Aldığım çok ilginç mail

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

VECİHA

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar dün akşam (18/07/2013) çok ilginç bir mail aldım.Sanırım internette araştırdığım konulara ve üye olduğum sitelere istinaden aldım bu maili.
Kısaca mailin özeti şöyle: 3 günde isme ve kişiye özel hüddamlı yüzük yapılır.
Neyse ilgimi çekti ve maili cevaplayıp irtibat telefonu istedim . Gerçekten de bir telefon numarası verdiler ve verilen numarayla görüştüm. Böyle bir şey olabilir mi diye ? Tatmin edici de cevaplar aldım. Fakat iş sadete gelince biraz değişti tabii fikrim. Bu işin karşılığı olarak 2000 (iki bin) TL. gibi bir mebla sundular.
Şimdi kafama takılan soru birisi bizim adımıza hüddam edinebili mi ? edinemez mi?
Dün gece sabaha kadar ve şu mesajı yazana kadar çeşitli kaynaklardan ve bu işin ehli insanlara danışarak biraz araştırma yaptım. Gerçekten oluyormuş bu olay. Ama beni tiksindiren durum o varlıkların (ulvi veya sufli) bir ticari amaç olarak görülüp alınıp satılması. Çok yanlış geldi bana. Fakat araştırırken danıştığım şahıs bu iş Allah rızası için olursa yani hiç maddiyat güdülmezse amacına uygun olur ve hatta sanki kendin bu hüddamı elde etmişsin gibi netice alısın dedi.
Şimdi arkadaşlar affınıza sığınaraktan soruyorum. Böyle bir durumla karşılaşanlar var mı aranızda ? Başkaları tarafından sizin adınıza hüddam edinilmesi ne derece doğru ? Bu konu hakkında cevaplarınızı bekliyorum.

Not: Moderatörlerden uyarı almamak ve reklam amaçlı bir içerik olmaması açısından maili , kişileri ve numaraları yazmıyorum. Lütfen sormayın.

memories

Kayıtlı Üye
2000 değil 2 tl vermeyin sakın.İşin uzmanı olduğuna inandığınız insanlara dayanarak bu tür bir olayın olabileceğini düşünüyorsanız da, bana göre onlar bu işin uzmanı değil,şarlatanı.Hüddam edinmiş gerçek bir hocanın yaşantısına tanıklık edebilseydiniz keşke.O insanlar asla maddi mana da zenginliğin arayışında değillerdir ve bunu da arzu etmezler.Ve de en önemlisi,mail yoluyla da müşteri aramazlar.

aşk1

Banlı Kullanıcı
parası az olsaydı kafanıza takılmayacak mıydı güvenilir mi yalan mı değil mi diye.
vay arkadaş 2000 tl istemiş ticaret kazanç vay vay insanoğlu olunca boyle oluyor.
arkadaşım alcak mısın 2000 tl şimdi bir öğrenci olarak büyük para benim için :(
acaba işte çalıştırmak için elemanda arıyorlar mı ki hani arıyorlarsa ben gireyim belki maaşı çok verirlr :( :p

VECİHA

Kayıtlı Üye
parası az olsaydı kafanıza takılmayacak mıydı güvenilir mi yalan mı değil mi diye.
vay arkadaş 2000 tl istemiş ticaret kazanç vay vay insanoğlu olunca boyle oluyor.
acaba işte çalıştırmak için elemanda arıyorlar mı ki hani arıyorlarsa ben gireyim belki maaşı çok verirlr :( :p

Arkadaşım sanırım sen benim yazdıklarımı ya anlamadın ya da yanlış anladın. Ben paranın meblesına ve ya daha uygun yapılırsa yaptırırım olayına takılmadım. Böyle bir şeyin ticari amaç güdülmesinin ne kadar yanlış olduğunu belirttim. Tamam konuştuğum kişilere güvendim ama bu tür şeylerin para karşılığı alınıp satılmasından değil Allah için yapılmasından yanayım dedim. Burayı dikkat etmeni isterim.

Ori

Kayıtlı Üye
Dolandırıcılar kendini hemen belli ediyor :) Sakın böyle tuzaklara düşmeyin.

focus

Kayıtlı Üye
ben olsam verirdim hemde hiç düşünmezdim. niye mi?

kaybedersem 2000 tl gider ama olursa gelecek maddi gücü düşünmek gerek.

ama halen sıkışmışlıgım devam ediyor, o nedenle 2000 tl olsa haftaya gelen senetleri bi çırpıda öderdim.

gene de umut bizimkisi Allah bu zamana kadar bi yerden hep kapı açıyor bakarsınız sabaha bi yerden yüzümüz güler,

teselli dünyası napacaksınız.

ışıkla ve sevgiyle kalın.

