Ablam bana büyü yaptırmış olabilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tude

Kayıtlı Üye
Yaklaşık dört sene evvel.
Çok daha dinamik, mutluluğu her yerde yakalayabilen, tebessüm etmekten çekinmeyen ve insanların kirli düşünceleri hakkında fikir yürütmeyen biriyken, pek geniş olan arkadaş çevrem ile birlikte hemen hemen her gün dışarıdaydım, her gün buluşur, konuşur, vakit geçirir, gitar çalar, yemek yer, içki içer, arkadaşların arkadaş ortamında yapabileceği her şeyi yapardık. Sadece on beş, on altı yaşlarımdaydım.
Ailem bu durumdan pek rahatsızdı. Hiçbir kötü şey yapmıyor olmama rağmen, suçlayıcı bakışları hep üzerimde olurdu.
Eve belirli saatler'de dönerdim ve genellikle ev halkının kötü bakışları ile karşılaşmak ilk izlenim olurdu.
Bir gün, ablam yakın bir arkadaşının sürekli gidip çeşitli büyüler yaptırdığı birinin yanına gitmiş, annemin ısrarı ile, adam da ondan benim giysimi istemiş. (Bunları onlar konuşurken duymuştum)
Giysimi götüren ablama adam bir şeyler yaptıktan sonra, benim için "bir kaç sene içinde durulacak" demiş.
Ve belirli bir dönem'den sonra fosilleştiğimi söyleyebilirim. Ne kadar arkadaşım varsa içsel olarak hissettiğim bir huzursuzlukla hepsini uzaklaştırdım, görüştüklerim var ama onların yanındayken de sıkılıyorum bir şekilde,işin ilginci bunu hemen hemen her insanda seziyorum, bu sıkıntıyı. Yaşamdan bir nevi izole olduğum söylenebilir.
Bir ara hafif bir depresyon'da geçirmiştim, sürekli kötü rüyalar görüyordum ve uyumaktan korkar hala gelmiştim. Bu düzelse bile içsel olarak hissettiğim o huzursuzluk hissi gitmedi. Hala aynı olaylar, hala aynı uzaklaşmalar, uzlaşamamalar.
Ablam da beni ondan daha güzel ve parlak bir zekaya sahip olduğum gerekçesi ile hep kıskanır ve yoluma taş koymaya çalışırdı.
Bana büyü yaptırmış olabilir mi? Eğer öyleyse bunu nasıl bozarım?

janet

Kayıtlı Üye
Bence ailen, sadece seni kendince doğru yola sokmak istemiş. Arkadaş çevreni onaylamadıkları için onlardan uzaklaşmanı sağlamaya çalışmış. Bu sadece içgüdüsel olarak seni korumak amacıyla yapılmıştır. 15-16 yaşındayken hissedilen yaşama sevinci 20'li yaşlarda kaybolabiliyor. Bunun çok basit bir nedeni var: büyümek.
Sana zarar vermek amacıyla birşey yaptıklarını zannetmiyorum.

Tude

Kayıtlı Üye
On beş yaşında hissedilen yaşama sevincinin on yedi yaşında kaybolması biraz ilgi çekici değil mi?
Şu an on dokuz yaşımdayım. On beş yaşımda iken hissedilen ne kadar pozitif şey varsa iki sene içinde negatifleşti ve hayatımın döngüsü değişti.
On dokuz oldum, yaşıtlarım enerji yüklü mıknatıs gibiyken ben sadece zaman kaybı gibi hissediyorum.

Tude

Kayıtlı Üye
Bence ailen, sadece seni kendince doğru yola sokmak istemiş. Arkadaş çevreni onaylamadıkları için onlardan uzaklaşmanı sağlamaya çalışmış. Bu sadece içgüdüsel olarak seni korumak amacıyla yapılmıştır. 15-16 yaşındayken hissedilen yaşama sevinci 20'li yaşlarda kaybolabiliyor. Bunun çok basit bir nedeni var: büyümek.
Sana zarar vermek amacıyla birşey yaptıklarını zannetmiyorum.

