Ruh Çağırma

deadlyenes

Banlı Kullanıcı
Ruh nasıl çağrılır? Kimi bir masanın etrafına toplanıyor, alfabe harfleri yazılmış bir kağıdı masa camının altına yerleştirip camın üzerine bir fincan koyuyor, fincanın üzerinede parmaklarını temas ettiriyor. Buna da Kur'an-ı Kerimi alet ediliyor bazı sürelerde okunuyor ve böylece sözüm ona ruh çağrılmış olunuyor. Kimi de medyum (uyur konuşur) aracılığıyla kah babasının kah dedesinin ruhunu çağırıp, geçmişten gelecekten sorular sorulup, sözüm ona keyifli epeyide heycanlı dakikalar geçirmkteymişler. Kim zaman bir şair kimi zaman da sözüm ona bir velinin ruhu çağırılır bu seanslarda.
Evet, çağın bir çok manevi hastalığından biride ruh çağırmadır. Çağrıya uyanın ruh olduğu sanılmakta, şeytan olduğunun hiç farkına varılmamaktadır. Bir kimsenin rüyada ihtilamına sebep olan hayal, hakikatte şeytanın ta kendisidir. Nârı Nur sanma ateş yakar
Cini cân sanma şeytan çarpar Ruh Çağırmanın Aslı Nedir?
İşin esası şudur: İblis, yeni dünyaya gelen insanoğlunu saptırmak için emrindeki şeytanlardan birini tayin eder. Bu habis ruh o kişiden ölene kadar ayrılmaz, her durumda onu zarara sokmak ister. Cenab-ı Hak da o kulunu, şeytanların zararından korumak için koruyucu melekler tahsis eder. Ölüm vaki olunca melekler âlam-i melekût'a, rûh Berzah âlemine döner. Şeytan ise burada kalır. Berzah alemine göçeden ruh, bir kâfirin ruhu ise müebbed hapse mahkumdur. Berzah Cehennemindedir. Müminlerin avamının ruhları ise, muayyen gün ve zamanlarda, izne bağlı olarak çıkabilmektedirler. Peygamberlerin ve velilerin ruhları ise, serbesttirler, fakat onları getirmek medyumun haddi değildir. Medyumun, bir gayri muslimin ruhunu getirebilmesi aklen ve naklen çok uzaktır. Berzah aleminden dışarı çıkması izne bağlı bulunan müminlerin ruhunu getirmesi ise zayıf bir ihtimaldir, bir peygamberin ve bir velinin ruhunun getirilmesi ise hayal ötesinde hayaldir. Medyumun davetine bir velinin geldiğine ancak şeytanın ağına düşmüş olanlar inanabilir. Medyumun Davetine Gelen Kim?
Medyum tarafından yapılan davet, hava dalgalarıyla şeytanın antenlerine ulaşır. Çağrılan kimseye hayatta iken musallat olan şeytan hemen oraya gelir. Ölen kimsenin kimsenin yaptığı iş ve konuşmalara ve hayatta olan kimse ile olan münasebetlerine vakıf olduğu için sorulanlara gerekli ve çok kere isabetli cevabı vermeye ve bu yoldan da oradakileri kendine bağlamaya çalışır ve ağına düşürür. sıra zehirini sunmaya gelmiştir. Şüphe uyandırmamak için o seansa iştirak eden yakınına namaz kılmasını ve içki gibi haramlardan el çekmesini bile tembih eder. Kazın geleceği yerden tavuğun esirgenmiyeceği gibi imanını çalacağı insanlara bu gibi tavizler vermekten çekinmez. Onun hilesi çoktur. Yetersiz bilgisi olanı kolaylıkla saptırabilir. Unutulmamlıdır ki, bu olayları meydana getirenler cin ve şeytan alemine mensupturlar.
Hadis-i Şerif:
"Hiç bir kimse yoktur ki onun bir şeytanı olmasın" Âyet-i Celile:
"Onun dünyadaki arkadaşı olan şeytan şöyle der: "Ey Rabbimiz, onu ben azdırmadım, fakat kendisi uzak bir sapıklık içindeydi." (Kaf Suresi 90) Ruh çağırma iş ile uğraşanlar cin ve şeytanın maskarası olan insanlardır. Allah korusun.

RoyalArch

Kayıtlı Üye
moderatörler düzenleyene kadar yazıyı mouse ile seçip veya ctrl + a ya basarak okuyabilirsiniz.

ya da sizin için sayfayı aydınlatıp ekran görüntüsü atayım :)

pq5zj.png

prensess

Kayıtlı Üye
Selamun aleykum
vallahi adi ustunde ruh cagirma.o gelen kesinlikle ruh deyildir bunada cok eminim.o gelen kedinlikle bir cindir.veya baska bir varlik.Ama bir Ruh deyildir

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Ruh çağırma diye bir şey olmaz zaten ruhlar ölümden sonra islami inancımıza göre berzah alemine giderle ve geri dönüşleri asla yoktur, Her ne kadar suh çağırdığını söyleyen olursada gelen ruh değil çağırdığınız kişinin ismini kullanan cinden başka bir şey değildir zira cinler oldukça uzun ömürlüdür bir insanın yedi değil çok daha fazlasını bilirler ama gelecekten haber vermeleri söz konusu değildir sadece geçmişten söz edebilirler..

4

43887

biz lise döneminde arkadaşlarla beraber çağırmıştık kardeşimin odasında (onun haberi yokken):) ne gelmişti bilmiyorum ama enerjiyi hissedebiliyordum kimseninde oyun yaptığını zannetmiyordum yüzlerindeki korku dolu ifadeyi unutmadım,sorularımıza cevap veriyordu,şimdi öyle bir arkadaş grubu bulsam yaparmıyım diye düşünüyorum yapardım herhalde :) ama o evden taşındıktan sonra rahatladığımı da söylemeden edemiyeceğim...

prensess

Kayıtlı Üye
Bende bir zamanlar malesef bu uygulamayi yaptim hemde nerdeyse 4yil.
ben aynisi birdaha asla yapmam.rabbimin nazarindan dusmekten korkarim.hem anladim ki bunlarin hepsi benim nazarimda okyanusta yuzen milyonlarca baliklardan birtanesi
Bence insan o baliklarin pesindecdeyilde o okyanusu yaratanin o baliklari yaratanin pesine dusmeli.
muceverin pesine hazine cunki o.

saygilar

AJA

Elit Üye
Gelenler enerjisi düşük cinler.Hatta onların çocukları..Genelde eğlenmeye gelirler..

4

43887

parapsikolojide bilgi sahibi olan ünlüden duyduğum şu sözler dikkatimi çekti bu konuyla ilgili astral düşünce evreninden bu tarafa bilgi akımının olduğunu birilerinin düşünce evrenine bilgilerini yazdırmakta olduğunu birilerininde okumakta olduğunu söylüyor.....belki ruh gelmiyordur hatta cinde belkide kendi oluşturduğumuz enerjiden kaynaklıda hareket edebilir sonuçta bilinmeyen olasılıklar çoğaltılabilir