Kizir

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Ya dolandırıcı ki büyük ihtimal o. Hüddam elde etmek sırdır.Kişiyle hüddam arasında mühürlü bir anlaşma vardır diye biliyorum. Yada bu kişi başınıza şeytani bir varlık musallat edip kenara çekilecek ama bence dolandırıcı. Hüddam sadece el verince karşıya geçer örn:Benim hüddamım vardır ben el veririm size geçer. Ama hüddam maneviyatı büyük bir varlıktır yani ticari olarak el verme olayı olsa bile bu hüddam değil başka şeydir kanatim bu. Siz parasında değilsiniz. Ama hüddam elde etmenin kolay yolunu arıyorsunuz bunun için namaz vb gereçekler var.Siz bunlar olmadan elde ettiniz diyelim emek harcamadan elde ettiğiniz şeyin kıymeti olmaz ve güvenilirliği ne olur? Bence kalkışmayın derim böyle bir işe tabi karar sizin.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam

Sayın aşk, üyemiz merak ettiği bir konuyu sorarak, bilgi sahibi kişilerden fikir almak istemiş. Ayrıca yüzüğü alır veya almaz, kimsenin ne aldığına, ne de verdiğine karışamayız.
Forumda konulara cevap vereceğiniz zaman daha saygılı olmalısınız. Ayrıca şahıslara değil, konuya yorum yapılması gerektiğini de hatırlatalım.

mysen13

Kayıtlı Üye
El verme Cin ver olayları doğrudur .Bir Cinci hocaya gittiğimde bana milyarlarca teklif sundular el vermem için dedi fakat kötüye kullanmak istediğini anladım ve vermek istemedim dedi .

aşk1

Banlı Kullanıcı
Arkadaşım sanırım sen benim yazdıklarımı ya anlamadın ya da yanlış anladın. Ben paranın meblesına ve ya daha uygun yapılırsa yaptırırım olayına takılmadım. Böyle bir şeyin ticari amaç güdülmesinin ne kadar yanlış olduğunu belirttim. Tamam konuştuğum kişilere güvendim ama bu tür şeylerin para karşılığı alınıp satılmasından değil Allah için yapılmasından yanayım dedim. Burayı dikkat etmeni isterim.

yazınızı okudum ama Fakat kelimesini kullanıp devam etmişsiniz ondan sonrası sizi düşündürmüş gibi gördüm ve size sordum bundan sonra mı düşündünüz diye. eğer sizden maddi bir şey istenmese sorgulamayacak mıydınız gerçekten doğru bu ya da asılsız mı? güvenilir mi? diye bunu soruyum para meblası sormuyorum. çünkü hiç konuşmadan buraya konuda açabilirdiniz böyle bir şey var bilginiz var mı diye. ama yapmamışsınız. bu konuda yanlış mı düşünüyorum önceden sorgulayıp öyle konuşsanız daha doğru olmaz mıydı?
ben bundan bahsediyorum yoksa sizi para meblasında olup olmadığınızı siz söylemediğiniz sürece şuan anlamam mümkün değil.
ayrıca para meblasında oladabilirsiniz olmayadabilirsiniz size fazla gelebilir ya da az gelebilir bunlarda olabilir. bu kötü bir şey değil. açıkcası insan zarar edip etmeyeceğini düşünmesi ya da değer mi diye düşünmeside normal bana göre ben her şeyde düşünüyorum bunu bu cimri olduğum demek değil ya da kötü bir şey değil.
ben yerinizde olsam benden bu kadar para istense şöyle derim ya yalansa ozaman ben zarar ederim diye düşünürüm. insanlar kolay kazanmıyor parayı. para verince gerçekten karşılığını almak isterim. Para meblasından söz etmiyorum yazımda ben size sizden para istenilmeseydi bu şeyi sorgulamayıp kabul mü edicektiniz diye sordum. Zaten insan hiçbir şeyi karşılıksız yapmak istemiyor bir şekilde yaptığı her şey için bir kazanç istiyor. bu yaptığı çirkin bir şeyde olabilir olmayabilir karşılık ister bizi ilgilendirmez yanlışlarız sadece bu durumu. ayrıca doğru anladım bilmiyorum hüddamın para karşılığı olması çirkin buluyorsunuz sanırım. hüddam edinme bir varlığın insan tarafından sahibi olması ise insanların hüddam edinmesinin ne kadar etik olup olmadığına merak ediyorum acaba insanların bu konuda ki düşünceleri neler. Eğer bir varlığın sahibi olması demekse hüddam ben bunu doğru bulmuyorum diyebilirim tabi bu doğruluğu hüddam hakkında bilgim olmayışıyla veriyorum şuanlık ama tabi bunuda bakılmalı. Aslında buna bakılmalı her şeyden önce. sizin bu konuda fikriniz nedir? istemezseniz paylaşmaya bilirsiniz benimle. Son olarakta
para burda yanlış karşılıksa etik değilse böyle bir şey yapılsa karşılığında insanların ne vermesi gerektiğini sorgulayabiliriz. ve belki katkısı olur bu sorgulamımızın ona göre bir karşılıkta istenebilir bu gibi durumlarda belki bilemeyiz. karşılıksızlaşabilir mi bu derseniz sanmıyorum.

