Yardım edebilecek birisi var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

damlaaa13

Kayıtlı Üye
Öncelikle daha önce konu açılmış mı diye baktım ama göremedim. Eğer varsa özür diliyorum.

Sorunuma gelecek olursak .. Ben hergün rüya görüyorum. Gördüğüm rüyalar cok net ve sanki gerçekten yaşamışım gibi oluyor bu yüzden de gün boyu hatta bazen uzun süreler etkisinden çıkamıyorum. Rüyalarımın anlamlarına bakıyorum ve nerdeyse hepsi cıkıyor. Bazen olayı tamamen olduğu gibi gördüğüm bile oluyor. Ama artık korkuyorum görmek istemiyorum . Acaba görmemek için yapabileceğim bişey var mı? :(( Şimdiden teşekkür ederim .

saltanart

Banlı Kullanıcı
net ve fazla sayıda rüya görmek zeka belirtisidir

rüya görmek istemiyorsan bol bol mezartaşı okuyacaksın :) ciddiyim

AJA

Elit Üye
Korktuğunuz ve istemediğiniz için zamanla yavaş yavaş azalır rüyalarınız .

La-edri

Kayıtlı Üye
Mezarlik gezenin yada ölümü bolca tefekkür edenin ruyalarinin azalacagini yada tamaen yok olacagini bende duymustum, ama ne kadar dogrdurur bilemiyorum.

Ori

Kayıtlı Üye
Benim rüya görme konusunda tuhaf bir düzenim var. 7-8 saat ve daha fazla uyuduğum zaman sürekli rüya görürüm ve uyanıp tekrar yatınca rüyama devam bile ederim. Fakat 3-4 saat ve daha kısa süreli uyuduğum zaman rüya göremiyorum, tabi birkaç kere gördüğüm oldu ve kısa süreli uyuduğum rüyalarımdan aklımda kalanlar dejavu örnekleri sergilemişti. Hemde kelimesi kelmesine aynıydı.

damlaaa13

Kayıtlı Üye
Syn.Aja'nın dediği gibi istemediğiniz zaman yeteneğinizin üstüne perde çekebilirsiniz.

Gördüğünüz ve çıkan rüyalar haberci rüyalardır.Ve duru görü yeteneğiniz gelmişmiş galiba. :)
İyi yapmış gelmişte hep tedirginim onun yüzünden :D

Benim rüya görme konusunda tuhaf bir düzenim var. 7-8 saat ve daha fazla uyuduğum zaman sürekli rüya görürüm ve uyanıp tekrar yatınca rüyama devam bile ederim. Fakat 3-4 saat ve daha kısa süreli uyuduğum zaman rüya göremiyorum, tabi birkaç kere gördüğüm oldu ve kısa süreli uyuduğum rüyalarımdan aklımda kalanlar dejavu örnekleri sergilemişti. Hemde kelimesi kelmesine aynıydı.
inannın hiç farketmiyo 5 dk bile kestiryim desem rüya ihtimalim cok yüksek :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
İyi yapmış gelmişte hep tedirginim onun yüzünden :D

Gelmiş değil gelişmiş yazacaktım. :) Yanlış yazmışım.Korkulacak hiç bir şey yok ki.Sıkı çalışmalar yaparak yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.Rüyalarınızda düzene girer.Bununla ilgili konular forumda bir bakın derim. :)

damlaaa13

Kayıtlı Üye
Gelmiş değil gelişmiş yazacaktım. :) Yanlış yazmışım.Korkulacak hiç bir şey yok ki.Sıkı çalışmalar yaparak yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.Rüyalarınızda düzene girer.Bununla ilgili konular forumda bir bakın derim. :)
İlgileneceğim teşekkür ederim :)

aşk1

Banlı Kullanıcı
yahu ne var bunda her insan bu şekilde zaten. aynı şeyleri diğer insanlarda yaşıyor.
kimimiz aynısını yaşıyoruz gördüğümüzün kimimiz anlamını yaşıyoruz artık bence kendimizi özel görmeyelim.

damlaaa13

Kayıtlı Üye
yahu ne var bunda her insan bu şekilde zaten. aynı şeyleri diğer insanlarda yaşıyor.
kimimiz aynısını yaşıyoruz gördüğümüzün kimimiz anlamını yaşıyoruz artık bence kendimizi özel görmeyelim.
Özel görmüyorum !! Ben sadece bunu yaşamak istemiyorum !!

