neyse kafayı bir ara masaya koymuşum dalıyorum tam uyuyacağım (inanın bu en ilginciydi) ilginç bir his böyle uzaktan birşey geliyor hızla kafama öyle bir vurdu ki birşey sarsılarak doğruldum masadan sandalyede sallandım düşüyordum, sonrasında o geceyle ilgili hatırladığım tek şey 3 bardak kahve içtiğimdi.

bir ara lamba açık uyumaya başladım, o günlerden birinde kulağımda su sesi duydum.bildiğiniz su yani arkadaşlar böyle okyanusun dibideymişim gibi bir his var, yine zorla uyanıyorum sonra.

yine çok ilginçlerden biriydi, yatakta havalandığımı hissettim, bir keresinde sadece bacaklarımın kalktığını hissettim, bazen vücudumda dokunmalar hissediyorum, yanımda birşeyler olduğunu hissettim falan ama inanır mısınız 1.5 yıl bu deneyimler süresince gözümü açmaya hiç cesaret edemedim, zaman geçtikçe korku kalmıyor aslında bazen olacağını bile bile yatıyorsunuz ' bitsede uyusam' ya da ne bileyim 'la bi git yarın sınavım var' a falan bağladım artık.küfür ettim arada.arkadaşlara anlattığımda nasıl dayanıyorsun ben kokudan ölürdüm falan lar duyuyorsunuz ama başka çare olmayınca insan kabulleniyor, yine gözümü açtığımda görebileceğim şeyleri kaldırıp kaldırmama konusunda kendime hiç güvenemedim açıkçası.

en 'baba' diye tabir edebileceğim bir deneyim de kulağımda kalınca bir erkek sesinin 'merhaba' deyişi oldu ki burada baya yusufladım.

Sonra zamanla karabasanla ilgili anahtar noktalar keşfetmeye başladım misal,

eğer o gün, gün içinde bir şekerleme yaptıysam, yani diyelim 2 saat uyudum aradan 6 saat geçmeden önce tekrar yattım, banko yaşıyordum karabasanı.

uyku düzenim bozulduysa yaşıyordum ki bu olayda biraz da karabasanın fizyolojik yönden açıklamasına sürüklüyordu beni.

neyse oldu bitti, bu süre zarfında çeşitli sesler olur rüyalar olur böyle şeyler yaşadım mesela bir keserinde sınıfta uyuyorum(e gece uyuyamayınca napıcan derste koyuyordum kafayı) hocanın gelip sırayı sallayıp uyan dediğinin rüyasını görüyorum bildiğin hissediyorum ama tam o sırada uyanıyorum hoca sınıfın diğer ucunda beni hiç sallamayarak ders anlatıyor mesela.

Allaha çok şükür zamanla azaldı ve sonra tamamıyla kurtuldum, elbette ki hiç hoş deneyimler değildi sonra da lucid tir astraldir elimi eteğimi çektim.Ama işte gördüğünüz gibi parapsikoloji vb olaylara ilgimden burdayım sabahtan beri çok ilginç yazılar okudum bu sitede.Ben de deneyimlerimi paylaşmak istedim tam olarak neye bağlayacağınızı da merak ediyorum açıkçası.Neyse haydi sağlıcakla kalın.Karabasmayanlı günler.

ekcs

Banlı Kullanıcı
Ben karabasanlara pek inanmıyorum, kişisel olarak sizle bir alakası yok. Ama bana kalırsa biraz psikolojik olarak çünkü beyin öyle birşeyki neyi düşünürsek ve inanırsak onu bize yaşatıyor gerçekmiş gibi fiziki etkiler yaşıyoruz.

redpallmall

Kayıtlı Üye
ben yıllardır karabasan yaşıyorum artık alıştım sorun yaşamıyorum.Bendeki etkisi hareket edemiyorum ve uğultular duyuyorum vs. Benim bir arkadaşım gece yaşadığı şeyleri anlattı aynı seninkilere benziyor yataktan havalanıp tavana çarpıp düştüğünden,sallandığından bahsediyordu. Bu yaşadıkların büyük ihtimalle karabasan çünkü bir yerde okumuştum karabasanda yaşanan şeyler kişilere göre değişiklik gösterebiliyor. o duyduğun erkek sesine de yaşadıklarından korkmuş,etkilenmiş olabilirsin psikolojiktir diyorum...

beklenen_bebek

Kayıtlı Üye
öncelikle geçmiş olsun arkadaşım kurtulmuşsun şükürler olsun ! insanda psikoloji yerle bir oluyor iyi dayanmışsın diyebilirim , şunun inancındayım ne kadar korku varsa ziyarette çogalıyor fikrimce , birde insanın o günkü ruh halide çok etkiliyor bu ziyaretleri , ne zaman moralim bozuk olsa negatif saldırılara maruz kalıyorum ki kaç gündür yanımda eşim olmasına karşın ışıkta uyuyorum. Ama beynım oyle bır taarruza geçmiş ki gelecegını yatmadan once hıssedebılıyorum , tekrardan gecmısler olsun inşallah tekrarlamaz

juddge86

Kayıtlı Üye
Ben 23 yaşımdayım şu ana kadar hiç karabasan görmedim. Karabasan olayının saçma olduğunu düşünüyorum

redpallmall

Kayıtlı Üye
Ben 23 yaşımdayım şu ana kadar hiç karabasan görmedim. Karabasan olayının saçma olduğunu düşünüyorum

karabasan denilen şey aslında uyku felcidir. Uyku felci anında gördüğümüz şeyler halüsinasyondur. Karabasan(uyku felci) gayet doğal birşeydir. doğa üstü varlıklar vs. yoktur.

Moderatör Notu: Başka sitenin linkini vermek ban sebebidir. Lütfen kurallara uyunuz.

kutlu1977

Kayıtlı Üye
karbasan dediğimiz şeyler cindir benim bildiğim hemde kafir olanları unutmayalımki Müslüman cinler insanlarla asla uğraşma z

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...