vefkleri yazıcıdan çıkarsak olurmu ?

sabrisuper

Kayıtlı Üye
arkadaşlar safran mürekkebini bulamadım ve arapça yazmayıda bilmiyorum yazıcıdan çıkartsak olur mu

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
arkadaşlar safran mürekkebini bulamadım ve arapça yazmayıda bilmiyorum yazıcıdan çıkartsak olur mu

Olmaz. Bu vefkleri yaparken enerjinizi aktarırsınız ve o sayede başarılı olur.Başkası tarafından yapılmış bir şeyler başarı sağlanmaz.Siz yaparken enerjinizi ve inancınızı aktarırsınız mürekkebe ve yazıya. :)

• Beğendim
Tepkiler: xsy

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Havass uygulamalarında kullanacağınız malzemelerin doğal olması önemlidir. Yazıcıda kullanılan mürekkep içeriğinden dolayı uygun değildir. Kullanılan kağıdı da bu özelliklerine göre seçmelisiniz; en uygunu ''papirüs kağıdı'' olacaktır. İnternet üzerinden satın alabilirsiniz.

Safran mürekkebini ise kendinizin yapması en uygunu olacaktır; hazır olarak alınanlarda istenilen etkiyi görmemeniz daha yüksek olasılıktır.

linetim

Kayıtlı Üye
malzemenin doğal olması denince hani kurşun kalemde olmazmı?

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Doğal olmasından kastedilen içeriğinde herhangi bir kimyasal olmamasıdır. Mürekkep yapımında kullanılan safran, gül suyu ve amber bitkisel kökenli olduğu için tercih edilir. İlk tercihiniz bu yüzden safran mürekkebi olmalıdır. İkinci ve aslında son çare olarak kurşun kalemi kullanabilirsiniz. Yine kurşun kalemde grafit veya kilden yapılmış olanı tercih etmelisiniz.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
kartuşu doldururken şırıngayla safran koysak?

Yazıcı normal mürekkebi işleyebilir.Onun dışında kartüşe sürekli doldurabilecek kadar safran mürekkebiniz varsa satın uzman birisine vefk yaptırın.
Zira daha karlı çıkarsınız, safran mürekkebi ile normal mürekkep bir değil maalesef, maddi değer bakımından da.