Kuantum Zenginlik

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Her nasılsa, ekonomik durumu iyi olan kişilerin daha mutlu ve huzurlu olduklarını zannederiz. Bir çok kişi zenginlikle mutluluğun aynı parelelde olduğunu düşünür.
Güç ve para sahibi olanların mutsuz olmak için bir nedenlerinin olmadığını, ekonomik durumu zayıf olanların da mutlu ve huzurlu olmak için bir sebeplerinin olmadığını düşünürüz hep.

TARİHTEKİ EN BÜYÜK YANILGI
Malesef, dünya var olduğundan beri para ve güç unsurunun her şeyi hallettiğini düşünmüştür insanoğlu. Bu düşünce en büyük en tahripkar yanılgı olmuştur insan için. Para ve güç uğruna sayısız savaşlar verilmiş milyonlarca insan hayatını kaybetmiştir. Halbuki en büyük zenginlik kuantum zenginliğidir. Bu ise beynimizde ve zihnimizdedir. Mutluluk zengin, fakir ayırt etmez. Bir insanda kuantum zenginliği varsa onun ekonomik durumu önemli olmaz. O her şekilde mutsuzluktan uzaktır.
Zevk ve mutluluk değer olarak konumu ve durumu ne olursa olsun her insanda aynıdır. Süper lüx bir araba ya da muhteşem deniz manzaralı bir villaya sahip olmanın daha büyük bir mutluluk getirdiği yanılgısında oluruz hep. Halbuki, milyarder bir kişinin kendisine özel uçak almasından duyduğu haz, yoksul bir kişinin ayakkabı almasından duyduğu zevkten fazla değildir.

ZEVKTE DUYARSIZLAŞMA
Kuantum zenginliği felsefesini bilmeyenler, mutlu olmak için para ve kudret sahibi olmaları gerektiğine inanırlar. Bunun içinde legal illegal demeden maddi kazanç peşinde olurlar. Ancak gün gelipte zengin olduklarında durumun hiçte öyle olmadığını farkederler. Bir çok şeyi satın alacak kadar varlıklı olduklarında; sahip olmak için peşlerinden koştukları imkanların bir süre sonra kendilerine artık zevk vermediğini anlarlar. Zevkte duyarsızlaşma gelişmiştir. Çünkü her şeye sahip olacak kadar zengin olmak en büyük azaptır. Yaşama şevki ve hırsı kalmaz. Bir hedef ve gaye olmaz. İstek ve arzuların sonu olmadığından bu sefer absurd yönelimler gelişebilir. Doğal zevklere doyum ile birlikte duyarsızlaşma gelişir. Bu noktadan itibaren bir çok kişi, beynini ve bedenini yeni zevklere açmak için kendini ruhsal ve bedensel iflasa götüren kimyasallara yani uyuşturuculara başvurabilir.

SONUN BAŞLANGICI
Beyin bir kere kimyasallara alıştıktan sonra, artık doğal zevklerin bir hükmü kalmaz. Bu bir nevi sonun başlangıcıdır. Çünkü duyarsızlaşma burda da işleyeceği için her geçen gün daha fazla uyuşturucuya ihtiyaç duyulur. Önce hafif uyuşturucularla başlanır sonra giderek en tehlikelilerine doğru geçiş olur. önce belki masum bir meraktan başlar ama sonu genelde felaket olur.
En büyük risk grubu, şöhrette ve para da ani zirve yapanlardır. Hızlı çıkış yapanlar bir süre sonra duraganlığa geçtiklerinde hayat onlar için monotonlaşır. Bu durumda ise yeni zevk arayışları kişiyi absurd eğilimlere ve tehlikeli kimyasallara yöneltebilir.

KUANTUM ZENGİNLİK (KUANTUM BİLGELİK)
Kuantum zenginlikte kişi, asıl güç ve kazancın beyninde ve zihninde olduğunu, zevk ve mutluluğun maddi imkanlarla orantılı olmadığını bilir. Varlıklı olsa bile varlığının mutluluğunun dayanağı olamayacağını bilir. Bu yüzden ekonomik gücünü absurd zevk arayışları için kullanmaz. Kuantum zengini kişi mütevazidir, hoş görülüdür. Kendini kimseden üstün ya da düşük görmez. Duyarsızlaşma sonucu davranış sapmasına girmez. Başda İslamiyet olmak üzere tüm semavi dinler kuantum zenginliği önermektedir. Bir çok uzak doğu öğretisi ve filozofik akımlar farkında olarak ya da olmayarak kuantum zenginlik felsefesine yönelir. Nirvanaya ulaşmak kuantum zenginlikle mümkündür. Bizim kültürümüzde yüzyıllardır efsaneleşerek gelmiş nice veli kişiler, kuantım zenginliğin en iyi örnekleri olmuşlardır.
Daha yaşanır bir dünya , daha huzurlu ve mutlu bir yaşam tarzı için kuantum zenginliğine dönmemiz gerekmektedir. Gerçek zenginlik ancak kuantum zenginlik ile mümkündür.

Dr.Mehmet Yavuz

Alıntıdır.

SPARTANS

Banlı Kullanıcı
Allah bize ne yolumuzu sapacak kadar zenginlik, ne de zelalete düşecek kadar fakirlik versin. iyi forumlar

zombiee

Kayıtlı Üye
Next filmindeki Nicolas Cage'in söylediği söz geldi aklıma:
-Sosisli sandviç siparişi veren zen ustası şöyle diyor '' içinde her şey olsun ''.