İskender Türe "Zülkarneyn"

ptaah

Kayıtlı Üye
[video=youtube;HcUbghHQH7A]http://www.youtube.com/watch?v=HcUbghHQH7A[/video]

Kehf Suresi 84:Ona herşeyden bir sebep verdik.

" " 85:eek: da bir sebebi izledi

" " 92:O da bir sebebi izledi.

Sayın türe zulkarneyn'e verilen sebebin uzayda yolculuk yaptıracak bir şey olduğu sonucuna varıyor.Bu ilmi öğrenmiştir veya bilenlerle karşılaşmıştır diyor.

Nihayet,Güneş'in battığı yere varınca,onu karabalçıklı sıcak bir gözede/gözde batar buldu.Onun yanında bir de kavim buldu .
Dedik ki:"Ey zulkarneyn;ya bunlara azap edersin,ya da haklarında güzel bir tavır alırsın!"(kehf 86')

Burada sayın Türe Zulkarneyn'in uzay yolculuğu sırasında,bir kara deliğin çekim etkisine kapılmış bir yıldızla karşılaştığını ve bu yıldızın yakınında yaşam olan bir gezegene ulaştığını iddia ediyor.Kara deliğe batmakta-yutulmakta olan güneş ve etrafındaki gezegenin halkının yardıma ihtiyacı olduğunu düşünüyor yazar.ayetin sonunda ise bu topluma ister yardım edersin istersen etmezsin deniliyor...........

"sonra bir sebebi daha izledi" (kehf suresi 89)

"Bir süre sonra Güneş'in doğduğu yere varınca,onu(güneşi) kendilerine ondan(güneşten) başka bir örtü yapmadığımız bir kavmin üzerine doğar buldu (kehf suresi 90)

Burada da sayın türe,zulkarneyn'in başka bir uzay seyahatinde başka bir gezegene ve topluma ulaştığını iddia ediyor.Bu seferki gezegenin özelliği ise hiç gece olmaması ve hep gündüzü yaşaması.Peki bu nasıl mümkün olur.Eğer bir sistemde birden fazla yıldız(güneş) varsa bu birden fazla yıldızın arasında kalan bir gezegende hiç gece olmayacaktır.Bir yıldızın aydınlatması biterken diğer yıldızın aydınlığı devereye girecektir ve hiç gece olmayacaktır o gezegende.....

Zulkarneyn üçünçü yolculuğunda ikibulutsu-nebula arasında kalmış gezegenlere gitmiştir . Gezegenlerden birinde yecüc mecüc adlı saldırgan ırk,diğerinde ise saldırıya uğrayan ve Zulkarneyn'den yardım isteyen bir toplum bulunmaktadır.

Zulkarneyn demiri eriterek yecüc ve mecücleri gezegenine hapsediyor............Ama bu seddin günü gelince etkisiz kalacağını söylüyor Zulkarneyn ayetlerde...........

Bu bağlamda kıyamet döneminde dünyamıza saldıracak olan yecüc ve mecücler uzaylı bir ırk oluyor yazara göre........

Alıntıdır

sarmaşık

Kayıtlı Üye
Bu kitabı okumuştum...yorum çok öznel geldi bana...galaktik insan falan....bilmiyorum ama sorularım var hala zihnimde cevaplanmamış. Yıllar önce ortaya çıkmıştı bu konu. O zaman çokses getirmişti. Yecüc ve mecüc ü zülmarneynin bir gezegene hapsettiğinden kıyamete yakın dünyaya geleceğinden bahsediyordu hatırladığım kadarıyla....