Cinler böcek şekline girebilirler mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Belline

Kayıtlı Üye
Cinler böcek şekline girebilirler mi? Hamam böceği gibi şekillere bürünebilirler mi?

mabe

Kayıtlı Üye
Neden öyle aciz bir varlık olmak istesinler ki ?

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Sanırsam burda tercih değilde yetenek sorgulanıyor.Yani arkadaş cinler böcek olmak ister mi dememiş.

Belline

Kayıtlı Üye
Soruya soru ile karşılık verilip kelime oyunları oynanmasa sevinirim. Tam aksi, her namaz kıldığımda, evde görünürde böcek olmamasına rağmen küçük haşereler, daha önce rastlamadığım haşereler seccadenin etrafına geliyor. Namaz bitince gidiyorlar. Tam secde edecektim, küçücük bir böcek gelip alnımı koyacağım yerin önünde duruverdi. Neredeyse namazım bozuluyordu, hatta biraz duraksadım, gimesini bekledim secdeye eğildim, fakat ısrarla orada durdu. Gidince alnım secdeye değdi, ve bitirdikten sonra. Farzı tekrar kıldım.

Kelebekserap

Kayıtlı Üye
Tabikide girebilirler bi insanin bedenine burunebilen cinlere bi bocegin halini almak hic zor olmaz gibime geliyo!!!!

Saprohil

Kayıtlı Üye
Girerler.Ama pek tercih etmezler o şekli.Köpek,kedi,yılan genellikle tercih ettikleri şekillerdir.

striker

Kayıtlı Üye
cinler fiziki bir bedene nasıl bürünüyorlar hala aklım almıyor, soyut bir varlık yada enerji diyelim, elle tutulan bir bedene bürünebilmesini hiçbir zaman anlayamadım. bilmiyorum nasıl oluyor ama ben cinlerin kedi köpek kılığıyla fiziki bir bedenle dolaşabiildiğine pek inanamıyorum.
kedi şeklinde yada köpek slüetinde bize görünmesi ayrı, farklı bir canlının görüntüsünde karşılaşmak ayrı, bu beynimize yaptıkları oyunun yada beynimizde canlandırdıkları figürün resmidir, bir nevi ilizyon gibi, beynimize hükmedip, slüetlere bürünüyorlar. karşımızda o beden yok ama beynimizde var olduğundan madde gibi algılıyoruz.

bendekiben

Elit Üye
Soruya soru ile karşılık verilip kelime oyunları oynanmasa sevinirim. Tam aksi, her namaz kıldığımda, evde görünürde böcek olmamasına rağmen küçük haşereler, daha önce rastlamadığım haşereler seccadenin etrafına geliyor. Namaz bitince gidiyorlar. Tam secde edecektim, küçücük bir böcek gelip alnımı koyacağım yerin önünde duruverdi. Neredeyse namazım bozuluyordu, hatta biraz duraksadım, gimesini bekledim secdeye eğildim, fakat ısrarla orada durdu. Gidince alnım secdeye değdi, ve bitirdikten sonra. Farzı tekrar kıldım.

Namaz kıldığınız yere gelecek kadar çok böcek varsa acil ilaçlama yapmanızı öneririm zira namazın şartlarından biride temiz necasetten uzak yerde namaz kılınmasıdır.Ayrıca cinlerin maddesel bir varlığa bürünmeleri hatta siz dua okuyup namaz kılarken bunu yapmaları zor. Negatif varlıkları böcek şeklinde görebilirsiniz ama bu genellikle siyah bir şeyin yanınızdan geçiyor gibi görünüp direk baktığınızda kaybolması şeklinde olur.

janet

Kayıtlı Üye
Hamam böceği tüm diğer böcek ve fareler gibi evde fazla haraket ve ses olmadığı zamanlar ortaya çıkar.

aşk1

Banlı Kullanıcı
sıcak nemli bir yerde misiniz öyle sever o böcekler.
iyi sabır göstermişsiniz ben olsam orda çığlık ötesi yapardım :(
bu böceklerde hep çirkin yahu :(
kaçın o evden ilaçlayın annecim :(

elifackles

Kayıtlı Üye
Sinek akrep yılan köpek sekline girdiklerini duymuştum ama hamambocegini duymadım dogrusu :)

Belline

Kayıtlı Üye
Namaz kıldığınız yere gelecek kadar çok böcek varsa acil ilaçlama yapmanızı öneririm zira namazın şartlarından biride temiz necasetten uzak yerde namaz kılınmasıdır.Ayrıca cinlerin maddesel bir varlığa bürünmeleri hatta siz dua okuyup namaz kılarken bunu yapmaları zor. Negatif varlıkları böcek şeklinde görebilirsiniz ama bu genellikle siyah bir şeyin yanınızdan geçiyor gibi görünüp direk baktığınızda kaybolması şeklinde olur.

Böyle bir cevap verileceğini tahmin ediyordum. Ben size namazın nasıl bir ortamda, ne şartlar altında kılınması gerektiğini sorduğumu hatırlamıyorum. Odam'da kılıyorum, ve odam evin diğer her köşesi gibi çok temizdir. Evde normal'de haşere yoktur. İlginç olanı da bu zaten, bu üç küçük haşereden, (hamam böceği değil, çok daha küçük) bir tanesinin tam namaz kıldığımda secdeye gelip, namaz bittiğinde gitmesi olayı. Ben çok tiksinirim. Bunun bu yüzden bir imtihan olduğunu düşünüyorum. Cami'de namaz kıldınız mı hiç? Başınıza böcek ve benzeri şeyler hiç düşmedi mi acaba? Ben evden uzak olduğum zaman cami'de kılarım. Bu nadiren olur. Netice olarak Allahın yarattığı bir varlık, hiç olmasa bile, imtihan için yollanmış da olabilir.

