Bu deneyimimin ne olduğunu söyleyecek olan biri var mı acaba?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Belline

Kayıtlı Üye
Öncelikle, merhaba.
Yatağım pencerenin olduğu taraftaki duvara dayalı, perde ise genellikle baş ucuma düşecek şekilde dizayn edilmiştir.
Sürekli uyku ve uyanıklık arasında baş ucumda daha doğrusu yanı başımda bir şeyler görürüm ama genellikle net ve belirgin değildir.
Yine uyku ve uyanıklık arasında kaldığım ve hareket etmekte zorlandığım bir evrede, öncelikle bir renk cümbüşünün girdap halinde döndüğünü ve beni içine çekmeye çalıştığını gördüm. Normal'de korkudan öleceği hissine kapılan ben bu duruma karşı güçlü olmayı ve yaşayacağım deneyimden kaçmamayı planlıyordum o an için.
Girdap kayboldu ve perdenin köşesinde küçük, beyaz sakalları olan, mavi cübbeli bir varlık gördüm. Elinde asası vardı.
Sakalları içe doğru oval çizer görünümdeydi. Hareketsizdim ama bu durgunluğu kırmak için var gücümle elimi o varlığın olduğu yere doğru uzattım. "Merhaba" dedim, gülümsüyordum. Gördüğüm şey benimle konuşmamıştı, daha doğrusu bana yanıt vermemişti.
Daha sonra akıl almaz bir mide bulantısı ve baş dönmesi ile birlikte sarsıldım.
Daha sonra da uyandım.

Bir gün yine buna benzer bir olayı farklı şekilde aynı yer'de yaşadım. Nedense hep camın köşesinde, perdenin yanında, yatağımın ucunda görmekteyim.
Bunun yanı sıra bugün de kötü bir rüyadan uyanmak üzereydim ki, yine aynı yerde (fakat bu defa yatağımın üzerinde) duran beyaz çiçekli bir pantolonlu bir kız çocuğu gördüm. Benim yansımam gibiydi, tuhaftı.

Bunun yanı sıra, yeğenim, ablamın çocuğu (iki buçuk üç yaşları civarında) bir gün odamda yatarken, salona doğru gelip, birden işemeye başladı. Korktuk ve ne olduğunu sorduk, çünkü hiç böyle bir şey yapmazdı.
"Küçük adamlar gördüm, yatağın altına girdiler, onların arkasından gittim, bizim arkamızdan gelme dediler" dedi.
Bu da garipti. Beni bu konu'da aydınlatabilecek olan ve yeğenimin ve benim bu deneyimimin ne olduğunu söyleyecek olan biri var mı acaba?

ermanakca

Banlı Kullanıcı
Sanırım odanız Dünyanın Enerji hatlarından birinin Üzerinde bulunuyor .
İlgili konu sitede mevcut araştırabilirsiniz.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Uyandım demişsiniz. yani uyuyormuydunuz

Belline

Kayıtlı Üye
Uyandım demişsiniz. yani uyuyormuydunuz
"Daha sonra da uyandım" cümlesini kurduktan önce anlattıklarım, bu hareketsiz uyku ve uyanıklık arasında bilincin açık ama bedenin hareket etmekte ve tam anlamı ile bir reaksiyon vermekte zorlandığı nokta'da olmuştu.
Karabasan olayı gibiydi yani. Fiziksel olarak uyku hali gözetilirken, aslında bilincin açık olma durumu. Rüya değildi, uyanık da değildim, uyku'da da değildim.
Umarım ifade edebilmişimdir. Sanırım biraz güç oldu ama. Peki sizin yorumunuz nedir? Çok teşekkür ederim şimdiden.

Sanırım odanız Dünyanın Enerji hatlarından birinin Üzerinde bulunuyor .
İlgili konu sitede mevcut araştırabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim, linke de ulaştım.

pako_

Kayıtlı Üye
Eviniz müstakil mi yoksa apartman dairesi mi ?

