Dün gece yaşadığım olay Lütfen fikrinizi söyler misiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

purpleplanet

Banlı Kullanıcı
Öncelikle merhabalar,

Ben gece evde yalnız kaldığım zaman ve oturma odasında olduğumda saat gece yarısına geldiğinde tuaf sesler duyuyorum ve başım dönmeye başlıyor.

Dün gece;

Saat 1 civarı yine oturma odasındayım, uyumaya çalışıyorum. 3 kedim var, bir tanesi çok küçük o tıkır tıkır yapıyor diye içerdeki odaya götürdüm rahatca uyusun oda diye. Diğer kedimin biri salonda uyuyor gözümle gördüm,oturma odasına dönerken. Diğeri de ütü masasının üzerinde yatıyordu. Kedimi odaya bıraktıktan sonra, lavaboya uğradım,ışığı açmadım hiç, sonra oradan çıktım oturma odasına koltuğa geldim. Aradan 3 dakika geçti geçmedi yattığım koltuk sallanıyor ; bu sallanmayı agustos depremınde yasamıstım diyebilirim neredeyse. Oda karanlıktı ayaga kalktım emin olmak için acaba deprem mi oluyor diye. Bacağımı koltuk a koydum bir bacagım sallanıyor koltuk ile beraber. Avizeye baktım hafif sallanıyor oda. Dışardan da araba alarm sesi duymaya başladım. Sonra ışığı açtım, sosyal medyaya bakındım acaba deprem mi oldu diye. Ben istanbulda yaşıyorum, deprem elazıgda olmuş. Onunla alakalı bir durum değildir herhalde... Ne yaşamış olabilirim , görüşlerinizi bildirirseniz çok memnun olurum
Teşekkürler.

Bozkurt61

Kayıtlı Üye
İlginç bir durum ne yazacağımı bilmiyorum ama dün meteor yağmuru vardı ama küçük parçalar halinde mavi ve yeşil ışık gibi o etkilemeiş gibi geliyor ama onuda hissedemessiniz evin içinde çok garip bir durum. Bilgisi olan mabet kardeşlerim görüşlerini bildirirler Saygılar. :)

aşk1

Banlı Kullanıcı
bi an için deprem yaşamış olabilirsiniz. ya da siz salandığınızı düşünmüşte olabilirsiniz.

purpleplanet

Banlı Kullanıcı
Kendi kendime sallandıgımı düşünücek kadar bilinç kaybım olmadı. Bilincim yerindeydi.

AkuJuk

Banlı Kullanıcı
tuhaftır ki.sabahın erken saatlerinden beri aynı durum bende de var. genç birisiyim ve bu ilk defa oluyor.
Tansiyon, hastalık gibi bir durumum yok. Zaten farklı bi durum gibi geldi bana.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Kendi kendime sallandıgımı düşünücek kadar bilinç kaybım olmadı. Bilincim yerindeydi.

Büyük ihtimalle depremdir. Paranormal bir olay değildir. Korkmayın. Siz neye inanırsanız o olur.Deprem olduğuna inanın ve kafanıza takmayın.

aşk1

Banlı Kullanıcı

bilincinizin ne kdr yerinde olup olmadığını kendimiz bilemeyebiliriz bazı durumlarda da sizi pek okdr bilinc gibi durmuyor zaten hafif bir durum gibi.
içki almış mıydınız peki o an?
bilinciniz yerinde de olsa başınız dönmüş olabilir çok geç saatlerde uykusuz kaldıysanız vücut yorgun düşüp böyle sinyal vermiş olabilir.
ya da buna sebep veren bir hastalığınız var mı? yoksa bile bir hastalığın belirtiside olabilir tekrarlarsa bir doktora gitmenizde yarar var.

