Yazıların Astrolojik Dönem ve Biçimleri- Mutlaka Okuyun-

Retronom

Kayıtlı Üye
Astrolojik açıların ve evlerin önemleri yadsınamaz. Şöyle bir varsayım vardır, hemen hemen tüm astrolog ve astroloji ilmi ile uğraşanların kendi zaman dilimleri vardır. Bu zaman dilimine göre bazı nesnelere anlam yüklerler. İşte tam burada bazı saat ve dakikaların neden önem arz ettiğini birlikte düşünmeye ve anlamlandırmaya çalışacağız.

Astroloji İlmine Göre, yükselen burç hesaplaması yapılırken, kişinin hangi zaman diliminde doğduğuna bakılır.

87 yılında doğmuş olan ben, misal olarak sabah 04:00-05:00 saatleri arasında yay etkisi altına girerim. Bu etki beni belli davranışlar içerisine sokabilir.

Kendi doğum yılınıza göre hangi astrolojik saatin hangi işe göre planlanıp yürürlülüğe geçeceğini anlatmaya çalışıyım.

1987 yılının ekim ayında ki zaman dilimlerine göre, benim neyi nasıl yapabileceğimi gösteren şemayı dikkatlice inceleyelim.

00:00 ----Bu saatlerde güneş aslan burcunda yükselir, bunun manası bu saatlerde bir insan planlamasını bitirme ve inceleme evresine girer.
01:00

02:00
03:00----Bu saatlerde güneş başak burcunda yükselir, burada bir insan için çalışma ve analiz etme yöntemlerini denemesi önerilir.

04:00
05:00----Bu saatlerde güneş terazi burcunda yükselir, bunun manası insanlar bu saatlerde zevkleri ve sanatsal yönleri ile yazılarını yansıtırlar.

06:00
07:00----Bu saatlerde güneş akrep burcunda yükselir, burada daha çok ezoterik, dini ve spiritüel konular ele alınır.

08:00
09:00----Bu saatlerde güneş yay burcunda yükselir, felsefi düşünsellerin oluştuğu zaman dilimidir.

10:00
11:00----Bu saatlerde güneş oğlak burcunda yükselir, normal bir çalışma evresi için en uygun ve dikkatin en yoğun olduğu zaman dilimlerinden bir tanesidir.

12:00
13:00----Bu saatlerde güneş kova burcunda yükselir, daha çok bilimsel araştırmalar için olan yazılar söz konusudur.

14:00
15:00----Bu saatlerde güneş balık burcunda yükselir, daha çok metafizik ve imgelem-simgesel işaretleri içeren, yazarlar için kendi doğum tarihi içinde en yararlı olabileceği dönemdir.

16:00
17:00----Bu saatlerde güneş koç burcunda yükselir, bu dönem hassastır. Daha çok dinlenilmesi gerekir.

18:00
19:00----Bu saatlerde güneş boğa burcunda yükselir, bu dönemin önemi mesaj trafiğinin ve yazışmaların en yoğun olduğu sürece denk gelmesidir. Bu zaman diliminde insanlar, parasal ve maddi alışveriş içerisine girerler.

20:00
21:00----Bu saatlerde güneş ikizler burcunda yükselir, bu dönemde kişiler artık eğlence ve arkadaşları ile bilgi alışverişi içerisine girerler.

22:00
23:00----Bu saatlerde güneş yengeç burcunda yükselir, bu dönemde aile içi iletişim ve yazılarında aile, yakın çevre ve yakın dostlar yada din ve duygusal reaksiyonlarla ilgili olması muhtemeldir.

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Kaynak belirtebilir misiniz Sayın KaraKura?

Retronom

Kayıtlı Üye
Kaynak belirtebilir misiniz Sayın KaraKura?

Benim araştırmamdır. Sitemize özgüdür, ve istenildiği taktirde uygulaması yapılıp, sonuçları görülebilir. Uygulama yapacaklara yardım edebirim. Kopyala-Yapıştır tarzı şeylere karşıyım, konu özellikle bu sitenin amaç ve vizyonu göz önüne alınarak sunulmuştur. Sevgilerimle...

Kira

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Tamda istediğim konu. Paylaşım için teşekkürler..