Belline

Kayıtlı Üye
Eviniz müstakil mi yoksa apartman dairesi mi ?
Apartman dairesi, apartman komple bize ait. Aile apartmanı idi, daha sonra diğerleri taşındılar, zira böyle olması gerekiyordu.
Ben, ben doğmadan önce vefat etmiş olan abimin vefat ettiği oda'da kalıyorum. Ablam da keza ben küçükken, ve henüz kendisi evlenmemişken burada kalırdı. Hiçbir şey yokken birden bire takıntıları olmaya başladı, bir şeye defalarca dokunmak gibi. Sürekli baygınlık geçirirdi. Psikolojik olduğu söylenirdi, hiç çıkmazdı odadan sürekli olarak matematik çalışırdı hep en iyisi için uğraşırdı ki kendisi şuanda matematik öğretmeni.
Ben de çok sosyal biri olmama rağmen bir buçuk sene dış dünyadan biraz daha iletişimimi keserek aynı odanın içinde nasıl olduğunu anlayamadan, sadece çalışarak ingilizce öğrendim ve kendi kendime pratikler yapmaya başlamıştım, üstelik bunu takıntı haline getirmiştim, bir cümleyi tam olarak "correct" söylemeyene dek, susmazdım. Neyse ki bu saplantımı bir kenara ittim, yirmi yaşımdayım ve össyi ilk girişimde kazandım, şuanda ingilizce öğretmenliği okuyorum ikinci senem. Keramet bu oda da mı biz de mi anlayamadım. Siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

eness

Kayıtlı Üye
bence odayla alakası yok. evlerin genelde diğer odalara göre daha dip ücra odalarında 3 harflilerin yaşadığına inanırım . birkaç yaşadığım tecrübeyle sabit. muhtemelen odanızdan kaynaklı olarak 3 harfliler geliyor. kurtulmak isterseniz odanızı değiştirin çünkü onlar hep ordadır. özellikle geceleri olur bunlar rüyalarınza da girerse şaşırmayın.

eness

Kayıtlı Üye
ingilizce öğrenme takıntınızın odayla alakası yok.

pako_

Kayıtlı Üye
Şahsi fikrimi söylüyorum odayı iyice bir araştırın, Büyü muska tarzı bir şey olabilir,tabi bu konular hakkında ilim sahibi olanlardan da yardım alabilirsiniz.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Uyku halinde iken yaşamışsınız kendinizde diyorsunuz uyandım diye yoksa niye uyandım diyesiniz ki? uyuyormuşsunuz rüyada da bunu görmemiz gayette mümkün. odanın sizi üniversiteyi kazandırmada bi payı yok siz sessiz bir ortama kendinizi kapatıp saatlerce ders çalışırsanız tabiki kazanırsınız ama siz o odada ders çalışmadan dursaydınız kazanamazdınız. odanın kazanmanızla bir alakası yok çoğu insan nedense başarının çalışmakla olduğunu halen anlamış değil.

Belline

Kayıtlı Üye
ingilizce öğrenme takıntınızın odayla alakası yok.

Derin izler asla silinmezler. Mekanların insanlar üzerindeki etkilerini bir araştırın isterseniz. Mesele İngilizce öğrenme takıntısı değil. Konu obsesifleşmiş olmak, birden bire takıntı sahibi bir insan olmak. Bu idrak edilemiyor sanırım. Ben bunu oda ile ilişkilendiriyorum. Enerjisi düşüktür, ve /veya kötü bir enerjiye sahiptir. Ama bir şekilde mutlaka insan üzerinde etkisi vardır.

Belline

Kayıtlı Üye
Uyku halinde iken yaşamışsınız kendinizde diyorsunuz uyandım diye yoksa niye uyandım diyesiniz ki? uyuyormuşsunuz rüyada da bunu görmemiz gayette mümkün. odanın sizi üniversiteyi kazandırmada bi payı yok siz sessiz bir ortama kendinizi kapatıp saatlerce ders çalışırsanız tabiki kazanırsınız ama siz o odada ders çalışmadan dursaydınız kazanamazdınız. odanın kazanmanızla bir alakası yok çoğu insan nedense başarının çalışmakla olduğunu halen anlamış değil.

Uyanmak fiili bir çok yerde bir çok şekilde kullanılır. Ben orada "uyanmak" fiilini üzerine basa basa, bedenimdeki uyuşukluktan aforoz olma anlamında kullandığımı söylemiştim. Daha dikkatli okuyunuz.
İyi günler.

eness

Kayıtlı Üye
siz neye inanmak istiyoranız ona inanıyorsunuz. bu yüzden kulaklarınızı tıkamışsınız.

muratsavci

Kayıtlı Üye
bence kesınlıkle oda buyuk bır enejerlıyule dolu enerjı alanının bulundugu noktada yer alıyor bununlaılgılı bırcok yazı okumustum.. kucuk cucelerde sakallı ıse cın olabılır musluman cınler kucuk cuce seklınde ve sakallıdır dıye paylaşımlara denk gelmıstım..

