Zayıflayabilmek için birkaç yöntem :)

ekologhandan

Kayıtlı Üye
Bu konu altında kendi denediğim birkaç yoldan bahsetmek istiyorum izninizle. Zayıflamaya karar verdiğimizde psikolojimizin buna hazır olması gerekir ilk önce. Diyette olduğumuzu sürekli dillendirip enerjimizi harcamamalıyız :) Ben şu yolları denedim;
-Her sabah aç karnına ''çörekotu'' yedim.1 çay kaşığı yetecektir.Forumda da göreceksiniz çörekotunun pek çok faydası var.
-Akşam saatlerinden sonra ( 19.00-20.00) bir şey yemedim.
-Öğünlerde mümkün olduğunca az yemek yemeye çalıştım.
-Tatlı ihtiyacımı meyveler sayesinde giderdim.
-Daha hareketli olmaya çalıştım.Örneğin; ineceğim yerde değilde birkaç durak öncesinde inip yürüdüm.
-Olmazsa olmazım ise bol bol su içmek oldu.
-Özel bir tüyo ise şu; ''Açai çayı''. Marketlerde bulabilirsiniz bir kaç marka yeşil çay ve açai çayını karıştırıp hizmetimize sunmuş bile :)
-Bitki çayları tüketmeye başladım uzun süredir.Sizler de kendinize uygun karışımlar bulabilirsiniz.
-Arada bir aynanın karşısına geçip kendinizi zayıflıyor olduğunuza inandırın.''Gerçekten zayıflıyorum.'' diyin :)
Eminim sizler de pek çok yöntem biliyorsunuzdur :) Önemli olan hayata geçirebilmek. Sağlıklı, sevgi dolu günler diliyorum. Saygılarımla.

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Ben bunların hiçbirini uygulamadım ama çok zayıfım.Hemde çok yemek yerim :(

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Güzel bir yöntem. Özellikle bayanlarda zaten mineral eksikliğine bağlı kemik hastalıkları çok sık görülüyor. Bir de diyet yaparken bilinçsizce yapıyorlar, tek taraflı beslenme neticesinden riski arttırıyorlar. Siz kendinize yasak koymamışsınız sadece dengeli bir şekilde azaltmışsınız sanırım. Bu yöntem en iyisi bence.

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Açai çayı. Hmm hiç duymamıştım. Aktarlarda vardır muhtemelen değil mi? Zayıflamanıza sevindim bu arada :) Benim de 2-3 kilo fazlam var onları da verir kurtulurum umarım. Teşekkürler paylaşımınız için :)

ekologhandan

Kayıtlı Üye
Açai meyvesinin ekstraktları da var ancak çayını kullandım ben :) Hocamız önermişti ve bende ünlü bir markanın açai çayını görmüştüm. Tavsiye ediyorum,tadı da çok güzel :) Ben bu yöntemler sayesinde 6 kilo vererek 56 kiloya düştüm, çok mutluyum :D Sizde kolaylıkla verirsiniz 2-3 kiloyu :) Ben teşekkür ediyorum ilginiz için, iyi akşamlar :)

T

Turan90

hıc ugrasmayın bu kadar cop posetını ustunuze gıyıp sabahları 1 saat kosun farkı 2-3 haftaya kadar gorursunuz :)

Keira

Moderator
Bir konuda uyarı yapma ihtiyacı hissettim, ayna karşısına geçip zayıflıyorum demeyin, kilo veriyorum demeniz gerekiyor. Çünkü beyin zayıflama kelimesini hastalık olarak algılıyor ve bunu önlemek için alarma geçiyor. Kendine sürekli yağ, şeker depoluyor, iştahınızı artırıyor. O yüzden zayıflama kelimesi yerine sağlıklı bir şekilde kilo veriyorum cümlesini kurunuz. Sevgi ve ışıkla..

La-edri

Kayıtlı Üye
Yogurt tavsiye ediyorum, ögün aralarinda mutlaka bir kac kasik yogurt tüketin :)

guneş4

Kayıtlı Üye
Yürüyüş ve koşu en güzel yöntem bence, bu şekilde hayli kilo verdim. Çok düzenli beslendiğimi söyleyemem ama özelikle cipsten koladan uzak durun derim bir ve iki numaralı düşmanlar.

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Yürüyüş en yapılabiliri ve en iyi yöntem bence de. :) Bir de "ben sağlıkla ideal kiloma ulaşıyorum", "ben ideal kilomu koruyorum ve sağlıklıyım" vs. gibi gibi olumlamalar da epeyce yardımcı olacaktır.