Ori

Kayıtlı Üye
Yılan şekline girdiklerini çok duymuşumdur köyden yetişmiş ninelerimden. Doğru mu bilemem tabi.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Böyle bir cevap verileceğini tahmin ediyordum. Ben size namazın nasıl bir ortamda, ne şartlar altında kılınması gerektiğini sorduğumu hatırlamıyorum. Odam'da kılıyorum, ve odam evin diğer her köşesi gibi çok temizdir. Evde normal'de haşere yoktur. İlginç olanı da bu zaten, bu üç küçük haşereden, (hamam böceği değil, çok daha küçük) bir tanesinin tam namaz kıldığımda secdeye gelip, namaz bittiğinde gitmesi olayı. Ben çok tiksinirim. Bunun bu yüzden bir imtihan olduğunu düşünüyorum. Cami'de namaz kıldınız mı hiç? Başınıza böcek ve benzeri şeyler hiç düşmedi mi acaba? Ben evden uzak olduğum zaman cami'de kılarım. Bu nadiren olur. Netice olarak Allahın yarattığı bir varlık, hiç olmasa bile, imtihan için yollanmış da olabilir.

Kulaklarınızı tıkamayın.Böyle yapıcaksanız yardım istemenizin anlamı ney ? Herkes yardım ediyor siz yine de imtihan için gönderilmiş bir varlık olabilir diyorsunuz,imtihan olabilir diyorsunuz.Buna inanmaya devam edecekseniz sormanızın anlamı ney ??

ptaah

Kayıtlı Üye

Oooooo.Arkadaş yazdığın cümleden dolayı böyle bir şey demeyi uygun görmüş.Bu bir .Google da arama yaparsanız sorunuzun cevabını bulursunuz.Bu da 2.

steve.morse

Kayıtlı Üye
Bir cin namazınızı bozmak yada sakatlamak için neden hamamböceği şekline girmez. Kalkıp birşeyle vursan cin orada ölecek. Bunu göze alır mı ? Namazınızı bozmak istiyorsa çeşitli seslerle rahatsız edip, halüsinasyonlar göstermesi daha mantıklı. (Bence)

Belline

Kayıtlı Üye
Kulaklarınızı tıkamayın.Böyle yapıcaksanız yardım istemenizin anlamı ney ? Herkes yardım ediyor siz yine de imtihan için gönderilmiş bir varlık olabilir diyorsunuz,imtihan olabilir diyorsunuz.Buna inanmaya devam edecekseniz sormanızın anlamı ney ??

Yardım değil, sorulmuş olan soruya, bildikleriniz dahilinde bir yanıt vermenizi bekliyordum. Bir hamam böceğinden yola çıkarak evin ne kadar kirli olduğu, ya da nasıl bir ilaçlama olayına ihtiyaç duyduğu hakkındaki abuk öngörülerinizi değil.
Müdahil olmamanız gereken konulara dahil olup, bir tartışma ortamı yaratmaya çalışmayınız. Şekle girer, ya da girmez, sorulan soru bu verebileceğin maximum cevap belli. Saçmalamanın ve komikleşmenin anlamı yok. İnancımda cinler de, imtihan da var, esas bu soruyu sormam burada anlam buluyor zaten. Ayrıca "Ney" bir enstrümandır. İyi günler.

Oooooo.Arkadaş yazdığın cümleden dolayı böyle bir şey demeyi uygun görmüş.Bu bir .Google da arama yaparsanız sorunuzun cevabını bulursunuz.Bu da 2.
Ben de senin yazdığın cümleden dolayı kendime bir çok şeyi demeyi uygun görüyorum, ama benim neyi uygun görüp görmediğim, senin neyi uygun bulup bulmadığından daha önemsiz oluyor bu noktada.

dexter

Elit Üye
Sevgili Üyeler;
Hepinizi tek tek uyarmayacağım, lütfen ikili tartışmalardan kaçınalım, tartışmaya sebep olacak yorumlardan uzak durup biraz daha ılımlı olalım.
Konuyu amacından taşırmayın lütfen.
Ek olarak; Sitemizde flood yapmak yasaktır, yorumlarınızı tek bir mesajda belirtiniz.
İyi Forumlar.

T.N.K. AKIN

Kayıtlı Üye
Cinler insan,yılan,kedi,köpek v.b varlıkların kılığına bürüne bilirler tecrübeli biri olarak söylüyorum hiç böcek,haşere gibi hayvanlara büründüğünü ne gördüm nede duydum. ama senin namaz kılarken birden fazla böyle bir olaya rastladıysan Cin olabilir yada bir iki defa olduysa sadece hayvan meraktan gelmişte olabilir.

Sadraz

Kayıtlı Üye
Cinler insan,yılan,kedi,köpek v.b varlıkların kılığına bürüne bilirler tecrübeli biri olarak söylüyorum hiç böcek,haşere gibi hayvanlara büründüğünü ne gördüm nede duydum. ama senin namaz kılarken birden fazla böyle bir olaya rastladıysan Cin olabilir yada bir iki defa olduysa sadece hayvan meraktan gelmişte olabilir.
:sifone:
Bence yorum yapmadan önce oturup bir gönderilen mesajlara bakın. Çünkü:

Sevgili Üyeler;
Hepinizi tek tek uyarmayacağım, lütfen ikili tartışmalardan kaçınalım, tartışmaya sebep olacak yorumlardan uzak durup biraz daha ılımlı olalım.
Konuyu amacından taşırmayın lütfen.
Ek olarak; Sitemizde flood yapmak yasaktır, yorumlarınızı tek bir mesajda belirtiniz.
İyi Forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...