Sayın aşk, üyemiz merak ettiği bir konuyu sorarak, bilgi sahibi kişilerden fikir almak istemiş. Ayrıca yüzüğü alır veya almaz, kimsenin ne aldığına, ne de verdiğine karışamayız.
Forumda konulara cevap vereceğiniz zaman daha saygılı olmalısınız. Ayrıca şahıslara değil, konuya yorum yapılması gerektiğini de hatırlatalım.

ben kendisine yüzüğü al ya da alma demedim niye karışayım banane bundan. İnsan istediği şeyi alır ya da almaz mesajımda yazıdığım yazıda karışmıyorum kendisine. sadece sorgulamasından söz ettim. hem alma ya da al demem düşüncemi söylerim sadece insanın kendi kararında ben etkili olmak istemem.

VECİHA

Kayıtlı Üye
yazınızı okudum ama Fakat kelimesini kullanıp devam etmişsiniz ondan sonrası sizi düşündürmüş gibi gördüm ve size sordum bundan sonra mı düşündünüz diye. eğer sizden maddi bir şey istenmese sorgulamayacak mıydınız gerçekten doğru bu ya da asılsız mı? güvenilir mi? diye bunu soruyum para meblası sormuyorum. çünkü hiç konuşmadan buraya konuda açabilirdiniz böyle bir şey var bilginiz var mı diye. ama yapmamışsınız. bu konuda yanlış mı düşünüyorum önceden sorgulayıp öyle konuşsanız daha doğru olmaz mıydı?
ben bundan bahsediyorum yoksa sizi para meblasında olup olmadığınızı siz söylemediğiniz sürece şuan anlamam mümkün değil.
ayrıca para meblasında oladabilirsiniz olmayadabilirsiniz size fazla gelebilir ya da az gelebilir bunlarda olabilir. bu kötü bir şey değil. açıkcası insan zarar edip etmeyeceğini düşünmesi ya da değer mi diye düşünmeside normal bana göre ben her şeyde düşünüyorum bunu bu cimri olduğum demek değil ya da kötü bir şey değil.
ben yerinizde olsam benden bu kadar para istense şöyle derim ya yalansa ozaman ben zarar ederim diye düşünürüm. insanlar kolay kazanmıyor parayı. para verince gerçekten karşılığını almak isterim. Para meblasından söz etmiyorum yazımda ben size sizden para istenilmeseydi bu şeyi sorgulamayıp kabul mü edicektiniz diye sordum. Zaten insan hiçbir şeyi karşılıksız yapmak istemiyor bir şekilde yaptığı her şey için bir kazanç istiyor. bu yaptığı çirkin bir şeyde olabilir olmayabilir karşılık ister bizi ilgilendirmez yanlışlarız sadece bu durumu. ayrıca doğru anladım bilmiyorum hüddamın para karşılığı olması çirkin buluyorsunuz sanırım. hüddam edinme bir varlığın insan tarafından sahibi olması ise insanların hüddam edinmesinin ne kadar etik olup olmadığına merak ediyorum acaba insanların bu konuda ki düşünceleri neler. Eğer bir varlığın sahibi olması demekse hüddam ben bunu doğru bulmuyorum diyebilirim tabi bu doğruluğu hüddam hakkında bilgim olmayışıyla veriyorum şuanlık ama tabi bunuda bakılmalı. Aslında buna bakılmalı her şeyden önce. sizin bu konuda fikriniz nedir? istemezseniz paylaşmaya bilirsiniz benimle. Son olarakta
para burda yanlış karşılıksa etik değilse böyle bir şey yapılsa karşılığında insanların ne vermesi gerektiğini sorgulayabiliriz. ve belki katkısı olur bu sorgulamımızın ona göre bir karşılıkta istenebilir bu gibi durumlarda belki bilemeyiz. karşılıksızlaşabilir mi bu derseniz sanmıyorum.