İyi forumlar... :)

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Sağlıklı kilo verme egzersiz ve beslenme olarak bir bütündür...Ben ip atlamaya tavsiye edebilirim..Yürüyüş ve bisiklet için zamanınız ve imkanınız yoksa bu ikisinden sonra en çok yağ yaktıran egzersizdir.Ve yüzme gibi bedendeki bir sürü kası çalıştırır.Kondisyon için çok yararlıdır..Beyine yeni yetenekler kazandırır.Vücudun fitness seviyesini arttırır.Eğlencelidir.
Bunun yanında küçük beslenme hileleri ile çok rahat ve sağlıklı kilo verebilirsiniz.Yoğurt özellikle çok faydalıdır hazır olanları değil evde yapılanları.Ayrıca işlenmemiş olduğu içinde bol prana içerir.Keza yeşil çayda öyle, metobolizmayı hızlandırır.Kişi kendini temizlenmiş hisseder.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Sağlıklı kilo verme egzersiz ve beslenme olarak bir bütündür...Ben ip atlamaya tavsiye edebilirim..Yürüyüş ve bisiklet için zamanınız ve imkanınız yoksa bu ikisinden sonra en çok yağ yaktıran egzersizdir.Ve yüzme gibi bedendeki bir sürü kası çalıştırır.Kondisyon için çok yararlıdır..Beyine yeni yetenekler kazandırır.Vücudun fitness seviyesini arttırır.Eğlencelidir.
Bunun yanında küçük beslenme hileleri ile çok rahat ve sağlıklı kilo verebilirsiniz.Yoğurt özellikle çok faydalıdır hazır olanları değil evde yapılanları.Ayrıca işlenmemiş olduğu içinde bol prana içerir.Keza yeşil çayda öyle, metobolizmayı hızlandırır.Kişi kendini temizlenmiş hisseder.
Haklısın kilo vermede en etkili yollardan bazıları bunlar.Yalnızca eklemek isterim ki;bende yürüyüşün tüm kasları çalıştırdığını sanıyordum bir ay öncesine kadar.Alanında uzman bir doktordan tek başına yurüyüşün asla yeterli olmadığını çünkü tüm kasları çalıştırmadığını öğrendim.Kaslar için en etkilisi pilates ve yüzme.Ancak pilates yoğun kilosu olanlar için ilk dönemler uygun değil zira kardio yerine geçmiyor kilo verdirmez.Yüzme kilosu olanlar içinde ideal.
Yoğurtta ;yağlı yoğurt ve süt değil,yağsız olanlar yağ yaktırıyor.
Birde lahana suyunu ekliyim aklıma gelmişken,lahanayı kaynatıp suyunu ister ılık ister soğuk içebilirsiniz.
Çikolata:;kakao oranı %60-%70 olan bitterleri tercih edin,kakao oranı artınca o oranda şeker az oluyor.Çikolatayı hemen yutmayın,bir tableti damağa yapıştırın,eriterek alın lezzetini.Tadını daha çok hissedip, daha fazla çikolata yeme ihtiyacını azaltmış olursunuz.

berylliuum

Kayıtlı Üye
Zerdecal zencefil ve tarçını eşit miktarda bi kavanozda karıştırdım. Haftada 2-3 kere yatmadan 3 saat once filan bir kase yoğurda 1 tatlı kaşığı tepeleme koyup karıştırıp yiyorum yağ yakımını hızlandırıyor:)) bitki çayı tüketiyorum özellikle sabah derse giderken termosuma yeşil çayımi koyup içine de yarım çubuk tarçın atıyorum ki gün içinde kan şekerini duzenlesin. Cikolata da zaten bitter severdim artık %70-80 kakaolulardan aşağısı çok tatlı gelmeye başladı alıştım. Arada da içtiğim sulara limon, taze nane filan koyuyorum :)) bütün gün çalıştığım için şimdilik spor için vaktim yok ama bunlar kilo almamı engelliyor :)

yusuf1

Kayıtlı Üye
Yoğur kurunu denemenizi tavsiyecederim ek olarak
1çay kaşığı zencefil
1çay kaşığı zerdeçal
1çay kaşığı toz tarçın
Yağsız yoğurt
Bu malzemeleri uygun bir kapta karıştırıp sabah öğle ve akşam
Yemeklerden yarım saat önce tüketi haftanın 2 günü metabolizmayı hızlandırıp hazmı kolaylaştırır

berylliuum

Kayıtlı Üye
Yoğur kurunu denemenizi tavsiyecederim ek olarak
1çay kaşığı zencefil
1çay kaşığı zerdeçal
1çay kaşığı toz tarçın
Yağsız yoğurt
Bu malzemeleri uygun bir kapta karıştırıp sabah öğle ve akşam
Yemeklerden yarım saat önce tüketi haftanın 2 günü metabolizmayı hızlandırıp hazmı kolaylaştırır
sabah öğle akşam bu karışımı içmek zararlı. Benim yazdığım karışımın aynısı bu haftada en fazla 3-4 kere günde 1 akşam yenilmesi tavsiye ediliyor. O kadar baharat vücuda zarar verebilir ayrıca vücut kendi işlemeyi tamamen bırakabilir yani.

yusuf1

Kayıtlı Üye
Zararını görmedim hocam haftanın sadece 2 günü diyorum dikkat ederseniz
Yalnız bu karışım içilmiyor yeniyor....

berylliuum

Kayıtlı Üye
Zararını görmedim hocam haftanın sadece 2 günü diyorum dikkat ederseniz
Yalnız bu karışım içilmiyor yeniyor....
sabah öğle akşam demişsiniz yani günde 3 öğün oluyor ve çoğu insan için bu fazlaca baharat demek ki zencefil zerdeçal öyle çok hafif baharatlar değil. Ayrıca zaten 2. cümlemde yenilmesinden bahsettim yani orda dalgınlıkla yazdığım belli.

asterix

Kayıtlı Üye
Sabah aç karnına çiğnenen çörek otu yardımcı oluyor diyetlere.