Bilen birileri../Rüya yorumu/Yanıtlandı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Stark1776

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Arkadaşlar biliyorum burası rüya yorumlama forumu değil ama çok ilginç bir rüya gördüm. Rüyanın ortalarındaki anı anlatacağım, "Boynumdaki Ankh haçı kolyesini çıkardım ve onu denize doğru savurdum. Ama rüzgâr esti ve kolye yanıma düştü."

Benim okuduğum kadarıyla Rüzgar Hz. Süleyman'ın emrine verilmişti. Pekala, sizce bu gördüğüm rüya bir mesaj niteliğinde olabilir mi?

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar biliyorum burası rüya yorumlama forumu değil ama çok ilginç bir rüya gördüm. Rüyanın ortalarındaki anı anlatacağım, "Boynumdaki Ankh haçı kolyesini çıkardım ve onu denize doğru savurdum. Ama rüzgâr esti ve kolye yanıma düştü."

Benim okuduğum kadarıyla Rüzgar Hz. Süleyman'ın emrine verilmişti. Pekala, sizce bu gördüğüm rüya bir mesaj niteliğinde olabilir mi?

Dini inancınızı bilmeden yorum yapmak zor.Her inancın içerisinde kendi farklı rüya yorumları vardır.Rüzgar, semavi inançlarda ki yorumlarda Hz.Süleyman'ı çağrıştırsa da farklı inançlarda farklı yorumları olabilir.

Stark1776

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Dini inancınızı bilmeden yorum yapmak zor.Her inancın içerisinde kendi farklı rüya yorumları vardır.Rüzgar, semavi inançlarda ki yorumlarda Hz.Süleyman'ı çağrıştırsa da farklı inançlarda farklı yorumları olabilir.

Aslında dinimi bende bilmiyorum. 2 yaşındaki çocuk gibiyim, kim şeker uzatsa ona doğru gideceğim.

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Aslında dinimi bende bilmiyorum. 2 yaşındaki çocuk gibiyim, kim şeker uzatsa ona doğru gideceğim.

O halde sizde şekeri kendiniz alın =) İnanç gibi hassas bir konu insanın kendi bilinciyle karar vermesi gereken bir konudur. Her yoruma,öneriye açık olmak fakat her yorumu,öneriyi kabul etmemek gerekir.

Stark1776

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
O halde sizde şekeri kendiniz alın =) İnanç gibi hassas bir konu insanın kendi bilinciyle karar vermesi gereken bir konudur. Her yoruma,öneriye açık olmak fakat her yorumu,öneriyi kabul etmemek gerekir.

Her yoruma açığım zaten :) Semavi dinlerdeki yorumu nedir sizce rüyamın? Mesaj içeriği taşıyor mudur?

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Sayın Stark1776;

Bu tarz mistik öğeler içeren rüyalarınızı genel bir ortamda paylaşmamalısınız. Eğer cevap arıyorsanız; zihninizi sessizleştirip medidatif(meditasyon anındaki düşüncesizlik hali) duruma geçtiğinizde rüyadaki simgeler/duygu/vs. her ne ise ona kısa bir süre yoğunlaşarak sormanız size bu süreç içinde gerekli cevabı verecektir. Bu çalışmayı (uzun süredir meditasyon yapmıyor iseniz kısa sürelerle başlayarak zamanı yavaş yavaş arttırın.) cevap alana kadar yapmalısınız; tabii bu süreç içerisinde acaba ne zaman cevap alacağım veya cevap alacakmıyım gibi sorulara yoğunlaşmamalı, çünkü bu kendi önünüze ve bilinçaltınıza set çekmekle ve alacağınız cevap her ne ise onu engellemekle eşdeğerdir.

İyi forumlar.

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Her yoruma açığım zaten :) Semavi dinlerdeki yorumu nedir sizce rüyamın? Mesaj içeriği taşıyor mudur?

Semavi dinlerden haç ile ilgili genelde hristiyanlık çağrıştıran yorumlar yapılır fakat rüzgar konusunda güzel bir noktaya değinmişsiniz şahsen bu rüyayı ben görmüş olsaydım rüzgardan Hz.Süleyman a dikkat etmezdim.Yoruma açık rüyaların püf noktasıda budur. Yorum kısmı aslında hiç dikkat etmediğimiz kısımlarda saklı olur. Hz.Süleyman a en çok yer veren semavi din olarak İslam i yorumla yaklaşmak isterim. Rüya yorumlama ilmine sahip değilim fakat yorumlanan kelime anlamlarıyla bir bütünlük sağlayabiliriz belki.

İbn-i Sîrîn e göre boynunuzda haç görmek inancınızın doğru olduğuna işaret edermiş fakat siz bir inancınızı olmadığını söylediniz. Denize yani suya atılan birşey islamda genelde büyü bozma işlemlerinde kullanılır yani yanlış olduğu düşünülen uygulamalar suya atılır. Haç ve denizi ben böyle yorumlarım. Bana göre rüyanın yorumu sizin doğru olduğuna inandığınız fakat yinede emin olamadığınız (YANLIŞ) bir inancınız var.Vakti gelince veya daha öncesinde bu inancın yanlış olduğunu farkedip o inançtan kurtulmak istiyorsunuz (Yanlışı suya atarak) fakat bu inancınızdan kurtulmanız o kadar kolay olmayacak. İşin içerisine Rüzgar ı ve Hz.Süleyman ı da katarsak bu inancın daha çok diğer varlıklar ve Hz.Süleyman ın kaynaklarına dayanan inançlardan birisi olduğunu/olacağını düşünüyorum.

Dediğim gibi bu yorumum tamamen var olan yorumlardan ileri giderek oluşturduğum kendimce bir taslak. Onun dışında kelime kelime ve kendinizi yakın hissettiğiniz inançta ki anlamlarına bakıp birşeyler oluşturabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...