alin

Kayıtlı Üye
Şayet bir çok kişinin kendisine verilmesini istediği bu durumu, eminseniz, artık istemiyorsanız, belirtildiği gibi bahsedin, istemeyin. Bu şekilde devam ederseniz, belki bir anda değil ama mutlak zamanla uzaklaşacaktır. Evrendeki her durum, his bile enerjidir. İstenmeyen bir arkadaş gibi, o da bir süre sonra çekilip gidecektir. Yalnız istemediğinizden emin olmanızı öneririm, zira zamanla artık alışılmış hallerin, geri gelmesini isteyen ama yaşayamayan da çok kişi vardır.

Bununla birlikte, üyemiz, yaşadığı durumu net yazmış ve istemediğini de net belirtmiş, yardım istemesi de çok doğal. Lütfen kişileri kınar, eleştirir gibi yanıtlar yazmayalım. Bildiğiniz üzere kişilere yorum, site kurallarımızca hoş görülmemektedir, ikili tartışma ortamı yaratmak da.

Sevgiyle...

aşk1

Banlı Kullanıcı
Özel görmüyorum !! Ben sadece bunu yaşamak istemiyorum !!

yazıyorsunuz ki buraya özel görüyorsunuz yaşadığınız durumu. yahu özel farklı bir durum yaşamıyorsunuz ne var bunda herkes rüya görür.
gördüğümüz rüyalar bazen uzunca aynen çıkar ya da anlamları çıkar.
rüya bu arkadaşım git bir araştır rüya nedir ne değildir sonra neden kurtulmak istediğini gör.
ozaman herkes yazsın buraya benim gördüğüm rüyalar çıkıyor kurtulmak istiyorum diye sanki sadece siz yaşıyorsunuz herkes yaşıyor rüya bu çünkü rüya da böyle olur.

alin

Kayıtlı Üye
yazıyorsunuz ki buraya özel görüyorsunuz yaşadığınız durumu. yahu özel farklı bir durum yaşamıyorsunuz ne var bunda herkes rüya görür.
gördüğümüz rüyalar bazen uzunca aynen çıkar ya da anlamları çıkar.
rüya bu arkadaşım git bir araştır rüya nedir ne değildir sonra neden kurtulmak istediğini gör.
ozaman herkes yazsın buraya benim gördüğüm rüyalar çıkıyor kurtulmak istiyorum diye sanki sadece siz yaşıyorsunuz herkes yaşıyor rüya bu çünkü rüya da böyle olur.
Bir önceki mesajımın, alt kısmını okumadınız sanırım. Lütfen gerginlik çıkaracak, ikili tartışma yaratacak şekilde yorum yazmayın. Üyelere tartışma yaratmaya açık değil, konulara faydalı olabilecek yorumlarda bulununuz. Bir üyenin gerçekleşen ya da çok sık görülen rüyalarını, bu sitede sormasından daha doğal ne olabilir? Bu sitede kurallar çerçevesinde, herkes dilediği şeyi danışabilir. Kendisini özel hisseder ya da hissetmez bu bizim meselemiz değildir.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Bir önceki mesajımın, alt kısmını okumadınız sanırım. Lütfen gerginlik çıkaracak, ikili tartışma yaratacak şekilde yorum yazmayın. Üyelere tartışma yaratmaya açık değil, konulara faydalı olabilecek yorumlarda bulununuz. Bir üyenin gerçekleşen ya da çok sık görülen rüyalarını, bu sitede sormasından daha doğal ne olabilir? Bu sitede kurallar çerçevesinde, herkes dilediği şeyi danışabilir. Kendisini özel hisseder ya da hissetmez bu bizim meselemiz değildir.