Sevgili Aşk arkadaşım aslında doğru söylüyorsun hiç bir şey karşılıksız değil. Tamam yaptığı hizmet karşılığında o şahsında birşey talep etmesi doğal. Ama onu 2000 tl gibi bir meblağ değilde ( yüzüğün piyasa değerini alsa birde üstüne üstlük gönlünüzden ne koparsa verin dese) bence daha makul olurdu.
Gelelim diğer konuya ( hüddam edinme konusu) : Yani bu konu aslında ayrı bir başlık altında tartışılması gereken bir konu. Ve de herkesin fikrinin alınması gereken bir konu. Benim açımdan hüddam edinmek yanlış bir şey değil. Çünkü ne kadar hüddamın kelime anlamı hadim den gelsede yani ( hizmetli , hizmetine sunulmuş) gerçekte kişiyle hüddam arasında ki ilişki böyle değil. Tamamen Allah kelamına , saygı ve hoşgörü üzerine ve en önemlisi Allah Rızası için yapılan işler için olması. O sebepten ti hüddamla kişi arasındaki münasebeti ; bir konaktaki beyle uşak arasındaki ilişkiyle bağdaştırmamak lazım diye düşünüyorum.
Yaptığın yorumlar için de teşekkür ediyorum ; eline diline sağlık Allaha emanet ol.

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Kelin ilacı olsa kendi başına sürer sözü geldi aklıma.Hüddamı afedersin fahişe gibi 2000 e pazarladığını zanneden bu zihniyetlerden uzak durmak gerek.O kadar her istediği hüddamı yüzükle filan bağlayıp veriyor madem toplasın bütün hüddamları kendisine dilediğini gerçekleştirsin. Tabi özel hayatta sizin ne yapacağınız beni ilgilendirmez sadece önerebilirim =)

serinumara

Kayıtlı Üye
Bu işin saçma olduğu her haliyle belli, dolandırıcı olmadığını farz edelim. Madem Hüddam sağlayabiliyor, bunu kendisi için kullansa ya. İnsanlara e-posta atıp 2000 tl istemekten daha kolay olmaz mıydı? :)

paranormal herif

Kayıtlı Üye
Bu işi para karşılığı yapıyorlarsa muhtemelen hüddam değil de musallat olur. Hüddam; bir kişinin emrindeki varlıklardır ve isterse onları başka bir kişinin emrine verebilir. Yine de bence de tuzaktır; bu iş zaten ortada bir şey yokken yapılacak bir şey değil; başınızda musallat gibi bir durum varsa bunu sırf sevabına yapan hocalar var. (Köylerdeki genel tabiri öyle olduğu için "Hoca" diyorum)

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Mail muhtemelen dolandırmak için hazırlanmıştır. Mail üzerinden dolandırılan kişi sayısı oldukça fazla. Dikkatli olun. Gelen reklam maillerine itibar etmeyin hatta açmadan direk silin.

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Bu hüddamıda çocuk oyuncağınıda çevirdiler ya helal olsun.Hüddam sadece Allah tarafından Allah dostlarına verilir.BElki başka kişiler cinleri falan kontrol eder ama bu hüddam olmaz.Hemde o işin sonunda cinler verdiklerine karşılık sizin herşeyinizi alırlar....Sakın inanmayın...

incesticide

Banlı Kullanıcı
İş
kendini gelistirmek
ben olsam verirdim hemde hiç düşünmezdim. niye mi?

kaybedersem 2000 tl gider ama olursa gelecek maddi gücü düşünmek gerek.

ama halen sıkışmışlıgım devam ediyor, o nedenle 2000 tl olsa haftaya gelen senetleri bi çırpıda öderdim.

gene de umut bizimkisi Allah bu zamana kadar bi yerden hep kapı açıyor bakarsınız sabaha bi yerden yüzümüz güler,

teselli dünyası napacaksınız.

ışıkla ve sevgiyle kalın.

madem bu kadar yüce birsey neden 2000 tl neden 5000 tl degil madem insanlara yardim amacli yapilmis neden 250 tl degil.

MoNa

Kayıtlı Üye
internetteki aradığımız kelime ve konulardan dolayı da takip ediliyormuşuz.
ilgi alanlarımız, kimlik ve kişiliklerimiz, aklımıza gelebilecek yada gelemeyecek çeşitli ve bir sürü sahalarda kataloglanıyormuşuz.

Bu bilgiler kimin ne işine yarar bilmiyorum, ama birilerinin çok sistemli bir bildiği var kesinlikle.

bu şekildeki garip postalarda, o aramalarınızdaki bıraktığınız izlerden dolayı gelmiş olmalı.

saklanamıyoruz, çabalasak da bir yere kadar.
"her temas bir iz bırakır" diyorlar kriminolojide.

En iyisi itibar etmemek. bilmediğimiz konulara merak ile yönelmemek yararımıza olur.

Burada bilgilenmemizi sağladığınız için teşekkürler.

PateNoS

Kayıtlı Üye
Tavsiyem para vs. vermeyin dolandırıcıda olabilir bilgi ve kaynaklardan bu yolları bulailirsiniz ama deneyimli değilseniz z arar görebilirsiniz...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...