Bu arada, niyeti bana zarar vermemek ve beni korumak olsa bile, bana zarar verdiğini hissettiğim bir şey bu.
Ben bir büyünün etkisi altında olmak değil, hür olmak isterim, ve zarar görsem bile hür bir şekilde görmek isterim.
Cevabınız için teşekkür ederim.

Godric

Banlı Kullanıcı
Bu arada, niyeti bana zarar vermemek ve beni korumak olsa bile, bana zarar verdiğini hissettiğim bir şey bu.
Ben bir büyünün etkisi altında olmak değil, hür olmak isterim, ve zarar görsem bile hür bir şekilde görmek isterim.
Cevabınız için teşekkür ederim.

Büyüler yapıldığı zaman söylenmezler enerjileri bozulur diye.
sen şuan bundan şüpheleniyorsan kendine tuttuguna inanırsan bozulmaz tutmadıgına şartlarsan bozarsın zaten. bozmak için cidden işinin ehli biri gerek tabi onuda geçtimde ergenlik dönemindesin 6 ayda bile duygular inanılmaz değişir garip değil yani.

Ancak evi biraz ara yaşadığın alanı bakalım neler çıkacak

janet

Kayıtlı Üye
Benim oğlum da 19 yaşında ve son bir yıldır önceki yıllara göre daha olgun, ve ya senin değiminle durgun. Sadece büyüyorsunuz. :D Evdekiler birşey yaptıysa, bozulabilir. Fakat senin eski yaşama sevincin geri gelmez. Her geçen gün hayatın gerçekleriyle daha çok karşılaşırsın, olgunlaşırsın. O çocuksu masum sevinçlerin o döneme aitti, yaşandı ve o zaman diliminde kaldı. Vicudun o dönemde salgıladığı hormonlar öyle hissetmene sebep oluyordu.

Tude

Kayıtlı Üye
Benim oğlum da 19 yaşında ve son bir yıldır önceki yıllara göre daha olgun, ve ya senin değiminle durgun. Sadece büyüyorsunuz. :D Evdekiler birşey yaptıysa, bozulabilir. Fakat senin eski yaşama sevincin geri gelmez. Her geçen gün hayatın gerçekleriyle daha çok karşılaşırsın, olgunlaşırsın. O çocuksu masum sevinçlerin o döneme aitti, yaşandı ve o zaman diliminde kaldı. Vicudun o dönemde salgıladığı hormonlar öyle hissetmene sebep oluyordu.

Merhaba. :)
Tabii ki zamanın verdiği etki ile insanların olgunlaştığını inkar edemem.
On beş- On altı yaş dönemi çok da aktiftir bu doğru. Nitekim on yedi de, on sekiz ve on dokuz da öyledir.
Ben zaten bir sene evvel yapılmış, bir sene sonra da büyü tutmuş gibi bir şeyi iddia etmedim. On yedi yaşımda önceki senelere nazaran, daha doğrusu hayatımın gidişatına göre büyük bir değişim yaşadığımı söyledim.
Ama bir sene içinde nasıl bir olgunluğa sahip oldum da etrafımdaki tüm insanlardan soyutlanıp kendimi tamamen izole ettim? Bu teknik olarak mümkün değil, her şey aşama aşama gelişir. Kopuş olsa bile, bu yavaş yavaş meydana gelir. Spontan bir şekilde olmaz. Ben çok ani yaşadığım bir durumu aksettirmiştim.
Aynı zaman'da bir bastırılmışlık hali de söz konusu, sanki gerçek ben içimde gizli kalmış, hapsolmuş gibi geliyor. Sanki ben kendimin çok zıt bir başka versiyonu ile yaşamak zorundaymışım gibi.
Annem ve ablamın el birliği ile bir şeyler yapmış olduğu belli. Ne kadar etki etti, ne kadar etmedi, aslında on yedi yaşımda iken yaşamam gereken bir ruh hali içine mi girdim, yoksa yaptıkları şey beni çok daha erken mi tetikledi bilmiyorum. :)
Ama bir şey yaptılar, bunu kendi kulaklarımla duydum.

janet

Kayıtlı Üye
O zaman tek çare yapılan şeyi bozdurmak. Bu konuda Sn. Yule'den yardım isteyebilirsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...