nereye açacağımı bilmiyorum,yardım lazım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nesesi_yeter

Kayıtlı Üye
üniversitede sınıfı geçmek için bütünleme sınavına girdim, ancak hocalarımız takıntılı olduğu için 85lik kağıdıma 55 verdiler. ben de maddi hata dilekçesi verdim ama adamların yapacakları tek şey toplama işleminde hata olup olmadığına bakmak.

başka bir çözüm yolum yok ve 76 puana ihtiyacım var geçmek için.

şimdi; hocaların sınav kağıdımı okurken toplama işlemi yapmaları sırasında, bir şekilde yanlış hesaplayıp 76 veya üzeri hesaplamalarını veya oradaki puanların toplamını 76 ve üzeri görmelerini sağlamam lazım. bu şekilde geçebilirim sınıfımı, aksi takdirde çok büyük haksızlığa uğrayarak sınıfta kalmış olacam.

niye böyle bir yola başvurduğumu sormak isteyenler için ise; cevaplarımdan eminim. en az 85 puanlık kağıt verdiğimi biliyorum. ancak, okulumuzdaki hocaların "kalsın sınıfta bir sene nolacak" modunda olması ve benim gibi birçok kişiyi bırakması da okulda çok bilinen bir gerçek. (sadece bu ders, değil, diğer birçok derste de aynı durum mevcut)

özetle, sınavlar tekrardan okunurken olaya müdahale edip 76 olmasını sağlamam gerekli, ne yapabilirim?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
üniversitede sınıfı geçmek için bütünleme sınavına girdim, ancak hocalarımız takıntılı olduğu için 85lik kağıdıma 55 verdiler. ben de maddi hata dilekçesi verdim ama adamların yapacakları tek şey toplama işleminde hata olup olmadığına bakmak.

başka bir çözüm yolum yok ve 76 puana ihtiyacım var geçmek için.

şimdi; hocaların sınav kağıdımı okurken toplama işlemi yapmaları sırasında, bir şekilde yanlış hesaplayıp 76 veya üzeri hesaplamalarını veya oradaki puanların toplamını 76 ve üzeri görmelerini sağlamam lazım. bu şekilde geçebilirim sınıfımı, aksi takdirde çok büyük haksızlığa uğrayarak sınıfta kalmış olacam.

niye böyle bir yola başvurduğumu sormak isteyenler için ise; cevaplarımdan eminim. en az 85 puanlık kağıt verdiğimi biliyorum. ancak, okulumuzdaki hocaların "kalsın sınıfta bir sene nolacak" modunda olması ve benim gibi birçok kişiyi bırakması da okulda çok bilinen bir gerçek. (sadece bu ders, değil, diğer birçok derste de aynı durum mevcut)

özetle, sınavlar tekrardan okunurken olaya müdahale edip 76 olmasını sağlamam gerekli, ne yapabilirim?

Gidin konuşun hocayla.

Ne dememizi bekliyorsunuz ki ? Bunun için büyü olmaz,bir uygulama olmaz hiç bir şey olmaz.Sizin gidip konuşmanız lazım.

Bir de ''yardım,acil yardım '' gibi başlıklarla konu açılması yasak. :)

Sizin elinizde gidip konuşun.

janet

Kayıtlı Üye
Hata varsa düzeltilir, o zaman da endişe edilecek birşey yok. Ama hata yoksa, tek çözüm seneye oturup adam gibi ders çalışmak.
Niye öğrenciler yeterince çalışmayıp sınavlarda başarısız olunca hocaları suçlar ki.

nesesi_yeter

Kayıtlı Üye
hocaları suçlamıyorum da, aynısı sizin başınıza gelseydi siz de başka bir yol arardınız. kesin eminim cevaplardan, hocalara tekrar okuyun diyemiyorum. hocalar biz sadece toplama hatası var mı diye bakıyoruz diyorlar. yoksa benzer durumlarla hocalarla konuşup bir iki puan yardım ettiklerini gördüm.

cin vs. yardımı ile hocaları şaşırtamaz mıyım?

janet

Kayıtlı Üye
hocaları suçlamıyorum da, aynısı sizin başınıza gelseydi siz de başka bir yol arardınız. kesin eminim cevaplardan, hocalara tekrar okuyun diyemiyorum. hocalar biz sadece toplama hatası var mı diye bakıyoruz diyorlar. yoksa benzer durumlarla hocalarla konuşup bir iki puan yardım ettiklerini gördüm.

Benim başıma gelmedi, okul birincisiydim ben. Cinlerle fala hocaları şaşırtamazsın, bunlar boş hayaller. Tek çözüm ders çalışmak.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

Cinler de hemen kabul edecek demi senin neşen yeter biz yaparız diyecekler değil mi ?

Tabi ki olmaz. Siz kolaya alıyorsunuz bu varlık işlerini. Bir ders notu için öyle şeyler olmaz.

Gidin hocalarınızla konuşun durumun ciddiyetini anlatın.Eğer gerçekten hocaysa bir daha bakar. :)

Boogayman

Kayıtlı Üye
Aslında mesajını ilk okuduğumda olnaksız diye geçti aklımdan bunun sebebide yanlış bir metot yazmış olman.Onlar okurken yanlarında olmayacağına göre bence en mantıklısı şaşırtma falan değil direk teshir yöntemini uygulamak ancak veya bazı uygulamalarda karşındaki kişinin kalbini kendine meylettirerek o kişinin sana karşı kalbini yumuşatabilirsin.Ancak ne derece uygulayabilrsin bilemem.Yok eğer herşey bittiyse ve haksızlığa uğradıysan intikam uygulamalarına geçebilirsin.Ama her şey senin becerine bağlıdır.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Konu açaraken,konunuz bir soru ise sorularınız bölümüne açınız.
Soru değil ise ilgili başlığı ana sayfada,sayfa boyu yukarıdan aşağıya tarama yaparak bulabilirsiniz.

Sınıfı geçer not almama rağmen 100le geçmek istediğimden iki yıl yönetime talep edip sınıfta kalmak isteyip,kalarak ve sonunda yüzle geçip mezuniyet notunu A düşüren bir öğrenciydim,dolayısıyla Janete katılıyorum.
Bu kadar basit gündelik olaylar için büyü yapıp durursanız ne bir arpa boyu yol ilerlersiniz ne de hayatınıın bir anlamı olur.Çünkü hayatınızı anlamlı yapacak tek şey elde ettiğiniz başarıların ardındaki emektir ve bu emek sizin ne ve kim olduğunuzu gösterir.

Öte yandan varlıkların işi gücü yok ta bir insanın notunu mu düşüneceklerdi?Lütfen ne hayatınızı ne lendinizi ne de başka varlıkları bu kadar kolay gözden çıkarmayın.

Ori

Kayıtlı Üye
Kim işini düzgün yapıyor ki hocalarda yapsın. Alayı paraya bakıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...