gümüş

Kayıtlı Üye
O saatlerde Elazığ'dan önce ,evvela Ege ardından Gurcistan sallanmış, denizden yürüdüğünü varsayarsak ki şu anda anca varsayım yapabiliriz, bazı sarsıntıları zaman zaman hissetmeniz normal, özellikle de oturur ya da uzanır pozisyonda iseniz.

dede

Kayıtlı Üye
Korkmana gerek yok, bostancidaki evimizde kitaplarim,raflarimin izerindeki esyalar ve bazi metaryallerimi eve gittigimde yerden topladom hepsi dusmustu, 1 haftadir evde degildim, hertaraf kapali idi.
normal bi olay. Deprem

purpleplanet

Banlı Kullanıcı
Teşekkürler cevaplarınız için;

Bilincim yerindeydi çünkü uyumuyordum,alkol almamıştım,başka alışkanlıkları olanda birisi değilim. Uyuyamayınca öylesine düşüncelere dalmıştım dönüp duruyordum. Kedimin tıkırtısından rahatsız olup kalktım,onu odaya bıraktım; sonra lavobaya uğradım,ben bir de lavobaya ışık kapalı girmeye çekinirim biraz fakat dün gece girdim ve içimden ''amaan açmiyim ışığı nolcak ki'' gibisnden bir şey söyledim kendimce korkmuyormuşum gibi.

Koltuk a geri yattım 3 dakika geçti geçmedi sallanmaya başladım, bu benim ilk değil yani deprem'e kesin yorabilceğim bir şey değil. Ailem evde olmadığı gece ben oturma odasındayken, bir şey dolaşıyor gibi hissediyorum,nefesim kesiliyor,başım dönmeye başlıyor,sürekli ürperti geliyor. Fakat dün biraz fazlaydı. Koltuk 'a az önce tkrar oturdum dünkü pozisyonda ve sallamayı denedim koltuk o kadar agır ki inanın sarsılmıyo ama dün sanki kağıt parçası gibi hafifti.

Deprem kayıtlarına baktım verilen internet sitesinden; istanbulda deprem kaydı yok. Ve ilk kattaki apartman yardımcımız'a sordum böyle bir şey hissetmemişler,o saatde uyanıklarmış.

kodi

Kayıtlı Üye
Oturma odasındayken yaşadığınız fiziksel sıkıntılar yani nefesin kesilmesi baş dönmesi gibi semptomlar panik atağın belirtileri de olabilir eğer deprem değilse, çünkü farkında olmadığınız ya da aklınıza bile gelmeyen sebeplerden ötürü böyle bir durum söz konusu olabilir sizde de. Bence bu konuda bir doktora başvurun çünkü oldukça ciddi bir durumdur bu.

janet

Kayıtlı Üye
Dr. Ahmet Mete Işıkara ne demiş: Depremle yaşamaya alışmalıyız!
:D

cadıkazanı

Kayıtlı Üye
aynı şey bana da olmuştu bir sene kadar önce sabaha karşıydı babam tır şoförü olduğu için yeni gelmişti bende tuvalete kalktım sonra annemle konuşuyordu babamla onları dinledim ( her zaman konuşurlar babam geldiğinde saat kaç olursa olsun o günün analizini yaparlar) daha sonra odama gittim (anlatmak istedim Çünkü konu yaşadığım olaya benziyor).Öncelikle odamda biri vardı (sanki hep oradaymış gibi ama ben göremiyormuşum) duvar köşesinde duruyordu bende yatağa oturdum neyse konuşmaya başladık sanki kırk yıldır tanıyorum muhabbet ediyoruz daha sonra o Allah'tan üstünüm ben herşeyi her istediğini yapabilirim gibi birşeyler söylüyordu. Bende ona sen kimsin ki kendini üstün görüyorsun görende seni imam sanır zaten hoca diye geçinenlerden korkcaksın ( aynı imam gibi giyinmiş cübbesi filan vardı) ama senin kendine bile hayrın yoktur kesin bu kadar atıyorsun dedim. Sinirle kayboldu ama o sırada ürperdim kötü hissettim daha sonra deprem oldu dolap üstüme düşecek sandım çok şiddetliydi odada herşeyin sallandığını filan duyuyor görüyorum. sonra odadan çıktım annemlerin odasına koştum onlar sakin sakin konuşuyorlar hiçbirşey olmamış gibi annem noldu ruh gibi olmuşsun dedi bende deprem oldu ev yıkılıyordu duymadınız mı hala oturuyorsunuz dedim babam sen rüya görmüşsün birşey olmadı bak herşey yerli yerinde avize bile sallanmıyor
bende ya dolap üzerime düşecekti nerdeyse ne rüyası konuştuğunuzu duydum tuvalete kalktm odamda biri vardı sonra başladım anlatmaya..
tabi inanmadılar kabus sandılar neyse televizyonu açtım vanda deprem olmuş büyük depremden sonra 4 mü 5mi büyüklüğündeydi belki gerçekten kabustur. kapım ısıgım hep acık olur fakat yinede uyuyamam.. (normalde top patlasa uynmazdım çok agır bir uykum vardı şimdi en ufak seslere uyanıyorum) :eek:fftopic:

