Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
14 sonuçtan 11 ile 14 arası

Konu: Bir Sır...

Yer
    NoWhere, AnyWhere, EveryWhere...
    Rep Puanı : 177
    Ettiği Teşekkür
    11
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ekcs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Karakura öncelikle saygılı ve güzel bir dil kullandığınız için size çok teşekkür ederim ne yazık ki birçok üyemiz bu güzel konuşma uslubundan yoksun saygısız ve fütursuz bir biçimde " Herşeyin en doğrusunu ben bilirim " tavırlarına giriliyor bunu yapmadığınız için size minnettarım.

Hristiyan kaynaklarında bulmuş olabilirsiniz ama ben islami olarak düşünen biri olarak bunları yazdım çünkü ben düşüncelerimizin gideceğimiz yolu belirlediğine inanıyorum isterseniz biraz daha açarak anlatayım. İslam dininde çalışmak kadar güzel birşey yoktur ve çok önemli kabul edilir biz insanlar "Amaan allah zaten kaderimizi yazdı biz çalışmayalım evde yatalım nasıl olsa yine onun yazdığı kader alnımızda bu yazılıymış" dersek güzel mi yapmış oluruz ?

Bende diyorum ki allah bizim önümüze iki seçenek koydu bu sadece bu konuyla alakalı, çalışmak ve çalışmamak. Çalışmayı seçersek kazanacaklarımız belli allahın bizim için verdiği rısk, alacağımız nimetler, bineceğimiz araba, oturacağımız semt... Çalışmayı seçersek yaşıyacağımız kader budur ve bunu yine allah belirlemiştir. Birde çalışmazsak ne olur ? Kesinlikle önceki kadar konforlu ve güzel bir hayat yaşıyamayız sürekli birilerine muhtaç yaşarız. Buda allahın biz eğer çalışmamayı tercih edersek bizim için yazdığı kader.

Ben bunları söylemek istemiştim herhalde bazı hatalarım oldu anlatırken yanlış anlaşıldıysam affet lütfen

-Sevgi ve Işıkla
    Bir dipnot size; meyve, ağaç ve insan benzetmesini ilk yapan kişi yada bu konuda kendi yorumunu katmış ve birçok insan tarafından bu kelimeleri tasdiklenmiş kişi, h.z. isa a.s.'dır. Onun öğretilerine göz gezdirdiğiniz zaman bunu görebilirsiniz, sizin anlatmak istediğiniz, islam kronolijisinde olduğunu varsaydığınız aynı konuyu ben nur cemaatinde gördüm. Kitaplarında okuduğum surette, şems anlatılmakta, yani güneş gezegeni ve said-i nursinin o zaman çevresinde olan nesneler ile Allah'ın zuhur etmesi kıyaslamasına gidildiğini gördüm. Ancak yine bu güzel benzetmenizin biraz daha ayrıntılı açıklamasını sizden rica edeceğim ve bunun geçerli- güncel kaynağını hem üyelerimiz adına hem de benim adıma vermenizi istiyorum...

Kaderin esiri olmak, ve kaderi yönlendiren olmak ayrıdır, zira insanlar bazen yollarını şaşırırlar, -daha doğrusu her insan şaşırır. Bu şaşırma olgusu ve bilinçli akıl sahibi olabilmeye yönelik evrim süreci de kayda değerdir.

İleri ki yazılarımda Evrimle ilgili şok iddialar atacağım, inşallah sevgili üyelerimize faydalı olmasını diliyorum. Tekrardan sevgi ve saygılarımla...

Teşekkürler, nazik davranışınız kayda değer...

Rep Puanı : 406
    Ettiği Teşekkür
    56
    43 mesaja 76 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben teşekkür ederim.

Aslında benim söylemek istediğim kaderi yönlendirmek değil düşüncelerimiz ve davranışlarımızla bize sunulan kaderler arasında seçim yapmak bu alattıklarımın tamamını özetliyor sadece allahın bize birsürü kader yazdığını bizimde düşüncelerimiz ve davranışlarımızla yalnızca birini seçtiğimizi söylemek istedim

-Sevgi ve Işıkla...

Rep Puanı : 35
    Ettiği Teşekkür
    20
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Aklına sağlık biraz derinlere inip düşünmek lazım dediklerini..

Rep Puanı : 40654
    Ettiği Teşekkür
    532
    1.021 mesaja 3.312 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    259

Alıntı Gaiya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklına sağlık biraz derinlere inip düşünmek lazım dediklerini..
    Yasaklanmış üyelerden oluşan bir mesajlaşmada hangisine dediniz bunları?

5. 2 kişi origanum üyemize teşekkür etti:
    fransula (09.10.2015), Tai Chi Chuan (09.10.2015)

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)