Valknut

Lokasenna

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 5084

Eski Norse dilinde valr (ölmüş savaşçılar) ve knut (düğüm) kelimelerinin birleşimi olan valknut sembolü iç içe geçmiş üç üçgenden oluşur. Bu sembole, Cemen kavimlerine ait arkeolojik nesnelerde (özellikle de savaşta ölenleri resmeden rölyef kabartmalarda) rastlanmıştır. Günümüzde neopagan camiasında Asatru dinine inananlar tarafından takı ve dövme şeklinde (son derece yanlış olarak) kullanılır. Bu sembolün anlamını ve gücünü bilmeyenler bu şekilde bilir bilmez kullanarak kendilerine felaket getirmektedirler, çünkü valknut çıok güçlü bir ölüm sembolüdür. Abd'de bu sembolü dövme yaptıran birçok kişi şiddet olaylarına karışmış, ya cinayet işleyip hapse düşmüş ya da cinayete kurban gitmiştir. Bu sembol ancak savaşa gidenler tarafından kullanılmalıdır, bunun haricinde ancak ölümle ilgili büyü ve ayinlerde kullanılması gerekir, üstünüzde taşınacak bir sembol kesinlikle değildir.

Bazı yeraltı left hand path (karanlık yol, sol el yolu) cemiyetleri ve bir takım neonazi örgütleri valknut sembolünü logo olarak kullanmaktadır.

Fire in Darkness

Kayıtlı Üye
Daha önce araştırma yapmıştım fakat bu yazıyla yeni karşılaştım kolye olarak aldım ama şimdi biraz kafamı karıştırdı bu yazı acaba kolye olarak kullanılmasında bir sakınca var mıdır bilgisi olanlar yanıtlayabilirse sevinirim

Winky

Kayıtlı Üye
Değişik bir merak uyandı şuan içimde.