aşk1

Banlı Kullanıcı
Uyanmak fiili bir çok yerde bir çok şekilde kullanılır. Ben orada "uyanmak" fiilini üzerine basa basa, bedenimdeki uyuşukluktan aforoz olma anlamında kullandığımı söylemiştim. Daha dikkatli okuyunuz.
İyi günler.

okudum fakat uyandım diyorsunuz buda demek ki
kendimde değildim kendime geldim diyorsunuz kendinizde iken yaşasanız anlıycam bunu. Oyüzden hiçbir gerçekliği kalmaz.
buarada mekan bize göre kendini anlamlandırır bizden bagımsız değildir. siz mekana bir anlam yüklüyorsunuz yaptığınız bu.

Belline

Kayıtlı Üye
okudum fakat uyandım diyorsunuz buda demek ki
kendimde değildim kendime geldim diyorsunuz kendinizde iken yaşasanız anlıycam bunu. Oyüzden hiçbir gerçekliği kalmaz.
buarada mekan bize göre kendini anlamlandırır bizden bagımsız değildir. siz mekana bir anlam yüklüyorsunuz yaptığınız bu.

Astral seyahat yaptınız mı hiç? Ya da istemsiz astral çıkışınız oldu mu? Astral seyahatten dönüş anınızı "uyanmak" olarak nitelendirmiyor musunuz? Astral seyahatte de bilinç açık fakat beden uyku halindedir. Geri dönüş esnasında ise beden uyanıp eski formuna geri döner. Anlatılan basit ve net bir şekilde buydu. Anlayamamış ve hala bana aksini izah etmeye çalışmaktasınız.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
bende buna benzer şeyler yaşıyorum ama bana hep erkek kardeşim şeklinde geliyorlar. bir keresinde yatağımın yanında yeşil gözlü kıvırcık uzun saçlı bir adam gördüm bana korkma ben onunla konuşcam dedi sonra gitti... ne olduğunu anlamadım ama o adam daha sonra da rüyalarıma girdi kimdi çok merak ediyorum??

suddenwind

Kayıtlı Üye
bence odayla alakası yok. evlerin genelde diğer odalara göre daha dip ücra odalarında 3 harflilerin yaşadığına inanırım . birkaç yaşadığım tecrübeyle sabit. muhtemelen odanızdan kaynaklı olarak 3 harfliler geliyor. kurtulmak isterseniz odanızı değiştirin çünkü onlar hep ordadır. özellikle geceleri olur bunlar rüyalarınza da girerse şaşırmayın.

Her eve girip yaşayamazlar...bazı uygun şartlar gerekir

aşk1

Banlı Kullanıcı
Astral seyahat yaptınız mı hiç? Ya da istemsiz astral çıkışınız oldu mu? Astral seyahatten dönüş anınızı "uyanmak" olarak nitelendirmiyor musunuz? Astral seyahatte de bilinç açık fakat beden uyku halindedir. Geri dönüş esnasında ise beden uyanıp eski formuna geri döner. Anlatılan basit ve net bir şekilde buydu. Anlayamamış ve hala bana aksini izah etmeye çalışmaktasınız.
yapmadım nasıl olduğunuda bilmiyorum yaşadığınızı astral seyahat olarak görüyorsunuz sanırım
benim anlatmak istediğim tamamen uyanık olmadığınız.
düşüyorumda bedeniniz uykuda ama bilinç açık bu ne kadar gerçekçi bir şeydir acaba ve bi yere gitmede beyin götürülürken beden götürelemiyor baya ilginç bir şey üzerine konuşmal düşünmeli anlamalı.
ayrıca insan varlıkla ilişkisini uyanık bir halde mi yaşanmakta yoksa astral seyahat gibi mi yaşıyabiliyor bu olayı diye bir bakmak lazım.
ayrıca sizden başka kişileride aynı odaya koyarsak ve aynı şeyleri yaşarlar mı? oda onlar içinde tuhaf olur muydu?
belki evinize misaffir geldiğinizde bu odaya girip oda için bir şey söyledi mi birileri söylendiyse bile sizin oda için başta bir şeyler söylememiş olmanız olmalı ve başka kişilerde oda için böyle hissederse oda için dedikleriniz daha kuvvetli olur.
ama şu halde sadece sizin düşünceniz gibi gözüküyor bana kendinizin yarattığı gibi. hem odada bir şeyin olmaması daha iyidir :) inş yoktur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...