Sıkça dejavu yaşıyorum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kizir

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Arkadaşlar nedenini bilmiyorum ama son günlerde sürekli yaptığım konuşmalara olsun yada bulunduğum anı sanki daha önce yaşamış gibi oluyorum. Oynadığım oyundan tutun,izlediğim filme kadar daha önce olmuştu bu diyebiliyorum sadece nadiren olan bu şey.Her gün olmaya başladı. Sebebi nedir sizce?

kapliyagos

Kayıtlı Üye
bende yaşıyorum arkadaşım fakat ben çok öncelerde rüyadayken gördüklerimi yaşıyorum. senin kadar sık değil tabiiki. bence seninkide böyle bişey olabilir...

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Dejavu hala sırrı çözülemeyen birşey bence =) Bilimsel açıklamalarını yapıyorlar,metafizik açıklamalarıda yapılıyor fakat olayın aslı nedir ne değildir çözebilen yok (Ben görmedim) =)

kapliyagos

Kayıtlı Üye
aynen bende görmedim . işte ben yaşadığımı yazdım sana. :)

Doğaüstü14

Kayıtlı Üye
Dejavu hala sırrı çözülemeyen birşey bence =) Bilimsel açıklamalarını yapıyorlar,metafizik açıklamalarıda yapılıyor fakat olayın aslı nedir ne değildir çözebilen yok (Ben görmedim) =)
Uzmanlık alanıma değindik :) Einstein'ın bir teorisi vardı , evrendeki farklı galaksiler diye , biz nasıl burda yaşıyorsak , başka yerlerdede bizim gibi yaşayan insanlar olduğunu söylüyordu , onların tek farkı farklı bi zaman diliminde yaşıyor olmaları , örneğin sen burda 20 yaşındaysan başka bir galakside öldün , farklı zaman dilimlerindeki ' Sen ' gördüğün şeyleri diğer zaman dilimlerindeki ' Sen'e ' aktarıyorsun , buda dejavu'Ya yol açıyor.Çok normal birşey bu.

kabalakk

Banlı Kullanıcı
dejavu bendede oluyor bu gizli bir bilim herkeze açıklama yapılmaz

Kizir

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Bilmiyorum nedenini ama bir teori daha var. Çocuk anne karnındayken doğumundan ölümüne kadar olan süreç izletilirmiş,beyinin bir yerinde kalırmış bu,insan bazen bilmediği bir mekanı,yeri tanımasıda bu yüzden, geçmişte yaptığımız birşey hatırlarız ama yapacağımız birşeyi hatırlamak farklı birşey kör nokta sadece o anı yaşadığını söyleyebiliyorsun neler yapacağını hatırlamıyorsun. Bide rüyada gördüğün bilinç altına yazılıyo ve uyanıkken dejavu durumu bu yüzden oluyo diyenlerde var.

heppha

Banlı Kullanıcı
Aslında dejavu olayını araştırmak yerine,dejavunun kaynağını ve neden olduğunu/neden her zaman olmadığını vs. araştırmak önemli.Dejavu yaşayanlar söylesinler bir araştırma yapalım.Dejavu yaşadığınız günün,diğer günlerden farkı nedir?Mesela o gün ne yemek yediniz,diğer günlerden farklı ne yaptınız gibi vs. Dejavuyu açıklayamayız ama kaynağını ve tetikleyicisini açıklayabiliriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...