purpleplanet

Banlı Kullanıcı
Panik atak, böyle olmaz. Çünkü yakın bir arkadaşımın sevgilisinin panik atak problemi var. En ince ayrıntısına kadar bilgi sahibiyim bu konuda. Ve paranormal bir konu olduğunu bilmesem buraya yazıp,fikir almak istemezdim öyle değil mi? veya bilgi sahibi olmasaydım direk psikolojik rahatsızlara yorar,doktora giderdim. Bu forumda işim olmazdı. Yaşadıklarımı,hissetiklerimi ben biliyorum; nefes kesilmesi, korktuğunuz zaman kısa süreli,şaşkınlık içersinde nefes alamazsınız ya öyle bir şey. Yanlış anlaşıldı sanırım. Ve galiba yaşadıklarımı paylaşırken daha detaylı anlatmam gerekiyor, yanlış yerlere saptırabiliyor doğal olarak.

Her neyse yorumlarınız için teşekkürler.

guneş4

Kayıtlı Üye
İşin ilginç yanı bu gibi olayları normal ötesine bağlamaya alıştım ve Allah korusun bir sallansak aklıma deprem en son gelecek.

kodi

Kayıtlı Üye
Bende de panik atak var, buna benzer yanları olduğunu düşündüğüm için böyle bir yaklaşımda bulundum. Tavrım da yanlış anlaşılmış sanırım, "Siz neye inanırsanız o olur" düşüncesine ben de katılıyorum, bu nedenle aklınızı daha pozitif bir yöne çekmeye çalıştım. Neyse, başınızdaki dert her neyse bir an önce kurtulmanızı dilerim. :)

Mr4lfonso

Kayıtlı Üye
Belki uykunuz vardı ve uyumama olayının yaratığı bir etki olabilir.Ama yaşadığınız olay gerçekten çok garipmiş.

qwert

Kayıtlı Üye
hALİSİLASYON OLABİLİR VEYA ALLAHIN Bİ OYUNU DUA ET YASİN VE NASR SURESİNİ OKU.FAYDALANMIYOSA EVDE KAÇ KAPINIZ VARSA O KADAR YASİN OKU VE HER OKUYUŞUNDA ÜFLE HER KAPIYA.. MELEKLER OZAMAN TÜM KAPILARI KORUYACAKTIR...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Daha önce deprem yaşadığınız bir sanrı olabilir, depremi hissetmiş olabilirsiniz. Cevrede bir yer altı çalışması vardır veya bir deprem olmuştur olay sırasında yanınızda olmadığımız için net bir şey söylemek mümkün değil hayvanların duyma aralığı bizden farklı olduğu için depremi önceden duyarlar kendilerinizde bir anormallik olmadıysa depremi ve yer altı çalışmasını eleyebilirsiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...