hayır okudum bana dediğinizi anladım. Fakat düşüncelerimi saklayacak değilim düşüncelerim neyse onu yazıyorum.
Tabiki sorabilir bu siteyle alakalı alakasız her şeyi herkes sorabilirim yardımcı olunması açısından. ben sormasına bir şey demiyorum fakat yaşadığı durum diğer insanlarında yaşadığı bir şeyden başka bir şey değil bunu anlatıyorum bunu kabul eder ya da kabul etmez o onun düşüncesi ama ben kendi düşüncem böyle bunu söylüyorum. Özel kelimesini kullandım çünkü sanki yaşadığı farklı bir şeymiş gibi olmadığını belirtmek içindi. Kendimce bunu herkes tarafından yaşandığını kurtulcak bir durum gibi bakılmaması gerektiğini söyledim söylüyorumda. Çünkü rüya bu böyle şeylerin olması mümkün yeri geldi bende uzunca rüyalarımın gerçekleştiğini ya da rüyalarımın anlamlarının gerçekleştiğini gördüm fakat rüyada bunun olağan şey olduğunu bildiğim için bunu olağan karşılayıp sorun olmadığını gördüm. Olağan durumu kaldırmak için uğraşmak gereksiz gözüküyor. Olağan bir dışı durum olsaydı anlardım ama tamamen olağan bir durum olarak görüyorum.

DHspast

Kayıtlı Üye
İş
Garip olan her ÅŸey.
Bilimsel verilere göre bir rüya 5sn civarı sürer ve bir günde oldukça fazla rüya görürüz. Beyin daha önceki yaşadıklarınıza sonuçlar üretir ve ona en yakın olan düşünceyi bize yönlendirir. Dejavu rüyada gördüğünün karşına çıkması değildir, yaşadığın şeyin rüyada görülmesidir. Benzer gelsede inan bana bu ikisi çok farklı. Rüya görmek istemiyorum die bir şey mümkün değil. Gördüğün rüyaları hatırlamamak isteyebilirsin. Uyurken çok stres yapma. Sadece uyu, odaklandığın şeye dikkat etmelisin. İyi forumlar :)

alin

Kayıtlı Üye
hayır okudum bana dediğinizi anladım. Fakat düşüncelerimi saklayacak değilim düşüncelerim neyse onu yazıyorum.
Tabiki sorabilir bu siteyle alakalı alakasız her şeyi herkes sorabilirim yardımcı olunması açısından. ben sormasına bir şey demiyorum fakat yaşadığı durum diğer insanlarında yaşadığı bir şeyden başka bir şey değil bunu anlatıyorum bunu kabul eder ya da kabul etmez o onun düşüncesi ama ben kendi düşüncem böyle bunu söylüyorum. Özel kelimesini kullandım çünkü sanki yaşadığı farklı bir şeymiş gibi olmadığını belirtmek içindi. Kendimce bunu herkes tarafından yaşandığını kurtulcak bir durum gibi bakılmaması gerektiğini söyledim söylüyorumda. Çünkü rüya bu böyle şeylerin olması mümkün yeri geldi bende uzunca rüyalarımın gerçekleştiğini ya da rüyalarımın anlamlarının gerçekleştiğini gördüm fakat rüyada bunun olağan şey olduğunu bildiğim için bunu olağan karşılayıp sorun olmadığını gördüm. Olağan durumu kaldırmak için uğraşmak gereksiz gözüküyor. Olağan bir dışı durum olsaydı anlardım ama tamamen olağan bir durum olarak görüyorum.
Sizi neden uyardığımı anlamaz ve devam ederseniz, uyarı almanız da devam edecektir. Hangi üye olursa olsun, "yahu" diye sanki gergin gibi başlayan ve arkasından, eleştirir halde yazı yazan bir tavrı uyarmak bizim görevimizdir. O üye de aynı tarzla yazdığında ne oluyor, konuyla alakalı yardımcı olacak bir fikir bildirimi mi, yoksa karşılıklı kendi görüşünü empozeyle ikili tartışma mı?

Siz de elbette fikirlerinizi belirtebilirsiniz, yalnız eleştirir gibi görünerek değil. Bir kaç yerde daha benzer uyarılar aldınız, sizi başka bir üyeden, başka bir üyeyi de sizden ayrı gayrı tutmamaktayız. Aynı durum size karşı yapılsa, gördüğümüz yerde aynı uyarıyı yine yaparız. Üyemizi şahsi fikrim budur, üstünde çok durmaması vs. gibi uyarsanız da aynı niyeti, algılayacaktı. Umuyorum anlatabilmişimdir. Biz dahi, şu an polemik halinde yazıyor isek, yine siteye hiç bir katkı sağlamamaktadır.

Sevgiyle...

Pendragon

Kayıtlı Üye
Esma çekiyorsan çekmeyi bırak belki sonlanır. Hem bence iyi düşün. Sonra bu yeteneğin gittiği için üzülebilirsin... bu sefer de görmek istersin ama olmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...